Şimdi Ara

DÜNYA BANKASI YENİ BAŞEKONOMİSTİ : TÜRKİYE EKONOMİSİ BERBAT DURUMDA VE KRİZ ÇOK DAHA SERT GEÇECEK!!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
13.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
201 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tar Goroth

abi biz bu 2008 krizinden nası iyi çıktık çözemedim orayı
    Kemal Derviş sayesinde. Ve Ali babacanın etkin hamleleri.

Yüzde 10 büyüdük sonraki sene.

Ama sorun 2009 sonu ve 2011de başladı. Bu büyümenin yavaşlaması gerekiyordu. Duralım yoksa çakılıtız dedi Babacan ve benzeri teknik insanlar, malım şahıslar (mesela Binali) hayır durmak yok dediler. Sonuç ortada şuan :D

2 milyon konut stoğu. Sat sat..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mokoko_TR

ingiltere,fransa,italyada swap peşinde,borç para aramıyoruz,ithalat ihracat dengemiz olmadıgı için dolar arıyoruz...bi mok bilseniz sorun deil de bi mok bilmiyorsunuz

Alıntıları Göster
    Swap ne oluyor?

Kısa vadeli merkez bankası takas usulü borç.

Geri ödemesi olan para

Devlet nasıl borç aramıyor? HHahahaa

Tahvil nedemek biliyor musun?

Merkez bankası tahvil ihalesine çıkıp borçlanmıyor mu sanıyorsun

Allahım ya cehalet ne güzel şey

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Swap ne oluyor?

Kısa vadeli merkez bankası takas usulü borç.

Geri ödemesi olan para

Devlet nasıl borç aramıyor? HHahahaa

Tahvil nedemek biliyor musun?

Merkez bankası tahvil ihalesine çıkıp borçlanmıyor mu sanıyorsun

Allahım ya cehalet ne güzel şey

Alıntıları Göster
    üstadın kaçak villacıya özendin galiba aralıklı yazmana bakılırsa
    takas nasıl geri ödemeli oluyor ? adı üstünde degiş tokuş cahil diye suçluyorsun basit bir kavramı bile anlamıyorsun... tahvil ihalesine dünyanın heryerinde çıkılır,buna borç arıyorlar demek komedi hele ki böylesine bir salgın da elin gavuru analiz yapmış gelişmekte olan ülkeler zordurumda kalacak diye siz sevinip,nara atıp salya sümüksünuz? kaç kere batırıp çıkardınız la ekonomiyi kafanız hep bi milyon ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mokoko_TR -- 24 Mayıs 2020; 16:45:37 >

