Şimdi Ara

Dünyanın En Zeki İnsanları Neden Yahudiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
2
Favori
15.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bence olay sırf zeka değil, Yahudi'ler her zaman ticari olarak avantajlı, birde sayıları az olduğu için ve dışarıdan kimseyi kabul etmedikleri için aralarında pek hır gür çıkmıyor. Huzur ortamı olduğu için adamlar kendini bilime vs. kanalize edebiliyorlar diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

Bence olay sırf zeka değil, Yahudi'ler her zaman ticari olarak avantajlı, birde sayıları az olduğu için ve dışarıdan kimseyi kabul etmedikleri için aralarında pek hır gür çıkmıyor. Huzur ortamı olduğu için adamlar kendini bilime vs. kanalize edebiliyorlar diye düşünüyorum.

Huzur ortamımı. Kendi içinde huzurlu dünyaya karşı huzursuz. Nasıl bir huzur anlayışları var bu adamların
  • Çok çalışkanlar ve disipliler
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

Bence olay sırf zeka değil, Yahudi'ler her zaman ticari olarak avantajlı, birde sayıları az olduğu için ve dışarıdan kimseyi kabul etmedikleri için aralarında pek hır gür çıkmıyor. Huzur ortamı olduğu için adamlar kendini bilime vs. kanalize edebiliyorlar diye düşünüyorum.

Huzur ortamımı. Kendi içinde huzurlu dünyaya karşı huzursuz. Nasıl bir huzur anlayışları var bu adamların

Kendi içlerinde pek kavgaları yok bizim gibi. Maddi durumlarıda iyi, öyle çok para da harcamıyolar. Ama Türkiye öylemi? Herkes sürekli zenginleri konuşuyor, birbirini çekiştiriyor, özellikle akrabalar içinde çekememezlik çok daha fazla , işte şu şu kadar para harcadı şunun çocuğu özele gitti ben gidemedim şu yazlık aldı ben alamadım vs. vs. vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fleetwood1991 -- 10 Aralık 2011; 14:45:09 >

• Yahudilerin neresi zeki? Zenginliklerinin sebebinin zekaları olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yahudilerin "en" olduğu bir konu varsa dünyaya karşı hırslarıdır. Bozulmuş inançları onlara en üstün olduklarını, dünyanın kendileri için yaratıldığını, diğer insanların sadece onlara hizmetkar olabileceklerini telkin etmiş, asla olamayacak vaatleri beyinlerine sokmuş, onlar da bu yolda herşeyi mübah görmüş, önlerine çıkan herşeyi yoketmekten geri kalmamışlardır.

İşin garip tarafı müslüman birinin, böyle bir yahudiyi dünya için sonsuz yaşamını feda etmiş, hayalperest bir zavallı olarak görürken, diğer "dünyacı"ların adeta bir tanrı olarak görmesi.
  • Adamlar çalışkanlar,hırslılar,disiplinliler,intikam duyguları var mı bilmiyorum ama bana var gibi geliyorlar.Adamların çocukları yetiştirme tarzları bile farklı.Eğitim ve ticaret önde.Aslında hepsi yetiştirme tarzıyla alakalı.Benim düşüncem böyle.
  • Yahudiler zeki değil. Sadece bazıları öyle olduğunu zannediyorlar. Söyledikleri zaman bununla kibirleniyorlar da.

Türk forumlarına girip İsrail propagandası yapan görevlilerin bir kısmının bu yalanı da servis edip
    diğer milletlere yutturmaya çalıştığını, bazen de aynı zamanda kişileri test ettiğini biliyoruz.

Sadece bir büyü...

Yalanlara inanmadığımız zaman büyüleri bozulacak ve sahte güçleri bir anda yok olacak...
  • Cok milliyetci olduklari belli, zengini fakiri Israil devleti icin elinden gelen ne varsa yapiyor. Milyon dolarlari olan yahudilerin sadece devlete hizmet etmek icin Amerika'da yan gelip yatmak yerine ulkelerine donup adeta er olarak orduda-devlette calistiklarini biliyoruz.

Bir askerleri icin aralarinda ust duzey kisilerinde oldugu 1000 tutukluyu serbest birakiyorlar. Demek istiyorlar ki bizim siradan bir askerimiz sizin 1000 askerinize esit.. Araplarda bayram yaparak bunu kutluyorlar.

