Şimdi Ara

DÜNYANIN HER YERİNDEN TÜRKLER VE HARİTALAR! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
46.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yorumlarınızı bekliyorum!
  • quote:

Orjinalden alıntı: SUNGU

quote:

Orjinalden alıntı: aGGr3ss1v3

şu haritaya bakınca gözlerim doluyor...

Yanlız bu harita osmanlının en büyük sınırını göstermiyor.

Cezayir,arabistan yarımadasının hepsi ve biraz daha alanı vardı osmanlının,he ayrıca viyanada osmanlının elindeydi.22 Milyon km2 olması lazım alanının.

Doğru. Yalnız Viyana bizde olmamakla birlikte orada gösterilmemiş olan Orta Macaristan (ve Hırvatistan) da bizdeydi ki bu sebeple sınırlar Viyana'nın dibindeydi.

Saydıklarına ek olarak Fas'ı (hakimiyetti galiba), Sudan'ı, kısa bir süre için Ukrayna'yı ve vergi/hakimiyet olarak da Lehistan'ı katmalıyız. Neredeyse Baltık Denizi'ne kadar. (Bir haritada Somalya(Somali)'yı içine alan sınırları görmüş idim. Hint Deniz Seferleri ile ilgili olabilir. Gücerat Kırallığı'na yardım için Hindistan'a da gitmişiz ama dönmüş Güceratlı Müslüman kardeşlerimiz (Portekiz'le anlaşmışlar Portekiz'den kurtarmak için gitmemize rağmen)). Kırım Hanlığı Moskova'ya bile seferler düzenliyormuş zamanında (1500'ler))

Bütün hakimiyet altına alınanlarla birlikte Osmanlı Devleti için:

DÜNYANIN HER YERİNDEN TÜRKLER VE HARİTALAR!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 4 Mart 2007; 21:52:43 >

• Bizimle paylaştığın için tşkler ellerine emeğine sağlık
  • Rica ederim.

Yeterki herkes görsün,unutulan değerlerimiz hatırlansın.

Asıl kardeşlerimiz görülsün!
  • paylaşım muhteşem herkese teşekkürler parmaklarınıza sağlık arkadaşlar
  • her şey çok güzel resimler süper konu süper teşekkürler gençtürk istanbula bu sene geldim öğrencilik dolayısıyla 6 ay oldu geleli alışamadım kendimi farklı bi ülkede hissediyorum.türklük ve kültür adına hiç bişe yok atalarını beğenmeyen havalı tipler avrupayla yatıp kalkan naylon insan topluluğu anadolu da ki havadan eser yok.bilmiyorum sizin düşünceleriniz nedir ama tek bildiğim bu şehir türk değil o derece ağır bi itham olduğunu biliyorum.ama sözümün arkasındayım

• quote:

Orjinalden alıntı: arismo

her şey çok güzel resimler süper konu süper teşekkürler gençtürk istanbula bu sene geldim öğrencilik dolayısıyla 6 ay oldu geleli alışamadım kendimi farklı bi ülkede hissediyorum.türklük ve kültür adına hiç bişe yok atalarını beğenmeyen havalı tipler avrupayla yatıp kalkan naylon insan topluluğu anadolu da ki havadan eser yok.bilmiyorum sizin düşünceleriniz nedir ama tek bildiğim bu şehir türk değil o derece ağır bi itham olduğunu biliyorum.ama sözümün arkasındayım

Teşekkür ederim dostum.
    Şu andaki gençlik hakkında benim de çok kafamda soru işaretleri var,bu sebeple ne aşılarsak kardır diye düşünüyorum ve bu konuyu daha çok kişinin görmesini sağlayacağım ve hep yenileceğim.

Haritalar da gelecek.

• İsteğiniz üzerine haritalar eklenmiştir!
  • Emeğe saygı yok mu sizde ya?
    Abuk subuk konulara yazanlar buraya neden bir teşekkürü çok görüyor?
  • Çok harika bir çalışma ve çok büyük bir emek göstermişsin. Ama bu forumda emeğe yeterince saygı yok
  • Sağol dostum.

Gidip kronun bıyıklarını kesmesini tartışsınlar.
  • Son hâliyle daha da güzel olmuş.

Emeğinize sağlık.
  • gerçeten türk olmak güzel bir duygu.birde şu içimizdeki hertürlü problemi çözebilsek.türklerin aralarındaki basit meseleleri çözememek beni çok üzüyor.
  • Teşekkür ederim!
  • Teşekkür ederim bende fakat neden teşekkür edilsin istiyorsun zaten beğenen teşekkürünü eder bana konu başlığı saçma geldi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kartal4891

Teşekkür ederim bende fakat neden teşekkür edilsin istiyorsun zaten beğenen teşekkürünü eder bana konu başlığı saçma geldi.

Emeğe saygı!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Genç Türk

quote:

Orjinalden alıntı: kartal4891

Teşekkür ederim bende fakat neden teşekkür edilsin istiyorsun zaten beğenen teşekkürünü eder bana konu başlığı saçma geldi.

Emeğe saygı!

+1
  • Türkler " Devletçi " bir millettir..

Tarihten artık ders almak gerekir..

Çinliler de aynı politikayı izlemiştir.. Türklerin gelişmemesini istemedikleri için, memlekete din veya köken unsurunu ön plana getirerek, nifak tohumu sokarak, milleti böler ve devleti çokertir.

Orta Asyadan yana bu, böyle olagelmiştir.

Atalarımızın deneyimlerinden yararlanmanın zamanı gelmedi mi diye bir soru sormak lazım...?

Azeriler ve Türkmenler şii, Gagavuzlar Hıristiyan, Kazaklar, Türkistanlılar Türkmenistanlılar Kominist diye diye, bir araya getirilmiyoruz..

Daha ne zaman akıllanacağız..?

Daha kaç devlet kurmak zorunda kalacağız..??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi science_is_4_ever -- 29 Nisan 2006; 11:52:05 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.