Şimdi Ara

Dubai Hakkinda (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
13
Favori
18.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asigning

hangi çöl safari tur firmasını önerirsin hocam.

Kaldığımız oteldeki turizm masası vasıtasıyla ayarlamış olduğumuz firma; North Tours. Hintli girişimcilerin Firması ve açık Söylemek gerekirse oldukça memnun kaldık. Sürücüsü son derece eğlenceli bir tipti. Çölde Jeep safarisi ve özellikle de bugy bugy kesinlikle tavsiye ederim ama deve turu ve kum sörfünü önermiyorum. Deveye bir kere bindirip ufak bir daire çizdiriyorlar ve kum sörfü de ateş gibi olan çöl kumlarının üzerinde işkenceye dönüşüyor. Öyle ki sinirlerim tavan yapıp ...böyle sörfü deyip sörf tahtasını fırlatmışlığım vardır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhaba ben Martın ilk haftası gibi Dubai'de Olacağım 5 günlüğüne , eğer zahmet olmazsa bana ıphone 6 nın fiyatını ve nerden nasıl alabileceğimi söylerseniz sevinirim , birde araba kiraları ne alemde hocam uçukmu bi Chevrolet camaro kiralasak ? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sefaykac

Hocam merhaba ben Martın ilk haftası gibi Dubai'de Olacağım 5 günlüğüne , eğer zahmet olmazsa bana ıphone 6 nın fiyatını ve nerden nasıl alabileceğimi söylerseniz sevinirim , birde araba kiraları ne alemde hocam uçukmu bi Chevrolet camaro kiralasak ? Teşekkürler

deira bolgesinden 700 usd civarina alabilirsiniz.
  • Merhabalar,

Lüks sınıfı araç kiraları ortalama ne kadar nette çok araştırdım ancak fikir edinemedim. Olmadı orta seviyede araç fiyatları da olabilir. Bilen arkadaşlar geri dönüş yaparsa çok mutlu olacağım. Şimdiden teşekkür ederim.
  • budget, hertz, avis gibi kiralama firmalarinin uae sitelerinden gerekli fiyat bilgilerini bulabilirsiniz.
  • merhaba,

17 mart gibi dubai'ye gelmeyi düşünüyoruz .
    biz istanbulda plastik fabrikası çalıştırıyoruz ve ürünlerimizi orda pazarlamak istiyoruz kimlerle görüşmemiz gerekir bu konu ile bir bilginiz varsa ve bizimle paylaşabilirseniz çok sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim.

ve hangi bölgede konaklamamızı tavsiye edersiniz?

firmamızın adresi :http://www.tekinelplastik.com/
  • Merhaba,

Biz 2 aile 12-24 nisan arası Dubai'de olacağız. Otel ve uçak biletlerini aldık, haftaya da vize başvurusu yapacağız. Bu arada gezilecek yerleri ve yapılacak şeyleri araştırıyorum. Birkaç sorum olacak; yemek için avmler haricinde önereceğiniz yerler neresidir? Özellikle Hint, Lübnan, Uzakdoğu mutfağı için nerelere gidebiliriz? Otel spaları haricinde masaj için gidilebilecek yerler var mıdır? Konunun en başlarında bahsettiğiniz indirim kuponları konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

@Wharfedale

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cengiz2015 C kullanıcısına yanıt
    selam,

bu konu hakkinda bilgim yok. bilgi dubai grubuna veya facebook taki dubaide yasayan turkler grubuna uye olup sorabilirseniz daha net cevaplar alabilirsiniz.

konaklama konusuna gelince. uygun fiyatli konaklama icin deira ve bur dubai tarafini tercih edebilirsiniz.

ancak az fazla olsun ve daha iyi bir yer olsun derseniz f/p orani olarak tecom ve al barsha tarafini tercih edebilirsiniz.

booking com dan butcenize gore secip yapip burdan yayinlayin elimden geldigince o oteller hakkinda bilgilendirme yapabilirim.
  • emirsah E kullanıcısına yanıt
    Selam,

bahsettiginiz ulkelerin yemeklerini dubainin her yerinde bulabilirsiniz. ben avm disinda pek yemek yemedigim icin cok bilmiyorum acikcasi.
    ama deira ve bur dubai civarinda bulma ihtimaliniz yuksek.

otel spalarini pek tavsiye etmem cunku oldukca yuksek fiyatli oluyor onlar. ama para sorun degil diyorsaniz siz biliriniz.

burada cok fazla massage salonlari mevcut ve bunlari icin cobone ve gropoun sitelerinde indirimli voucherlar mevcut.

