Şimdi Ara

###DSLR - Aynasız Sistem ve Ekipman Tavsiyeleri### (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.258
Cevap
20
Favori
98.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    modeline göre 200-300 dolar civarına sensör değişimi yapılıyor ama pek rastlanan bir durum değil ...
    sensöre durduk yere zarar gelmez ancak temizleyeyim derken çizenler veya videoda zorlayıp pikselleri yakanlar olur bazen ...
    eğer profesyonelce işler yapacaksanız ve bu işte iyiyseniz mark3 benzeri makinelere bakın, değilse önerdiğim model ideal ...

@Spirit_Rises
  • Fuji nin de o klasmanda güzel makineleri var. hatta bu ara sıfır makinelerde kampanya yapabilirler diye duydum. İstersen fuji türkiye yi bir araştırabilirsin.
  • arkadaşlar aynasız makine tavsiyesi istiyorum daha önce pentax,canon dslr cihazlar kullandım fakat aynasız cihazlar hakkında pek bilgim yok olympus tutuluyor sanırım 2 el alacağım max 1000-1100 tl olsun
  • akla ilk gelen sony a6000 ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

akla ilk gelen sony a6000 ...

neden hocam?
    önce canon eos m baktım hem 22 mm f2 lens var güzel portreler çıkarabilir. kitle beraber 1200 civarı bulunabiliyor. sonra olympus omdleri gördüm omd10 lara filan baktım ama sonra lensleri pahalımı olur diye düşündüm
  • a6000 hem fotoda hem videoda iyidir, vizörü de var ki benim için tamamdır ...
    22 mm. ile sadece "yakın" portre çekilir, sürekli çantada gezdirmek için eos m + 22 mm. ideal olabilir ama makinede vizör yoksa ben tercih etmem ... yani tamamen kişisel bir kriter ...
  • Merhaba arkadaşlar, Lensiniz'de sürekli olarak takılı olan bir filtre kullanıyormusunuz koruyucu olarak filan, Uv filtre'ye 100-120TL gibi bir rakam vermek mantıklı gelmedi bana biraz daha koyup polarize'mi alsam yoksa olduğu gibimi kullansam karar veremedim.
  • Polarize filtre alabilirsin hem lensi koruyor hemde keskinliğini bir nebze arttırmış olursun.

Konuyla alakasız olacak ama Aynasız makine bakıyorum 1 2 haftadır. Sony A6000 baktım ama ekranın dokunmatik olmaması ve lenslerinin bir hayli pahalı olmasından dolayı vazgeçtim. Canon m5 baktım ama ufaktan bütçemi aştı ve afsi bana başarılı gelmedi. Son olarak olympus e-m5 mark ii bakıyordum ki alt segmentin de olympus e-m10 mark iii yeni modelini çıkartmış. Video için alacağım zaten 4k video özelliği eklemişler giriş seviyesine, özellik anlamında da başarılı fiyatı da makul. Sensörü biraz ufak ama dert değil.

Tavsiye edebileceğiniz 3000-4000₺ arasında bir body var mıdır? Benim araştırmalarım bunlardı daha sonuca bağlayamadım.

Ekran dokunmatik olması
    AF özelliklerinin gelişmiş olması

temel şartlarım bunlar. vizör mikrofon girişi ve ekranın dönmesi gibi özellikler bir tık arkada geliyor ama olursa iyi olur.

• mttzn kullanıcısına yanıt
    Video konusunda sony modelleri daha başarılıdır genel olarak, m10 mark 3 nasıldır bilmiyorum inceleme filan görmedim henüz bu fiyat aralığında A6300 olabilir sony tarafından Çok beğenilen bir model video konusunda, Ekran dokunmatik değil tabi o yüzden fazla tercih kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mttzn

Polarize filtre alabilirsin hem lensi koruyor hemde keskinliğini bir nebze arttırmış olursun.

