Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (540. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.343
Cevap
48
Favori
367.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: revivo72

quote:

Orijinalden alıntı: KabakÇekirdeği

quote:

Orijinalden alıntı: hypercubematrix

grafikerci çocuk şunu ANLAMADI kabakcekirdegi oldugu için anlamıyor diğeride .

deniz seviyesinden deniz üzerinde uzak bir nesneye gemiye adaya kıtaya bakmak vede

yüksek bir yerden yine uzak bir dağı gözlemlemek

2si arasındaki farklı anlayamayınca geniş açı lenslerle sacmalamış önceki sayfalarda . dagı görebiliyorsun lensin ne oldugunun hiç önemi yok ..

hele şöner teleskopun sınırsız gözlemi var diye sallıyor forumdan link verdik yok öle bişey diyor konuyla ilgilenenler .

küreciler acayip palavracı ..

Kardeş tamam kabul ben kabak çekirdeğiyim çintilmek de en büyük korkum. Şimdi esas meseleye dönelim bak ben Adana/Karataş plajına gittim. Denizden güney-doğu tarafına bakarsan Hatay Amanos Dağlarını silüet olarak görebiliyorsun lakin ne kıyıyı görebiliyorsun ne de kara parçasını. Sanki denizin ortasında dağ varmış gibi görüyorsun. Öyle 15-20 km küçük uzaklıklarda Dünya'nın büyüklüğünden gelen mikronluk eğilme açısından ötürü gözlerimiz batmayı ayırt edemez. Hele ki o resimlerde ki karadan hiç ayırt edemez. Denize gitmen lazım. Canlı görürsün o zaman.

15-20 km'den bahsetmiyoruz... 240 km'den bahsediyoruz. Alaska Anchorage şehrinin ~20km güneyindeki Flattop dağlarından 660 metre yüksekten çekilmiş 240km uzaktaki McKinley dağının Denali zirvesi görülüyor ayrıca dağın dibi de görülüo. Küre dünya teorisine göre 660 metre yüksekten bakınca 240 km uzağı 1725 metre batık görünmeliydi ancak öyle birşey görülmüyor. Durum ortada. Küre dünya olayı cok büyük bir aldatmaca, Amerikanca tabiriyle HOAX. Finitto.

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

Allah kürecileri kahretsin nasıl da aldandık yıllarca... Kardeş iyi ki sizler gibi aydın insanlar var ki doğruya ulaşıyoruz affet sen sonuç olarak;

1) dünya düzdür

2) güneş yamuktur

3) ay konidir

4) yıldızlar amerikanın uzaya insanları aldatmak için döşettiği milyonlarca ledlerden ibarettir.

5) uzay aslında karanlık değildir, sadece birisi üstümüze çok büyük siyah bir örtü örtmüştür.

6) dünya düşüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: heidinindedesi

Hepsini okumadım ama karadeniz üzerimize mi dökülürdü?

Kardeş yer çekimi güney kutbundan çekmiyor dünyanın merkezinden çekiyor

Hocam sus şu an Güneşle Ay'ın da bir düz bir yamuk olduğunu ispatladılar sen tutup yuvarlak diyorsun cahilliğini sergileme bence. Bu arada yıldızlar da tavana döşenen ledlerden ibaret çıktı bizi yıllarca nasıl kandırmışlar ah ona yanarım...

Güneş düz veya küre olmasından cok her gün milisaniye şapmayacak şekilde dünya üstüne tüm canlıların tabiatın yaşamının bağlı olduğu enerjiyi ve hayatı sağlayan bir cisim öncelikle ve o ısı ve ışığın kaynağı nedir o kesin bilinmiyor. Küre dünya teorisine göre güneş ısı ve ışığı helyum hidrojen füzyonu ile oluştuyor ancak bu ispatlanmamış bi teori sadece. Düz dünya teorisine göre ise yeryüzünde zaten varolan enerjiyi ısı ve ışığa ceviren bir mekanizmanın görünen yüzü güneş. Yıldızlar da bu mekanizmanın birer parçası. Nasıl güneş hergün milim saniye sapmadan aynı yörüngede ilerliyorsa milyon veya milyarlarca yıldız oluşumu da bulunduğu konumdan milimetre sapmadan düz dünya üstünde dönüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 1) dünya patates tir

2) güneş limondur

3) ay kar topudur

4) yıldızlar tuz damlalarıdır .

