Şimdi Ara

DÜNYA BANKASI YENİ BAŞEKONOMİSTİ : TÜRKİYE EKONOMİSİ BERBAT DURUMDA VE KRİZ ÇOK DAHA SERT GEÇECEK!!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
13.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
201 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coupant

Doğru diyorsun. Yıllardır ülke batacak edebiyatı yapıp duruyorlar.
    Ülkeler bi günde batmıyor zaten 2011den beri popülist para politikası sonucu bu noktaya geldik.

Virüs yüzünden batmayacağız ki. Kötü yönetimin enkazı ile batacağız

Merak etme. Işsiz kalınca et 250 lira olunca sen oturup Almanya ya Amerika ya küfür etmeye onları suçlamaya devam edeceksin. Bana burda saydırcaksın

İflas etmedik! Bizi Batırdılar, onlar yaptı diyceksin

Batmıycaktok amaaaa

Aynı şey yalanı gibi Almanya yenilince biz de yenilmiş sayıldık

Bunu ilkokulda yersin ama bu yaşta yemek komik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dünya bitmiş okeye dönüyor Türkiye diyoruz kriz kaçınılmaz, ama dünya artık eskisi gibi olmayacak iyi bir planlama yapıldı hangi para baronu hangi devletleri yönetecek göreceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: facepunchS

Reis her neyse artık ben tartışmayacağım seninle çünkü buna vaktim yok. Ben sadece sabredelim diyorum.Bizde de belli başlı avm dışındakiler daha çok iş hanı şeklinde. Say bakalım istanbulda kaç tane devasa avm çıkacak. Konut'u da devlet yapmıyor, senin benşm gibi insanlar yapıyor. Keza köprüler de de zarar ettiğimiz yalan, araştırarak bulabilirsin belgeleri. Geçiş garantisi sağlanırsa cebinden para çıkmıyor, sağlanamazsa çıkıyor kaldı ki ülkeye bir iş yapacaksan her halükarda cebinden para çıkıyor zaten. Bunu hazineye ne kadar uzun vadeye yayarsan o kadar iyi. Her neyse dediğim gibi normalde tartışırdım ancak buna vaktim cidden yok hocam kusura bakma. Sadece sabredelim ve kim haklıymış görelim. Bakalım et 250 tl olacak mı, dolar 30-40tl yi görecekmi. 2-3 yıl bi bakalım dedikleriniz çıkarsa bi kahve ısmarlarım artık size
    Dostum anlamıyorsun maalesef. Tartışabilmemiz için aynı bigli seviyesinde olmamız lazım...

2002 2016 arası meclisten geçen her 100 kanunun 60'ı inşaat! İmar yasası vs

Nasıl devlet yapmadı!

4 tane firma var her ihaleyi onlar aldı. Neyse aynen hocam aynen

Cahille sohbeti kesmek lazım

Sen et 250tl olunca anlarsın belki. Veya 10 sene sorna.

Vaktinde senin gibi çok bilmişlere FETOYU ANLATTIK BUNLAR CIA AJANI DEDIK. İMAMIN ORDUSU DEDIK HAPSE ATILDIK ÖLDÜRÜLDÜK. MİLLİ YERŞİ IRDUYA KUMPAS ÇEKİLDİ ERGENEKON VE BAYLOZDA.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ NE DEDİ? K A N D I R I L D I K

HEH

BİZ UYARDIK

NE DENDİ, SİZ KOMÜNİSTSİNİZ SİZİN DERDİNİZ NAMAZLA, NE GÜZEL İŞTE POLİS NAMAZ KILIYOR AYNEN VE NAKLEN BUNLARI DEDİNİZ. SONUÇ? 15 TEMMUZ İHANET GECESİ TANKLARIN İÇİNDEN FETOCU CIA AJANI ESKI EMNİYET MÜDÜRLERİ ÇIKTI!

Vaktinde dinlesek bunlar olmazdı

Neyse kendi düşen ağlamaz

Allah sizleri ıslah etsin.

Babam be dese doğru, pis cehape. Aynen aynen

• quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

Dünya bitmiş okeye dönüyor Türkiye diyoruz kriz kaçınılmaz, ama dünya artık eskisi gibi olmayacak iyi bir planlama yapıldı hangi para baronu hangi devletleri yönetecek göreceğiz.
    O para babaları baronlar, onların paşaları, onların krallerı komutanları bile gelse VIZ GELİR TIRIS GİDER!