• Yine ekonomistler toplaşmış. bir kere de şaşırt be forum.. bir akıllı sizsiniz, geriye kalan herkes gerizekalı hükümette. parayı inşaata yatırdık, orta sınıfı desteklemedik diyen arkadaşlara sesleniyorum.. parayı halkın kendisi batırdı. kobilere milyon liralık krediler sağladılar peki kobiler ne yaptı? bugün gidin her yerde yarım kalmış temeller ya da 3-4 sene kullanılıp terk edilmiş villalar görürsünüz. zamanında belirli şartları yerine getirip temel atıp milyon liralık krediyi alıp kendine villa yaptı millet, keyfine harcadı. bunun sorumlusu da ali babacan'dır. ayrıca kriz var türkiye batacak naraları atan ülkeler ve kurumlar da baya güzel seçilmiş. bir almanya'yı göremedim nedense... siz burada kendi kendinizi yemeye devam edin, hiç bir şeyden haberiniz yok... ekonomi öyle ekmek fiyatına, et fiyatına, ps fiyatına bakmakla ölçülmüyor beyler. siz kıçı kırık ps4 alamadınız diye tr ekonomisi bittiği anlamına gelmiyor. evet şu an ekonomik bir sıkıntı var ancak eskiden beri hep bu böyleydi zaten. akp öncesi de böyleydi. siz bugün libya, akdeniz, suriye ve afrika da adamların istediği tavizleri verin, 2008-2012 yıllarına geri dönersiniz çok basit şekilde. hatta çok çok daha iyi bir ekonomiye sahip olursunuz. tabi ne kadar süreceği malum. eskiden azılı bir muhalif olarak sizin geçtiğiniz yollardan geçtim ben de, taa ki iç siyaseti bırakıp sadece uluslararası siyasetle ilgilenene dek. size de tavsiyem budur. kanser tartışmalarla kendinizi bitirmeyin. refah, insan hakları naraları atanlara sesleniyorum, insan hakları cenneti fransa'dan örnek vereyim, şu anda fransa gençlerinin 3/4'ü amerika ve kanada'ya göç etmek istiyor. Bizden fersah fersah refahları var, insan hakları var, eğitimleri güzel. Peki sorun nedir? baktığınız zaman Macron enerji ihtiyacının karşılanması adına sömürecek yer arıyor efil efil, ülkeye para lazım olduğu için vergileri birazcık arttırdı olay çıktı memlekette, fazla rahat ülkelerini batıracak ama halk bilinçsiz. şu an renault iflas eşiğinde. Adam hakikaten bir şeyler yapmaya çalışıyor ama sevilmiyor. Aynı şekilde Putin'e bakın, adam ülkesine çağ atlattı ancak Putin'de ülkesinde sevilmeyen bir şahıs. Keza Almanya'da Merkel bile oy kaybetmeye başladı. Söyleyeceklerim bu kadar. İç siyasi tartışmaları bir kenara bırakıp uluslararası okları seyredin. O oklar sizi doğru yola götürecektir. ayrıca twitter'da @bureauofeconomy diye bir şahıs var. aklınızdaki tüm azılı soruların, hükümetin bunları neden yaptığına dair soruların cevaplarını alabileceğiniz birisi. faydalanın derim. bu arada cidden azılı muhalifin tekiydim beyler, öyle ak troll falan değilim. bunu kanıtlayabilirim isteyenlere. 1-2 yıl önceki tweetlerimin fotolarını falan atarım gerekirse ama kendime aktroll gelmiş burda eskiden muhaliftim naraları atıyor dedirtmem.
    edit: yukarıda kemal derviş güzellemesi yapılmış. siz şeker fabrikaları için hükümeti suçluyorsunuz ya hani, 4634 sayılı Şeker Kanunu hangi tarihte kim imzalamış bir bakın bakalım. ayrıca babacan dediğiniz şahısın ekonomiyi düzelttiği falan yoktu. siyasi manevralarla ülkeye sıcak para akışı sağlıyordu bkz "ırak'a ilk bomba düştüğünde 8,5 milyar dolar hesabımıza yatacak"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 24 Mayıs 2020; 18:17:5 >

• Türkiye' nin kredi aldığı tüm dünya ülkelerine kredi verip ekonomileri düzenleyen DÜNYA BANKASININ BAŞEKONOMİSTİ diyor, ileri zekalar hala geliyorlar

bir siz zekisiniz ama ülkelere kredi veren dünya bankası başekonomisti profesör işi bilmiyor, inandık taam taam size inandık taam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 24 Mayıs 2020; 17:59:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mokoko_TR

üstadın kaçak villacıya özendin galiba aralıklı yazmana bakılırsa
    takas nasıl geri ödemeli oluyor ? adı üstünde degiş tokuş cahil diye suçluyorsun basit bir kavramı bile anlamıyorsun... tahvil ihalesine dünyanın heryerinde çıkılır,buna borç arıyorlar demek komedi hele ki böylesine bir salgın da elin gavuru analiz yapmış gelişmekte olan ülkeler zordurumda kalacak diye siz sevinip,nara atıp salya sümüksünuz? kaç kere batırıp çıkardınız la ekonomiyi kafanız hep bi milyon ?

Alıntıları Göster
    Hocam. 3 yaşında cocuğa anlatır gibi yazıcam anlamak senin zekana kalmış. Şuan Bi Arap gibi düşün veya amerikalı gibi. İdeolojini ve partini Bi kenara bırakıp dinle.

Türkiye zaten baya sağlam dış borç alan bir ülke. Sistem bu, bunu eleştiren yok.
    Ama hatalı para politikası ve rant ekonomisi, beton ekonomisini sonucunu çekiyoruz.

2020 aralığa kadar vadesi gelmiş 150 milyar dolar dış borç var.

Turizm geliri yok, tüketim durdu. 2 milyon konut stoğu var 2019da 40bin satıldı. Sen hayal et krizi.

Cari açık büyüdü. İhracat azaldı sanayi daralıyor.

Eğer 50 60 milyar dolar ciddi uzun VADELİ dıç borç alamazsak İFLAS DURUMU OLACAK

Bunun endeksi CDS dir. Dünya de cds skoru 1. Ülke VENEZÜELLA, 2. ARJANTİN 3. TÜRKIYE, 645 SKOR. İFLAS RİSKİ EN YÜKSEK 3. ÜLKEYİZ. 1. Ülke batık zaten...