5) uzay aslında düdüklü tencerenin içidir .

6) dünya uçuyor aslında düşmüyor uzayda ..

yanlış anlaşılmış .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hiç mi uzaydan canlı yayın felan izlemedin ne kadar boşsun.

• İlk mesaja eklensin

Düz dünya iddiaları çok çarpıcı

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hypercubematrix

grafikerci çocuk şunu ANLAMADI kabakcekirdegi oldugu için anlamıyor diğeride .

deniz seviyesinden deniz üzerinde uzak bir nesneye gemiye adaya kıtaya bakmak vede

yüksek bir yerden yine uzak bir dağı gözlemlemek

2si arasındaki farklı anlayamayınca geniş açı lenslerle sacmalamış önceki sayfalarda . dagı görebiliyorsun lensin ne oldugunun hiç önemi yok ..

hele şöner teleskopun sınırsız gözlemi var diye sallıyor forumdan link verdik yok öle bişey diyor konuyla ilgilenenler .

küreciler acayip palavracı ..

Kardeş tamam kabul ben kabak çekirdeğiyim çintilmek de en büyük korkum. Şimdi esas meseleye dönelim bak ben Adana/Karataş plajına gittim. Denizden güney-doğu tarafına bakarsan Hatay Amanos Dağlarını silüet olarak görebiliyorsun lakin ne kıyıyı görebiliyorsun ne de kara parçasını. Sanki denizin ortasında dağ varmış gibi görüyorsun. Öyle 15-20 km küçük uzaklıklarda Dünya'nın büyüklüğünden gelen mikronluk eğilme açısından ötürü gözlerimiz batmayı ayırt edemez. Hele ki o resimlerde ki karadan hiç ayırt edemez. Denize gitmen lazım. Canlı görürsün o zaman.

15-20 km'den bahsetmiyoruz... 240 km'den bahsediyoruz. Alaska Anchorage şehrinin ~20km güneyindeki Flattop dağlarından 660 metre yüksekten çekilmiş 240km uzaktaki McKinley dağının Denali zirvesi görülüyor ayrıca dağın dibi de görülüo. Küre dünya teorisine göre 660 metre yüksekten bakınca 240 km uzağı 1725 metre batık görünmeliydi ancak öyle birşey görülmüyor. Durum ortada. Küre dünya olayı cok büyük bir aldatmaca, Amerikanca tabiriyle HOAX. Finitto.

Reis sana bir iyilik edip nöron aşılıyorum bu canlı deneyi yap mutlaka. Eline bir tenis topu al bir de basketbol topu. Şimdi bir çubuk al ve tenis topuna yatay koy ardından çubuktan 1 cm öteden topa olan mesafeyi ölç not et. Basketbol topu için de yap bunu. Sonucunda göreceksin ki basket topu büyük olduğu için teğetten aynı uzaklıkta tenis topuna göre çok daha küçük bir uzaklık elde edeceksin. Bizler bu 2 topta bile gözle gözlemleyebiliyoruz yani 1 cm uzağa aynı büyüklükte dağ gibi düşünerek bir nesne koyduğunda tenis topunda daha çok batacakken basket topunda çok az batacak görmek demek oluyor bu, kaldı ki dünya üzerinde eğimini yok dağın batış miktarını gözle algılamak hele ki karada ağaçlar ve yer şekilleri varken hayalden öte geçemez. Boşuna deniz demiyoruz engebe yok berrak net görüntü..

• hypercubematrix H kullanıcısına yanıt
    Vaay hiper helal olsun sana, gizli gerçekleri açıklamışsın.

Yanlız bunları her yerde söyleme, peşine düşerler. Bak sonra abilerim uyarmadı deme...

• dünya düzdür inandım.

• sizi uzaya çıkarsalar oradan gösterseler dersinizki bu bir aldatmaca, beni uyutup hayal görmemi sağladınız. ya da bu gerçek değil yapay bir platform dersiniz. hiç bir şekilde inandırabileceklerini sanmam. saplantılı olmak böyle bir şey. psikolojik tedavi şart.