bunu sizde internet uzerinden alabilirsiniz

www.groupon.ae

http://www.cobone.com/

olurda siz alamazaniz gelmenize yakin haber verin geldiginizde bu konuda size yardimci olurum merak etmeyin

• Merhaba, ben Eylül 5 ile 11 Eylül arasında balayı için dubaiye gelmek istiyorum. Çok sıcak olur mu? Tatilimizi etkiler mi?
    Birde pek ingilizce bilgimiz yok bizim için sıkıntı olur mu?
  • ufuKral U kullanıcısına yanıt
    Selam,

Verdiginiz tarihlerde ki hava sartlari cok bunaltici olmaz. Ancak bu ulke icin en guzel tarih bana gore kasim-mart arasi.
    Sizin geleceginiz tarihler bunaltici sicaklarin sonlarina denk geliyor. Cok uzmez sizi.

Derdinizi anlaticak kadar olsun yeter zaten burda ingilizceyi iyi bilen sayisi cok az malesef.
    Bence tlf nunuzda cevrimdisi sozluk tarzi program olursa faydasini gorursunuz.

Simdiden iyi tatiller,
  • Bir sorum daha olacak izninizle,
    Ramada Jumeirah
    Radisson Blu Creek
    Emirates Grand
    otelleri fiyat anlamında aynı sayılır. Konum ve kalite anlamında sen hangisini tavsiye edersin?
  • ufuKral U kullanıcısına yanıt
    Bu uc otel arasinda secim yapilicaksa sayet metroya yakinligi ve konum itibari ile emirtaes grand derim.

ancak asagida gorecegin otellerden bazilari fiyat olarak emirtaes grand a yakin ama lokasyon olarak daha uygun iclerinden birini secebilirsin.

Auris Plaza Hotel - neredeyse ayni fiyat ama konum itibari ile daha iyi

First Central Hotel Apartments ( Formerly Auris First Central Suites) - neredeyse yari fiyatina konum itibari ile daha iyi ve kendi icinde mutfagida var. bu otelde sirketimizin misafirine 10 gunluk yer ayirdim gayet memnun kaldi. metroya yakin

Yassat Gloria Hotel Apartments - daha uygun ve tam onunda metro duragi var. konumu iyi

daha cok alternatif verebilirim aslinda.

otele giris ve otlelden cikis tarihini net olarak yazarsan ve otel icin ayirdigin butceyi yazarsan baska alternatiflerde verebilirim.

vermis oldugun o uc otelden cok daha uyguna cok daha iyi konumlarda oteller mevcut burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wharfedale -- 5 Nisan 2015; 9:42:33 >

• Merhaba

Nisan sonu gibi ailecek ( 4 kişi ) Dubai'ye gelmek istiyoruz.

3 gece kalmayı planlıyoruz.

Çocuklarda olacağı için orta halli ve sorun yaşamayacağım bir otel seçmek istiyorum.

Yaptığım araştırma sonucu şu ayırdığım otellerden tavsiye edebileceğiniz hangisi olur :

1. Suit Novotel Mall Of Emirates

2. Majestic Hotel Tower

3. Warwick Hotel Dubai

4. Yassat Gloria Hotel

5. City Premier Hotel

6. Gloria Hotel and Apartment

Teşekkür ederim..
  • Sectiginiz otellerden yassat gloria konum itibari ile ve onunde metro istasyonu olmasi itibari size ulasim acisindan oldukca kolaylik saglayacaktir.
    Ve iyi bir oteldir. Bende bu otele yakin civarda oturuyorum seckin nezih bir yer burasi.

Diger otellerden suit novotel de tavsiye edebilecegim oteller arasindadir.

Ikisi arasindan istediginizi secebilirsiniz.

Simdiden iyi tatiller.
  • Merhaba;

nisan sonlarına doğru eşimle dubaiye gideceğim. mall of emirates yakınlarında kalacağım

Çöl safarisi
    su parkı
    burj khalifa ya çıkmak
    istiyorum

bunların dışında ne gibi şeyler yapılabilir çok pahalı olmamak şartıyla veya bunlar uyguna ve kaliteli olarak nasıl yapılabilir klasik turist kazığı yemek istemiyorum :))

Cuma-cumartesi günleri nereler açık neler kapalı

jumeirah beach de istediğimiz noktada denize girebiliyor muyuz herhangi bir kısıtlama var mı ?