Dandik meksikanın skoru 200

Şimdi git devam et cahilliğe. Ne de olsa böyle mutlu oluyorsun.

Dünya ekonomisinin yüzde 20si ABD. 0.80 I Türkiye!

Ticari hacmimizin yüzde 70i AVRUPA İLE, yüzde 1.3'ü RUSYA İLE.

Ama biz s400 alalım.

Libyada da Suriye de savaştığımız güç RUSYA! ne esas ne hafter. Hepsi Rusyanın piyonu

Aç gözlerini

7 ay sorna etin kilosu 250 lira olunca da DIJ GUCCLERR ETI PAHALNDIIRDI dersin ama aç kalacaksın aç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoCat -- 24 Mayıs 2020; 18:18:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Hocam. 3 yaşında cocuğa anlatır gibi yazıcam anlamak senin zekana kalmış. Şuan Bi Arap gibi düşün veya amerikalı gibi. İdeolojini ve partini Bi kenara bırakıp dinle.

Türkiye zaten baya sağlam dış borç alan bir ülke. Sistem bu, bunu eleştiren yok.
    Ama hatalı para politikası ve rant ekonomisi, beton ekonomisini sonucunu çekiyoruz.

2020 aralığa kadar vadesi gelmiş 150 milyar dolar dış borç var.

Turizm geliri yok, tüketim durdu. 2 milyon konut stoğu var 2019da 40bin satıldı. Sen hayal et krizi.

Cari açık büyüdü. İhracat azaldı sanayi daralıyor.

Eğer 50 60 milyar dolar ciddi uzun VADELİ dıç borç alamazsak İFLAS DURUMU OLACAK

Bunun endeksi CDS dir. Dünya de cds skoru 1. Ülke VENEZÜELLA, 2. ARJANTİN 3. TÜRKIYE, 645 SKOR. İFLAS RİSKİ EN YÜKSEK 3. ÜLKEYİZ. 1. Ülke batık zaten...

Dandik meksikanın skoru 200

Şimdi git devam et cahilliğe. Ne de olsa böyle mutlu oluyorsun.

Dünya ekonomisinin yüzde 20si ABD. 0.80 I Türkiye!

Ticari hacmimizin yüzde 70i AVRUPA İLE, yüzde 1.3'ü RUSYA İLE.

Ama biz s400 alalım.

Libyada da Suriye de savaştığımız güç RUSYA! ne esas ne hafter. Hepsi Rusyanın piyonu

Aç gözlerini

7 ay sorna etin kilosu 250 lira olunca da DIJ GUCCLERR ETI PAHALNDIIRDI dersin ama aç kalacaksın aç

Alıntıları Göster
    Bunlara 3 yaşında çocuğa anlatır gibi anlatsan da anlamazlar, o kapasite yok, 1 aylık bebeğe anlatır gibi anlatsan belki diyeceğim ama yine de sanmıyorum anlamazlar

