Şimdi Ara

Dreambox DM800HD | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz. (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.297
Cevap
20
Favori
232.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim Klon 800 HD sadece HD kanallarda tunerden yüksek ve rahatsız edici bir ses çıkarıyor. Forumlarda benzer bir arıza hiç görmediğim için konuyu buraya taşımak istedim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • aslan162 A kullanıcısına yanıt
    adaptör yetersiz geliyo olabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: qazqaza

arkadaşlar dreambox tan 30000 lik kristal koptu bikaç elektrikçiye sordum bulamadım elinde olan yada satan biyer site bilen varsa söyleyebilir mi?

Nasıl kopardınız? Temin edebilirim isterseniz, tanıdık elektronikçi arkadaşlar var.
  • Forumdaki yazılarını okudum. Benim no ca found hatası ile ilgili de kaynak vermiş ve adım adım anlatmışsın.
    Benim cihaz dreambox dm 800 hd pvr sim "e-star sim v3".
    Biraz sorunlu bir makina sanırım

Anlattığın adımları sırası ile yaptım:

1) DM800 ü kablo ile pc ye bağlayın ve DreamUP_patched_by_forhike_and_natas adlı dreamup u açın
    2) DreamUpda connect tuşuna basın.ve dreamın fişini takın
    3) Eğer yükleyici ilerlemesi sonunda hata görürseniz, sadece ok tuşuna basın.
    4)-
    5) inen dosya içindeki DM800_repair adlı programı açın ve dream logosuna tıklayın
    6) Şimdi dreamupun Flash tuşunun aktif olduğunu göreceksiniz tuşa basın ve imagenizii seçin
    (kullandığım image bu sayfanın en üstünde mevcuttur, NabiloBlackHole_DM800_012_bl72_8a8f8)
    7) flaş ilerleme muhtemelen uzun sürecektir, bu bir problem değildir yüklenmesini bekleyin.
    8) şimdi herşeyi kapatın cihazı açmadan önce tekrar dreamup ile cihaza bağlanmayı deneyin
    9) bağlantı sorunu yok ise yüklemeniz gerçekleşmiştir . Cihazınızı açabilirsiniz (yüklemeler için rs232 seri kablo kullanın)

Ama sorun şu ki 6. adımda aktif olması gereken flash tuşu aktif olmuyor. Bu nedenle adımdan sonra ilerleme sağlayamıyorum.
    Ayrıca image konusunda sorum var. Ekleyeceğim image dosyası olarak senin koyduğun dosya hala güncel mi , ya da en güncel ve uygun clone sim e-3 image dosyasını nerden indirebilirim?

İki gündür bununla uğraşıyorum , yerli yabancı bir sürü forum sitesi taradım. En anlaşılır ve uygulanabilir yöntemleri detayları ile girmişsin. Emeğine sağlık.
    Bu konuda bana yardımcı olursan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi railistic -- 15 Şubat 2015; 18:00:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende dreambox 800hd pvr klon cihaz estar sim 3 var kanal listesi yükledim cihaz açıkken ekranında sadece çizgi var görüntüde sıkıntı yok ama eskiden kanal ismi çıkıyordu şimdi yok
    yeni image yüklemeye çalışıyorum flash hiç tepki vermiyor

Dreambox DM800HD | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz.

cihaz ekranın daki çizgi böyle

Dreambox DM800HD | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz.

birde kumanda tuşların fonksiyonları değişti mesela OK basıyorum kanal bilgisi çıkıyor

arkadaşlar eski haline nasıl döndürücez bu cihazı
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: railistic

Forumdaki yazılarını okudum. Benim no ca found hatası ile ilgili de kaynak vermiş ve adım adım anlatmışsın.
    Benim cihaz dreambox dm 800 hd pvr sim "e-star sim v3".
    Biraz sorunlu bir makina sanırım

Anlattığın adımları sırası ile yaptım:

1) DM800 ü kablo ile pc ye bağlayın ve DreamUP_patched_by_forhike_and_natas adlı dreamup u açın
    2) DreamUpda connect tuşuna basın.ve dreamın fişini takın
    3) Eğer yükleyici ilerlemesi sonunda hata görürseniz, sadece ok tuşuna basın.
    4)-
    5) inen dosya içindeki DM800_repair adlı programı açın ve dream logosuna tıklayın
    6) Şimdi dreamupun Flash tuşunun aktif olduğunu göreceksiniz tuşa basın ve imagenizii seçin
    (kullandığım image bu sayfanın en üstünde mevcuttur, NabiloBlackHole_DM800_012_bl72_8a8f8)
    7) flaş ilerleme muhtemelen uzun sürecektir, bu bir problem değildir yüklenmesini bekleyin.
    8) şimdi herşeyi kapatın cihazı açmadan önce tekrar dreamup ile cihaza bağlanmayı deneyin
    9) bağlantı sorunu yok ise yüklemeniz gerçekleşmiştir . Cihazınızı açabilirsiniz (yüklemeler için rs232 seri kablo kullanın)

Ama sorun şu ki 6. adımda aktif olması gereken flash tuşu aktif olmuyor. Bu nedenle adımdan sonra ilerleme sağlayamıyorum.
    Ayrıca image konusunda sorum var. Ekleyeceğim image dosyası olarak senin koyduğun dosya hala güncel mi , ya da en güncel ve uygun clone sim e-3 image dosyasını nerden indirebilirim?

İki gündür bununla uğraşıyorum , yerli yabancı bir sürü forum sitesi taradım. En anlaşılır ve uygulanabilir yöntemleri detayları ile girmişsin. Emeğine sağlık.
    Bu konuda bana yardımcı olursan sevinirim.

burda verilen yazılımı yükle.. ayrıca dreaup u da buradan al

http://www.e-star-sim.com/en/down-sim800.php

--------------------

düzeltemez isen şu konuya bak

http://www.turk-dreamworld.com/f527-didher-images/1173806-luetfen-yardim-dm-800-hd-pvr-sym1.html#post1523477

• quote:

Orijinalden alıntı: ercü37

bende dreambox 800hd pvr klon cihaz estar sim 3 var kanal listesi yükledim cihaz açıkken ekranında sadece çizgi var görüntüde sıkıntı yok ama eskiden kanal ismi çıkıyordu şimdi yok
    yeni image yüklemeye çalışıyorum flash hiç tepki vermiyor

cihaz ekranın daki çizgi böyle

birde kumanda tuşların fonksiyonları değişti mesela OK basıyorum kanal bilgisi çıkıyor

arkadaşlar eski haline nasıl döndürücez bu cihazı

arkadaşım o resimler ne öyle :)))

cihazı açtın sanırım ki kumanda fonksiyonu sormuşsun...

pauli eklentisi ile kumandayı eski haline çevirebilirsin.

yazılımı ise üstteki arkadaşa söylediğim sitelere bak.

• Adaptörü 5Watt ile değiştirdim ancak maalesef sorun çözülmedi.Yine de desteğinize Teşekkür ederim.Ortak akılla çözebiliriz diye buraya yazmıştım konuyu,çözene kadar araştırmaya devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslan162

Adaptörü 5Watt ile değiştirdim ancak maalesef sorun çözülmedi.Yine de desteğinize Teşekkür ederim.Ortak akılla çözebiliriz diye buraya yazmıştım konuyu,çözene kadar araştırmaya devam.