Su parklarında en eğlencelisi wild wadi park mı.

bir de cobone ve grouponda safari turları var ama güvenemiyorum sağda solda sürekli ek para istemesinler buradaki gibi veya kalitesiz olmasın. Hangi firma tercih edilebilir cobone den almamak mı lazım

Şimdiden Teşekkür ederim
  • @Wharfedale

Merhaba 27 Aralık - 01 Ocak tarihleri arasında Dubai de olacağız inşallah. 3 arkadaş bir kongreye katılmak üzere gidiyoruz. Normalde kongre Flora Garden Hotelde olacak ama bizi orda kalacaz diye bir zorunluluk yok. Muhtemelen kongreye bir gün katılıp diğer günler hiç gitmeyeceğiz. Bize merkezi yerlerden otel tavsiyeleriniz olabilir mi acaba fiyatlarıda pahalı olmamak kaydıyla tabi hatta 3 kişilik oda varsa oda olabilir. Teşekkürler.
  • Merhaba ben 17 nisanda 2016 da abu dhabi ye bi arkadaşımı ziyarete gelicem ve onun evinde kalıcam normalde o çalışıyo fakat ben gelmişken sağı solu gezmek istiyorum orada araç kiralama hakkında tavsiye alabilirmiyim toplamda 5-6 gün kullanıcam ve mümkün olan en ucuz ve sorunsuz aracı kiralamak istiyorum yaş sıkıntı olurmu 23 yaşını doldurdum 24 den gün sayıyorum ehliyeti 2011 de aldım yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar.
  • Merhabalar,

Öncelikle Dubai ile ilgili yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Halen Dubai'de ikamet etmekte misiniz?

10 Ocak 2017 - 15 Ocak 2017 tarihlerinde eşimle birlikte uçuşumuz var. Atlas yeni sefer çıkarmış en uygun fiyat da onun idi. 10 Ocak Salı gece 22:50'de Atatürk Havalimanından Sharjah Havalimanına kalkıyoruz. Atlas'ın ücretsiz servisi mevcutmuş. Dönüşte de 15 Ocak Pazar sabaha karşı Sharjah Havalimanından 03:20'de İstanbul'a hareket ediyoruz. Bu sebeple Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri konaklayacağız. C.tesi öğlen 12:00'da otelden çıkıp geceye kadar orada burada gezeceğiz mecbur. Toplam 3 gece oluyor. Uçak biletlerini de Atlas ile iki kişi gidiş dönüş 1.235,00 TL ye aldık.

Bizim amacımız en ucuz şekilde yeni yerler görmek. Dubai'yi seçme nedenimiz de eşimle birlikte iphone 7 plus (pro) almak. Türkiye'den appstore dan alsak telefon başına Dubai'deki appstore fiyatına karşılık 1.000 TL fazladan vermiş olacağımız için, 2 telefondan 2.000 TL kar edip o paraya biraz daha koyarak Dubai'yi gezip görmüş oluruz dedik.

Temel amaç iphone 7 plus. Bugüne kadar androidçiydik, deneyip göreceğiz. (Sorularımızı konulara göre sıralayayım, yardımcı olursanız çok memnun oluruz):

1) Bu sebeple otel arayışımız da ucuz olmalı. Öncelikle otel için lüks rahat olsun gibi şartlarımız yok. Bütün gün dışarıda olacağımız için otel şartlarımız şunlar: 3 gece için max. fiyat (gecelik 200 TL oda fiyatı) - wireless internet, olabildiğince temiz, güvenli bölgede, metro istasyonuna ve merkeze yakın Bu tarihler ve bu fiyat için otel aramalarım booking ten şöyle: Booking 3 gece max 600 TL odalar

Bu otellerin başında Ibis Mall of Emirates geliyor. Nasıldır, tavsiye eder misiniz?

2) Otel işini hallettikten sonra gelelim temel amacımız olan iphone 7 ye. Mall of Emirates teki appstore da satılan modeller %90 ülkemizde 1 yıl garanti görüyor ama ne yazık ki onlarda Face Time olmuyor. Face Time çok da önemli değil bizim için. Ama aynı şekilde appstore dışındaki telefonculardan Amerika ya da Avrupa için üretilmiş Face Time açık olan daha uygun iphone bulmak da mümkünmüş. Ama burada da risk söz konusu. Tr garantiyi tanıyacak mı? Cihaz orijinal ve açılmamış mı refurbished mi vs vs. Bu sebeple, app store dışından, güvenli ve TR de garantisi geçecek olan, pazarlıkla daha uyguna alabileceğimiz tanıdık bir mağaza / dükkan / satıcı var mı? Ama cihazlar orijinal olacak ve TR garantiyi sayacak ?