• Aha haber i çağırın hemen düzeltsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • teknoCat kullanıcısına yanıt
    avmlerin ne kadar istihdam sağladığını biliyor musun peki çok zeki arkadaşım benim? ayrıca londra da 2014 verisine göre 42 adet avm varmış. aynı yıl istanbul da 97 avm vardı. o yıl istanbul nufüsü 14,5 milyon, londra nufüsü 9milyon. kaldı ki bu avm dediklerinin bir kaç tanesi hariç diğerleri esnafların olduğu alışveriş merkezleri. gayet normal. neden 2014 örneğini veriyorsun, şu an çoğu kapatıldı tarzında savunma yaparsan kaynak bulamadım güzel kardeşim. varsa kaynak atarsın bana da. ama bir tık aramayla güncel veriye göre londra'da gidilmesi önerilen 26 adet avm buldum, toplam avm sayısı değil sadece önerilen. Gezi olaylarının avm kavgasından çıktığını düşünüyorsan allah sana ekstra zeka versin kardeşim. hele newyork ta 2 avm yok dedin ya.. geçiniz bunları. inşaatçı, orta sınıf ve esnafın ezildiği yok. aklını kullanabilenler hala güzel paralar kazanıyorlar. gidip 500 tane lokmacının açıldığı yere bir tane de sen açıp batarsan sorumlu devlet değildir. kaldı ki esnaflarımızın nerdeyse çoğu vergiden kaçmak için fiş bile kesmiyor. halk neyse hükümet de ona göre şerbetini veriyor. müstahak.. diğer ülkelerde esnafların ne vergiler ödediğini bilmiyorsun. esnafı geçtim şu an bekar bir fransız kazancının %60 ını vergiye veriyor. evet aç kalmıyorlar, alım güçleri iyi, refah bir yaşam sürüyorlar ancak zengin de olamıyorlar, avrupanın diğer kalanları da aynı şekilde keza. bizde bu oran %20 civarlarında. ona rağmen sürünüyoruz. neden? çünkü sömürmüyoruz ve gelişmiş bir ülke değiliz. eğitim desen fulbright anlasması yüzünden neler çekti bu ülke. üretim desen daha yeni yeni insanlara aşılanıyor. bugün yaptığınız teknofest 15 yıl sonra ülkeye gelir kapısı olarak geri dönecek. niye bu kadar geç kalındı? onu da siz araştırın:) bakın bakalım muhsin yazıcıoğlu ve rte arasındaki ilişkiyi araştırın, muhsin neden şehit ettirildi ya da mhp bir anda nasıl akp safına geçti tüm bunları araştırın. şu anda bağımsızlık mücadelesi veriliyor. bak en basitinden selçuk bayraktar üretim için dişini tırnağını kazıyor, ihalar sihalar tihalar yapıyor, bunları ihraç ediyor ve bu sistemleri çok güzel şekilde yapıp siha ile hss indiriyor. tai aynı şekilde dronlar, helikopterler üretiyor, tusaş hem kara araçlarına hem hava araçlarına milli motorlar yapıyor, aselsan roketsan havelsan ve niceleri bu ülkeye kaç milyar dolarlar kazandırıyor şu anda. savunma sanayii de bağımlılığı minimuma indiriyorlar. şu anda üretim faslı tam gaz devam ediyor. keza tarımda da aynı şekilde olanaklar sağlanıyor. tarım tarım diyorsunuz hanginiz çiftçi olmak istiyor? olanak sağlanmıyor ayaklarını geçiniz. daha haklarından bile bir haber çiftçilerimiz var. babadan oğula eski usul tarım yapanlar var, adam bir ziraat mühendisi çağırmaktan aciz. senede 4 kez ziraat mühendisi talep etme hakları var. şu anda ziraat mühendisi talebi %18 civarlarında. bu işi iyi bilenler bu topraklara ne ekileceğini öğrenirseniz altın gibidir diyor. çiftçi kafasına göre sulama yapıyor, zamanında sulamayı yanlış yapıp sırf daha fazla mahsul alanlar(%15 dolaylarında) şimdi bataklığa çevirdiler o tarlalarını. siz her şeyi hükümetten bilin ancak insanlara bir çift kelime bile etmeyin:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 24 Mayıs 2020; 19:12:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: facepunchS

