X

Binbaşı
15 Mayıs 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 1)
Gönderileri
İlk başta yalnızca kendim ihtiyaç duyduğum için yazdığım ancak zamanla arkadaşlarımdan gelen istekler üzerine dağıtmaya başladığım programı sizlerle de paylaşmak istedim. Biliyorsunuz bir süredir &#114apidshare aynı ip üzerinden arka arkaya download yapılmasını engelleyen yapıyı siteden kaldırdı. Haliyle birçok parta bölünmüş olan dosyaları(özellikle filmleri) indirmek çok daha kolay bir hale geldi(modeme restart atma işi rafa kalktı).

Bu programın amacı, işi biraz daha kolaylaştırarak her seferinde kullanıcının linki browser'a girip, free user bölümüne tıklayıp, belli bir süre bekleyip dosyayı kaydedilecek yeri seçme işlemini otomatikleştirmek. &#82apidshare linklerini bir liste halinde programa girerek programın tüm linkleri otomatik olarak arka arkaya indirmesini sağlayabilirsiniz.

Programa linkleri tek tek kopyala-yapıştır ile ekleyebileceğiniz gibi, tüm linkleri içeren bir text dosyası hazırlayıp bu dosyayı da programa ekleyebilirsiniz. Bu iki yöntemin yanında, eğer linkleri bir web sayfasından kopyalıyor iseniz bu işi kolaylaştırmak için programa direk bu web sayfasının adresini girerek o sayfada bulunan linkleri otomatik olarak ekleyebilirsiniz.

Umarım işinize yarar..

DOWNLOAD İÇİN => http://sourceforge.net/projects/&#114apidsharemass

PS: Programı istekleriniz doğrultusunda güncelleyerek oluşturduğum yeni sürümünü yine yukarıdaki linke yükledim. Yeni versiyonu yüklemeden önce diğerini kaldırmanız olası hataları önleyecektir.

Yeni Versiyondaki Değişiklikler;
- Bekleme zamanı problemi çözüldü. Artık listenizdeki linkler için maksimum bekleme süresini sizin yazmanız gerekmiyor. Program, linki sürekli tetikleyerek downloada izin verilen ilk anda indirmeye başlıyor.
- Eksik olan bir diğer özellik "download hızı" eklendi.
- Bir seferde birden çok linki edit'leme özelliği eklendi(listedeki linkleri shift veya ctrl'ye basılı tutarak seçtikten sonra sağ tıklayıp "edit"i seçerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz). Böylece daha önce eklemiş olduğunuz linklerin kayıt yerini değiştirmek için hepsini seçip tek bir seferde değiştirebilirsiniz.
- Bilinen bazı bug'lar düzeltildi.
Arkadaşlar, biraz garip bir konu olduğunun farkındayım ama nasıl olduğunu bir türlü çözemedim. Konu yeri tam burası mıdır ondan da emin değilim ama en uygun yer burası oluyor sanırım. Sormak istediğim konu; görmüşsünüzdür, özellikle bu bankalardan vs gelen mail'larda mail içeriği sanki html bir sayfaymış gibi görünüyor(her tarafta resimler vs). Ne kadar denediysem olmadı. Kesin çok kolay bir çözümü var bu işin ama yok beceremedim. Gurur yapıp içime atıcağıma, dh'de her şeyin cevabı vardır diyerekten sormak istedim:). Var mı bu konuda bilgisi olan?
Arkadaşlar, bulunduğum üniversitede bölüm içinde bir öğrenci topluluğu kurmaya çalışıyoruz. Ancak isim konusunda biraz sıkıntıda kaldık. Dedim olsa olsa dh'nin yaratıcı beyinleri çözer bu işi:) Klübün amacı genelde sosyal aktiviteler düzenlemek(geziler, partiler, sinema gösterimleri, kültürel faaliyetler vs).

Fikirlerinizi bekliyorum..
Diyelim ki bilgisayarımızda iki adet ağ bağlantısı var. Birisi kablosuz ağ bağlantısı, diğeri de kablolu ağ bağlantısı. Bunların ikisi de etkin durumda. İnternete girdiğinizde windows hangisini kullanır? Veya ağ içerisindeki diğer bilgisayarlardaki dosyalara erişirken hangi bağlantı aktif olur? Bunların kullanılma önceliklerini değiştirme şansımız var mıdır?

