Şimdi Ara

Duolingo, Busuu tarzı uygulamalar ne kadar etkili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
8
Favori
6.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İngilizce veya başka bir dil için tek başına nereye kadar götürür? Uzun süreli kullananlar faydasını gördü mü merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Duolingo ve Busuu: En Etkili Dil Öğrenme Uygulaması Hangisi?

Yabancı dil öğrenmek için en popüler uygulamalar arasında Duolingo ve Busuu yer alıyor. Peki bu uygulamalar ne kadar etkili? Hangisi sizin için daha uygun?

Duolingo ve Busuu Uygulamalarının Karşılaştırması

Özellikler:

• Duolingo: Oyunlaştırılmış dersler, günlük hedefler ve sosyal etkileşim
    • Busuu: Kişiselleştirilmiş dersler, geri bildirimli alıştırmalar ve konuşma tanıma

İçerik:

• Duolingo: Çok çeşitli diller, temel seviyelerden ileri seviyelere kadar dersler
    • Busuu: Daha az dil seçeneği, ancak daha kapsamlı dersler, özellikle iş ve seyahat için

Fiyatlandırma:

• Duolingo: Ücretsiz, isteğe bağlı abonelik özellikleri
    • Busuu: Ücretsiz temel plan, premium özellikler için aylık veya yıllık abonelik

Hangisi Daha Etkili?

İki uygulamanın da kendine göre avantajları var. Duolingo, oyunlaştırılmış yaklaşımıyla dili öğrenmeyi eğlenceli hale getiriyor ve günlük hedeflerle motivasyonu artırıyor. Busuu ise daha kapsamlı dersleri ve kişiselleştirilmiş geri bildirimiyle daha ciddi öğrenciler için daha uygun olabilir.

Duolingo'nun Etkinliği:

Araştırmalar, Duolingo'nun dil öğrenme konusunda etkili olabileceğini gösteriyor. Bir çalışma, Duolingo'yu kullananların 34 saatlik öğrenme sonrasında, bir üniversite kursunun bir döneminde öğrenilenlere benzer dil becerileri kazandığını ortaya koydu.

Busuu'nun Etkinliği:

Busuu'nun etkinliği hakkında da olumlu anekdot niteliğinde kanıtlar var. Uygulamayı kullanan birçok kişi, kısa sürede ilerleme kaydettiklerini ve hedef dillerinde kendilerini daha güvenli hissettiklerini bildiriyor.

Seçimini Nasıl Yapmalısın?

Duolingo mu yoksa Busuu mu senin için daha uygun? İşte göz önünde bulundurman gereken bazı faktörler:

• Öğrenme tarzı: Duolingo oyunlaştırılmış ve eğlenceliyken, Busuu daha yapılandırılmış ve kapsamlı.
    • Hedefler: Duolingo temel seviye öğrenme için harika, Busuu ise daha ciddi öğrenciler için daha uygun.
    • Bütçe: Duolingo ücretsizken, Busuu premium özellikler için ödeme gerektiriyor.

Sonuçta en iyi dil öğrenme uygulaması, senin bireysel ihtiyaçlarına ve tercihlerine bağlıdır. İki uygulamayı da dene ve kendin için hangisinin daha etkili olduğuna karar ver.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Hocam busuu yu bilmiyorum ama duolingo mal'a anlatır gibi anlatıyor.Bizim bahçedeki kediye duolingo kullandırsam ingilizceyi şakır şakır konuşur .

• Dile yabancıysanız biraz ısınabilirsiniz. Temel atma konusunda yardımcı olurlar.
  • Ben busuu kullandım. Bu tarz uygulamaların kapsamlı bir öğreticiliği olduğunu düşünmüyorum, bir şeyler eksik kalıyor gibi. Tek başına işe yarayacağını sanmıyorum. Ek çalışma olarak kullanılabilir

• Ajan Pena kullanıcısına yanıt
    Hocam öyleyse hiç bulasmayalim o kadar da kötü değilim

• Peki cambly yararlı mı sizce?
  • Dile yabancı değilim nadir de olsa altyazisiz film izleyebiliyorum ama düzenli bir şekilde başlamak istiyorum az da olsa. Veya bir kitaptan, youtubdan çalışmak daha mı mantiki olur?

• nezya kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün 30dk busuu kullandım güzel gidiyor ama sanki hep aynı seyleri yaptıracak gibi geliyor

• zodiac956 kullanıcısına yanıt
    Çok temelden alıyo ama seviye testi ile geçebilirsiniz diğerlerine belki fakat hiç bilmeyen biri için çok iyi ama seviyeniz ne ? Daha farklı platformlar daha yararlı olabilir belki

Evet daha profesyonel mecraları tercih edebilirsiniz. Bu işin reading, speaking, writing... kısımları var. Her birine özen göstermeniz lazım.

Tavsiye için: Link
  • Ajan Pena kullanıcısına yanıt
    Hocam a2 b2 falan diyemem bilmiyorum çünkü ama dizi film oyunları yarı yariya anlayabiliyorum

Anladımm

• Teşekkürler

• temelin az buçuk varsa duolingo hiç etki etmiyor.ingilizce kullandım etki etmedi ama almanca gibi 0 dan aldığım diller için işe yaradı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Duolingo başlangıç için mükemmel. Yalnız iOS kullanıyorsanız sıkıntı webde ve Android’de daha iyi.

• Duolingo ile ingilizce gelistirmek imkansız gibi bir şey ama busuu faydalı olabilir. Ben kullanıyorum, tavsiye ederim.

• Eğer sıfırsanız, duolingo iyi bir temel oluşturacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oyun olarak görüyorum. İlerledikçe haz veriyor devam etmek istiyorsun. Fakat elde ettiğin 0 olmasa bile ayırdığın zamanı düşünürsek çok çok düşük

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.