Şimdi Ara

Dubai Hakkinda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
13
Favori
18.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklasik 3,5 yildir Dubai de yasiyorum.

Burasi hakkinda merak ettikleriniz veya tatile gelmek istediginizde kalacak yer tavsiyesi gexilecek yerler tavsiyesi vs. konularinda yardimci olabilirim.

Saygilarimla,

bir arkadasa ozelden yazdigim cevabi paylasiyorum buradan ki herkes yararlansin herkese ayri ayri yazmak zorunda kalmiyim.

ve sizlerden ricam lutfen sorularinizi ozelden degil de burdan yazin ki herkes gorsun ayni sorular soruluyor genelde.

ozelden yazilanlara cevap vermicem malesef artik.

selam.
    halen dubaideyim ALLAH nasip edersede uzun yillar kalmak isterim ( her nekadar ulkem cennet gibi olsada buraya nazaran )

turk ehliyeti ile arac kiraliyabilirsiniz. geldiginiz gibi havalimanindan kiralamak isterseniz hertz i tavsiye ederim. yok sonrasinda yine kiralamak isterim derseniz yine hertzi tavsiye ederim ( yaklasik 8 ay onlardan kiralamis birisi olarak tavsiye ediyorum )

ayrica facebook dubaideki turkler sayfasina uye olursaniz orda gokhan sogurt adli turk bir arkadas da sanirim arac kiralama isletiyor. ondan da fiyat isteyin derim.

o satilan dergiden kastiniz entertainer ise evet her yerde bulursunuz ancak onun yerine gelmenize yakin tekrar yazin ben dubizzie dan bakarim sizin icin. sadece voucher satiyorlar ( o kitap yaklasik 475 aed ve siz ayrica ferrari vs icinde ayrica alicaksiniz oda sanirim o kadar fiyati.

benim tavsiyem dubizzle uzerinden kisilerin sattigi voucherlardan ihtiyaciniza gore alirsiniz. gelmenize yakin haberlesiriz bu konuda.

birde groupone dubai ve cobone dubai siteleri var bunlar %50 indirimli yemek eglence vs satiyor ( bizdeki firsat siteleri gibi ) geldiginizde istediklerinizi yazarsiniz ben alirim size siz bana odersiniz bosuna iki kati para kazandirmamis olursunuz. ben 5 yildir kullaniyorum bu sieteleri.

zaten yapilabilicek aktiviteleri yazmissiniz

col safarisi-her turu tavsiye etmem onerilerim olur bu konuda
    tekne gezisi-bana gore gereksiz ama derseniz ki para muhim degil gelmisken ona bineyim o zaman dubai marinadan kalkan turlar var onlari tavsiye ederim

burj khalifa-gelmisken cikin ama insan ona verdigi paraya aciyor bilginiz olsun :) bununda dubizzle da bazen indirmli kuponlarini bulabilirsiniz. yada kendi sitesinden alabilirsiniz. aman gidip yerinden aliyim demeyin fais ''yanlislikla'' vip bilet satiyorlar

abu dhabi yi gezmek- araba ile gideceginizi dusunerek, sheikh zayed camiyi gezebilirsiniz tavsiyemdir, ordan yas island a gecip ferrari world ve yas water world ( dubaideki wild wadinin benzeri ) a gitmelisiniz, zaten yeterince yorulucaksiniz o yuzden dubaiye donus. zaten abu dhabide tavsiye edebilecegim pek yer yok. yine bu aktivitelerin kuponlarini duzbizzle cobone ve groupone uzerinden alabilirsiniz.

burj al arab- acikcasi sirf icini gormek icin o kadar parayi gozden cikaricaksiniz bir gidin gorun derim, ben gitmedim gitmemde :)

bunlarin disinda zaten o mevsimede geleceginiz icin zamaninizin cogu malllarda ( alisveris merkezlerinde ) gecicek.
    dubai mall, mall of the emirates, mirdif mall, deira city center, ibn battuta mall, dubai marina mall benim begendigim ve tavsiye ettigim mallar.

bu yazdiklarimi actigim konuda da paylasicam ki herkese ayni seyleri yamaktan sa ordan yararlansinlar.

buraya gelipte sakin herseye fiyati neyse onu vermeyin, nasil TR de firsat siteleri varsa burada da var onlardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wharfedale -- 20 Ocak 2015; 8:00:50 >

• İş nedeniyle mi oradasınız? Dubail hakkında genel olarak bilgi verirseniz memnun olurum yaşam, insanlar vs hakkında.
  • Evet burada calisiyorum. Aslinda baskent olan Abu Dhabi de calisiyorum 135 km uzakliktaki Dubai de oturuyorum.

