Şimdi Ara

DÜNYANIN HER YERİNDEN TÜRKLER VE HARİTALAR! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
46.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknode -- 2 Nisan 2006; 2:46:28 >
  • @gençtürk
    Belki de son zamanlarda açılan en güzel konu bu...
    Teşekkürler.
  • dikkat ettimde oğuz Türkleri baya iri yapılı .
  • TATARLAR

ALINTIDIR!

22/1/2006 - BAYRAMDA AKSAKALLARIMIZ YANINDA!
     DÜNYANIN HER YERİNDEN TÜRKLER VE HARİTALAR!

HAYDAR DAYI - TANSILU ALTAY - RUŞANİYA ALTAY

AKKAYINLAR ARASINDA!

• 27/3/2006 - ZILE VALIEVA-RUSANIYA ALTAY

27/3/2006 - TUKMAC KESME YARISMASI!

YESHLER BEYGESENDE TUKMACH KESY!

• GAGAVUZLAR

• Azeri dostuma katkısı için teşekkür ederim.

NOT: Moğollar Türk değildir,ama Turan akrabalarımızdır!

Avarlar Balkanlarda

Moğol dovüşçüsü.1210-1271

Maverünnehr ve Azerbaycan Türkleri

Celairli ve Azerbaycan Türkü

Hunlar

Türkmen dövüşçüsü

Hunlar Avrupa'da

Teymurini esir götüren köçergi Özbek

Kıpçak, İdil Bulgarı, Peçenek

Kırgız,Kimak

Altın Ordu düşergesi(kampı)

Altın Ordu düşergesi 1210-1260

Altın Ordulular Ruslarla dövüşte.Kalka çayı,1223

Altın Ordulular yürüşte

Moğol atlısı

Moğol atlısı Rusya'da 1223

Macarıstanlı Kıpçak(Kuman)

Maverünnehr Türk'ü

Moğol,Nayman(Sekiz Oğuz),Karahitay

Moğollar orta doğuda 1220

Peçenek(Kanklı)

Sakalar Romalılara karşı savaşta

Selçuklu

Emir Timur

Türkiye dövüşçüsü.14. yüzyıl

Kız kaçırırken 8.yüzyıl

Türkler 6-8. yüzyıllarda

Türkmen,Azerbaycan Türkü,Gürcü

Yaralı Moğol dövüşçüleri Kayfen kuşatmasında, 1232

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Genç Türk -- 8 Nisan 2006; 1:39:43 >

• Güzel resimler
  • Emeği geçenlerden ALLAH razı olsun.

• Tuva'lar biraz garipmiş yalnız
  • güzel resimler ben hala ne türküyüm diye düşünüyorum ama önemli olan kendimi türk gördüğüm.
  • ALLAH tan ümit kesilmez ama bu yabancı hayranlığımızla zor biraz.dünya bize hayran biz dünyaya.
  • Evet kardeş anadolu da türk kültürü yok oluyo sanki çünkü türklüğü yaşayanlara türk kültürünü yaşayanlara örf adetlerimize yobazlık deniliyo büyük şehirlerde. dedelerimiz avrupaya diz çöktürmüş ama şimdi biz dedelerimizin ismimizi yükselten kişilerin torunları olarak avrupa nın elinde oyuncak olduk veya oyuncak etmeye çalışıyolar.bir tane dünya dili olacaksa oda türkçe olmalı ama türkiye de ingilizce bilmeyenleri işe bile almıyolar.türkiye cumhuriyetinin resmi dili türkçe dir.ama çoğu okullarımızzda eğitim dilimiz ingilizce fıransızca veya almanca olarak eğitim yaptırıyolar. bu okullardan mezun olanlarda övünerek ben ingilizce dille eğitim gördüm diyo. acaba ana dilimizle anlamakta zzorlandığımız veya anlayamadığız matematiği fiziği kimya yı yabancı diille nasıl öğreniyo bunlar bir fikriniz varmı?yoksa bunlar öğrendiklerinimi sanıyolar. il veya ilçe bir merkeze girdiğimizde esnaf dükkanına yabancı isim koymuş bunların anlamını düşünen varmı acaba.bir gidipte avrupaya baksak hangi yabancı esnaf dükkanına iş yerine türkçe isim koymuş varmı böyle bişi.olmaz olamaz çünkü onlar ne olduğunu biliyo.biz ise içimizde olan medeniyeti bulamayıp avrupa nın saçmalıklarına medeniyet diye sarılıyoruz. herkez bilirki avrupaya medeniyeti götürende türkler değilmi?ne arıyoz biz ne yapıyoz biz kendimizi biliyormuyuz biz.LÜTFEN YABANCI DİL ÖĞRENMEK İÇİN GÖSTERDİĞİMİZ ÇABANIN %50 SİNİ TARİHİMİZ ÖĞRENMEK İÇİN , KİM OLDUĞUMUZU ÖĞRENMEK İÇİN SARFEDELİM. LÜTFEN TÜRK ÜN ÖRF VE ADETLERİNE YOBAZLIK DEMEYELİM. EEEEYYYYYYYYYYYYYY TÜRKLER KENDİNİZE GELİN. ATATÜRK ÜN RESİMLERİ İLE BİRLİKTE DÜŞÜNCELERİNİDE UNUTMADAN BU DÜŞÜNCELER IŞIĞINDA YAŞAYALIM. MEDENİYET İ KAYBETMİŞ AVRUPA YA MEDENİYET GÖTÜRME ZAMANI GELDİ GEÇİYO ONLARA MEDENİYETİ BİZ GÖTÜRECEZ. TÜRKE YAKIŞMAZ EL ÖPMEK ETEK ÖPMEK, EL ELE HEP BİRLİKTE GERÇEK TÜRKLÜĞÜ BULUP ONA SARILALIM. UNUTMAYALIM '' BİR TÜRK DÜNYAYA BEDELDİR''

