Şimdi Ara

DSRL Tavsiyesi..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yeni bir makine alacağım 1200-1500 Tl arası bütçem var( en son 1700).. Aldığım zaman ilerde yenileme imkanım olmayacak en azından 3-5 yıl yeni makine alamaya bütçem elvermeyecek belki profesyonelleştikçe lens takviyesi yapabilirim ilerde ama bana ilk aşamada hem amatörlük hemde bi üst seviyede işimi görecek bir makine düşünüyorum.. Bu yüzden tavsiyelerinizi buna göre yaparsanız sevinirim.. uzun ömürlü bir makine almak istiyorum.. f/p açısından kullanıcılar olarak tavsiyelerinizi bekliyorum.. araştırmalarım sonucunda kafama yatan bi kaç marka ve model aşağıda mevcut aşağıdaki makineler arasındaki kıysalamalarınızı yorumlarınızı ve varsa ek tavsiyelerinizi bekliyorum.. Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkürler.. Saygılar...

Nikon D3000
    Nikon D3100
    Nikon D5000
    OLYMPUS E-510
    PENTAX K-X
    Sony A33L
    Sony A390
    Sony A450L
    Sony A500L
    Canon EOS 450D
    Canon EOS 1100D

• Pentax K-r veya 2. el düşünürsen, Canon 5D Mark I tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Pentax K-r veya 2. el düşünürsen, Canon 5D Mark I tavsiye ederim.

Sanırım 2 modelde bütçemi fazlası ile aşıyor.. birde tavsiyelere tavsiye sebeplerini yada artı eksilerinide eklerseniz kıyaslama yaparken daha iyi olur.. teşekkürler tavsiye için..
  • sony ve olympus konusunda yardımcı olamayacağım ama yukarıda saydığınız modellerden uzun vadeli de kullanılabilecek modeller d5000, k-x ve 450d. bu modellerin hiçbirinde sıkıntı yaşamazsınız, iyi makinalar. bu saydığınız liste dahilinde en iyi modeller onlar.

hangi birini alırsanız alın bir kaybınız olmaz. bu noktada özellikle aradığınız bir fonksiyon varsa ona göre seçim yapın. ya da makinaları elinize alarak bir deneyin, hangisi daha iyi oturuyorsa onu alın. bunların içinden direkt "şunu alın" denebilecek bir model yok çünkü

k-r tabi alınır ama belirlediğiniz modellere bakarak bütçenizi tahmin ettiğim için o size önerilmez. ama yukarıda saydığım modellerin de öyle aşağı kalır yanları yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 27 Ağustos 2011; 4:53:14 >

• sony A33
    + titresim engelleme sistemi govdede
    + sweep pamaroma gibi guzel ozellikleri var
    + full hd video
    + videoda surekli af
    + küçük, taşıması kolay gövde
    + 7 fps
    + elektronik vizor(bence kullanmasi daha rahat)
    +++ hareketli ekran

-lensleri birazcık daha pahalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim tavsiyem eğer ilk kez SLR alacaksanız;

istanbul hayyam pasajından 2. el canon 450D almanız. 700-900.-TL;artanı ile güzel zoom objektif 55-250; ve 50mm prime lens de alabilirsiniz. böylece tüm temel setiniz de oluşmuş olur. 3-5 sene tüm konularda pratik yapmış olursunuz. sonraki adım iyi bir gövde almak olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kullaniciadibulamiyorum

sony A33
    + titresim engelleme sistemi govdede
    + sweep pamaroma gibi guzel ozellikleri var
    + full hd video
    + videoda surekli af
    + küçük, taşıması kolay gövde
    + 7 fps
    + elektronik vizor(bence kullanmasi daha rahat)
    +++ hareketli ekran

-lensleri birazcık daha pahalı

elektronik vizör?
  • ikinci el 40d kalan paraya tamron 17-50 f2.8 alırsın

gövde zaten orta seviye oldugu için uzun zaman değiştirmezsin lens olarak da sonra bir 55-250 is alırsın olur biter
  • quote:

Orijinalden alıntı: eflatoon

benim tavsiyem eğer ilk kez SLR alacaksanız;

istanbul hayyam pasajından 2. el canon 450D almanız. 700-900.-TL;artanı ile güzel zoom objektif 55-250; ve 50mm prime lens de alabilirsiniz. böylece tüm temel setiniz de oluşmuş olur. 3-5 sene tüm konularda pratik yapmış olursunuz. sonraki adım iyi bir gövde almak olur...