Kirmizi cizgilerini pembe yapmiyorlar, gelmeyin vururuz diyorlar, ve gelince vuruyorlar.

Bizim ulkede bunlari yapabilecek ne kadar milliyetci var, ne kadar kirmizi cizgilerimiz var bir de bu taraftan dusunelim..

Kurduklari devleti ne pahasina olursa olsun savunuyorlar, Araplar gibi paralari ceplere indirip, Avrupa'daki kendi ozel hesaplarina aktarmiyorlar (bk Yaser Arafat).

Bunlar yansiz olarak gozuken gercekler..
  • valla ne kadar laf soksanızda adamlar dünyayı yönetiyor mu? evet, nokta!
  • bazıları IQ testi yapmış gibi "zeki değil" diye cevabı yapıştırmış.
    Tabi adamlar aptal olduğu için ticarette başarılı oluyor hatta dünyayı yönetiyor.
    Adamlar harbiden zeki değil.
  • zeki mi bilmem ama para onlarda
  • Yahudilerin ortalama zekası başka milletlerden yüksek değil. Şöyle bir durum var. Bunlar kapalı bir toplum. Genelde kendilerinden olanlar ile evlendikleri için iyi genler üst üste geldiğinde üstün zekalı kişiler ortaya çıkabiliyor. Aralarındaki dayanışma nedeni ile bu kişilerin önü açık oluyor ve adı duyuluyor. Aynı şekilde akraba evliliği nedeni ile geri zekalıların oranının en yüksek olduğu toplum da yine yahudiler.
  • La bu kadar milliyetçi ve dinci bir halkın zeki olduğuna inanan kendini bi' zahmet öldürsün. Onlar zeki değil, mal gibi çalışkanlar çünkü mal gibi dinciler, dinleri çalış diyor..
  • Hz. Yunus (a.s) denize atılınca kimseyi suçlamamış, denize düşerken onu oraya atanları denizi balığı hiçbişeyi suçlamamış lakin dua etmiş ve aynen şu şekilde; "Allah’ım! Senden başka bir ilâh yoktur. Sen her türlü noksanlıklardan uzaksın. Ben kendine yazık edenlerden oldum."
    Bu beni çok etkilemiştir her zaman yani bir olay karşısında sorunu bi başkasında aramamanın gerekliliğini anlatmıştır.Konuda birebir bu tartışılmıyor biliyorum ama onlar yahudi biz müslümanız en azından insanız ve özgür irademiz varken neden bunu kontrol altına alamıyoruz.Ben yahudilerden çok müslümanları düşünüyorum, neden açlık ve fakirlikle pençeleşiyoruz?Eğitimden daha çok dine mi yöneltiyoruz?Madem öyle ilk ayeti neden atlıyoruz?"oku" demek sadece kur'an'ı oku mu demek?
  • bence bugünki yahudilerin zeka ortalamaları dünyanın üzerindedir.elbette ölçmek imkansız zira dünyanın birçok yerine dağılmış vaziyetteler,en yoğun bulundukları iki alanda ise abdde en üst seviyeleri,israilde ise en alt seviyedekileri çoğunlukta.

bu düşüncemin sebebi ise avrupadaki antisemitist hareketler.öncelikle bu akım sayesinde avrupada yahudiler dışlandıkça sisteme karşı bilendi.bu eziklikle dahada çalıştılar.mesela 1800 ve 1900lerin başında avrupada kimler tarihe yön vermişse hepsi yahudidir.o meşur rus bilim adamlarının ekserisi yahudidir.