BU YURT 4 BİR YANDAN İŞGAL HALİNDE, ORDUMUZ DAĞITILMIŞ VAHDETTİN VE ADAMLARI VATANI SERV İLE SATMIŞKEN BİR ATATÜRK VE BİN NEFERİ, KUVA İ MİLLİYE İLE HEPSİNİ DENİZE DÖKTÜK

KRALLARI, PAŞALARI, ORDULARI HATTA ONLARIN PAPALARI BİLE GELSE TEK YAPACAKLARI YUNAN GİBİ DENİZE DÖKÜLMEK OLUR

BİZ BU VATANI KAN İLE KURDUK, KAN İLE SULADIK.

KİMSEYE BÖLDÜRTMEYİZ

GEREKRİSE TAŞ YERİZ ÇİMEN YERİZ, ÖLÜRÜZ AMA BU VATANIMIZI İNGİLİZİN AJANI OLAN ŞEYH SAİD VE ONUN HAİN ZÜRRÜYETİNE, FETÖYE, VE TÜRLÜ CASUS VE HAİNE BIRAKMAYACAĞIZ

HERKES PLANINI BUNA GÖRE YAPSIN

DÜNYA DA DEĞİŞECEK ŞEY NÜFUS OLUCAK. HİNDİSTAN ÇİN GİBİ DEV NÜFUSLARIN EKONOMİSİ DARALACAĞI İÇİN KITLIK OLACAK. TÜRKİYE ZATEN 80 MİLYON. BIZ NORMAL BÜYÜYORUZ NUFUS OLARAK

AMA ESKSİİ GİBİ SENEDE 300 MİLYON TELEFON ÜRETLİM DOĞAYA SI*ALIM BU DEVİR BİTTİ!

TÜRK BİR DOĞAR BİN ÖLÜR

• teknoCat kullanıcısına yanıt
    o 4 firma akp öncesi de gayet büyük firmalardı ve büyük projelerde yer almışlardı. fetö nün ne bok olduğunu ben de çok iyi biliyordum o zamanlar merak etmeyin, birisine cahil diyebilmeniz için onu tanımanız gerekir. cahil olan sizsiniz. 10 sene sonra görüşürüz.
    edit: sezginli, cananlı, kklı, faitli chp den medet umuyorsan x2 cahilsindir. ben istemez miyim chp eski günlerini yaşasın? chp şu anda çöpten başka bir şey değil, içerisindeki 2-3 tane ulusalcı sayesinde ayakta kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 24 Mayıs 2020; 21:59:33 >
  • quote:

o 4 firma akp öncesi de gayet büyük firmalardı ve büyük projelerde yer almışlardı. fetö nün ne bok olduğunu ben de çok iyi biliyordum o zamanlar merak etmeyin, birisine cahil diyebilmeniz için onu tanımanız gerekir. cahil olan sizsiniz. 10 sene sonra görüşürüz.
    edit: sezginli, cananlı, kklı, faitli chp den medet umuyorsan x2 cahilsindir. ben istemez miyim chp eski günlerini yaşasın? chp şu anda çöpten başka bir şey değil, içerisindeki 2-3 tane ulusalcı sayesinde ayakta kalıyor.
    10 mu?

Hdjsjsjalwlslslslsksjdjdjdjejwjsjjaıaısızıaowowpwpwpprofjfjdjs

2 seneye görüşürüz hocam

7 ay sorna bonfile etin kilosu 250 tl olunca bonfile et üretimi ini yasaklar bu kafa! Ahhahahaha

Ben zihniyeti tanıyorum

O firmalar zengindi evet. Ama bu kadar zengin değillerdi

Dünya da en ço devlet ihalesi alan 10 firmanın 5i Türkiye den ilk 3 direk türkiyeden değildi.

Normal mi bunlar?

Nerde o abd li dev firmalar?

Ben size cahil demiyorum ben sizi tanımam ben bu zihniyeti biliyorum. Bu zihniyet kara cahil riyakar ve laiklik düşmanı, Atatürk düşmanı, şeriatçı ve cemaatçi.

Biz demokrasi den yanayız Atatürkçüyüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoCat -- 24 Mayıs 2020; 22:3:0 >

sen atatürkçü falan değilsin. atatürkçü adam şu anki chp yi savunmaz. kemal derviş güzellemesi, ali babacan güzellemesi yapmaz. eğer bunları yapıyorsa tatlı su atatürkçüsüdür, atatürk hakkında gram bilgisi yoktur. kusura bakma. kaldı ki atatürk hakkında değil, türk siyaseti hakkında da zır cahil birisisin.
  • quote:

sen atatürkçü falan değilsin. atatürkçü adam şu anki chp yi savunmaz. kemal derviş güzellemesi, ali babacan güzellemesi yapmaz. eğer bunları yapıyorsa tatlı su atatürkçüsüdür, atatürk hakkında gram bilgisi yoktur. kusura bakma. kaldı ki atatürk hakkında değil, türk siyaseti hakkında da zır cahil birisisin.
    Aynen ayneeeeeeen

Ayneeeeeeeeeeeeen

Çok yaşa bahçeli hülo 40. Yılı

*Oslo ile görüşmeler.

