Şimdi Ara

DUAL KİT 16 GB RAM ÇALIŞMIYOR NEDEN ? 3000MHZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 ay önce topladığım yeni Bilgisayarda görünürde bir sorun yokken her oyunda 15- 30 dk dan sonra atıyor.
    Sorun yazılımsal zannettim; Farklı windows versiyonlarını silip kurdum çare olmadı. Bios'u, Driverleri en güncel sürüm. Windows, Programlar, oyunlar lisanslı olmasına rağmen sorun devam ediyordu. Donanımları test ettim; ekran kartında sıkıntı çıkmadı, Taki ramleri kontrol edene kadar. Ramleri tek tek taktığımda hiçbir sıkıntı yok. FAKAT RAMLERİ BERABER TAKINCA SORUN DEVAM EDİYOR. Normalde kırmızıya yada siyaha takılması gerekirken 4 slotada farklı kombinasyonlar ile denedim fayda yok. Sorun anakarttan mı onuda bilmiyorum. Oyunlarda hata vermeden direk atıyor. Ramleri siyah yada kırmızı rengine göre değiştirdiğimde mavi ekran hatası (Bilgisayarınız sorunla karşılaştı) yada Bad module info hatası veriyor.
    Yardımcı olmanızı rica ederim. Duacınız olurum.
    Sistemim
    Windows 10 pro
    CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3000MHz CL15 Dual Kit Ram
    Asus B3r0 Plus anakart
    Amd Ryzen R5 1600
    Msi geforceGTX 1080
    Samsung 850 evo 250gb SSD
    WD 1TB blue HDD
    750w Psu silver 80+

• ramleri 2933 te deneyin birde?
  • vamp kullanıcısına yanıt
    Ramler 2933 te deniyorum. Yine aynı
  • Hocam aynı anakart bende de mevcut idi ve 12 gün önce ram socket arızasından servise verdim ramler sadece bir sockette sistemi boot ediyordu dual channel a geçince sistem reset döngüsüne giriyordu bazen kazara dual channelda sistem boot etse bile 15dk içerisinde sistem kilitleniyordu eğer şüpheli ramler olsaydı sağlam olan tek sockette gayet düzgün çalışmazlardı diye düşünerek anakartı servise verdim ,sanırım asusun b350 lerinde bu sorun mevcut.Belki de belli bir üretim döneminin endemik problemi eğer para iadesi alabilirsem tekrar asus almayı düşünmüyorum b350 olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backy -- 2 Şubat 2018; 21:15:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.