Şimdi Ara

Dünyanın en saçma monitör sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba biraz uzun yazacağım sanırım dünyanın en saçma sorunu ile karşıkarşıyayım.

Şöyle ki tüm windows ve monitör ayarlarım yapılı olmasına rağmen pc'yi kullanırken pat diye monitör kapanıyor.Sanki biri gelip tuşuna basıyor gibi fakat pc sorunsuz çalışmaya devam ediyor.Tuşa basıp açtığımda kaldığım yerden devam ediyorum.Yani Pc'de herhangi bir kasma donma takılma vs söz konusu değil.

Donanım

i5 4690K

Gtx 960

8 Ram

Msi H81m Anakart

600w aeorcool 80+ Psu

Samsung Syncmaster p2250 monitör

İşlemci boşta 30-32 yükde 55 60 derece

Ekran Kartı boşta 28-29 yükde max 65 derece

Ekran kartı değiştirip denedim yine kapandı.

Anakart üzerinden görüntü verdim yine aynı.

Ram - PSU denedim yine aynı.Vga Dvi farkı güç kabloları denedim yine aynı.

Komple söktüm taktım fanları devre dışı bıraktım yine aynı.

Anakart aynasını çıkardım farklı usbler denedim kasa ön panelini devre dışı bıraktım yine aynı.

--Şimdi gelelim dünyadaki en saçma çözümü bulunamayan soruna--

Yukarda saydıklarımın hangisi yaptıysam daha sonra bir müddet kapanmıyor hah bundanmış oldu diyorum yine kapanmaya başlıyor.

4 5 kere kapandıkdan sonra usblerin yerini değiştiriyorum bidaha kapanmıyor.Belli bir süre sonra tekrar kapanıyor.

Farklı monitor takıyorum kapanmıyor sonra kendi monitorumu takıyorum oda kapanmıyor bir muddet kullanıyorum tekrar kapanıyor.Kapandığı an diğer monitörü takıyorum kapanmıyor kendi monıtorumu gerı takıyorum yine bir muddet kapanmıyor.Uzun bir süre farklı bir monitor ile deneyemedim çünkü bazen bir kaç gün hiç kapanmıyor.

2 monitorden aynı anda göruntu alıyorum kapanmıyor.

Yani maalesef sorunun kaynağını bulamıyorum.Tam bir müdahelede bulunuyorum 7 8 saat kapanmıyor oldu diyorum yine yapıyor.Başka bir yerine müdahele ediyorum yine 7 8 saat kapanmıyor sonra hoop yine yapıyor.

Denemediğim tek format kaldı fakat bios ekranında bile kapandığı için çare olamayak diye tahmin ediyorum ki sistemi yeni kurdum.Driverlar güncel tüm Pc güncel.

Mesela şu anda geceden beri ekran açık kapanmamış Halbuki en son 4 5 kere kapandı açık bırakıp yattım şimdide kapanmamış.

Sorun monitör olsa sanırım kapanmadan bir kaç gün durmaz sürekli tekrarlar diye tahmin ediyorum.

Soruna ulaşabilsem çözeceğim fakat malasef pc kapatıp açınca bile bazen kapanmadığı için sorun ney bilmiyorum.

Hdd çok eski baya kafa atıyor.Bayada Bad sektor var alakası varmı bılmıyorum.

Aklına farklı bir çözüm gelen benle paylaşırsa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarda06 -- 14 Eylül 2018; 7:59:14 >

• İkinci monitörü baya bir kullanın. 2-3 gün falan. Eğer bu süre içinde ondada kapanma oluyorsa pc'nizde bir sıkıntı olduğu kesinleşir. Ama kapanma olmuyorsa monitörünüzde bir sıkıntı var olduğunu düşünebiliriz. Zaten yapılabilecek bir çok şeyi denemişsiniz. O yüzden ikinci monitörü uzunca süre kullanıp test edin.

Şimdilik kolay gelsin.
  • https://www.cnet.com/forums/discussions/syncmaster-p2350-problems-shutting-down-by-itself-etc-374789/

Aynı şikayetten çok var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gurkanq -- 15 Eylül 2018; 6:27:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet arkadaşlar sorun bulundu.Monitör kaynaklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aarda06 kullanıcısına yanıt
    Nasıl anladınız? Diğer monitörü mü kullandınız yada kendi monitörünüzü başkasına mı verdiniz kullanması için?
  • Maxpayne53 kullanıcısına yanıt
    Hocam benim kasayı arkadaşa verdim ondakini ben aldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aarda06 kullanıcısına yanıt
    Şu yüzden sordum. Çözüm basit olsa da buraya yazınız. Hem bizim için bilgilendirici oluyor. Hemde aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar için çözümü kolaylaşır.

Hayırlı Günler.
  • Sorun monitör kaynaklı demeye geldim siz zaten keşfetmişsiniz. Monitörün besleme devresinde arıza var yüksek ihtimal. Bir kondansatör şişmiş olabilir kontrol edin. Eğer öyleyse kondansatörü değiştirdiğinizde sorun çözülecek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    Bugun açıp bakacağım hocam inşallah ufak bir sorundur.

• aynı monitör bende de var. 10 senedir kullanıyorum. yaklaşık 2-3 senedir bu sorunla birlikte yaşıyoruz. sorunu bulursan lütfen haber ver.
  • jamiro kullanıcısına yanıt
    Hocam monitörün için açtım herhangi bir problem veya kondansatör arızası ile karşılaşmadım.Yağsız kontak temizleyici kullanarak iyice temizledim ve geri kapattım sorunum çözüldü.Artık kapanmıyor fakat tesadüfde olabilir bilmiyorum belki bir kablo vs gevşekliği vardı takarken onu oturrtum fakat sorunum bu şekilde halloldu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.