Şimdi Ara

Dünyanın en değerli markası artık Apple değil (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
4.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • vay be. hepsi amerikan şirketi. f*ck

• quote:

Orijinalden alıntı: atilasat

vay be. hepsi amerikan şirketi. f*ck

Samsung.
  • Milyarlarca telefonun işletim sisteminin sahibi google, youtube sahibi google, normaldir.
  • Aynı telefonları üreterek bi yere kadar bu unvanını koruyabılırdı. Ben iPhone un sonunu çok ıı gormuyorum. Zamanın Nokia'sı gibi sanki doyum noktasına ulastılar. Farklı bişey yapma zamanları geldı.
  • iphone camera hoparlör gibi donanımları daha yüksek kalitede üretmeli ve yeni kasa yapmalı ıphone müşterisi aa yenimi aldın sorusunu duymayı sever kasa yeni olduğunu belli etmeli.

• 3-5 sene sonra huawei diğerlerinin ocağına incir ağacı dikerse şaşırmam.
  • Google'ın geliri Türkiye kadar.Hayır teknolojiye yatırım yapmak varken neden köprü?Google Türk markası olsaydı ne olurdu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Torlak Kemal

quote:

Orijinalden alıntı: Aslanhan.

İlk 10 da 8 tane Amerikan şirketi.
    Şaşırdık mı hayır.

Ben de bunu yazacaktım. Şöyle bir baktım da, listedeki ABD şirketlerinin toplam değeri yaklaşık 653 milyar dolar. İlk 500'e baksak listedeki ABD firmalarının toplam değeri 3-4 trilyon doları bulur herhalde. Bu liste neden ABD dünyanın patronudur, neden bir süper güçtür, mükemmel açıklıyor.

Aslında sadece ilk 10'a değil, ilk 100'e bakmak gerekir ABD'nin azametini anlayabilmek için.

sadece kaliforniya eyalet olarak dünyanın 6. ekonomik gücü

rusya çin hikaye abd şuan dünyanın patronudur tesla gibi yükselen geleceğin firmalarıyla birlikte en az 200 yıl daha öyle kalacaktır.

• brand finance a göre Türkiye'nin en değerli firması bu sene Türk Telekom seçildi

bu kuruluş tamamen fasafiso bir kuruluş ya da araştırırken Türkiye'yi pek sallamamışlar. Türk Telekom yazalım gitsin demişler.

yoksa asgari ücretli, yaşlı, öğrenci, yetim, engelli demeden insanların parasını gasp eden bir şirket nasıl en değerli marka olur bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuroki

1 Google değil, geliyoo olmalı.

Geliyoo ne abi erken boşalan türk gencinin oral seks sırasındaki haykırışı gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Google güzel işler yapıyor. Sağladıkları ücretsiz hizmetler olsun. Kalitesi ile hakediyor. Apple, sırf Tim Cook'un yaptığı fazla kazandırma uğruna Steve jobs felsefesinden uzaklaştığı için sonuç şaşırtmadı.

İlginçtir; iOS klavyede Tim Cook yazınca ismi büyük harflere çeviriyor ama Steve Jobs'u önermiyor bile. İlginç bi hal almaya başladı.

Tim Cook, klasik pazarlamacı zekası.

Kıs abi maliyetleri, düşür düşür düşür sat sat sat eldekileri oh kolay para

Rahmetli Jobs nasıl sokacağını, milleti nasıl tutkuyla çıldırtacak şeyleri biliyordu. Adam sırf inatçılığından milleti takmıyordu benim istediğim gibi olacak işinize gelirse diyordu Jobs yaşasaydı pastırma phone 6 ve 7 serilerini bu şekilde görmezdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 11 Mart 2017; 21:59:26 >

• Şu uyduruk Amazon ne ara büyüdü büyüdü de 3'ncü sıraya yerleşti lan
  • Google bu gidişle 1. sırayı bırakmaz. Her alana girmeye başladılar. Satış alanında biraz daha yoğunlaşsalar Amazona rakip gibi neler olur acaba.
  • Samsung 3 sene önce 270 milyar dolarlık ürün üretip satıyordu. Değeri urettiginden çok daha düşük

• ilk 10 da 8 amerikan şirketi

1 i güney koreli(amerikanın sadık müttefiki)

1i çin (ucuz iş gücü sayesinde amerikaya büyük karlar sağlama görevi kendine edinmiş bir ülke)

çoh enteresan
  • Google bu başarıyı hakediyor.

• Microsoft 2 3 e kalmaz sollar rakiplerini.

Ama google gibi büyük bir etken varken zor ! :)

• Eskiden Teknoloji=Japonya idi. Şimdi Amerika.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.