avmlerin ne kadar istihdam sağladığını biliyor musun peki çok zeki arkadaşım benim? ayrıca londra da 2014 verisine göre 42 adet avm varmış. aynı yıl istanbul da 97 avm vardı. o yıl istanbul nufüsü 14,5 milyon, londra nufüsü 9milyon. kaldı ki bu avm dediklerinin bir kaç tanesi hariç diğerleri esnafların olduğu alışveriş merkezleri. gayet normal. neden 2014 örneğini veriyorsun, şu an çoğu kapatıldı tarzında savunma yaparsan kaynak bulamadım güzel kardeşim. varsa kaynak atarsın bana da. ama bir tık aramayla güncel veriye göre londra'da gidilmesi önerilen 26 adet avm buldum, toplam avm sayısı değil sadece önerilen. Gezi olaylarının avm kavgasından çıktığını düşünüyorsan allah sana ekstra zeka versin kardeşim. hele newyork ta 2 avm yok dedin ya.. geçiniz bunları. inşaatçı, orta sınıf ve esnafın ezildiği yok. aklını kullanabilenler hala güzel paralar kazanıyorlar. gidip 500 tane lokmacının açıldığı yere bir tane de sen açıp batarsan sorumlu devlet değildir. kaldı ki esnaflarımızın nerdeyse çoğu vergiden kaçmak için fiş bile kesmiyor. halk neyse hükümet de ona göre şerbetini veriyor. müstahak.. diğer ülkelerde esnafların ne vergiler ödediğini bilmiyorsun. esnafı geçtim şu an bekar bir fransız kazancının %60 ını vergiye veriyor. evet aç kalmıyorlar, alım güçleri iyi, refah bir yaşam sürüyorlar ancak zengin de olamıyorlar, avrupanın diğer kalanları da aynı şekilde keza. bizde bu oran %20 civarlarında. ona rağmen sürünüyoruz. neden? çünkü sömürmüyoruz ve gelişmiş bir ülke değiliz. eğitim desen fulbright anlasması yüzünden neler çekti bu ülke. üretim desen daha yeni yeni insanlara aşılanıyor. bugün yaptığınız teknofest 15 yıl sonra ülkeye gelir kapısı olarak geri dönecek. niye bu kadar geç kalındı? onu da siz araştırın:) bakın bakalım muhsin yazıcıoğlu ve rte arasındaki ilişkiyi araştırın, muhsin neden şehit ettirildi ya da mhp bir anda nasıl akp safına geçti tüm bunları araştırın. şu anda bağımsızlık mücadelesi veriliyor. bak en basitinden selçuk bayraktar üretim için dişini tırnağını kazıyor, ihalar sihalar tihalar yapıyor, bunları ihraç ediyor ve bu sistemleri çok güzel şekilde yapıp siha ile hss indiriyor. tai aynı şekilde dronlar, helikopterler üretiyor, tusaş hem kara araçlarına hem hava araçlarına milli motorlar yapıyor, aselsan roketsan havelsan ve niceleri bu ülkeye kaç milyar dolarlar kazandırıyor şu anda. savunma sanayii de bağımlılığı minimuma indiriyorlar. şu anda üretim faslı tam gaz devam ediyor. keza tarımda da aynı şekilde olanaklar sağlanıyor. tarım tarım diyorsunuz hanginiz çiftçi olmak istiyor? olanak sağlanmıyor ayaklarını geçiniz. daha haklarından bile bir haber çiftçilerimiz var. babadan oğula eski usul tarım yapanlar var, adam bir ziraat mühendisi çağırmaktan aciz. senede 4 kez ziraat mühendisi talep etme hakları var. şu anda ziraat mühendisi talebi %18 civarlarında. bu işi iyi bilenler bu topraklara ne ekileceğini öğrenirseniz altın gibidir diyor. çiftçi kafasına göre sulama yapıyor, zamanında sulamayı yanlış yapıp sırf daha fazla mahsul alanlar(%15 dolaylarında) şimdi bataklığa çevirdiler o tarlalarını. siz her şeyi hükümetten bilin ancak insanlara bir çift kelime bile etmeyin:)
    Londra da avm dediğin şey ne biliyor musun?

Ben londra ya gitmiş biriyim. Harrots avm diyorlar. Bağdat caddesinde zara gibi 4 katlı binaya avm diyorlar.

Burdaki avmler den değil.

Herkes sokakta caddelerde dükkanlara gidiyor

İstihdamı fabrika da sağlıyor. Merak etme 400 üzeri avm var ülkede hepsi balon, rekabet diye bişey var ekonomide birde doygunluk. Yarısı iflas edince anlarsın.

Dükkanda istihdam yok mu?

Ne saçma bi kıyas bu allalalaszdjdjjdjdkakakkslzlslxld

Abi yani inşaat yapılıyor evet istihdam var. Ee tamam da 2 milyon yani 2000000000 adet ve üzeri bitmiş sıfır konut var. Daha inşaat halindeyi saymadım. Bunlar S A T I L A M I Y O R

Ama bunun yerine fabrikalar açılsaydı şuan en azından üretim yapardık.

Avmye virüsten ve işsizlikten gidilmiycek. Alım gücü olan gitmiycek. İşsiz tayfa gitcek bunun maddi bir anlamı yok. İstanbuldaki avmleri Arap tursit ayakta tutuyordu.

Ama Arap turist yok artık uyan.

Gözünü aç

İstihdam sağlamanın tek yolu devasa avmler yapmak değil.

Ayrıca orta sınıfı yok ediyor.

Dükkan kirası 100 bin tl. Esnaf nasıl dayansın.

Haksız rekabet aslında...

Neyse balon HER SEKTÖRÜ PATLATACAK BUM BUM DİYE BU KORONOVİRÜS!

HERYERE DANDIK ÖZEL ÜNİVERSİTE AÇILDI, HOCALARIN ATIF MAKALE SAYISI YERLERDE!

İLK ONLAR İFLAS ETCEK

SONRA BOŞ AVMLER

SONRA İNŞAATCILAR

VAKTİNDE UYARDIK!