Feto ile dostluk yapmalar *

Aynen biz bunları yazarken, uyarırken hep kötü olduk dimi. Ergenekon kumpas derken biz kötü olduk dimi

Doğru söyleni 9 köyden kovarlar. Biz 10. Köyüz ahlaklılsr köyü ne dersen de. Boş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoCat -- 24 Mayıs 2020; 22:5:37 >

dostum senin sorunun nedir bilmiyorum ancak bu dediklerine zamanında karşı çıkmış birisiyim ben de zaten. beni tanımadan kafana göre ithamlar yapıyorsun ikidir. yanlışı yanlışla örtmeye çalışıyorsun. siz daha neye nasıl muhalefet edilir onu bilmiyorsunuz. bu kafayla iktidardan indirmezsiniz adamları. aynen böyle devam.
  • quote:

dostum senin sorunun nedir bilmiyorum ancak bu dediklerine zamanında karşı çıkmış birisiyim ben de zaten. beni tanımadan kafana göre ithamlar yapıyorsun ikidir. yanlışı yanlışla örtmeye çalışıyorsun. siz daha neye nasıl muhalefet edilir onu bilmiyorsunuz. bu kafayla iktidardan indirmezsiniz adamları. aynen böyle devam.
    Ben sadece olanı söyledim

Ekonomi kötü. Rantın inşaat ın sonu

Daha neler var yazcak malum sebeplerden yazamıyorum

Merak etme tarihi kimse yenemez güneş balçıkla sıvanmaz

Özgür özel ve Kılıçtaroğlu chpsi gayet yerinde! Doğruları söyleyen bir parti!

Et 250 lira olunca bana yazarsın tamam mı. Dıj gucler eti pahalndırdı diye...

• facepunchS F kullanıcısına yanıt
    zaten kimse iktidardan indirmeye calismamali, basindan beri yanlis orada. sahsen ben hic bir zaman iktidari suclamadim cunku ust uste defalarca secildiler icraatleri ortada iken. Peki...
    Hic bir yerde ne muhalif konustum ne de birilerinin aklini celmeye calistim cunku gayet net goruluyor ki bu yonetimi secen efendici insanlarin sadece ilk dogal ic gudusunu tetiklersen yon degistirir; hayatta kalma.
    keske kimse aclik ile sinanmasaydi ama cogunlugun tercihleri nedeniyle bu gerceklesiyor ve gerceklesmek zorunda.
    chp ya da herhangi bir baska partinin yetersizliginin bahane edilmesinin ne kadar sacma oldugunu umarim yakin zamanda anlarsiniz cunku konu ideoloji tercihi ya da karizmatik yonetici secimi degil, ulke iflasi tehlikesi...
    hala bu riski goremeyen ve atip tutanlari da goruyorum; keske bunu yazmadan once yil sonuna kadar her ay kac milyar dolar odememiz gerektigine bir acip baksalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zephyrune -- 24 Mayıs 2020; 23:19:45 >
  • DÜNYA BANKASI YENİ BAŞEKONOMİSTİ : TÜRKİYE EKONOMİSİ BERBAT DURUMDA VE KRİZ ÇOK DAHA SERT GEÇECEK!!!

şu resmi buraya bırakayım da enflasyon yok diyen ak-troller şunu bi açıklasın bakim...
  • 430 TL + kdv sıfır laptop

2010-2011 gibi samsung bir laptop almıştım. bayağı iyi cihazdı zamanı için, 1.200 TL mi neydi. En son max payne 3 ü rahat oynatıyordu, oyunu bitirmiştim. Sonra bizimkilere verdim facebook falan için kullanıyorlardı, yakın zamanda sanırım ekran kartı zortladı. Yapılırsa yaptırıp kenara koyacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

