Şimdi Ara

dslr like seçim - öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar dslr like bir makina alcagım amerikadan kuzen yoluyla gelecek :D
    kararsız kaldım işin açıkçası sizin yorumlarınızı almak istedim, düşündüğüm makinalar şöyle ki:

fuji s9600 yada s6500 400$ (s9600 ün fiyatı)

fuji s2000hd 300$ - bu makina yeni çıktığından hiçbir kullanıcıdan yorum bulamadım herhangibir fikri olan ??

fuji s8100fd yada s8000fd 300$

fuji s1000fd 250$

canon s5 350$

canon s100x 250$

Açıkcası s9600 de aklım zoom un ve netliğin lensin üzerinde olması çok ayrı bi hava katıyor 400$ verebilirim ama biraz fazla kaçıyor . onun yerine s2000hd daha mantıklı gibi 300$ a ama karar veremedim hiçbir yorum olmayınca da .
    s2000hd almak daha cazip gibi s8100 den. böyle bi karıştu aklım önerilerinizi bekliyorum.yine s1000fd almak yerine s2000hd yi tercih edebilirim gibi. canonlar da olabilir gibi.....
    * fiyatları netten baktım amazondan vs.

• Sen o listeye panasonic fz28 i de ekle derim ve incelersen begenirsin eminim.
  • Bulabilirseniz fuji s6500 derim. Kendini ispatlamıs bir makinadır. S9600 den cok daha basarılıdır. Sensor ve objektif uyumu cok iyidir. Keskin, canlı ve noise oranı dusuk fotograflar alırsınız. Canon S5 i eleyin. Fotograf kalitesi dusuktur video cekiminde iddealıdır sadece. S5 genis acısıda 36 mm den baslar. Fotografcılıkta genis acı onemli bir etkendir. S6500 de 28 mm dir idealdir.
  • yeni listemi şöyle yaptım arkadaşlar :

1.fuji s9600 (400$)yada s6500fd

2.olympus sp565(400$)

3.lumix fz-28(400$) yada fz-18(350$)

4.fuji s2000hd(300$)

yalnız bu s9600 ve s6500fd de is aklımı karıştırıyor elim titremesi çektiğim resimleri çok mu etkiler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jorki -- 29 Ağustos 2008; 16:48:00 >
  • olympus s656 mı :)
    kardeş seni fz28 paklar ancak
  • Fuji S9600...
  • Panasonic Lumiz FZ 50
    Yada video çekme olayı senin için çok önemli değilse Sony R-1
  • fz 50 maddi açıdan beni aşar. sp565 i de yanlış yazmışım düzelttim.
    fujilerde is olmaması hakkında ??
  • sony r1'i hep merak etmişimdir slr like cihazların en üst düzeyi... ama sanırım boyutları büyük bu yüzden hep uzak durdum... ayrıca titreşim önleme özelliği yok sanırım... gerçi 24-120 mm 5x optik için titreşim önleme özelliğini gözardı edebiliriz... 3.2 pixel density oranı ile giriş seviyesindeki bir çok dslrden eksiği yok fazlası var... keşke deneme imkanım olsa :)

uzun mesafeli çekimlerde is çok önemli yoksa hep titrek çekersin o zaman güzel çekmesinin bence bir anlamı da kalmıyor tabi tercih senin...

quote:

Orjinalden alıntı: e_cool

Panasonic Lumiz FZ 50
    Yada video çekme olayı senin için çok önemli değilse Sony R-1

• arkadaşlar naptınız ya ben 400$ çok diyorum kendimce siz 2000$ lık makina öneriyorsunuz
    o kadar tank gibi aletmiş zaten .
  • Pana Lumix fz28'i incele
  • Is a o kadar kafayı takmayın bulabiliyorsanız fuji s6500fd, olmazsa panasonic fz8 bence
  • sugarboy listede s6500 varken fz28 in lafı bile olmaz.ayrıca 10X zoomda IS olmadan gündüz vakti oldukça net foto çekmek mümkün.