• dünya eşkenar üçgendir. aksini ispatlayana sıfır km araba alacağım.

not : nasa mason, iss fason, pisagor illüminatici, uzay görüntüleri fake, uydular yalan.

• denizci535 kullanıcısına yanıt
    o soruya cevap hazır;

Futbol topu yuvarlaksa futbol sahasıdamı yuvarlak.

Bu cevabındaki mantık hatasını 1 yıldır çözemeyen kişiler var, şaka değil, bizzat şahidim.
    Hatayı tespit edemiyorlar çünkü tespit etme esnasında nefes almayı bırakmaları gerekiyor, süre yetmeyince de çözüme ulaşamıyorlar. isteyerek yaptıkları bir şey değil (işlemci her ikisine birden yetmiyor).

• Tamam.

•  Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

• Damla dünya kanıtı:

• karşıdaki dağın tepesini yine karşıdaki dağın tepesinden cekıp dünya düzdür demek nasıl bir akıl tutulmasıdır.

230 kmlik fotoyu deniz seviyesinden çekinde görelim

Dünya yuvarlaktır. Düz diyen fakirdir net

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu sahibine kim bilimsel ya da gözleme dayalı bir yorum gelmişse hepsine saçma sapan cevaplar vermiş. Yer çekimi var demişler, uçak nasıl uçuyor demiş. Denizden aynı yerden dümdüz gidip aynı yere geri gelindi demişler, orda mıydın demiş. Biri de Los Angelese giderken Alaska'ya acil iniş yapan uçağı gösterip dünyanın düz olduğunu savunmuş, kat edilen mesafeyi düşürmek için uçaklar zaten kutuplara doğru kavisli bir rotayla gider bu yüzden bulunduğu konuma Alaska Los Angeles'ten daha yakındır çünkü dünya yuvarlaktır çünkü dünya kutuplardan basık ekvatordan şişkindir ki üniversite sınavına hazırlanan birisi bunları kanıtlı şekilde görebilir ki ben gördüm ama hala düz olduğuna inanıyorsundur sana yazılan onca şeyden sonra bakalım bana ne kadar saçma cevaplar giydirilecek. Heyecanla bekliyorum

Edit : Cümle eksikliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BorazanPower -- 6 Mart 2018; 12:5:42 >

• 2 yıl olmuş konu açılalı.
    düz olduğuna baya bi inanmayan çıkmış .
    çok tuhaf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nocnoc -- 6 Mart 2018; 10:13:12 >
  • Dünya düz diil ters

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: heidinindedesi

Hepsini okumadım ama karadeniz üzerimize mi dökülürdü?

Kardeş yer çekimi güney kutbundan çekmiyor dünyanın merkezinden çekiyor

Hocam sus şu an Güneşle Ay'ın da bir düz bir yamuk olduğunu ispatladılar sen tutup yuvarlak diyorsun cahilliğini sergileme bence. Bu arada yıldızlar da tavana döşenen ledlerden ibaret çıktı bizi yıllarca nasıl kandırmışlar ah ona yanarım...

Güneş düz veya küre olmasından cok her gün milisaniye şapmayacak şekilde dünya üstüne tüm canlıların tabiatın yaşamının bağlı olduğu enerjiyi ve hayatı sağlayan bir cisim öncelikle ve o ısı ve ışığın kaynağı nedir o kesin bilinmiyor. Küre dünya teorisine göre güneş ısı ve ışığı helyum hidrojen füzyonu ile oluştuyor ancak bu ispatlanmamış bi teori sadece. Düz dünya teorisine göre ise yeryüzünde zaten varolan enerjiyi ısı ve ışığa ceviren bir mekanizmanın görünen yüzü güneş. Yıldızlar da bu mekanizmanın birer parçası. Nasıl güneş hergün milim saniye sapmadan aynı yörüngede ilerliyorsa milyon veya milyarlarca yıldız oluşumu da bulunduğu konumdan milimetre sapmadan düz dünya üstünde dönüyor.

Hidrojenin helyuma donusunun ispatlanamadigini soyluyorsun. Buna kanitin nedir? Yoksa guneste helyum ve hidrojende mi yok?

• yav he he

• 
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.