Şimdi Ara

Duştan sonra vücudu saran kaşıntı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
27.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Duştan sonra tüm vücudumu bi kaşıntı sarıyor 10-15 dk sürüyor, yaşayan var mı bunu arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: cagin08

Duştan sonra tüm vücudumu bi kaşıntı sarıyor 10-15 dk sürüyor, yaşayan var mı bunu arkadaşlar

vücudundaki kirlerden dolayı kaşınıyor.Kirler çıkıyor ya o yüzden rahat ol yani herkesde olur bendede oluyor.
  • Kurulanma esnasında başlar, insanı çıldırtana kadar devam eder. İnsanı delirten, çok kötü bir kaşıntıdır. Ortalama 30 -40 dakika sürer. Öyle normal kaşıntı değil, sanki iğne batar her tarafınıza, özellikle kollara ve bacaklara. Herhangi bir doktorun şu ana kadar cevap bulamadığı, çeşitli losyonlarla ve ilaçlarla geçiştirdiği, fakat sonrasında sürekli tekrar eden bu kötü durumun çözümü tarafımca bulunmuştur.

Peki Neden Kaşınıyorum?
    Sıcak veya ılık su cildinizle temas ettiği vakit, gözeneklerde belirli bir açılma olur. Kanınızdaki kolesterol (LDL) oranı normalin üzerinde ise, açılan gözeneklere, kanınızdaki yağ ve kalsiyum çok hızlı bir şekilde geçiş sağlar ve oradaki kılcal damarlara nüfus etmektedir. Sonrası ise malum... Tefon Sendromu

Çözümü Nedir?
    Tefon Sendromundan kurtulmak için malesef çok fazla alternatif yoktur. Yapılabilecek en basit 2 işlemi yazmak istiyorum.

1. Duş işleminiz tamamlandıktan sonra, kollara ve bacaklara 45-60sn boyunca soğuk su tutmak (dayanamayanlar ellerini soğuk su ile ıslatarak 1-2dk boyunca kol ve bacaklarına yavaş yavaş sürebilir) en etkili yoldur. Bu süreler kişiden kişiye değişeceği için, sorun devam ediyorsa, süreci arttırarak kendi sonucunuza ulaşabilirsiniz.

2. Duş sonrasında vucudun kaşınan yerlerine (genelde kollar ve bacakar) kolonya ile masaj işlemi yapmak ve 2-3 kere tekrarlamak bizleri Tefon Sendromundan kurtaracaktır.

Kalıcı ve Kesin Çözüm?
    Tefon Sendromundan tamamen kurtulmak ve kalıcı bir çözüme ulaşmak isteyenler, mutlak suretle spor yapmalı ve gıda tüketimine dikkat etmelidir. Yağlı yiyeceklerden kaçınmak ve günde en az 30dk yürüyerek egzersiz yapmak bizleri 2-3 ay içerisinde bu kötü sendromdan ömür boyu kurtaracaktır. (devamında aynı unsurlara dikkat etmek şartı ile) Ayrıca çok yakında %100 doğal olan Natural Cream ile sizleri tanıştıracağız ve 1 aylık kullanım ile bu dertten kurtulacaksınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bendede var ayni sorun sonra editlerim

• Valla ben hergün yıkanıyorum hiçbişey olmuyo 1 ay yıkanmayıp yıkanıyosanız bilemicem kir topaklarını atmak zsor tabi
  • Aynı sorun bende de var ve kime sorsam, sende bir sorun var, alerjik olabilir derlerdi ya da şampuan ama şu an anladım ki, bu bir tek bende değilmiş.
  • Bende hiç olmadı bu durum... Sizin malzemeden çalmışlar
  • kese yapmayınca öyle olur pislikten yani,pislik tam çıkmadığı için
  • 2 günde bir yıkanırım bende de oluyor pislikten olduğunu düşünmüyorum.
  • ölü deri hücreleri tam atılamadığında olur iki seçenek var ya keselenmeyip vucudu el ile sabunlayacaksın ya da tam keselenip derin kızarana kadar kese atacaksın.

o kaşıntı ben keselendikten sonrada oluyor tahminimce yumuşayan ölü hücreler tam atılamıyor 2. keseyi atınca hiçbişey kalmıyor kaşıntıda olmuyor

deneyin kaybedecek bişeyiniz yok banyoda en fazla 5dk daha fazla durursunuz
  • Benimde sırtımda oluyor tam keseleyemediğim için.

