Şimdi Ara

Dreambox DM800HD | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz. (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.297
Cevap
20
Favori
232.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dm800hd8

Arkadaşlar 5-6 senedir kullandığım klon dm800hd dün itibarı ile arızalandı.
    Arada bir donma yapıyordu .Cihazımın altında sarı bandrolda sim 2.01 yazıyor. Ben daha iyi olur diye sim 3.0 imaj attım
    Displayde Dream Multimedia Error no ca found yazıyor. Televizyonda sinyal yok mesajı var. Tekrar sim2.01 yükledim düzelmedi.
    Ne yapabilirim. Lütfen yardım edin.?
    Kullandığınız imaja uygun "ssl - second stade loader" denen bootloaderde atmanız lazım.
    attığınız imaj versiyonuna uygun boot loader attığınıza eminseniz. Yapılacak çok bir şey yok.

Arka arkaya imaj ve önyükleyici atma sonucu cihazın Sim kartı ve hemen yanındaki Bios zarar görebiliyor.

Yeni biosu tanıdığınız yoksa 100 TLden aşağı değiştirmezler. Simde aliexpressde yine aynı fiyat.
    Geçmiş olsun.

• Yanlış imaj nedeniyle "Error no ca found" hatası oluşmuş.
    Eğer cihazında donanımsal bir arıza yoksa anlattığım yöntemle kurtarması lazım.
    Belki önce uygun boot loaderı imaj yükler gibi yükleyip sonra uygun imaj atması işe yarayabilir.
    Ama ben arkadaşın yükleme işini yanlış yaptığını sanıyorum.
    Deneyimli bir kullanıcı, daha baştan 2.01 sime e-star imajı yüklemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 29 Haziran 2018; 17:50:30 >
  • turoktr kullanıcısına yanıt
    Yazmış olmak için yazıyorsunuz.
    Arkadaş acemi olduğunu söylüyor. İmaj atmayı tarif etmenize gerek yok. Biliyor.

Elinden kaç tane yanlış imaj atılmış cihaz geçti bilmiyorum.
    DM800 klon onlarca üretici ve versiyon var.
    Senin dediğin bir kaç versiyon için geçerli.
    Bir çok modelde yanlış imaj atma BIOS bozar. Bu durumu yazılım atma ile düzeltemezsin.
    Tek yol BIOS un Yerinden sökülüp yeniden Programlanması veya hasar görmedi ise JTAG ile tekrar Programlanmasıdır. Bun işlemler ancak donanımlı teknik servislerde yapılır.
    Flash bellek ve BIOS ayrı mevhumlardır.
  • Arkadaşım ne dediğinin farkında mısın?!

quote:

Arkadaş acemi olduğunu söylüyor. İmaj atmayı tarif etmenize gerek yok. Biliyor.

Bu cümle ne anlama geliyor?

Ayrıca kimse yazmış olmak için yazmaz.Kimsenin böyle bir mecburiyeti yok.
    Ayrıca muhatabım siz değilsiniz ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 2 Temmuz 2018; 0:29:32 >
  • turoktr kullanıcısına yanıt
    quote:

turoktr @ 2 Temmuz 2018 00:23:49

Bu cümle ne anlama geliyor?

Bu cümlenin anlamı en az sizin kadar imaj atmasını bildiğidir.

quote:

Orijinalden alıntı: dm800hd8
    sim 3.0 imaj attım

Tekrar sim2.01 yükledim düzelmedi.

Adam acemilik yapıp hem 3.0 hemde 2.01 imaj attığını söylüyor.

Forumlar cihaz 2.01 ssl76 imaj yüklü iken. zebil gibi 2.01 ssl84d imaj yükleyip dreamboxunu beline saran senin gibi acemi çaylaklarla kaynıyor.

Uzun sözün kısası. Doğru loader yüklemedikten sonra 2.01 imaj atmak, çözüm değildir.

Senin ilk yaptığın tarifde doğru loader yüklenmesi gerektiğine dair bir uyarı görmedim.
    Senin eksiğini tamamladım.

Sende kalktın bana cevap verdin.

quote:

turoktr
    Tarih 27 Haziran 2018 09:40
    Yanlış imaj nedeniyle "Error no ca found" hatası oluşmuş.
    Eğer cihazında donanımsal bir arıza yoksa anlattığım yöntemle kurtarması lazım.
    Belki önce uygun boot loaderı imaj yükler gibi yükleyip sonra uygun imaj atması işe yarayabilir.
    Ama ben arkadaşın yükleme işini yanlış yaptığını sanıyorum.
    Deneyimli bir kullanıcı, daha baştan 2.01 sime e-star imajı yüklemez.

"Ayrıca muhatabım siz değilsiniz ki..." ne demek oluyor? terbiyesizlik etme.

Evet yazı yazmak için yazıyorsunuz.

Kalkıyorsun bide uyarım üzerine :
    Belki önce uygun boot atmak işe yarayabilir diyorsun.