Konuyla alakasız olacak ama Aynasız makine bakıyorum 1 2 haftadır. Sony A6000 baktım ama ekranın dokunmatik olmaması ve lenslerinin bir hayli pahalı olmasından dolayı vazgeçtim. Canon m5 baktım ama ufaktan bütçemi aştı ve afsi bana başarılı gelmedi. Son olarak olympus e-m5 mark ii bakıyordum ki alt segmentin de olympus e-m10 mark iii yeni modelini çıkartmış. Video için alacağım zaten 4k video özelliği eklemişler giriş seviyesine, özellik anlamında da başarılı fiyatı da makul. Sensörü biraz ufak ama dert değil.

Tavsiye edebileceğiniz 3000-4000₺ arasında bir body var mıdır? Benim araştırmalarım bunlardı daha sonuca bağlayamadım.

Ekran dokunmatik olması
    AF özelliklerinin gelişmiş olması

temel şartlarım bunlar. vizör mikrofon girişi ve ekranın dönmesi gibi özellikler bir tık arkada geliyor ama olursa iyi olur.
    Sony A6500 alamadıktan sonra diğerlerini eledim. Olympus'un bu 2 makinesi günlerdir kafamı karıştırıp duruyor.
    M5 Mark II Orta seviye, su ve toza dayanıklılık, Shutter Lag olayı vs.. (4K video yok)
    M10 Mark III ise giriş seviyesinde ama daha iyi işlemci, 4K video, daha çok AF noktası vs.. Bana göre tek eksiği su ve toza dayanıklılığı yok...
    5 eksenli sabitleyici ikisinde de var ama M5 Mark II' de daha performanslı diyorlar.
    Bir gün birine bir gün birine niyetleniyorum, hala karar veremedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 24 Nisan 2018; 13:6:21 >

• mttzn kullanıcısına yanıt
    Polarize filtre olayını yanlış anlamışsınız kullanımınız hatalı bence.

Polarize filtrelerin hepsi keskinliği arttırmaz. Kalitesine ve yapısına göre değişebilir.
    Asıl amaç yansımaları engellemedir. Onun dışında etkileri marka modele göre değişebilir.

Ayrıca lensi koruma için de tutuyorsanız hata ediyorsunuz zira parlak ışığın olmadığı yerlerde kullanmak çok da sağlıklı değil. Renkleri değiştirebilir.
  • Arkadaşlar vizorlu mikrofon girişi olan Compact ekranı dönebilen video kaliteli hangi model önerirsiniz butcem Max 3000 ikinci el sıfır farketmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bermuda_18 kullanıcısına yanıt
    Canon 700D dediğiniz şeyleri kapsıyor sanırım. DSLR da apsc işinizi ne kadar görür bilmem ama iyi sayılabilecek bir makinedir. Video işinizi görecektir diye düşünüyorum. Tabii amacınız daha ileri bir seviye ise ikinci el 6D lere de bakabilirsiniz.

KOmpaklık seviyesinde ise net bir şey söyleyemeyeceğim maalesef. aynasız makineler hakkında benim çok bilgim yok ama arkadaşlar yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.
  • Hiç bir mesajı okumadan gözüme çarpan mesaja cevap yazayım...çıkar çıkmaz usadan m getirttim...adaptörü de var fikir şahane elimdeki canon lenslerle olağanüstü falan ama uygulamada berbat...600 650d ayarı hatta aynı sonucu veriyor cihaz...hatta 60d de vardı bende onlar sanırım aynı sensör aynı sonuc veren seriydi...ama cihaz çöp...odaklaması falan neyse iki foto arası bekleme falan filan duvara fırlatırsın o derece lag...neyse m3 çıktı videolardan falan izliyoruz işte odak sorunları giderildi lag kalktı falan testlerde gördük yine bir heyecanla abd den getirttik f22 falan lensler de var o nispeten daha iyiydi...ama o da tatmin etmekten uzaktı ha imaj kalitesi iso kalitesi cihaz direk 7d :)))valla şu an hızlı olsa cümle alem onu kullanırdı yine çöp...(hakkını yemeyeyim yedek makine ve pratik ufak tefek işler için baya kullandım) m defterini kapattım sattım alan olmadı neredeyse üste para verdim elden çıkartmak için...Foto kalitesi tartışılmaz bak o kesin...ama slr kullanmamış biri olsam belki mutlu mesut takılırdık ama yavaşlar...canon aynasıza geçiş işini çok savsakladı o yüzden şu an tırmalıyor...hangi m de var bilmiyorum ama dual pixel olan m hangisiyse o alınabilir derim...artık m kaç ile başladıysa dual piksel o alınabilir...aynasızda sony baya ilerledi fuji olympus falan diyeceğiz ama lens çeşitliliği bilmemne girince işin içine yine canona dönülüyor...dual piksel m serisi dene sirkecide bak gör denemedim ama hızlı deniyor bu teknoloji için...yoksa portre falansa tek gayen acelen yoksa manzara falan sakin sakin m3 önerebilirim...m den uzak dur ilk çıkandan...300 tl ye bi 50 1.8 al düşük ışık falan filan dinleme sanat yaparsın...çok bedava verdim bilseydim önceden verirdim bir şekil...