Makinaların zoom performansı başlıklı konuda kendi çekimim olan 10.7X zoomlu tripodsuz çekim olan fotomu bi incele istersen.

hatta sizler için ordaki fotoğrafımı tekrar buraya ekliyorum.Makinamda IS yok.elde tripodsuz çekimdir.buyrun bakın.IS sadece size 2-3 stopluk kazanç sağlar.yani 1/10 ve daha uzun shutter hızlarında IS'nın hiç bir yararı YOKTUR.

dslr like seçim - öneri

dslr like seçim - öneri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FelixCrail -- 29 Ağustos 2008; 19:21:47 >

• Zaten 6500fd'nin ISO perforansı tartışılmaz. Titremeyi engellemek için ISO'yu da arttırıp enstantaneden kazanabilirsin.
    Hatta bazı makinelerde bu şekilde "iso-boost" dedikleri IS vardır. Kompakt makinelerde tabi
  • canon s5 nasıl arkadaşlar ?
  • dostum bu kadar önyargılı olmamalısın bi fuji sevdasıdır kaptırmış gitmişsiniz... ben de fuji kullanıyorum bir de sony var elimde... sony h2 nin foto kalitesi gündüz çekimlerinde bence 6500fd den daha iyi... geceleyin iso performansı olarak 6500fd daha iyi olabilir yalnız cihazın taşınabilirliğine baktığında eksi ayrıca titreşim engelleme özelliği de olmadığından mutlaka bi yere yaslanacaksın sabitleyeceksin vs... genel olarak değerlendirildinde (fiyat resim kalitesi ekstra özellikler) bana göre fz28 en iyi seçimdir...
  • bu fuji taraftarlığı değil yanlış anlama.500-600ytl bütçe ayıran arkadaşlara önereceğim 3 model var.bunlardan biri Fuji s6500,Panasonic FZ50 diğeri de sony R1.eğer marka tutuyor olsam panasonic ve sony önermezdim.benim önerim sensörü büyük olan makina.dolayısı ile sadece bu makinaları tavsiye ediyorum.sensör büyüklüğü makina için en önemli noktadır.1/2.3 lük sensöre sahip bir makinanın fotoğraf kalitesi 1/1.7 olana yetişemez.o yüzden taraftarlığım marka değil sensör büyüklüğü.yanlış anlaşılmasın lütfen

ayrıca IS sadece 2-3 stop kazandırır sana. madem IS çok önemli diyorsun 1/10 da yada 1" da tripodsuz net bir fotoğraf çek görelim.IS belli bir yere kadar iş görür ondan sonra yapabileceğin hiç bişey yok maalesef.örnek fotoğrafımı görüyorsun.10.7X zoomda yani full zoomda tripod kullanmadan,hiçbir yere yaslanmadan,makinayı sabit bir yere koymadan,makine elimde iken çektiğim foto orda.Makinada IS yok ama flulukda yok gördüğün gibi.eğer full zoomda 1/100 altına düşmüyorsan (kendi makinam için konuşuyorum.diğer makinalarda farklı olabilir) makinayı eline alan bir acemi bile net fotoğraf çekebilir rahatlıkla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FelixCrail -- 30 Ağustos 2008; 10:38:32 >

• dostum senin mantığına göre hareket edecek olursak sony r1e de asla 6500fd yaklaşamaz... tek seçimi r1 olmalı bu arkadaşın... diğer makineleri de kimse almasın... ama burada amaç sadece iyi fotoğraf çekmesi değil ki... gece çekimi dışında kim 1 sn lik bir aralıkta çekim yapıyor... normal halde anı yakalamak için fotoğraf çekiyoruz ve bu hızlı bir şekilde gerçekleşiyor... ve fotoğrafın kayık çıkmasını kimse istemez... sen o fotoğrafı düzgün çekebilmek için kendini sabitlemiş ve zorlamışsındır... ayrıca ben olayı sadece foto kalitesi olarak değerlendirmiyorum her açıdan değerlendirdiğinde yeni birisi için fz28 en iyi seçimin olacağını savunuyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞahEser -- 30 Ağustos 2008; 10:52:57 >
  • s6500 r1 den iyidir demedim zaten.sadece like sınıfında bu 3 model en iyileridir dedim.bu 3 makina arasında sıralama yapmadım yani.her like makina gündüz güzel fotoğraflar çeker.asıl kalite gece ortaya çıkar.biz senle bu seçim konusunda anlaşamıycaz anlaşılan en iyisi sen fz28'inle bende s6000'imle hayatı donduralım.yoksa bu tartışma uzayıp gidecek.alacak olanlara seçenek olarak bu makinaları sunalım, onlarda her iki makinanın + ve - lerine kendileri bakarak karar versinler.
  • FZ28 suan amazon.com'da 339$ yani 400 YTL.Fiyat performans olarak ne sony r1 nede s6000fd fz 28 in rakibi olamaz.Performans derken sadece sensor boyutunu kiyaslamiyorum. Is inden tut 18x optik zooma,makro kalitesinden, tele cekimlerde mor sacaklanma yapmamasina,hd video kaydindan tut video esnasinda zoom yapabilmesine.Yani hemen hemen her acidan bu fiyata diger makinalara fark atar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_efendy34 -- 30 Ağustos 2008; 11:33:11 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.