keşke istanbuladan alma imakanım olsa :D bide birikim olmadıgından 2. elden pek anlamam..pratik konusunda haklısınız güzel olur.. ama sıfır lens kitli d5000 kafama yatıyor gibi yada 450 d de olabilir.. aslında 2. el d80 denk geldi 18-55 lensli ve 55.000 çekimde 1000 tl idi fiyat ama sanırım cmos sensörlerde 50.000 çekimden sonra degişmesimi gerekiyordu bişeyler duymuştum pek cesaret edemedim almaya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: synchro

ikinci el 40d kalan paraya tamron 17-50 f2.8 alırsın

gövde zaten orta seviye oldugu için uzun zaman değiştirmezsin lens olarak da sonra bir 55-250 is alırsın olur biter

d40 çok eski bi kasa aynı fiyata d60 alınabilir kanısındayım.. ama işte hem denizlide 2.el makine bulmak çok zor hemde makineden fazla anlamadıgımdan kandırılmam kolay olur diye düşünüyorum.. üstteki mesajda da dedigim gibi 55.000 çekimde bi d80 1000 tl idi ama cesaret edemedim.. kalan 500 tl ye de en kralından lens alabilirim sanırım :D bayramdan sonra alıcam hayırlısı ile.. tavsiyeleiriniz çok faydalı oluyor benim için.. 2. el düşünmesemde tavsiyeler dogrusunda 2. elde alabilirim :D

• temiz 2.el bir 500d al
  • 1.500 TL ile sana çok güzel bir set önereyim;

Canon Eos 1000D al 18-55 lens ile birlikte, electro world'de şu anda indirimde;

http://www.electroworld.com.tr/urunler/canon-eos-1000d-slr-fotograf-makinesi.aspx#

yanında

http://www.fotografium.com/Canon-Canon-50mm-1-8-II-Lens_2425.html

http://www.fotografium.com/Tamron-Tamron-70-300-mm-F-4-5-6-Lens_406.html

şu iki lensi al, toplamda

900+269+400= 1.569 TL. Bu set seni çok uzun süre idare eder,

hem geniş açın olacak (18-55)
    hem performans bakımından çok iyi olan bir portre lensin olacak, hemde 1.8f (diyafram) ile alan derinliğini yaratabileceksin. (50mm),
    hemde telefoto bir lensin olacak (70-300)

bu set senin için ideal olur. ileride body'yi değiştirsin sadece, ama 2-3 sene rahat idare eder diye düşünüyorum ki bende seneye geçiş yapınca böyle yapacağım.

hem sıfır olmuş olur herşeyin, hemde çok sağlam olur.

bir arkadaşa daha aynı öneriyi yaptım, bence düşün derim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: The Fusion

1.500 TL ile sana çok güzel bir set önereyim;

http://www.electroworld.com.tr/urunler/canon-eos-1000d-slr-fotograf-makinesi.aspx#

yanında

hem performans bakımından çok iyi olan bir portre lensin olacak, hemde 1.8f (diyafram) ile alan derinliğini yaratabileceksin. (50mm),

bu set senin için ideal olur. ileride body'yi değiştirsin sadece, ama 2-3 sene rahat idare eder diye düşünüyorum ki bende seneye geçiş yapınca böyle yapacağım.

Canon Eos 1000D piyasa fiyatı 1500 civarı.. Bence çok iyi indirim, beki bende alabilirim..

• Spot düşünürseniz. Sıfır Pentax K-R 1300 TL şu anda... Üzerinde 18-55 kit lenside var.
    Yanınada sigma veya tamron 70-300 alırsanız başlangıç için güzel olur. (300TL falanda bu olur)
    50-100 lira arasınada manuel bir 50mm alabilirsiniz.
    Maksimum 1700 liraya, kr body ve 3 tane aralıkları güzel lensiniz olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Fusion

1.500 TL ile sana çok güzel bir set önereyim;

yanında

güzel fikir ama 1000d modeli çok eski özellik açısından yeterli gelirmi bilemiyorum ama lens takviyeleri çok güzel bi amatörlük dönemi işaret ediyor.. açıkcası değerlendirebilirim.. bayramdan sonra kampanya bitmez umarım biraz daha 1000D modelini araştırayım.. teşekkürler..

• body amatör açısından lenslerle birlikte öyle çok geliştirir ki seni, anlamazsın bile. benim naçizâne fikrimdir bu. hayırlısı olsun. :)
  • Marka model kötülemek için demiyorum ama 1000D kullanıcıları memnun mu sormak lazım. Üzerinde gelen 18-55de IS yok mesela.
    Ayrıca söylediğiniz kampanya iyiymiş ama şahsen türkiyede garantili faturalı ekipman almak bana mantıklı gelmiyor. Genede tabi kişiden kişiye göre değişebilir.
    Ama elimizdeki makineler, cep telefonları gibi kolay arıza veren ürünler değil. Bu yüzden garantiye ihtiyaç duyulacağını sanmıyorum ben.
  • Canon EOS 1100D beklentilerini karşılıyacaktır diye düşünüyorum.
  • Arkadaşım ben Pentax K-r kullanıyorum.

Pentaxturkeyde Ethem abi satıyor ben 1.150 ye almıştım ondan kit lens ile ama doların yükselişi ile 100 lira gibi zam yapmak zorunda kaldı oda.

Bence K-r al resim kalitesi çok iyi.Geri kalan ile de bir 50 mm 1.7 ve 55-300 alsan tadından yenmez bir takım olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.