Şimdi Ara

Drivers Güncellemeleri Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar orjinal windows 10 kullanıcısıyım. Bugüne kadar çıkan güncellemelerde sürücü güncellemelerini de yaptı. Ancak CCleaner uygulamasında drivers bölümünde 16 sürücümde güncelleme buluyor. Sizce böyle bir program üzerinden güncelleme yapmalı mıyım?

• Windows 10 eski sürücüleri yükler.CCleaner ise test aşamasında beta olan sürücüleri güncel sürücü olarak görüyor.

• Windows eski sürümleri yükler çünkü hiç yuklemezse PC açılmaz veya sorun olur.
    Size tavsiye driverleri elinizle kendiniz indirip yüklemeniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41A94D448

Windows 10 eski sürücüleri yükler.CCleaner ise test aşamasında beta olan sürücüleri güncel sürücü olarak görüyor.

Beta yüklemek belki sorun teşkil edebilir 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert Ali C

Windows eski sürümleri yükler çünkü hiç yuklemezse PC açılmaz veya sorun olur.
    Size tavsiye driverleri elinizle kendiniz indirip yüklemeniz
    Tamamdır manuel olarak bi araştırma yapayım, bunun bilindik bir yolu var mı?

• NIGRA kullanıcısına yanıt
    Ekran kartınız Nvidia ise Nvidia nin sitedinden AMD ise AMD nin sitedinden ekran kartını otomatik algılayıp yükleyen programı var onu kullanabilirsiniz ancak bu sadece ekran kartı icin

• Mert Ali C M kullanıcısına yanıt
    O zaman tek tek sitelerine bakmak makul 👍 beta olmayan son sürümleri bulan bir program olsaymış iyimiş. 😊

• Bildiğim kadari ile MSI in böyle bir programı var ama MSI anakart yoksa kullanamayabilirsiniz.
    MSI en azından CCleaner dan daha güvenli

MSI da beta yüklüyor mu bilmiyorum

• Bilgisayarım Lenovo IdeaPad 5 82FE00K7TX bu modele gore arama yapayım bakalım ne çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NIGRA -- 8 Ağustos 2021; 10:46:39 >
  • Lenovo kullanıyorsan Lenovo Vantage ile sürücüleri güncelleyebilir ya da Lenovo destekten indirebilirsin. Ekstra bir şey yapmana gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugursimsek_03

Lenovo kullanıyorsan Lenovo Vantage ile sürücüleri güncelleyebilir ya da Lenovo destekten indirebilirsin. Ekstra bir şey yapmana gerek yok.

Hemen inceliyorum bu dediklerinizi teşekkürler 👍

Yapma. Cceaner kullanma hatta. Sadece Windows kullan. Harici cleaner programları önermem. Güncellemeleri sadece updateten gelenleri yap. Onda da isteğe bağlı olanları yapma onlar da kalsın.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonodias

Yapma. Cceaner kullanma hatta. Sadece Windows kullan. Harici cleaner programları önermem. Güncellemeleri sadece updateten gelenleri yap. Onda da isteğe bağlı olanları yapma onlar da kalsın.
    Tamamdır 👍 evet guncelleme sorun yoksa tercih etmemek lazım sanırım oc de 👍

Arkadaşın dediğine katılıyorum. Ccleaner kullanma zarar veriyor. Disk temizleyici gayet yeterli. Ccleaner kullandığım dönemde kayıt defteri girdilerini sildiğinden dolayı ne sistem geri yükleme çalışıyor ne de bazı programlar çalışıyordu. Sen ilk kurulumdan sonra sürücüleri yüklediysen arkana yaslan hiçbir şey yapma. Windows update kendisi hallediyor. Ben kendim güncelleme bile denetlemiyorum o bulasıya kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugursimsek_03 -- 10 Ağustos 2021; 12:54:27 >
  • Teşekkürler herkese, kıymetli yorumlar ve bilgiler için 🙏

• CCleaner denen virüsü silip format atın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.