• GENÇ TÜRK SANADA TEŞEKKÜR EDERİM BÖYLE BİŞİ DÜŞÜNDÜĞÜN İÇİN MÜKEMMELSİN.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bulmaca_6060

Evet kardeş anadolu da türk kültürü yok oluyo sanki çünkü türklüğü yaşayanlara türk kültürünü yaşayanlara örf adetlerimize yobazlık deniliyo büyük şehirlerde. dedelerimiz avrupaya diz çöktürmüş ama şimdi biz dedelerimizin ismimizi yükselten kişilerin torunları olarak avrupa nın elinde oyuncak olduk veya oyuncak etmeye çalışıyolar.bir tane dünya dili olacaksa oda türkçe olmalı ama türkiye de ingilizce bilmeyenleri işe bile almıyolar.türkiye cumhuriyetinin resmi dili türkçe dir.ama çoğu okullarımızzda eğitim dilimiz ingilizce fıransızca veya almanca olarak eğitim yaptırıyolar. bu okullardan mezun olanlarda övünerek ben ingilizce dille eğitim gördüm diyo. acaba ana dilimizle anlamakta zzorlandığımız veya anlayamadığız matematiği fiziği kimya yı yabancı diille nasıl öğreniyo bunlar bir fikriniz varmı?yoksa bunlar öğrendiklerinimi sanıyolar. il veya ilçe bir merkeze girdiğimizde esnaf dükkanına yabancı isim koymuş bunların anlamını düşünen varmı acaba.bir gidipte avrupaya baksak hangi yabancı esnaf dükkanına iş yerine türkçe isim koymuş varmı böyle bişi.olmaz olamaz çünkü onlar ne olduğunu biliyo.biz ise içimizde olan medeniyeti bulamayıp avrupa nın saçmalıklarına medeniyet diye sarılıyoruz. herkez bilirki avrupaya medeniyeti götürende türkler değilmi?ne arıyoz biz ne yapıyoz biz kendimizi biliyormuyuz biz.LÜTFEN YABANCI DİL ÖĞRENMEK İÇİN GÖSTERDİĞİMİZ ÇABANIN %50 SİNİ TARİHİMİZ ÖĞRENMEK İÇİN , KİM OLDUĞUMUZU ÖĞRENMEK İÇİN SARFEDELİM. LÜTFEN TÜRK ÜN ÖRF VE ADETLERİNE YOBAZLIK DEMEYELİM. EEEEYYYYYYYYYYYYYY TÜRKLER KENDİNİZE GELİN. ATATÜRK ÜN RESİMLERİ İLE BİRLİKTE DÜŞÜNCELERİNİDE UNUTMADAN BU DÜŞÜNCELER IŞIĞINDA YAŞAYALIM. MEDENİYET İ KAYBETMİŞ AVRUPA YA MEDENİYET GÖTÜRME ZAMANI GELDİ GEÇİYO ONLARA MEDENİYETİ BİZ GÖTÜRECEZ. TÜRKE YAKIŞMAZ EL ÖPMEK ETEK ÖPMEK, EL ELE HEP BİRLİKTE GERÇEK TÜRKLÜĞÜ BULUP ONA SARILALIM. UNUTMAYALIM '' BİR TÜRK DÜNYAYA BEDELDİR''

OLAY BUDUR

•  DÜNYANIN HER YERİNDEN TÜRKLER VE HARİTALAR!

şu haritaya bakınca gözlerim doluyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: aGGr3ss1v3

şu haritaya bakınca gözlerim doluyor...

Yanlız bu harita osmanlının en büyük sınırını göstermiyor.

Cezayir,arabistan yarımadasının hepsi ve biraz daha alanı vardı osmanlının,he ayrıca viyanada osmanlının elindeydi.22 Milyon km2 olması lazım alanının.
  • Teşekkür ederim dostlarım.

Yabancı dil konusuna gelince,bence mutlaka öğrenilmeli ama kendi diline,tarihine ve benliğine sahip çıkmak şartıyla.

Zaten bana çok yabancı " Aa siz Türkler bu kadar yabancı dil bilir miydiniz?Biz sizi gelişmemiş sanıyorduk!" dedi ve bir kişiye de olsa Türk'ün yüceliğini göstermek gerekir.

Yüce Atatürk de Fransızca bilirdi,ben de Fransız Lisesi'nden mezunum ama sonuç ortada,her şey vatan için.

Tekrar sağolun.
  • YUKARI!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Genç Türk -- 4 Eylül 2006; 2:36:55 >
  • Genç Türk helal olsun.Sagolasin cok güzel bir konu olmuş.
    Bu arada Osmanlı tabiki en büyük imparatorlugumuz tarihte ama Asya'da yani dahada once büyük devletler kurduk.Bunlarında haritalarını koymak güzel olur.Çok güzel resimler tebrik ediyorum yeniden.
  • Yenilendi!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.