430 TL + kdv sıfır laptop

2010-2011 gibi samsung bir laptop almıştım. bayağı iyi cihazdı zamanı için, 1.200 TL mi neydi. En son max payne 3 ü rahat oynatıyordu, oyunu bitirmiştim. Sonra bizimkilere verdim facebook falan için kullanıyorlardı, yakın zamanda sanırım ekran kartı zortladı. Yapılırsa yaptırıp kenara koyacağım
    şimdi o akmallar gelsin ehonomi çoh eyi diye traş yapsınlar da göreyim..
  • Ülkemizde bazı insanların canı gönülden Türkiye'nin batmasını istediğini düşünmeye başladım. Neden:çünkü hükümetin ne olursa olsun gitmesini istiyorlar. İnsanları mantıklı olmaya davet ediyorum. Çünkü mantıklı insan Ülkesinin batmasını istemez(en çok gerçekleşmesini istediği bir şey gerçekleşecek olsa bile. İnsan vatanının hayrını ister, belasını değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkes kişisel önlemimi alsın ortalık karışacak.

• ne Atatürk üzerinden, ne de din üzerinden siyaset yapılmaması gerektiğini bir türlü anlayamadık ne yazık ki !!

Ülkelerin ekonomisini ve dış siyasetini ilerletebilmek ve şekillendirebilmek ne geçmiş ile mümkün, ne de mensubu olduğunuz din ile..

Üreterek, ihracat yaparak, enflasyon karşısında çiftçiyi koruyarak ve teknolojik alanda ilerlemeler ile ekonomiyi ayakta tutarsınız. Ekonomi güçlü olunca, eliniz sağlam olur ve etkin bir dış politaka izlersiniz. Bunları yapamassanda elin adamı gelir, ekonomin berbat durumda der, ahkam keser !

En büyük havalimanlarından birini yapmak yerine, saraylar inşaa etmek yerine o parayı eğitime aktarmak daha akıllıca olmaz mıydı ? saint joseph fransız lisesi, amerikan koleji gibi özel okullara taş çıkartan jilet gibi devlet okulları yapılamaz mıydı ? Sahi Kur 'an 'nın ilk emri "oku" diye başlamıyor muydu ??

Duble yollar, köprüler yapmak yerine yine fabrikalar yapılamaz mıydı ? Devlet fabrika açsın, sonra yine özelleştirirsin nasıl olsa.. Duble yollar karın doyurmuyor ki !

Sonuç olarak geldiğimiz durum ortada. Ekonomi kötü, dış politika kötü, merkez bankasına ve faizlere müdahale ediliyor haliyle yabancı yatırımcı da güvenmediği için gelmiyor. Sıcak para yok !

Ha ekonomiyi iyi görüp işler düzelir diyenler için, hedef 2023 Büyük Türkiye diyenler için de aklıma bir fıkra geldi..

"Bir gün Nasreddin Hoca eline almış yoğurt mayasını, göle doğru yola çıkmış...."

Ne diyelim, inşallah tutar !!

• selam haberi veriyorsun iyi güzel de bazı gazeteler niye paçavra oluyor? Cumhuriyet paçavra değil mi ? yani bu kadar yandaşlık olmaz. Sizde eleştirdiğiniz insanlar gibi yapıyorsunuz. Ayrıca öyle ya da böyle emek verilen bir şeye paçavra denemez. Emekçiler adına sizi kınıyorum
  • ya bunlar kendi durumlarına neden bakmazlar da ona buna salça olurlar? cevap basit, bir kere zehirlenmişler. kudurma aşamasının ileri versiyonundalar. ya size ne ülkemden? sizden fayda mı var bize elin gavurları. sorun varsa var, bi gidin ileride tek başınıza oynayın. gıcık ettiniz beni bu saatte yine. dünyas bankasıymış.önce bunlar batar da inaşaallah da isminizin esamesi okunmaz bir daha diyeceğim de nerdeee. dünyanın bundan kurtulması için çok iş yapması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet kontuy

ya bunlar kendi durumlarına neden bakmazlar da ona buna salça olurlar? cevap basit, bir kere zehirlenmişler. kudurma aşamasının ileri versiyonundalar. ya size ne ülkemden? sizden fayda mı var bize elin gavurları. sorun varsa var, bi gidin ileride tek başınıza oynayın. gıcık ettiniz beni bu saatte yine. dünyas bankasıymış.önce bunlar batar da inaşaallah da isminizin esamesi okunmaz bir daha diyeceğim de nerdeee. dünyanın bundan kurtulması için çok iş yapması lazım.
    "sizden fayda mı var bize elin gavurları"

ülkenin kredi aldığı bankadan bahsedip sizden fayda mı var demen çok komik olmuş tüm dünyaya kredi veren ve dünya ülkelerinin ekonomilerini düzeltmek için kurulmuş banka, dandirik işe yaramaz bir kuruluş değil

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.