Şimdi Ara

DUAL DDR hakkında yardım... Lütfen bi bakın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gigabyte marka dual ddr destekli anakart kullanıyorum. 512 MB lık tek ram kullanıyordum. Şimdi 512mb lık bi ram daha aldım. Aynı marka aynı özellikteler. ikiside 400mhz. Ram ı taktıktan sonra anakartı update ettim. Ettim ki dual ddr olayı aktif olsun. Fakat şu an pc açıırken Single Channel yazıyor. Aslında dual channel olması gerekiyor. Peki neden single channel ???

Önceki ram 8 chip yeni aldığım 16 chip. bundanmıdır dedim ama değil. Arkadaşımda da aynı şekil 8 e 16 şeklinde ama onda dual olarak çalışıyormuş..

Konu hakkında yardımınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler...

• Ram'i doğru slota taktığından emin misin? Bendeki Gigabyte anakartta turuncu ve mor slotlar var ikişerden dört tane.Dual Channel olması için aynı renk olanlara takman gerekiyor.Herhangi birşeyi update etmeye falan gerek kalmıyor.Anakart kitapçığına bir bak istersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berti -- 6 Ekim 2005, 12:51:59 >
  • Önce kırmızılara taktım sonrada belki ondandı diyerek morlara taktım. Yani denedim bunu ama değişmedi...
  • O zaman Single Side - Double Side olmaları yüzündendir.Üşenmeyip anakartın kitapçığına baktım.Ramları SS-DS olarak ayrı ayrı belirtmiş Gigabyte.Gerçi sadece belirtmiş,açık ve seçik olarak "SS ve DS birlikte kullanmayınız" yazmamış."Same memory size and type" demiş.İmkanın varsa arkadaşının ramlarından birini alıp tekrar dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berti -- 6 Ekim 2005, 13:11:14 >
  • Farklı zamanlarda , farklı partilere ait aldığın ramlerin dual çalışma garantisi yoktur hatta çoğunlukla da çalışmazlar.
    (Her ne kadar aynı marka , aynı chip ve frekanlarda olsalar bile)
    Bu iş için DUAL SET ramler satılır , aynı parti maldır ve mutlaka uyum sağlarlar.
  • [Deleted by Admins]
  • Anakartına eski biosunu yükleyip birde öyle deneyin. Büyük ihtimal düzelecektir
  • Arkadaşlar Siz ola Tam olarak Anladınız mı..?

Aldığın Ramler Dual değil ise Boşuna slotlarla oynama derim.

Ramlerinde Dual olması gerek

Number_1
  • quote:

Orjinalden alıntı: Number_1

Arkadaşlar Siz ola Tam olarak Anladınız mı..?

Number_1

Bi arkadaşımda aynı ramlardan ve aynı anakarttan var. Hatta anakartı benden görüpte aldı. Onunkinde dual modda. Bu şekilde ne düşünürsünüz...
  • Belleğin yongaları farklı olabilir mesela.Dedikleri gibi çift olayının bu şekilde garantisi yok.
  • Benim 2x256 corsairlerlar 2002 model. 2003 senesinde 2x256 daha aynı modelden aldım mis gibi dual çalışıyor İllede seri üretim olması gerekmiyor yani.
  • [Deleted by Admins]
  • İki belleğide aynı renkteki slotlara tak ve biostan çift kanalı aktif et...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Number_1

Arkadaşlar Siz ola Tam olarak Anladınız mı..?

Number_1

Bende bi ara kingston 400mhz vardı
    buna 300mhz lik markasız bi ram taktım dual çalıştı
  • Farklı marka ve hatta farklı tip ram kullanırsan dual çalışma ihtimali %50. Yani senin şansına bağlı, keşke almadan önce forumu bi aratsaydın dual ram'le ilgili...
  • Dual kullanmanın ne gibi bir avantajı var? Dual kullanmaya değen uygulamalar nelerdir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.