Şimdi Ara

Dürbün seçimi/tavsiye

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
2
Favori
3.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiyede en az paraya alabileceğin en iyi dürbün budur, gerisi yalandır, hiç kafanı bulandırma direk yapıştır, pişman olmayacaksın.

http://shop.olympus.com.tr/olympus-durbun-10x50-dps-i-black

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 5 Haziran 2018; 3:48:28 >
  • kurs@tz kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam yorumunuz için. Olympus ve celestron upclose g2 10×50 arasında kalmıştım.sayenizde olympusda karar kıldım.yarın sipariş vercem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun, celestron da iyidir o da sahibini üzmez, ama olympusun optikleri de lensleri de aynasız kameraları da herşeyi ayrı efsanedir, dürbünlerinde ekstradan uv koruyucu kaplamalı optik tekniği çok iyidir, özellikle uzun süreli gündüz gözlemlerinde göz ağrısı yapmaz fazla radyasyon toplamaz vs. çok ileri teknoloji kullanır.
  • Merhabalar, peki daha giriş seviyesinde bir ürün tavsiye edebilir misiniz?
    Dağda tepede gezerken seyrettiğim güzel manzaralara biraz daha derinlik katmak istiyorum fakat uçuk bişey olmasına gerek yok, hatta mümkün olduğu kadar az yer kaplarsa güzel olur. Tek göz ile bakılabilen ve 50 lira civarında amatör işi bişey bulursam almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi giyotin6 -- 6 Haziran 2018; 10:48:19 >
  • giyotin6 kullanıcısına yanıt
    https://www.hepsiburada.com/celestron-72061-impulse-serisi-7x50-p-OUTCLCL72061?magaza=Sportcity&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.24.3

Bu 7x50 iyidir, 172 TL. 8x40 olanını kullanmıştım, bundan daha aşağısı çöptür, paranı çöpe atma.
  • Peki banggood, gearbest, aliex gibi yurtdışı sitelerden almak istesem fiyat performans açısından daha makul bi ürün bulma şansım olurmu?
  • giyotin6 kullanıcısına yanıt
    Dürbün askeri malzeme sayılıyor gümrükten sokarken emniyetten izin vs bi sürü belge istiyorlar, unut o işi.
  • Tamamdır hocam, teşekkür ederim ;)
  • 15/08/2018 tarihinde karşıma şu fiyatlar çıktı.

Bushman Hunter 10*50 280 TL

Avfoni de Umarex Alpine Set indirimli diye satılıyordu. 8*21 dürbün var idi içinde. Bir de çakı ve fener. Fiyet 195,78 idi.

square 10*50 nin Avfoni sitesinde yer alan fiyatı ile tekzendeki fiyat arasında fark olduğunu görünce tekzenden aldım. Sadece internette satılıyormuş.

İlk defa dürbün aldım ve kısa internet araştırmasında square öneriler arasında yoktu ama beklentim yüksük olmayınca fiyatından dolayı aldım. Square 10*50 159 TL idi.

Gelince olursa sorum buradan sorarım. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurordek -- 16 Ağustos 2018; 9:51:32 >
  • Arkadaslar merhaba suan icin yurtdisinda bulunuyorum bir kac ay sonra ulkemize geri donecegim buradan aldigim durbun giriste sorun yaratirmi rahatca girebilirmiyim yada varsa mevzuati nedir?

Tavsiye edebileceginiz durbun varmidir amator gozlem ve inceleme yapacagim 10x50 12x50 ideal diye dusunuyorum size nasil

Pentax,nikon,olympus,meade,nikon, carl-zeiess :)

• quote:

Orijinalden alıntı: skyfox07

Arkadaslar merhaba suan icin yurtdisinda bulunuyorum bir kac ay sonra ulkemize geri donecegim buradan aldigim durbun giriste sorun yaratirmi rahatca girebilirmiyim yada varsa mevzuati nedir?

Tavsiye edebileceginiz durbun varmidir amator gozlem ve inceleme yapacagim 10x50 12x50 ideal diye dusunuyorum size nasil

Pentax,nikon,olympus,meade,nikon, carl-zeiess :)
    Sorun olmaz, yanında 1 adet dürbün, bir adet foto kamera sokabiliyorsun.
  • kurs@tz kullanıcısına yanıt
    Merhaba, peki gökyüzü gözlemi için Celestron 10x50 Porro mu yoksa Olympus 10x50 dps i mi önerirsiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sadece aya bakmak icin dürbün ariyorum ama en yakindan gösteren. Tecrübeliler yazarsa sevinirim. Hangisi iyidir? Teleskoplar da baktım ama kafam karıştı. Sadece aya bakacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Betix B kullanıcısına yanıt
    Sadece ay mı tavsiyem 12x50 alıp sabitlemeniz. Bende olympus 10x50 var. Coating olmadığı için aya bakarken ışık çok yansıyor. Ve el titremesinden dolayı çok başarılı olmuyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bilgi icin teşekkürler. 12x50 dediginiz ne kadar yakinlastirir? Aya uzay araci inse görür müyüm?😅

• Betix B kullanıcısına yanıt
    onu görmeniz için birkaç kilometrelik teleskop lazım. ne kadar yakınlaştıracağını söyleyemeyiz, denemeniz lazım
  • Uzak şehir manzarası 20-30 km uzakları biraz olsun görebilecek ne gibi ürün tavsiye edersiniz. Kusura bakmayın hiç bilgim yok direkt bu sayfayı gördüm ve siz bilenlere sormak istedim.
  • üstad61 Ü kullanıcısına yanıt
    bende 10x50 var. 1000 metreyi 112 metredeymiş gibi gösteriyor. Bundan daha fazla büyütmeli dürbünler elde tutulmuyor, sarsılmadan birşey anlayamazsınız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.