Şimdi Ara

Dublex evde wi-fi sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
20.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar... Yeni bir sorunla daha sizlerle birlikteyim...

Ben iki katlı evde oturuyorum. Cihazlarımda alt katta bulunan modeme hem kablo hem de wifi kullanarak bağlanmam icap ediyor. Fakat üst katta da kullanılan bilgisayarlar var ve onlar internet sinyalini neredeyse hiç alamıyor. Şimdi ben alt kattaki wifi modemimin yerinde durmasını istiyorum ama üst kata da wifi sinyali yayacak bir repeater vs. almak istiyorum. Fakat işin açığı bu konuda pek bilgi sahibi değilim. Olabilecek en ucuz yolla internet hızını düşürmeden wifi sinyalini üst katlara dağıtabilmemin yolu nedir? Sizce ne yapmam gerekiyor?

Not: Modemimin sadece bir kablo çıkışı var ve bunu da pc'den internete kablo ile bağlanmakta kullanıyorum. Repeater'ı bu girişe takacak olursam bilgisayardan repeater'daki çıkışı kullanarak mı bağlanmam gerekecek ve eğer bu şekilde bağlanırsam hızımda bir düşme yaşar mıyım doğrudan modeme bağlanmak kadar performanslı olur mu?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

• kablosuz alıp kablosuz yayında kayıp çok olur

en mantıklısı bir tane 4 port hub alıp yukarıya kablo çekin onunda ucuna bir adet tplink 740n alın yukarda hem kablolu hemde kablosuz bağlantınız olur
  • arkadaşlar bizim de ev dublex modem benim odada(yukarda) ve evdekiler aşağıda oturuyor modem baya eski tp-link td-w8101g yeni bir modem alacaz fiber-hiper altyapı yokmuş olsa geçecektik ama altyapı yapıldığında geçecez yani 2 kat için hız 20-50mbit e kadar destekleyen bir modem almak istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler :)
  • Modemin tek eternet çıkışını bu cihaza bağlarsınız.Cihazı wirellesi güçlendirmek istediğiniz kata koyun.Cihazdan tekrar modemin olduğu bilgisayara eternet kablosu çekersiniz.Bulunduğu katta da hem wifi güçlenmiş olur hemde 3 tane daha extra eternet çıkışına sahip olursunuz.
    Ben 75tl ye aldım ve kurulumu da çok basit.
    http://www.asus.com/Networking/RTN10P/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAZICIOĞLU -- 9 Mart 2014; 16:26:49 >
  • Merhabalar;

Konu ile ilgili olarak Elektrik hattınız tek Faz üzerinden haberleşiyor ise POWERLINE kullanmanız tavsiye edilmektedir.

TL-WPA4220KIT

Saygılarımızla
    TP-LINK TURKIYE
  • quote:

Orijinalden alıntı: connaught

kablosuz alıp kablosuz yayında kayıp çok olur

en mantıklısı bir tane 4 port hub alıp yukarıya kablo çekin onunda ucuna bir adet tplink 740n alın yukarda hem kablolu hemde kablosuz bağlantınız olur

Hocam peki alt kattaki bilgisayarı kablo ile bağlayabilecek miyim bu 4 port hub sayesinde yoksa direk 740n'e bağlasam tekrar aşağıya kabloyla indirsem performansta düşme olur mu? bu hub'ın görevi nedir dediğiniz sistemde?
  • YAZICIOĞLU kullanıcısına yanıt
    hocam peki böyle yaparsam alt kattaki pc'yi doğrudan modeme bağlayamayacağım için ve kablo baya uzayacağı için performansta sıkıntı yaratır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hometheater

hocam peki böyle yaparsam alt kattaki pc'yi doğrudan modeme bağlayamayacağım için ve kablo baya uzayacağı için performansta sıkıntı yaratır mı?

Ekli çürük çarık kablo olmadıktan sonra yaratıcağını sanmıyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: connaught

kablosuz alıp kablosuz yayında kayıp çok olur

Hocam peki alt kattaki bilgisayarı kablo ile bağlayabilecek miyim bu 4 port hub sayesinde yoksa direk 740n'e bağlasam tekrar aşağıya kabloyla indirsem performansta düşme olur mu? bu hub'ın görevi nedir dediğiniz sistemde?

Zaten hubu bu yuzden tavsiye ettim
    bu modem arkcolossal agla bir cikis pc ye ver bir cikisda yukariya tplink ucuna

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkür ederim hocam
  • Dublex Ev tarzı yapılarda Genellikle powerline kullanımı tavsiye edilmektedir.

Saygılarımızla
    TP-LINK TURKIYE
  • quote:

Orijinalden alıntı: TP-LINK TURKIYE

Dublex Ev tarzı yapılarda Genellikle powerline kullanımı tavsiye edilmektedir.

Saygılarımızla
    TP-LINK TURKIYE

powerline aldım fakat ürün kurulumunda bir takım problemler yaşıyorum teknik desteğinizin dönüş yapacağı yok buradan yardımcı olabilir misiniz acaba?
  • Jestia kullanıcısına yanıt
    Ne tip bir problemle karşı karşıyasınız ?

Saygılarımızla
    TP-LINK TURKIYE
  • Ben de dupleks evde oturduğum için aynı sıkıntıyı yaşıyorum.