Ilk geldigim sene cok hosuma gitmisti. Ozellikle yeni Dubai icin soyluyorum. Gayet temiz duzenli ve yeni yapilardan olusmasi, alisveris merkezleri, benzinin cokkk ucuz olmasi vs. Tabi insan amanla
    alisiyor ve hayat siradanlasiyor.

Ama yinede buradaki rahat yasami Istanbulda bulamiyabilirim. Ozellikle arabaya kac paralik benzin alicam gibi bir derdim hic olmadi en basitinden.

Artilarida eksileride olan bir yer burasi her sehir gibi.

Kasim - Mart arasi buranin en guzel zamanlari hava sartlari bakimindan. Diger aylarda ise cok zor :)

Buranin insanlari icin sunu diyebilirim her biri kucuk dunyalarin efendisi :) Onlari calisirken gormek zaten cok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wharfedale

Evet burada calisiyorum. Aslinda baskent olan Abu Dhabi de calisiyorum 135 km uzakliktaki Dubai de oturuyorum.

Ilk geldigim sene cok hosuma gitmisti. Ozellikle yeni Dubai icin soyluyorum. Gayet temiz duzenli ve yeni yapilardan olusmasi, alisveris merkezleri, benzinin cokkk ucuz olmasi vs. Tabi insan amanla
    alisiyor ve hayat siradanlasiyor.

Ama yinede buradaki rahat yasami Istanbulda bulamiyabilirim. Ozellikle arabaya kac paralik benzin alicam gibi bir derdim hic olmadi en basitinden.

Artilarida eksileride olan bir yer burasi her sehir gibi.

Kasim - Mart arasi buranin en guzel zamanlari hava sartlari bakimindan. Diger aylarda ise cok zor :)

Buranin insanlari icin sunu diyebilirim her biri kucuk dunyalarin efendisi :) Onlari calisirken gormek zaten cok zor.

Saolun verdiğiniz bilgiler için

• 2 subatta insallah dubaiye gelecegim,

merkezde olan avmlere yakin olan bir otel tavsiye edebilirmisiniz?

birde iphone 5 orada ne kadar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Jeak,

Ne kadar sure kalacagini, kac kisi kalacagini ve gunluk otel icin ne kadar ayirabilecegini yazabilirsen daha iyi yardimci olabilirim.

Ama yinede sana booking com dan arama yaptim ve uygun fiyatli iki otel gonderiyorum. Bunlar Al Barsha denen semtdeler. Burasi Mall Of The Emirates denen alisveris merkezinin oldugu yerler.

Bende buraya yakin olan Tecom da oturuyorum. Her yere yakindir buralar ( metro ve taksi ile ulasim cok kolay her yere )

Iphone 5 suan icin 2800 aed ( yaklasik 1400 TL )
    http://www.sharafdg.com/Products/Sharaf-DG-Telecom-Mobiles-Smart-Phones/Apple/Apple-IPhone-5-Smartphone-16GB-Black/pid-207003.aspx

3 subatta alisveris festivali bitiyor. Imkanin varsa erken gelmeni tavsiye ederim ki bu festivalden yararlanabilirsin.

Oteller,

http://www.booking.com/hotel/ae/auris-lodge.tr.html?label=gog235jc-index-XX-XX-XX-brand-ae-com;sid=20f6d2b010cf14fc108d6557ca57f462;dcid=1;checkin=2013-02-02;checkout=2013-02-03;srfid=a9dbf9590d8099eb12510fec51cdaa748e4a2914X6
    http://www.booking.com/hotel/ae/citymax-al-barsha.tr.html?label=gog235jc-index-XX-XX-XX-brand-ae-com;sid=20f6d2b010cf14fc108d6557ca57f462;dcid=1;checkin=2013-02-02;checkout=2013-02-03;srfid=a9dbf9590d8099eb12510fec51cdaa748e4a2914X17

burada oteller oda fiyatidir. Oda fiyatina iki kisi kalabilirsiniz.