• sıcak suyla yikanildigi için oluyor bence, ılık suyla yıkan olmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence keseleneniyoruz ve bazı yerlerde kirler kalıyo ondan öyle oluyo :) (sadece bacaklarım 1-2 dk kaşınıyor..)
  • Maalesef

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=83723080&p=1#83723080

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NewtonunKafasınaDüşenElma

Kurulanma esnasında başlar, insanı çıldırtana kadar devam eder. İnsanı delirten, çok kötü bir kaşıntıdır. Ortalama 30 -40 dakika sürer. Öyle normal kaşıntı değil, sanki iğne batar her tarafınıza, özellikle kollara ve bacaklara. Herhangi bir doktorun şu ana kadar cevap bulamadığı, çeşitli losyonlarla ve ilaçlarla geçiştirdiği, fakat sonrasında sürekli tekrar eden bu kötü durumun çözümü tarafımca bulunmuştur.

Peki Neden Kaşınıyorum?
    Sıcak veya ılık su cildinizle temas ettiği vakit, gözeneklerde belirli bir açılma olur. Kanınızdaki kolesterol (LDL) oranı normalin üzerinde ise, açılan gözeneklere, kanınızdaki yağ ve kalsiyum çok hızlı bir şekilde geçiş sağlar ve oradaki kılcal damarlara nüfus etmektedir. Sonrası ise malum... Tefon Sendromu

Çözümü Nedir?
    Tefon Sendromundan kurtulmak için malesef çok fazla alternatif yoktur. Yapılabilecek en basit 2 işlemi yazmak istiyorum.

1. Duş işleminiz tamamlandıktan sonra, kollara ve bacaklara 45-60sn boyunca soğuk su tutmak (dayanamayanlar ellerini soğuk su ile ıslatarak 1-2dk boyunca kol ve bacaklarına yavaş yavaş sürebilir) en etkili yoldur. Bu süreler kişiden kişiye değişeceği için, sorun devam ediyorsa, süreci arttırarak kendi sonucunuza ulaşabilirsiniz.

2. Duş sonrasında vucudun kaşınan yerlerine (genelde kollar ve bacakar) kolonya ile masaj işlemi yapmak ve 2-3 kere tekrarlamak bizleri Tefon Sendromundan kurtaracaktır.

Kalıcı ve Kesin Çözüm?
    Tefon Sendromundan tamamen kurtulmak ve kalıcı bir çözüme ulaşmak isteyenler, mutlak suretle spor yapmalı ve gıda tüketimine dikkat etmelidir. Yağlı yiyeceklerden kaçınmak ve günde en az 30dk yürüyerek egzersiz yapmak bizleri 2-3 ay içerisinde bu kötü sendromdan ömür boyu kurtaracaktır. (devamında aynı unsurlara dikkat etmek şartı ile) Ayrıca çok yakında %100 doğal olan Natural Cream ile sizleri tanıştıracağız ve 1 aylık kullanım ile bu dertten kurtulacaksınız.

Doktor kardeş alıntı olduğunu da belirtseydin

• Bende de varda kurulandiktan sonra geçiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • polisitemia vera olabilirsiniz.tabi başka şikayetlerin de olması gerekiyor.
  • cagin08 kullanıcısına yanıt
    kollarınızda uyuşma vs. gibi sorunlar da oluyorsa hemoglobin düzeyinize baktırmanızda fayda vardır, duştan sonra kaşıntı "polistemi vera"nın belirtileriden biridir.
  • lazım olur

• ulan bu durum sadece bende oluo zannediodum hekezede varmış bende kuraldıktan sonra bacaklarım acaip şekilde kaşınıo aradasırada banyodan çıktıktan sonra 5-10dk sonra ellerim kaşınıo ama bu fazla olmuo en çok bacaklardaki kaşınma oluo heralde kirleri iyi atamadığımız için böle oluyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.