20dBm lik bir kablosuz modemim var şu anda, bunu kullanmadığım diğer katta bir çok noktada sinyal çok düşük seviyede. Bunun üstesinden gelebilmek için repeater kullanma seçeneği var ama repeaterda hızı yarı yarıya kaybetmenin söz konusu olduğunu okudum. Kablosuz seçenek istiyorum kesinlikle, sadece modeme gelen hattın kablosu ve yine aynı yerde kısa kablo olabilir, Yani telefon ile modem arasındaki kısa kablo gibi, onun dışında odadan odaya kablo çekmek istemiyorum.

Powerline teknolojisini de bu süreçte araştırma yaparken yeni gördüm, henüz çok yaygın kullanılmadığı için fazla bilgi bulamadım sizden burada aşağıdaki sorularıma cevap alabilir miyim?

1- Sizin yukarıda yazdığınız "Elektrik hattınız tek Faz üzerinden haberleşiyor ise" koşulunu sağladığımı nasıl anlayabilirim ?

2- Powerline'ın takılı olduğu prizde çoklama yaparak (3lü priz gibi) bunlardan birine powerline adaptoru takarsak sinyalde sıkıntı oluyor mu, üzerinde priz olan adaptorler bu amaçla mı kullanılıyor. Aynı prizden elektrik de almak gerekiyorsa adaptorumuzun prizli olmasına dikkat etmemiz mi gerekiyor

3- Evim yeni ama powerline'ı destekler mi desteklemezmi bunu anlamak için ne yapmalıyız

4- Powerline adaptörler elektik akımındaki dalgalanmalara karşı korumalı mı? malum elektrik hatlarımızda yaşadığımız bir sıkıntı

5- Masaustu bilgisayarımda wireless dongle takmaktansa taktığım prizden powerline adaptor ile kablo ile bağlantı yapmak isterim. Adaptörleriniz hem wireless yayın yapıp hem de ethernet çıkışına sahipler mi? Yani aynı powerline adaptörden hem kablo ile veri alıp hem de laptop'umla bağlantı sağlayabilir miyim?

6- Repeaterda yaşadığımız hız kaybını powerline ile yapılan bağlantıda da yaşar mıyız?

7- Bağlantı hızı hanedeki kullanımdaki elektrik aletleri, lambalar v.s. yani o andaki elektrik kullanımından etkilenir mi? Chip'te sanırım böyle bir şeye rastlamıştım ama yazı eski ve HomePlugAV 1.0 dan bahsediyordu

8- Bir hanede kaç tane adaptör kullanılabilir?

9- Powerline ile kablolu modemden bağlantı alıp evde wireless bir ağ kurmam teorik olarak mümkün değil mi, burada yazılı olsun en azından konu ile ilgili bilgi arayan arkadaşlar belki bu yazıya rastlarlar

10- adaptör başına elektrik sarfiyatı ne kadardır, powerline kullanımı elektrik faturasına nasıl etki eder :)

11- Fiber bağlantı ile uyumlu mudur?

şimdiden teşekkürler @TP-LINK TURKIYE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemalkan -- 29 Nisan 2014; 18:00:16 >

• Kesinlikle tplink powrline alin derim 240tl civarinda wifi apartini aldim. Evde hipernet var. Direk prizden elektrkk hattindan hic bir randiman kaybi olmadan neti dagitiyor onemli olan ahni sigorta hattina ait olmasi. Sizin dubleks ev icin tek sigorta paneli oldugu icin tek cozumdur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boxor

Kesinlikle tplink powrline alin derim 240tl civarinda wifi apartini aldim. Evde hipernet var. Direk prizden elektrkk hattindan hic bir randiman kaybi olmadan neti dagitiyor onemli olan ahni sigorta hattina ait olmasi. Sizin dubleks ev icin tek sigorta paneli oldugu icin tek cozumdur

Teşekkür ederim Boxor, kullanan birinden cevap alınca insanın içi daha rahat ediyor.
  • rica ederim hocam bendeki cihaz budur çokta işlevsel

http://www.n11.com/tp-link-tl-wpa4220kit-300mbps-n-powerline-extender-P18454054
  • quote:

Merhaba arkadaşlar... Yeni bir sorunla daha sizlerle birlikteyim...

Ben iki katlı evde oturuyorum. Cihazlarımda alt katta bulunan modeme hem kablo hem de wifi kullanarak bağlanmam icap ediyor. Fakat üst katta da kullanılan bilgisayarlar var ve onlar internet sinyalini neredeyse hiç alamıyor. Şimdi ben alt kattaki wifi modemimin yerinde durmasını istiyorum ama üst kata da wifi sinyali yayacak bir repeater vs. almak istiyorum. Fakat işin açığı bu konuda pek bilgi sahibi değilim. Olabilecek en ucuz yolla internet hızını düşürmeden wifi sinyalini üst katlara dağıtabilmemin yolu nedir? Sizce ne yapmam gerekiyor?

Not: Modemimin sadece bir kablo çıkışı var ve bunu da pc'den internete kablo ile bağlanmakta kullanıyorum. Repeater'ı bu girişe takacak olursam bilgisayardan repeater'daki çıkışı kullanarak mı bağlanmam gerekecek ve eğer bu şekilde bağlanırsam hızımda bir düşme yaşar mıyım doğrudan modeme bağlanmak kadar performanslı olur mu?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

aynı sıkıntıyı yaşıyorum hocam .

1 sene de geçmiş sen ne yaptın acaba_?

• Hiçbirşey almadım modemi merdivenlerin ortasına koydum hocam :D
  • hometheater kullanıcısına yanıt
    anladım hocam bende router aldım geçen gün çözdüm öyle
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.