Doğru loader atmadan hangi imajı atarsan at, bir kaç ilk eski versiyon loader ve imajlar hariç dreambox çöker.

• Bu cihazı tek kullanan sen misin?
    Ben halen kullanıyorum ve ona göre yazıyorum.

Terbiyesizlik falan bu ne düzeysizlik böyle ya?!

"Ayrıca muhatabım siz değilsiniz ki..." demenin neresi terbiyesizlik? AYIP!
    Tekrar söylüyorum bu andan sonra asla MUHATABIM DEĞİLSİN!

Umarım yeterince açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 2 Temmuz 2018; 23:26:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfselektronik

Kullandığınız imaja uygun "ssl - second stade loader" denen bootloaderde atmanız lazım.
    attığınız imaj versiyonuna uygun boot loader attığınıza eminseniz. Yapılacak çok bir şey yok.

Arka arkaya imaj ve önyükleyici atma sonucu cihazın Sim kartı ve hemen yanındaki Bios zarar görebiliyor.

Yeni biosu tanıdığınız yoksa 100 TLden aşağı değiştirmezler. Simde aliexpressde yine aynı fiyat.
    Geçmiş olsun.

Alıntıları Göster
    Hocam ilk attığım 3.0 imajdan önce hangi loader vardı bilmiyorum. daha sonrada 2.01 imaj attım. Ön panelde bu seferde IP no göstermemeya başladı.

pazar günü rs232 ile japhar dreamup ile loader, ve imaj attım. rs232 ile imaj atma bir saate yakın sürdü. olmadı beş altı imaj ve loader denedim nafile
    Şimdi rs232 vs dreamup ilede bağlanamıyorum.
    Sanırım dediğiniz gibi BIOS hasarlandı tanıdığım yok 100 tl çok para .
    yaptırmam Atlanta G4 var onunla idare ederim.

• Merhabalar. Dreambox konusunda acemi birisi sayılırım. Elimde next cihazda kullandığım ücretli xrream ip tv adresim var. Fakat internet hızlı olmasına rağmen donma yapıyor. Dreambox 800 hd pvr cihazı alsam bu adresi girebilir miyim ve nextten daha verimli olur mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • paradoks16 kullanıcısına yanıt
    maç sırasındaki kasmalardan bahsediyorsan dreambox seni kurtarmaz .
    Sorun üç kağıtcı IPTV satıcılarında.
  • Acaba kanal sıralaması yaparken uydu kanalları ile ip kanalları arka arkaya koyabiliyor muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paradoks16 -- 5 Kasım 2018; 20:12:8 >
  • Bunu anlamanın yolu iptv yi pc de vlc player ile denemek.

• quote:

Orijinalden alıntı: paradoks16

Acaba kanal sıralaması yaparken uydu kanalları ile ip kanalları arka arkaya koyabiliyor muyuz?
    Enigma tabanlı sistemlerin babası Dreambox ile DVB Kanal ve Favori listesi düzenleme, sıralama konusunda yapamayacağın şey yoktur. IPTV buna dahil.
    Tüm enigma olmayan uydu alıcıları sınıfta kalır.

@nihat1551 Hocanın dediği gibi hız donma vs konularında windows da deneme yapıp kararını verebilirsin.
    +VLC player haricinde win IPTV programlarıda var.
    Ancak IPTV server satıcıları suçu internet hızına, Kullandığın makinaya atsalarda %90 donmalar server kaynaklıdır.
  • maç için spiker çok önemli değil ise buyrun.

ios ya da android için ise cep stadum adlı uygulama işinizi görecektir.

dreambox için turkvod eklentisini kullanabilirsiniz.

http://videostream.dn.ua/videopage/videoPage.php?g=c2JyY3ZsK2FuY3VkcWdZ&c=en&i=eWl6aXFnc2hxZQ%B9f%B9f&hc_location=ufi

http://sportstream365.com/

• Yeni aldığım dreambox 800 hd pvr cihazımda 2010 tarihli blackhole imaj yüklüydü. Sanırım bu sebepten dolayı ip tv kanallarını cihaza attığım halde izleyemiyordum. Cihaz açılırken display ekranında 2.01 yazdığı için buna uyumlu openpli imaj atmaya karar verdim. Fakat cihazın orjinal mi klon mu olduğunu çözemedim, browser üzerinden bir kaç adet klon imaj yüklediğimde hep invalid or bad versiyon uyarısı verdi. Ben de bu yüzden orjinal imaj yükledim. Flash yazma işlemi tamamlamdı fakat bundan sonra cihaz açılmıyor. No ca found hatası çıkıyor ekranda. Sanırım dreamup programı ve rs 232 kablosuyla yeni imaj yüklemem gerekiyor. Acaba bu atacağım imaj hangisi olmalı (ip tv açabilecek) yardımcı olacak varsa çok memnun olurum. Çünkü kullanamıyorum şu an cihazı. Umarım tamamen kullanılamaz hale getirmemişimdir 😣

• Rs232 kablo ile deeamup programını kullanarak image atacaksın.

