Şimdi Ara

Dubleks daireyi ikiye bölmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
1
Favori
16.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kısa bir süre önce dubleks daire almıstım babamla birlikte , aslında ben daha çok yatırım amaçlı almıstım ama planlar değişti . Kısmet olursa dubleks evi ikiye bölüp üstte ben alt katta ailem oturucak. Her katta giriş kapısı olduğu için sorun olmayacak . Arada ki merdiveni iptal edip yerine duvar mı ördürmem gerekiyor . Bu işleme verilen isim nedir bu konuda çok araştırmama rağmen güçlü donelere rastlayamadım. Bu işlemi daha önceden yaptıran yada bilgisi olan arkadaslarım yol gösterebilir mi ? Ayrıca komşu duvar için ses yalıtımı yaptırmak istiyorum zira evde ses yalıtımı adına hiçbirşey yok en ufak bi öksürük sesini dahi evimde duyuyorum . bu konuda da fikirlerinize ihtiyacım var.
    Teşekkürler şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Apartman mi mustakilmi burası?

• Apartman çatı katı dairesi

• Apartmandaki vatandaslardan tum daire sahiplerinden izin almanız gerekecek.

Aksi halde tek bir vatandas bile şikayetçi olursa masrafinizada emeginizede yazik olur.

• Konuyu aşağıda yer alan linke sormanı tavsiye ederim. Sana deva olabilir.

http://www.tebernuskirecci.com.tr/
  • Bu tür şikayetler genellikle kiraya verildiği Zaman'larda oluyor diye biliyorum biz kendimiz oturacağınız için sorun olacagını sanmıyorum teşekkürler

• Cevap...Tapuda, elektrik, su ve doğalgaz aboneliğinde Dublex tek daire olarak görünüyor.İçeriden üst dairelere hat çekiliyor...Mediveni iptal edip mutfağa katıyorlar...Veya tuvalet yapıyorlar..Ara bölmeyi demir ve betonla kapatıyorlar...Sitelerde çift aidat ödeniyor...İki aile için ayrı ayrı asansör, temizlik, çöp toplama, otopark kullanımı olduğu için...Ve ayrı ayrı tapu yapılmıyor...Yani tek daire 2 daire olmuyor...Satmaya kalkınca ikisi birden tek daire olarak satılıyor...Sizin gibi dublex alıp iki ayrı daireyi kullanan çok aile var... Bildiğim bu kadar... Ek.... Çatıda ve duvarlarda ısı ve su yalıtımı her zaman problemli oluyor...Üst kat zor ısınıyor..Kesinlikle ayrı kombi ve müstakil kalorifer tesisatı koyun...Ve radyatörleri uzun koyun...Başka türlü aşağıdan tek kombi asla yetmiyor...Tecrübe ile sabit önemli notum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 27 Aralık 2015; 12:22:01 >

• Selam bende şuan bu konu üzerinde araştırma yapıyorum üst katta ben oturacağım yaptırabildiniz mi ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.