Ayrica booking com dan otel aratip begendikleriniz olursa bana burdan link atarsaniz size otel hakkinda yorum yapabilirim.

• Selam Wharfedale;

Yıl sonu veya 2014 Şubat gibi 4 Günlüğüne ailemle birlikte BAE'ye gelmeyi planlıyorum. Araç kiralayarak, 2 gün Abu Dhabi, sonraki 2 günde Dubai'de kalmayı düşünüyorum. Ne dersin başka kalınması veya görülmesi gerekli yerleride varmı? Yoksa sadece 1 şehirde (Dubai) kalıp, diğer yerlere günü birlik araçlamı gitmek daha akıllıca olacak?

Vereceğin bilgiler için peşinen teşekkürler.
  • Sayin MBASARAN,

Abu Dhabi de kalmanizi acikcasi tavsiye etmiyorum.
    Oraya sadece 1 gun ayirmaniz yeterli. Onuda git gel yapabilirsiniz.

Abu Dhabide gorulmesi gereken yerler,
    Seyh Zayid Camii ( Grand Mosque diye gecer )
    Ferrari World
    Birde emirates palaca otel ( ben gitmedim acikcasi :) )

Dubaide ise daha fazla gorucek yer var.

Araba kiralamaktan ziyade soforlu araba kiralamak veya gunluk taksi kiralamak daha mantikli bence.
    Ama yok ben bulurum her yeri + navigasyonda olur hallederim derseniz tabiki araba daha mantikli.

Gelmenize yakin yine burdan yazin bana daha detayli bilgi veririm size.
  • Teşekkürler Wharfedale.

Şimdiden Dubai'de otel bakayım o zaman.
    Tavsiye edeceğin bir yer olur mu?

Teşekkürler.
  • MBASARAN,

Gelecegin tarihleri net olarak belirtirsen, kac kisilik kac oda olacagini yazarsan sana
    booking comdan bir kac alternatif link eklerim buraya.

MOE ye ( Mall of the Emirates ) yakin oteller var hem uygun fiyatli hemde ulasim icin heryere uygun. Metro ve taksi acisindan.

Dedigim gibi bilgi verirsen otel seciminde yardimci olurum.

Birde buraya geldiginde haber verirsin. Bir alana bir bedava kuponlar var aktiviteler icin.
    Dubbizzle.com da kisiler satiyor.
    Ferraworld ve wild wadi par vb. yerler icin. ( mesala ferrari world 220 aed bir kisi, voucher aliyorsun 10-15 aed ye, 1 ucretli 1 ucretsiz oluyor ve yaklasik iki kisi toplamda 235 aed tutuyor. )

100 aed = 50 tl bilgi amacli.

Onlarida alirsan masrafin yariya duser.
  • Wharfedale kullanıcısına yanıt
    Selam Wharfedale;

PM'den mesaj attım.

İyi günler.
  • quote:

Sayin MBASARAN,

Abu Dhabi de kalmanizi acikcasi tavsiye etmiyorum.
    Oraya sadece 1 gun ayirmaniz yeterli. Onuda git gel yapabilirsiniz.

Abu Dhabide gorulmesi gereken yerler,
    Seyh Zayid Camii ( Grand Mosque diye gecer )
    Ferrari World
    Birde emirates palaca otel ( ben gitmedim acikcasi :) )

Dubaide ise daha fazla gorucek yer var.

Araba kiralamaktan ziyade soforlu araba kiralamak veya gunluk taksi kiralamak daha mantikli bence.
    Ama yok ben bulurum her yeri + navigasyonda olur hallederim derseniz tabiki araba daha mantikli.

