Şimdi Ara

DualCV 1200 Seste Denge Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Foruma danışmak istediğim bir durumla karşıkarşıyayım.

Dual CV1200 diye çok sevdiğim bir stereo amfim var. kendi serisi tuner(CT-1240) da haricen bağlı olmakta.
    Bu ikiliyi sesini ve görselliğini çok seviyor olduğumda kıyıpta hiç değiştirmedim.
    Pikap veya vintage deckler içinde ayrıca çok yeterli buluyorum.

Fakat

Geçen gece düşük volümde dinlerken fark ettimki sağ taraf sol taraftan daha hacimli daha parlak bir ses vermekte .
    Kabinleri değiştirdim kabloları değiştirdim. rcaları hatta bağlı deck leri değiştirdim bir kaç farklı kombinasyon denedim ama sonuç aynı sol taraf daha boğuk daha kalitesiz. ayrıca Amfideki Volume Potunu ve Balance Potunuda çok hızlı döndürdüğümde anlık cızırtı yaptığınıda farkettim. Acaba Gain ayarı iç temizlik filanmı gerekmekte.?? bilemiyorum.

Bu arada.

Sistemi Söküp Olduğu gibi başka bir amfiye bağladım ve sorun çıkmadığını gördüm.

Sonuçta Saptadım ki Sorun Dual Amfimde.

Bu durumla karşılaşan varmı acaba?

Şimdiden Çok Teşekkür Ederim.

• BaranCT kullanıcısına yanıt
    İlk akla gelenler:
    * Sol taraf hoparlörünün tweeter'ının yanmış olması... Hoparlörlerinizi başka bir ampliye bağlayıp normal netice aldığınıza göre bu olasılık elenmiş durumda...
    * Amplinin sinyal yolları üzerindeki anahtarlar ve potansiyometrelerinin okside ve aşınmış durumda olabileceği... Bu işe yatkın biri contact cleaner sprey ile temizlik yapabilir. Ancak bu spreyi tuner'ınızdan uzak tutun.
    * Amplinin kazanç katları arasında kuplajı sağlayan bir kondansatör bozulmuş olma ihtimali... Bu ihtimal henüz zayıf...
  • Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Cevabınıza çok teşekkür ederim
    küçük bir kondansatör kazasıymış sağ sol takım değişti.

Baskım gerektiğini söylediler zaman zaman. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.