Şimdi Ara

Dual Bios çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aldığım ekran kartının(Sapphire R9 280) pc kapalıyken dual-bios düğmesine bastım ve power a bastıktan sonra mavi ledi yanmaya başladı. Fakat ekrana görüntü gelmiyor bir türlü. Bu ekran kartında sıkıntı olduğu anlamına gelir mi?

• uefi bios açıyor yanılmıyorsam o olay , win8.1 uefi olarak kurulu ve biostan vga efi olduğu halde mi görüntü vermiyor ?
  • Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Anakartım Asus P8z68-V, Uefi'yi ilk destekleyen modellerden ama Uefi modda Windows 7 kurulu şu an bende. Fakat bios ekranı dahi gözükmüyor o şekilde pc yi açınca.
  • Dreamcream kullanıcısına yanıt
    http://www.hwa.com.tr/sapphire-vapor-x-r9-270x-incelemesi.html/3

quote:

Toxic R9 280X’te olduğu gibi BIOS düğmesine sahip. Kartın iki adet BIOS’u bulunyor ancak bu BIOS’lar herhangi bir hızaşırtma işlemi ya da güvenli mod için değil, UEFI BIOS desteği için. Windows 8 ve 8.1 kullananlar için düşünülmüş bir ayrıntı. Anakartınızdaki UEFI BIOS ile ortaklaşa çalışıyor ve boot süresini kısaltıyor.

sizdeki bios switch de aynısıdır muhtemelen

win7 de gözükmemesi normal, win8.1`i uefi olarak kurmanız ve ona göre bios ayarı yapmanız lazım.

• Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Windows 7'yi uefi olarak kurmak yeterli gelmiyo demek fakat en azından bios ekranına girebiliyor olmam gerekmez miydi?
  • Dreamcream kullanıcısına yanıt
    incelemeye göre 8 ve 8.1 istiyor görünüyor hocam, eğer sadece uefi ile işi kurtarabilseydik win7de de olurdu ama 8.1 istemesinin farklı bir nedeni olabilir.

açıkçası o tür bir kart elimde olmadığı için net yorum da yapamıyorum win7 ile çalıştırdım ettim diyen biri var mıdır onu da sanmıyorum açıkçası.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.