Şimdi Ara

Drr3 1866 ram

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    amd fx 8150 işlemci
    anakart+ 970 ds3p am3+
    Samsung evo ssd 500gb -1 tb hardisk
    560 4gb ekran karti
    850 80+gold power
    144hz 1ms monitör
    Cift fanli akasya sogutucu
    mevcut gecen gün anakart yandi am3+ anakart buldum zar zor şimdi bu ramli sistemi intel hangi serisi ile yeniliyebilirim..3000-3500 tl gibi fiyata anakart+işlemci+ram almak zorunda mi kalayim yoksa bu sisteme anakart +işlemci ile 1000-1500 tl gibi fiyata devam mi edeyim.!! Oyun csgo+pubg vs vs oyun oynuyom 3-4 tane filan yorumlara acik biriyim kizmiyicam az sakin olup ciddi yorumlar istiyorum :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abidikgubidik63 -- 10 Mart 2018; 0:19:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• abidikgubidik63 A kullanıcısına yanıt
    Hocam ramleri değerlendirmek istiyorsanız mecburen intel 4790 k + z97 gibi bir set almanız gerekiyor. Daha üstünde ddr4 ramler kullanıyor. Ne yapmanız gerektiğine siz karar verin. Ama sıfır alıyım ikinci elle uğraşmayayım derseniz az bekleyin yeni ryzenlar çıksın ona göre karar verirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 serisinden yukarisi kaldirmiyo yani 5-6 serisi filan drr4 mü kullaniyo..eyvallah kardeşim saolasin ryzen yönelicez artik..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abidikgubidik63 -- 10 Mart 2018; 8:17:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abidikgubidik63

4 serisinden yukarisi kaldirmiyo yani 5-6 serisi filan drr4 mü kullaniyo..eyvallah kardeşim saolasin ryzen yönelicez artik..

Nasıl kaldırmıyor ? Ben kullanıyorum...6700 k + ddr3 destekli asus z170 +1866 ddr3 ram...Sadece anakart pek bulunmuyor.O nedenle yukarıdaki arkadaş 4xxx serisi tavsiye etmiştir.Ram voltajını da 1.35 olarak manuel girdinmi, olay bitmiştir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • xMANİTUx X kullanıcısına yanıt
    Bu anakart bulunmamasi can sıkmaya başladi 2-3 yilda bir işlemci+anakartmi yeniliyicez bnm sistem 6-7 senelik 6 serisi 2-3 senelik neyse ram fiyatlari yükselmiş diye gözüme geliyo ayrica şu ram uyuşmazliklari da can sıkmaya başladi drr3 1866 bios dan girip seciyodum 1866 olarak calişiyodu birde voltajlami ugraşmak mesele yada ben yanliş anliyorum alirsam 3600-4000mhz alirim bakicaz artik:)

Sadece 8xxx serisi ddr3 desteklemiyor.6 ve 7xxx serisi destekliyor.

yaa kasayi öyle birakicam içerisindeki ssd ekran kartini monitörü power suppy geri alicam yada yeni sistem toplayip aldigim parcalardan fazla para vermeden 3000-3500 tl gibi ücret ödeyip yeni sistem topliyicam...neyse bakicam artik kafama takilan soru şu drr3L yaziyomuş ramlar de 1866 da yaziyomuydu bilmiyorum uyuşurmu drr3 ramlar aynidir umarim kafam oraya gitti:))neyse tşk ederim..

Hocam teoride 6 ve 7 serisi intellerde de ddr3 kullanabilirsiniz ama resmi destek ddr3l (low voltage)ramlere var. Sizin elinizdeki ramler ne yapar onu bilemem. Ayrıca genelde bu destek giriş seviyesi anakartlarda var düzgün bir anakart alıyım derseniz yine ddr4 e geçmelisiniz. O yüzden 4 serisinden yukarı ddr3 le geçmek ciddi sıkıntı. Gerçi 4790k gibi işlemcilerin günümüzde max 500 tl etmesi gerekirken iki katı daha fazla istiyorlar. Anakartla beraber 1500 tl gibi bir para harcamanız gerekecek. İkinci el için hiçte cazip değil bence. Ama ddr4 lerin ikinci elde bile fiyatlarının yüksek olması insanın canını sıkıyor. Ram olayı işi bozmasa ryzen bir işlemci ve orta karar bir anakartla güncelleme yapmak çok daha mantıklı.

Eğer istediğim gibi olursa (performans olarak) bende fx 8320 den, ryzen 2600 + (b450 ya da x470) orta üst seviye bir anakart + 16gb ddr4 3000mhz rame geçmeyi düşünüyorum. Bu işler için 3000 tl para ayırdım.

Görsel koyma ihtiyacı duydum.
    Drr3 1866 ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xMANİTUx -- 10 Mart 2018; 23:56:33 >
    Hocam böyle bir anakartın varlığından haberim yoktu. Demekki bu ddr3 ddr4 meselesi yine intelin çakallığı. Sanki ddr4 olmazsa olmaz gibi lanse ettiler. Basbayağı ddr3 le bu işler oluyormuş demekki.

Edit: Uygun fiyata 2800 mhz ddr3 ramler satılıyor. Bu anakartla iyi bir ikili olurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Sergeant -- 11 Mart 2018; 0:16:56 >
  • İyi bir ikili olurlar tabikide yalnız 2800 mhz ram 1.65 volt ve 1.35 e çekmek gerekiyor.Benim ramleride 1.50 volttan 1.35 e çektim.

Anakartın açıklamasında ddr3/ddr3l diyor. 1.5 ya da 1.65 volt ddr3 ram çalışmıyor mu? Yoksa siz sorun çıkmasın diye mi 1.35 e çektiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemcinin destek verdiği ram voltaj 1.35...6 ve 7xxx serisi ve k olan işlemcilerin desteklediği ram voltajı 1.35 biliyorum.

Not: 1.40_45_50 de çalışır ama hep intelin verdiği ram voltajı kafamda.Anakart da 1.35 volt üzeri bir değer girildiğinde kırmızı renk ile sanki uyarı veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xMANİTUx -- 11 Mart 2018; 6:42:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.