Şimdi Ara

Dünyanın en değerli markası artık Apple değil (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
4.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İntel'in bu listede olmaması bana ilginç geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Aslanhan.

İlk 10 da 8 tane Amerikan şirketi.
    Şaşırdık mı hayır.

Ben de bunu yazacaktım. Şöyle bir baktım da, listedeki ABD şirketlerinin toplam değeri yaklaşık 653 milyar dolar. İlk 500'e baksak listedeki ABD firmalarının toplam değeri 3-4 trilyon doları bulur herhalde. Bu liste neden ABD dünyanın patronudur, neden bir süper güçtür, mükemmel açıklıyor.

Aslında sadece ilk 10'a değil, ilk 100'e bakmak gerekir ABD'nin azametini anlayabilmek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torlak Kemal -- 2 Şubat 2017; 22:33:29 >
  • Ekremin en aci gunu

• bunu nesi haber değeri taşıyorki, google apple sürekli top oynuyor zaten cok sürmez apple düşüşü gene başa geçer, aynı haberleri bi kaç kez daha gördüğümü cok iyi hatırlıyorum. raporların nasıl hazırlandıgına bağlı olarak bi google bi apple birinciliğe oynayıp duruyor.

• t ulpa r T kullanıcısına yanıt
    o sence, ama para sahipleri seninle hemfikir değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spaydix

ekrem intihar etme seni samsung cu yapalım

Ekrem olayı nedir hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spaydix

ekrem intihar etme seni samsung cu yapalım

Hahah 😂😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amerikan realitesi.

• Dandroidçiler yaşadı
  • Ilk 5 amerikali sirket

• vestel yok mu?
  • Ayfon 7 fiyat faciasından sonra normaldir.
  • yalnız burada kafama takılan bir şey var.
    burada belirtilen 109,50 milyar dolar şirket değeri olamaz. bu çok düşük bir değer. belki burada bahsedilen nakit rezervi olabilir ama o bile daha fazla olması lazım. google'ın yaklaşık şirket değeri 750milyar dolar civarlarında olması lazım. nakit rezervi de 250 milyar dolar seviyelerinde olması lazım. çünkü apple'ın şu an nakit rezervi 230milyar dolar civarı.

ek bilgi: bu nakit parayla bir şirket kurmaya kalkarsanız dünyanın en büyük 15 şirketi falan olursunuz. :)
  • apple tarihinin en yuksek karlarini elde ediyor olsa bile tehlikeli sekilde tek bir urune bagimli hale geldi. steve jobs zamanindaki gibi fenomen olan yenilikler, yeni urunler cikartamiyor. riskli bir durum. piyasa dengelerinde, kullanici taleplerinde ufak bir degisim oldugunda nokia gibi bir kac senede silinip gidebilirsin. ki nokia dususe basladiginda telefon piyasasinin 3de 2sine sahip gercek bir devdi.

• Yani ilk 10'da 8 ABD kökenli kurumun olması aslında şaşırılacak bir durum değil.
  • Ekrem ssklar yatiyormu yoksa bu cokus senide etkiledimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon diyince artık akla İphone ve diğerleri olarak geliyor hocam. kim ne derse desin iphone başlı başına marka yaptı. Hani bazı ürünler ismiyle değil de Markasıyla özdeşmiştir ya, asprin gibi gillette gibi. Aynı olay İphonede de oldu.
  • Beğenilen yorumların çoğu Ekrem71'e yönelik konu ile alakasız yorumlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 Google değil, geliyoo olmalı.
  • Apple'dan millete sesleniş; Google ve servislerini kullanmayı bırakın. Meydanlara çıkın.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.