Gelmenize yakin yine burdan yazin bana daha detayli bilgi veririm size.

sadece gidiş dönüş biletlerim, kendim alıp beni havaalında karşılayıp 4-5 gün gezdirip tekrar otele bırakacak bir tur şirketi önerir misiniz Dubai de?Uğraşmak istemiyorum genelde bahsedilen etkinlikleri içeren normal otel konaklaması dahil ...Safari alışveriş deniz-abu dhabi-eğlence parkları vs... toplam ne kadar mal olur acaba

• selam Wharfadele

galaxy s4 16 ve 32 gb, htc one 32 gb, iphone 5 ve nexus 4 16 gb fiyatlarini ogrenebilir miyim? bir tanidigim dubai'de de ona telefon aldiracagim. online olarak alamayacak anlasilan. magaza olursa daha iyi olur.

tesekkurler.
  • quote:

Arkadaslar merhaba,

Yaklasik 3,5 yildir Dubai de yasiyorum.

Burasi hakkinda merak ettikleriniz veya tatile gelmek istediginizde kalacak yer tavsiyesi gexilecek yerler tavsiyesi vs. konularinda yardimci olabilirim.

Saygilarimla,

Ekimde 3 arkadas 3gunluk gelıceğiz nereleri gezelim görelim mutlaka bu ferrariworld nedir görmek icin gidilirmi ramada otelde kalacagız ıyı bır yermi dikkat etmemiz gerekenler ve birde ucuz elektronık esya alınırmı sıkıntı cıkarmı
  • Mrblar bende yaklasik 2 yildir Mekkedeyim burda calisiyorum dubaide ne isle mesgulsunuz acaba saygilar
  • Wharfedale kullanıcısına yanıt
    Selam Wharfedale
    ben eşimle 17-21 Ekim orda olacağım, gezip alışveriş yapmak istiyoruz, ucuz ama temiz bir otel arıyorum, yardımcı olabilir misin..
    teşekkürle
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarge

Selam Wharfedale
    ben eşimle 17-21 Ekim orda olacağım, gezip alışveriş yapmak istiyoruz, ucuz ama temiz bir otel arıyorum, yardımcı olabilir misin..
    teşekkürle

Selam serdarge,

Sanirim toplam 4 gece icin bir otel ariyorsun. 21 i donus diye hesapladim.

Toplam 4 gece icin verebilecegin max fiyati verebilirsen sana booking com dan otel bulup link atarim.
  • çok hızlı döndün, çok teşekkürler..

aslında aşağıdaki linkteki oteli buldum, çok ucuz ama yeri ve kaliytesi konusunda emin olamadım..

http://www.booking.com/hotel/ae/al-sharq.tr.html?aid=355712;label=DXB-2KhOEec5Rbz1ZTcy4hS%2AxgS23912583386%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=09704cb467f0e2aed2e8f90c0f9e6ff9;dcid=1;checkin=2013-10-17;checkout=2013-10-21;pr=0,140;pr_cur_code=TRY;srfid=cad11d26f037bff79aab6cfad7847eebe70f6ebcX2

max 700-800 TL vermek isterim uygun bir otele, tabi ne kadar ucuz olursa o kadar iyidir..
    alışveriş için uygun bir zaman mıdır? en uygun nerelerde alışveriş yapılır, özellikle tekstil ve elektronik..

saygılar

• Burada alisveris icin en uygun zaman alisveris festivalinin basladigi 2 oca2 2014 de baslayio 2 subat 2014 tur. Ancak belki almayi dusundugun seyler o sirada cokda indirimde olmayabilir.

Zaman konusunda sikintiniz yoksa bence kasim aralik gibi gelin ki buranin en guzel hava sartlarinin oldugu zamanalrdir.
    Geldigin zamanda cok kotu degil ama oglen saatleri disarisi cok sicak suan 40 derece ustu :)

Secmis oldugun oteller sarjah taki hic tavsiye etmiyorum ordan dubaiye gecmen hem cok zahmetli hemde sana pahaliya maal olur.

Malesef verdigin fiyata esinle kalabilecegin pek bir otel bulamadim.
    4 gece icin en az 1000-1100 tl odemen gerekiyor. Ayrica %10+%10 bilmem ne vergileride var otellerde.

Tekrar tarihi dusun birde verebilecegin fiyati dusun ona gore arama yaparim yine.
  • ok
    peki 1000-1100 TL ye tavsiye edeceğin otel varsa mecburen bütçeyi arttıracağım, tarihi değiştiremem bilet vs. herşey ayarlandı..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.