• Arkadaşlar merhaba,

Profosyonel makina ve lens için 4000-5000 tl bütçem var. Makinelerden anlamıyorum. Eşim güzel fotoğraflar çekebiliyor. İstiyorum ki hafta sonları gezi fotoğrafları çekebilecek, yeni geldiğinde ücretli de çekim yapabilecek kalitede birşey alalım. Yani başlangıç için değil de profosyonel olarak kullanabilecek bi makine alayım. Bu konuda tavsiye verebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.
  • Şu an ki piyasada bahsettiğiniz fiyat çok yüksek kalmıyor. Ama 700D gibi bir makine alıp üzerine amacınıza uygun düzgün bir lensle işinizi görebilirsiniz.

İşi paraya dökmeniz için yanına ekstra ekipman almanız gerekebilir.
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. 77D ve 200D hakkında hakkında ne düşünüyorsunuz ? 700 D ile kıyasladığınızda ne tavsiye edersiniz.
    Esasan bana 6D Mark 2 tavsiye ettiler fakat bütçemi aşıyor.
  • 6D aralarında en iyisi fakat sadece bahsettiğiniz fiyata gövdesini alırsınız. Diğer makineler de yeni nesil. 77D diğer makinelerden fotoğraf işleme konusunda daha iyi. 200D yi incelemediğim için net bir şey diyemeyeceğim maalesef.
  • 6d2 gereksiz uzun uzun anlatırım gerekirse...2 ay kullandım 6d sahibiydim...6d hala gecerli süper bir full frame dir...temiz 2. el bulunur hatta 24-105 ile gayet kaliteli iyi tak gez lens kullanılır...hatta bütçe azsa 40 2.8veya 50 1.8 ile şaheserler yaratılabilir ha biraz bütçe varsa 1. nesil 24-70 2.8 ile evladiyelik bir makineniz olabilir...6d Full frame dir kısaca bahsedeyim devasa bir sensörü vardır diğerlerine göre ve daha çok ışık demek ışıksız ortamlarda çok daha kaliteli çekim demek ve hatta düşük ışıktaki kumlanması bile değişik lezzette film gibi demek...en öenmlisi kaç mm lens takarsan o milim çekersin demek...yani diğerleri 1.6 kat yakınlaştırır demek basitçe...misal 50mm lens taktın 80mm olarak kullanacaksın demek...sen amatörsün başlangıçsın falansın filansınlara aldırış etme o eskiden FF cihazlara ulaşımın zor olduğu zamanlardaydı...FF den vazgeçme aradaki fark önemli derim...

Bir de link koyayım örnek teşkil etsin diye bir çok yakın ayarda ilan bulabilirsin...https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-eos-6d-full-frame-bady-plus-24-105-mm-f-4-ef-lens-659108291/detay

• cancanax C kullanıcısına yanıt
    Bütçe 5000 diyince 6D fazla kaçıyor maalesef. Ben de o yüzden bir şey diyemedim. Dediğiniz kombinasyona ek olarak 35 mm ve 100 mm de katılırsa tadından yenmez.
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.