2.dünya savaşında ise zahiren bir yahudi soykırımı yaşanmış gibi gözüksede bu yahudi tarihi açısından bence dönüm noktasıydı çünkü kendi elleriyle yapamadıkları temizliği bir başkasına yaptırtıyorlardı.bu sayede yahudiler fazla ağırlıklarından kurtuldu,engellisini garibanını nazi almanyasının toplama kamplarına bıraktı ki bu olay bana göre yahudilerin son zamanlardaki zeka,çalışkanlık üstünlüklerinin asıl çıkış noktasıdır.sonrasıda malum zaten.

tabi olayı sadece 200-300 yıllık bir periyoda indirgemek çok doğru da değil.neticede romalılardan beri 1950lere kadar sürgün yaşamış,hatta sürgünden sürgüne kovulmuş bir halk var karşımızda.bizim gibi sefahat içinde yaşamadıklarından dolayı azimleride bizden fazla.yani varoluşsal özelliklerden ziyade çevre şartları farklı,aynen kaloriferli evde büyüyen benimle sokakta çıplak ayak gezen çingen çoğununun hastalığa karşı bağışıklığı gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

Hz. Yunus (a.s) denize atılınca kimseyi suçlamamış, denize düşerken onu oraya atanları denizi balığı hiçbişeyi suçlamamış lakin dua etmiş ve aynen şu şekilde; "Allah’ım! Senden başka bir ilâh yoktur. Sen her türlü noksanlıklardan uzaksın. Ben kendine yazık edenlerden oldum."
    Bu beni çok etkilemiştir her zaman yani bir olay karşısında sorunu bi başkasında aramamanın gerekliliğini anlatmıştır.Konuda birebir bu tartışılmıyor biliyorum ama onlar yahudi biz müslümanız en azından insanız ve özgür irademiz varken neden bunu kontrol altına alamıyoruz.Ben yahudilerden çok müslümanları düşünüyorum, neden açlık ve fakirlikle pençeleşiyoruz?Eğitimden daha çok dine mi yöneltiyoruz?Madem öyle ilk ayeti neden atlıyoruz?"oku" demek sadece kur'an'ı oku mu demek?

Evet gerçekten çok haklısınız. Herkes kendinden sorumludur. Müslüman ülkelerin eğitim seviyelerine bakarsak kimi ülkelerin ekonomisi iyi değil, şah şıh olanlar da yatırımları nerelere yaptığı zaten belli. Hepsi 1000 tane çocuk okutsa 1000 de 1 bilim adamı çıkar. (en düşük ihtimal) Bu da hiç olmazsa ülke için bi fayda olur. Ama o zengin müslümanlar da doyumsuz malesef.

• valla kimlerden bahsedildiğine bağlı. en zeki insanlar türkler, ingilizler de denebilir. şu an en zeki olanların yaptıklarında şiddete başvurmak ve dünyalık yaşamak var. zeki olmakla ölümsüzlük de kazanamıyorlar. ama belki soru şöyle olabilir di: bir tarafta öyle biz de ise şöyle peki neden durum böyle? tabi kimse birşey anlamadı. üstü kapalı oldu biraz.. açmaya da niyetim yok. ama şunu diyebiliriz, ülkeler birbirini rahat bıraksa kimin zeki kimin akıllı olduğu daha iyi ortaya çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

Hz. Yunus (a.s) denize atılınca kimseyi suçlamamış, denize düşerken onu oraya atanları denizi balığı hiçbişeyi suçlamamış lakin dua etmiş ve aynen şu şekilde; "Allah’ım! Senden başka bir ilâh yoktur. Sen her türlü noksanlıklardan uzaksın. Ben kendine yazık edenlerden oldum."

Ademilik...

Bu olayın ilk örneğini Hz. Adem'de görüyoruz. İblis'in yalanlarına kanıp yasak meyveden yediklerinde "Biz kendimize zulmettik" diyor ve suçu İblis'e atmıyor.

Şeytanilik...

İblis ise kendi gururunun suçunu Allah'ın üzerine atıp Allah'a zulmediyor. "Beni azdırmana karşılık onların yollarının üzerine pusu kuracağım ve ihlas sahibi kulların hariç çoğunu şükredenlerden bulmayacaksın." diye devam ediyor.

Şu halde herkes önce kendine bakmalı ve kimse "Amerika bize böyle yaptı" veya "İsrail bize şöyle yaptı" diye yakınmamalı...

• zeki değil diyenler var tamam bende sevmiyorum bu milleti ama
    nobel almış bilim adamlara bir bakın yarısı yahudi şimdi diyeceksiniz orhan pamuk ta aldı
    fizik, kimya, tıp alanlarında nobel alanlara bakın
    ya alman yada yahudi...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.