Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (541. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.342
Cevap
48
Favori
367.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 539540541542543
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zeen

karşıdaki dağın tepesini yine karşıdaki dağın tepesinden cekıp dünya düzdür demek nasıl bir akıl tutulmasıdır.

230 kmlik fotoyu deniz seviyesinden çekinde görelim

Dünya yuvarlaktır. Düz diyen fakirdir net

Deniz seviyesi değil de, deniz seviyesine yakın ( ~200 metre yükseklikteki) Big Lake 'ten cekim. Big Lake McKinley'e ~180 km uzakta ve 180 km uzaktan yer hizasından cekim:
     Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

Earth Curve Calculator'de yer hizasını fotoyu ceken kişinin boyu 2 metre olarak girince 180 km'nin 1725 metre batık olması gerektiği cıkıyor, karşıdaki dağ 1.75km batık mı?

Haa bu resimdeki Big Lake nasıl olur da ~200 metre rakımdadır diyebilirsin şimdi... Google Earth'ün elevation graph penceresinden her yüzey şeklinin yaklaşık yükseklik grafiği görülebiliyor, alttaki SS'te McKinley'in yükselmeye başladığı 400 metrelik noktaya kadarki yüzey yüksekliğii görülüyor, Big Lake grafiğin solunda, yani o yüzden rakım ~200 metre.

Hawaii'deki Oahu adasında da deniz yüzeyinde çarpıcı bir görüntü var: 150km uzaktaki Oahu adası ~60 metre yüksekteki tepeden görülebiliyor dünya küre olsaydı 150km'de 60metre yüksekten bakınca 1073 metre gizli yükseklik 'hidden height' olmalıydı ancak bırak gizlenmeyi, tabak gibi ortada. Haa deniz yüzeyinde sürekli buharlaşma, tuz içeriği ve rüzgar sebebiyle görüş hiçbir zaman dağlardaki McKinley dağındaki kadar net olmaz, ancak yine de güneşli açık havada 150km uzağı görülebiliyor. Durumu ben değil resimler anlatıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

•  Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

Sonunda bulabildim arkadaslar. Konuyu kapatip gidebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanclskn -- 6 Mart 2018; 11:22:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kolomb ortaçağda dünyanın yuvarlak olduğu düşüncesi ile batıya yol alıp amerikayı keşfetmiş bu dingiller hala dünya düzüdür diyor. Sanırsın uzay görüntüleri tek elden çıkıyor nasa dışında uzaya birşey yollayabilen yok hep oradan geliyorda şüpheye düşüyor .
    Kanıtlayana iskender ısmarlayacakmış yahu senin kıçı kırık iskenderine mi kaldık ?
    Amerikada bir çocuk balon yapıp telefonu buna bağlayıp kamerayı açıp uzaya kadar çıkarmıştı sonrasında navigosyanla inen telefonu bulup görüntüleri yayınlamıştı. iskender ısmarlarım diyeceğine git emek harca merakını yen allahın işe yaramaz cahili .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eazzy -- 6 Mart 2018; 11:21:15 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eazzy kullanıcısına yanıt
    Hocam onlara göre tarihteki bütün büyük insanlar kabalacı simyacı veya mason. Hepsinin tarih boyunca tek amaçları uzayda küçük bir noktadaki aciz yaratıklar olduğumuzu sanmamız ve dinlerde öğretilen gerçekleri yalanlayıp insanları köle yapabilecekleri bir sistem oluşturmak ve insanları sömürmek. Bunlara küresel güçler diyorlar ve bunlar bütün devletlerin yönetimlerini ve medyalarını ellerinde tutuyorlar. Düz dünyacıların 500 küsür sayfada anlattıklarının özeti.

• cevap verin küreciler

• Troll bir başlık ama eğlenceli. Başarılarının devamını bekliyorum konuyu açan arkadaş.

• ne kadar eğlenceli adamlarsınız ya, düz tabi ki de aynen :)

• semavi7 kullanıcısına yanıt
    Troller doluşunca keyiflenmişsin bakıom : eh eh: Tencere Kapak uyumu görüom eh eh.