3) Otel ve telefon işini de halletik varsayarak, sırada gidilecek görülecek yerleri bir kez de sizden rica ediyorum. Biz Burj Khalifa'ya uygun fiyatla çıkmak istiyoruz. Dubai'ye kadar gitmişken kesinlikle çöl safarisi yapmak istiyoruz. Fıskiye gösterilerine şahit olmak, mümkün mertebe alış veriş yapmak istiyoruz. Bu arada 2017 Alış-veriş Festivaline denk geliyor muyuz? Denk geldiğimizi varsayarsak iphone larda indirim olur mu dersiniz? Daha başka Dubai'de nerelere gitmemizi önerirsiniz?

Uygun olduğunuzda sırayla aydınlatırsanız çok memnun oluruz. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zıp.Zıp -- 22 Mayıs 2016; 16:58:38 >

• Zıp.Zıp kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Geleceginiz tarih dubali alisveris festifalinin oldugu tarih ( ocak 1 de baslar subat 1 de biter ).

Oncelikle sunu soyleyeyim 7 senedir burada yasayan biri olarak dubai ucuz bir yer degil aksine oldukca pahali bir yer. Ve son 2-3 senedir bu cok daha net anlasilabiliyor.
    Elektronik esya vs TR ye gore biraz daha uygun evet ama bazen ben TR de daha uygun bulabiliyorum veya amazon.com dan aliyorum urunleri.

Otel arastirmasini al basrha-mall of the emirates veya tecom seceneklerinden ( tecom genelde otel bolgesidir bende burada oturuyorum 7 senedir her yere cok yakindir ve metroda bulunur ) bu bolgelerden yapip butcenize gore yapip buradan
    secenekleri sunarsaniz ben size arasindan secmenizde yardimci olurum. Ancak geleceginiz tarih alisveris festivali olacagi icin uygun yer bulurmusunuz bilemiyorum. Simdiden bir bakin derim. Birde otel uygun olup ulasim sorun olursa pekte uygunlugu kalmiyor. Verdigim bolgelerde secimler yapip otel ismi fiyat vs. yazarsaniz yardimci olurum.

Ibis MOE yi biliyorum lokasyon olarak MOE ye yakin ancak acikcasi hic kalmadim hakkinda yorumda duymadim. Eger fiyat sizin icin uygunsa tercih edilebilir. Yuruyerek MOE ye gidebilirsiniz. Yione o bolgede yeme icme mekanlari ve hatta Harput Turk restauranti da ona yakindir.

Telefon konusuna gelicek olursak iphone dan pek anlamam ancak gelmenize yakin yine buradan bana yazarsaniz sizin icin bir kac fiyat bakarim. Garantiyi dert etmem derseniz ( TR de garanti olayindan emin degilim buradaki apple storedan alsaniz dahi ) en uygunu direk amerikadan distrubutor araciligi olmadan getirip piyasadan oldukca uyguna satan al ain computer plaza diye bir yer var bur dubaide. Ikinci katta sadece iphone ve ipad satiyor. Garantiyi dert emem derseniz burada bulabilceginiz guvenilir saticidir kendisi. Yaklasik3-4 sene once apple tv almistim kendisinden cok sukur hicbirsey olmadan kullaniyorum. Birkac arkadasta iphone vs almisti onlardada sorun cikmadii.

Gezilecek gorulecek yerleri gezi sitelerden aratirsaniz emin olun daha cok bilgiye ulasicaksiniz. Hatta guncel bilgiler bulabilirsiniz. Safari olayinda geldiginizde haber verirseniz su an aklimda degil ( esimde vardir tlf nu ) ama gelen misfirler icin tercih ettigimiz bir firma var onunla gidebilirsiniz. Gelis gidiste de 4x4 arac ile servisleri mumkun bazi ucuz firmalar col kismina kadar tuhaf araclar ile yolcuiluk yaptiriyorlar.

Burj khalifaya uygun fiyatla cikmaniz icin onun internet sitesinden biletinizi online kredi karti ile almaniz lazim yerinde alirsaniz sanirim 3-4 kat daha pahaliydi.

Glmenize yakin ve tatilinizi planladiginizda entertainer kuponlari var burada ( kitap olarak satilir ama size pahaliya mal olur ) bazi kisiler onlari tek tek satiyor. Sizin icin dubizzle dan bakarim onlara geldiginizde o kisiden alirsiniz.

Siz planlamnizi yapin, nerelere gideceginizi vs vs. sonrasinda ben size daha net yardimci olurum kupon bulmanizda vs.

Ama sunu soyliyeyim dubai malesef artik uygun bir yer degil :) ( tabui bu uygunluk meslesi goreceli bir kavram )

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.