Dm800 benim eski cihaz yazılım bakayım halen arşivdeyse upload yaparım, sen Şuradan sim201 estar olanı indirebilirsin.

https://www.turk-dreamworld.com/forums/546-DM800-HD-PVR-OpenPLi-Images?t=901694

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 12 Kasım 2018; 22:14:28 >
  • Teşekkür ederim. Deneyip sonucu bildireceğim. İnşallah öldürmemişizdir canavarı 🙄

• quote:

Teşekkür ederim. Deneyip sonucu bildireceğim. İnşallah öldürmemişizdir canavarı 🙄
    buyrun arşivdeki yedek ve imagenin temiz hali, içerisine güncel kanal listesi ve turkvod eklentisini de attım. işinize yarar umarım.

yedeği yüklersin. akabinde enigma2 klasörünü ilgili yere atıp cihazın fişini çek tak. enigma2 klasöründe iptv için buket de mevcut. kolay gelsin.

download:https://yadi.sk/d/5yMyIprA_pfg3g
  • quote:

Yeni aldığım dreambox 800 hd pvr cihazımda 2010 tarihli blackhole imaj yüklüydü. Sanırım bu sebepten dolayı ip tv kanallarını cihaza attığım halde izleyemiyordum. Cihaz açılırken display ekranında 2.01 yazdığı için buna uyumlu openpli imaj atmaya karar verdim. Fakat cihazın orjinal mi klon mu olduğunu çözemedim, browser üzerinden bir kaç adet klon imaj yüklediğimde hep invalid or bad versiyon uyarısı verdi. Ben de bu yüzden orjinal imaj yükledim. Flash yazma işlemi tamamlamdı fakat bundan sonra cihaz açılmıyor. No ca found hatası çıkıyor ekranda. Sanırım dreamup programı ve rs 232 kablosuyla yeni imaj yüklemem gerekiyor. Acaba bu atacağım imaj hangisi olmalı (ip tv açabilecek) yardımcı olacak varsa çok memnun olurum. Çünkü kullanamıyorum şu an cihazı. Umarım tamamen kullanılamaz hale getirmemişimdir 😣
    keşke acele etmeseydin.
    "SIM 2.01" Japhar marka SIM dir . destek çok fazladır . ancak loaderlere dikkat etmeliydin.

japhar 2.01 sim için hepsi Klon imaj : ssl69 den ssl84d kadar bir seri loader var.
    Hiç birisi diğerine uymaz. Yani uyumlu değildir.

Acilen bana sorarsan
    öncelikle JapharFlasher.exe dosyasını bul.
    Kullanımı ile ilgili yönergeleri netten araştır.
    anladığım kadarı ile Browser bağlantısı kuramıyorsun.
    RS232 ile
    1-BlackHole 2.1.7 ssl84d imaj bul yükle. ( üst versiyonlarda Dreamboxun flash belleği fazla program atmaya yetersiz. uyumlu uyumsuz makinanı bozmaya hazır yüzlerce imaj var.)

2-hemen arkasından sim201-ssl84d.nfi loader yükle

toparlamazsa, orjinal imaj nedeni ile sim kartın ve biosun uçmuş olma ihtimalin yüksek. :-)

blackHole 2.1.7 tavsiyemin nedeni meoboot ile tam uyum sağlar. istediğin kadar USB flash diske imaj yüklersin. acele etmeden meoboot konusunu araştır.
    usb bellekten "openPli 6.1" imajı severek kullanıyorum.
    fırsat bulursam link atarım.

Dreamboxun kendi hafızası Yeni imajlar için yetersiz. flashexpander hafızayı genişletmek için bir diğer yöntem.

@nihat1551 hocam ssl84 imaj için loader ve ftp ve telnet şifrelerini vermeyi unutmuşsun.
    scarttan açıyor. backup imaj system/AV geçildiğinde yeşil ekran .
    her iki imaj meoboot ile uyumsuz.

• eski yedekteki imajım meoboot ile uyumsuz olabilir ancak ben bunu hdmi ile kullanıyordum. kendi yedeğim . yeşil ekran sebebini şu an bilemiyorum. dm800 varken gayet stabil çalışıyordu. belki de dreamup ile .nfi yükleyip üzerine yedek atmak gerekiyordur. şu an dm800se var bende.

ftp şifreleri standart zaten root ve dreambox :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 13 Kasım 2018; 10:12:28 >
  • merhabalar. nihat ustanın verdiği imajı yükledim. cihaz açılıyor ekranda openpli resmi çıkıyor. daha sonra tvde görüntü gidiyor dreambox displayinde 2 3 dakika süren booting işleminden sonra displayda kanal ismi çıkıyor fakat tvye görüntü gelmiyor. neden olabilir acaba
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.