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

karşıdaki dağın tepesini yine karşıdaki dağın tepesinden cekıp dünya düzdür demek nasıl bir akıl tutulmasıdır.

230 kmlik fotoyu deniz seviyesinden çekinde görelim

Dünya yuvarlaktır. Düz diyen fakirdir net

Deniz seviyesi değil de, deniz seviyesine yakın ( ~200 metre yükseklikteki) Big Lake 'ten cekim. Big Lake McKinley'e ~180 km uzakta ve 180 km uzaktan yer hizasından cekim:

Earth Curve Calculator'de yer hizasını fotoyu ceken kişinin boyu 2 metre olarak girince 180 km'nin 1725 metre batık olması gerektiği cıkıyor, karşıdaki dağ 1.75km batık mı?

Haa bu resimdeki Big Lake nasıl olur da ~200 metre rakımdadır diyebilirsin şimdi... Google Earth'ün elevation graph penceresinden her yüzey şeklinin yaklaşık yükseklik grafiği görülebiliyor, alttaki SS'te McKinley'in yükselmeye başladığı 400 metrelik noktaya kadarki yüzey yüksekliğii görülüyor, Big Lake grafiğin solunda, yani o yüzden rakım ~200 metre.

Hawaii'deki Oahu adasında da deniz yüzeyinde çarpıcı bir görüntü var: 150km uzaktaki Oahu adası ~60 metre yüksekteki tepeden görülebiliyor dünya küre olsaydı 150km'de 60metre yüksekten bakınca 1073 metre gizli yükseklik 'hidden height' olmalıydı ancak bırak gizlenmeyi, tabak gibi ortada. Haa deniz yüzeyinde sürekli buharlaşma, tuz içeriği ve rüzgar sebebiyle görüş hiçbir zaman dağlardaki McKinley dağındaki kadar net olmaz, ancak yine de güneşli açık havada 150km uzağı görülebiliyor. Durumu ben değil resimler anlatıyor.

Allah razı olsun harbidende mantıklı bizi nasıl yıllarca keklemişler şuan boşluktayım valla.

Kardeşim gel sana bir vali kebabıda ben ısmarlayayım nerede yaşıyorsun

• Eh eh aynen hocam eh eh

• Revivo kardes. Sana bir soru sordum. Guneste yoksa hidrojen ve helyumda yok mu diye?? Fuzyon bir teoriymis oyle dedin. Birak su dag fotograflarini

•  Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

Eh eh

• Arkadaslar dunya duzdur deyinde konu kapansin artik ☺

• semavi7 kullanıcısına yanıt

• hakkaten kapanacaksa düzdür yahu, kim diyo geometrik

• Sağol hocam güldürebildiysek ne mutlu

• bilimciler , ilim adamları ve mantıklı !! düşünenler koşun bakın burada ne var :

7 yıl boyunca 6 kıta dolaşmışlar, dünyanın şeklini 15000 saat araştırmışlar ve ortaya bir sonuç bir de belgesel çıkarmışlar. dünya yana yatmış deve kuşu yumurtasına benziyor.
    http://convexearth.org/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 6 Mart 2018; 14:14:39 >

• pinarbey kullanıcısına yanıt
    hem düzdür hem de inançlı öküzlerin üzerinde durmaktadır

• vamp kullanıcısına yanıt
    Güneşte hidrojen ve helyum yok mu? O sadece bir teori değil mi? Füzyon reaksiyonu bir teori. 150M km ötede bir güneşin içinde son derece düzenli, miligram sapmayacak şekilde hidrojen atomlları birleşip helyum ve enerji üretio, bu ancak bi teori olabilir zaten. Burada anlaşılmayan nedir onu anlayamadım.

• tartışma tanıdık geldi ama çözemedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etkinus -- 6 Mart 2018; 13:39:32 >
  • 
Sayfa: önceki 539540541542543
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.