50 tl adaptör. tuner kaç tl sormak lazım

hepsisat.com da cemal bey ile görüş.
  • Cemal Bey'den aldığım bilgiye göre Tuner arızası imiş.Acaba Samsun'da Dreambox tuneri tamiri yapabilen birisi varmı diye araştırıyorum.Eğer bulamazsam mecburen Tuneri değiştireceğiz galiba.
  • quote:

Cemal Bey'den aldığım bilgiye göre Tuner arızası imiş.Acaba Samsun'da Dreambox tuneri tamiri yapabilen birisi varmı diye araştırıyorum.Eğer bulamazsam mecburen Tuneri değiştireceğiz galiba.

ümidini kırmak istemem ama yok

Belki transistörden falansa değişerek yapılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 25 Şubat 2015; 21:59:16 >
  • DM 800 Hd Klon 3.0 Gemini 5.1 imajda Wireless usb adaptörü nasıl çalıştırabiliriz. Ağ ayarlarında kablosuz ağınızı yeniden çalıştırın internet bağlantınız çalışmıyor uyarısı geliyor. Ancak Wireless görmüyor.
  • quote:

DM 800 Hd Klon 3.0 Gemini 5.1 imajda Wireless usb adaptörü nasıl çalıştırabiliriz. Ağ ayarlarında kablosuz ağınızı yeniden çalıştırın internet bağlantınız çalışmıyor uyarısı geliyor. Ancak Wireless görmüyor.

Her wirelles çalışmıyor uygun olanı googleden araştırıp bulunuz.

• Çalıştığı belirtilenler internet te veya piyasada bulunmuyor. Bulunanlarında versiyonlarındaki değişikliklerle uyum sağlayamadıkları için yeni Usb wireless ile ilgili gelişme varmıdır diye düşünerek konuyu buraya taşıdım.Çünkü en yakın öneriler 2010 yılına ait ,tabii benim bulabildiklerim.Yine de katkına teşekkür ederim.
  • quote:

Çalıştığı belirtilenler internet te veya piyasada bulunmuyor. Bulunanlarında versiyonlarındaki değişikliklerle uyum sağlayamadıkları için yeni Usb wireless ile ilgili gelişme varmıdır diye düşünerek konuyu buraya taşıdım.Çünkü en yakın öneriler 2010 yılına ait ,tabii benim bulabildiklerim.Yine de katkına teşekkür ederim.

sze önerim dlink dwl 2100 alınız sahibinden de 50 lirya kadar bulunuyor işinizi fazlası ile görecektir.
  • Merhaba bende dm600 pwr var ve iki sorunum var birincisi ses arada azalıp tekrar çoğalıyor ikinciside ses verdigimde yarıdan sonra ses verebiliyorum yani yarıya kadar ses veremiyorum

• Arkadaşlar 5-6 senedir kullandığım klon dm800hd dün itibarı ile arızalandı.
    Arada bir donma yapıyordu .Cihazımın altında sarı bandrolda sim 2.01 yazıyor. Ben daha iyi olur diye sim 3.0 imaj attım
    Displayde Dream Multimedia Error no ca found yazıyor. Televizyonda sinyal yok mesajı var. Tekrar sim2.01 yükledim düzelmedi.
    Ne yapabilirim. Lütfen yardım edin.?
  • dm800hd8 kullanıcısına yanıt
    sim 2.01 li klon cihaza e-star simli klonun imajını atmışsın.Yanlış işlem.
    Önce cihazına uygun 2.01 li imaj bul.Sonra cihazı arka butondan kapat.
    Tekrar açmadan önce öndeki butona basılı tutup arkadan aç.
    5-6 saniye bekle, ön panelde ip no.su göründükten sonra önde basılı tuttuğun butonu bırak.
    Gördüğün ip no.yu notebook ya da pc den tarayıcıya gir.Gelen arayüze daha önce indirdiğin 2.01 imajı göster ve yükle tıkla. Birkaç dakika sonra yükleme biter.
    Cihazın kullanıma hazır hale gelir.
    Devamını kendin yaparsın.
  • turoktr kullanıcısına yanıt
    Adamcağız tekrar sim 2.01 imaj attığını yazmış, olmamış.
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.