BALON HORMINLU BÜYÜME, BAŞKASININ KANATLARI İLE UÇAMAZSIN, İNİŞİ OLMAZ ÇAKILIRIZ DEDİK. DURMAK YOK YOLA DEVAM DENDİ

DOLAR 10 LİRA OLURSA SEN GİDİP İNGİLİZ FİNANS KURUMLARI TL YE SALDIRDI DERSİN

ETİN KİLOSU 250TL OLUNDA GÖRÜRSÜN İSTİHDAMI

3. HAVALIMANI, 3. KÖPRÜ, YALOVA KÖPRÜSÜ, AVRASYA HEPSİ ZARAR EDİYOR, ZARARI HALK NEDEN ÖDÜYOR ÖZEL ŞİREKDTE ÇOK SAÇMA

BENDE BAKKAL AÇAYIM GÜNDE 50 BİN MÜŞTERİ GARANTİSİ OLSUN AMA 10 MÜŞTERİ GELİRSE KALANI VERGİ İLE BANA ÖDESİNLER,,

ATATÜRK HAVALIMANI VE SABİHA GÖKÇENE 2ŞER PİST VE EK TERMİNAL YAPMAK 2.5 MİLYAR DOLAR SONUÇ 90 MİLYON ÜZERİ YOLCU KAPASİTESİ.

AMA ATATÜRKÜ KAPAT YENİSİNİ YAP 22 MİLYAR DOLAR. 3Ö KÖPRÜ LAZIM YOL YOK, 5 MİLYAR DOLAR ORDAN. Zarar ederse halk öder.

Çok mantıklı cidden

Yalova köprüsü boş ise faydası yoksa neden yapıldı?

Bu paraların garantisi halkın vergisi ile verildi.

Biz paramız iş adamına gitsin istemiyoruz kullanmadığımız yol için köprü için

Geçmediğim köprüyü neden ödeyim..

Bu vergimle git yerli jet fabrikası kur 20 değil 100 milyar dolar harca hatta zarar etsin ÖNEMSİZ. EN AZINDAN ASKERİ BİR GÜCÜMÜZ OLUR

• Reis her neyse artık ben tartışmayacağım seninle çünkü buna vaktim yok. Ben sadece sabredelim diyorum.Bizde de belli başlı avm dışındakiler daha çok iş hanı şeklinde. Say bakalım istanbulda kaç tane devasa avm çıkacak. Konut'u da devlet yapmıyor, senin benşm gibi insanlar yapıyor. Keza köprüler de de zarar ettiğimiz yalan, araştırarak bulabilirsin belgeleri. Geçiş garantisi sağlanırsa cebinden para çıkmıyor, sağlanamazsa çıkıyor kaldı ki ülkeye bir iş yapacaksan her halükarda cebinden para çıkıyor zaten. Bunu hazineye ne kadar uzun vadeye yayarsan o kadar iyi. Her neyse dediğim gibi normalde tartışırdım ancak buna vaktim cidden yok hocam kusura bakma. Sadece sabredelim ve kim haklıymış görelim. Bakalım et 250 tl olacak mı, dolar 30-40tl yi görecekmi. 2-3 yıl bi bakalım dedikleriniz çıkarsa bi kahve ısmarlarım artık size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 24 Mayıs 2020; 19:43:14 >

• facepunchS F kullanıcısına yanıt
    Et mümkün değil 250 lira olmaz.

yahu sen daha hakaret etmeden yazamıyorsun gelmş bana masal anlatıyorsun zekadan bahsediyorsun.... sözcü gazetesinden aldıgın boş lafları yqzmışın üstadın kaçakcı özdil gibi
    ne iflasın dan bahsediyorsun aslan sen? borcun gsmh oranına bakacasın borç devletin deil anlayın şu basit mantıgı, özel sektörün ve borcunu ödemeyecek iflas durumda deil sorunumuz dolar bulamamak onu swap ve dogrudan yatırırlarla aşarız boş boş yazıp nefesini tüketme kaç kerebatırdınız ülkeyi iflas ne la kamu borcu yok denecek kadar olan ülke batarmı hiçmi akıl yok sende ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Et mümkün değil 250 lira olmaz.
    7 ay sonra gel buraya hesabını atma çöpe ;)

Et kaç para gör

Şuan bonfile et 100tl.kuş başı 80tl
    800 peynir 38tl

7 ay sonra 2 veya 2.5 kat çarpan etkisi olacak ;)

Dıj gucler eti arttırdı,! 111!!1 dersin sen :)

• mokoko_TR kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsun. Yıllardır ülke batacak edebiyatı yapıp duruyorlar.

2008den beri üyeyim. Atmam çöpe.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.