R

Yüzbaşı
27 Kasım 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 6 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar.
Firma olarak tek tepsili xerox bir fotokopi makinemiz var ancak ihtiyaçlarımız değişti.
Şöyle ki şu anda faturayı bir lazer yazıcıda, irsaliyeler bir başka lazer yazıcıda normal boş a4lerde xeroxda yazılıyor.
Bunun yerine en az 3 tepsili bir yazıcı alalım diyoruz.
Ama şunu sormam lazım. Her tepsiyi ayrı bir yazıcı gibi tanıtma şansımız var mı ?
Yani ben faturaları 1 nolu tepsiye, irsaliyeleri 2 nolu tepsiye, a4leri 3 nolu tepsiye yönlendirme şansım var mı ?
Böyle bir yazıcı var mı ?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Öncelikle iyi akşamler hepinize.
Uzun zamandır araştırmalarım neticesinde 2 model arasında kararsız kaldım.
Eğer yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum arkadaşlar.

Pentax K-X + 18-55 lens + 50-300 lens + 50mm lens : 1300 lira
Pentax K20D + 18-55 lens + 55mm lens : 1400 lira

2 ürün arasında kaldım. Hem maddi hemde mantıken KX'li set daha mantıklı gibi geliyor.
Ama K20D de kxden daha üstün bir makine açıkcası.
Bu arada iki makineninde yanında çantaları, hafıza kartları, pilleri vs vs veriliyor.
Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer gerçekten. Salı günü iki makineden birisini tercih edeceğim.
Ayrıca iki makineninde 5000 civarında çekim sayılar var. Bir sorunları yok.

Şimdiden teşekkürler.

Son olarak forumu bu tür şahsi bir şey için konu açarak kirlettiysem kusuruma bakmayın.
Pentax KX
Pentax K20D
Nikon D90
Canon 450D
Başlıktan anlaşılacağı üzere bu 4 marka model arasında sıkışıp kalmış durumdayım. Aslında bu tür başlıklar çok hazırcılık gibi oluyor ama bu modellerin hepsi hakkında araştırmalar yaptım.
Canon 450Dyi seçmemin sebebi 500d ve 550d ye fazla para vermektense o farkı lense yatırmayı planlamam
Nikon D90 ise gerçekten güzel bir makineye benziyor ancak diğerlerine göre fazla pahalı kaçıyor
Pentax KX ve K20D arasında ise hangisi iyi bir türlü çözemedim. Birde pentaxlarda 800 Iso dan sonra fazla noise oluşumuna dair yorumlar okudum. Bu diğer makineler içinde geçerlimi yoksa pentaxın bir eksikliğimi bu.
Ayrıca Pentax ve Canon içinde 18 55 yeterli olmayacağından lenste almam lazım sanırım. Gitti gidiyorda şu anda KX 1200 lira tek fiyat. Aklımı çeliyor.
Ama acaba canon 450d alıp lensmi alsam fazladan diyorum. veya hiç birine girmeden standart kit ile nikon d90mı diyorum.

Kafam cidden karıştı. Bide sivasta olduğumdan bu makineleri elime alıp inceleyebileceğim bir yerde yok. O yüzden görmeden alacağım mecburen. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 324
İkinci El Bölümü Mesajları: 37
Konularının görüntülenme sayısı: 12.054 (Bu ay: 46)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.