Biraz ilginç bir soru oldu, farkındayım ama eminim dh'de bu bilgiye de sahip birileri mutlaka vardır:)
Birkaç ay önce çok fazla kablo karmaşası olduğu için kablolu modemimi asus'un wl-607g modeli ile değiştirdim. Evdeki üç bilgisayarda da yine asus'un usb'ye takılan wireless adaptörlerini kullanıyoruz. Ama ne yazık ki ağ içinde ne basitinden warcraft oynamaya çalıştığmızda bile sıklıkla takılmalar yaşıyoruz. Ayrıca bilgisayarlar arasında dosya aktarmak tam bir işkence halini aldı, gitmek bilmiyor. Kablosuz ağları hızlandırmanın bir yolu yok mu(örneğin ağı belli mac id'lerine açmak biraz hız kazandırır mı?).

Ayrıca birkaç saatte bir, kablosuz bağlantı sürekli kopup duruyor. Modeme baktığımda modemde problem olmadığını görüyorum. Anladığım kadarıyla adaptörlerle ilgili bir sorun. Hem windowsun kendi progrmaını hem de asus'unkini kullanmayı denedim ama ikisinde de aynı problemle karşılaştım. Sorun ne olabilir?
Mahkeme kararıyla engellenen sitelere erişebilmek amacıyla OpenDNS kullanıyorum (208.67.222.222, 208.67.220.220). Düne kadar gayet güzel girebiliyordum youtube'e. Ama dün akşamdan beri youtube'ün sayfası açılmıyor(bworser sayfayı bulamıyor). Firefox'la denedim yine olmadı. Acaba youtube mü bozuldu dedim ama baktım proxy'lerle giriliyor.

Sizde de aynı problem var mı?
Merhabalar,

Biraz para biriktirip masaüstüme ek olarak bir laptop almayı düşünüyorum. Laptop için ayırabileceğim maximum bütçe 800YTL(evet kdv dahil:). Çok bir şey beklemiyorum kendisinden, yalnızca büyük ihtimalle 512mb ram olacağı için bi 512mb ram de ben takıcağım. Hangi modelleri önerirsiniz? Özellikle msi'ın ve acer'ın ucuz modellerini görüyorum, içlerinden hangisi daha uzun ömürlü olur?
DivX player'lar için oldukça çok miktarda konu mevcut gördüğüm kadarıyla. Ancak benim istediğim, usb bellek üzerinden video çalıştırabilen divx player'lar. Bu konuda tavsiye verebilirseniz çok sevinirim...
Arkadaşlar, bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var. MSI K8N Platinum anakartın kendi fanlı kuzey soğutucusu sanki odada eşek kadar bi sinek geziyormuş gibi ses çıkartıyor. Bu yüzden fansız ancak çok da pahalı olmayacak bir soğutucu arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum...
Kamikazeden'den aldığım Cowon D2'imle sonunda tanıştım:). Her şey iyi güzel hoş da bir de tv-out'unu deneyeyim diyorum. Çünkü filmleri monitör yerine çok da büyük olmasa da 75ekrandan izlemek daha hoş olur tahminimce.

Tv-Out kablosunu panatelden sordum, 35ytl imiş. Ebay'den baktım, kargo dahil 17ytl gibi bir fiyata geliyor. Söylemeyi düşünüyorum ama tv-out performansını merak ettim. Daha önce deneyeniniz var mı aranızda? İnternette araştırdığım kadarıyla 320x240 görüntü bazen pixelleşme yapıyor demişler ama zaten vcd'lerin görüntü kalitesi de bu kadar değil mi? Eğer öyleyse problem olmaz gibime geldi ama yine de bir sorup deneyeniniz varsa fikrinizi alıyim dedim....
Hakkında
Meslek: Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Forum İmzası:
İnsanlar, yalnızca anladıkları konularda konuşsalardı, dünyadaki sessizlik dayanılmaz olurdu... (Max Lemer)

Hakkımda:
02C9D663F6524B3CB0E5AAFE2499E099.jpg02C9D663F6524B3CB0E5AAFE2499E099.jpg
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
test
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 12 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.410
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 184.314 (Bu ay: 295)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 13 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.