Şimdi Ara

drag nedir ne değildir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Drag queen, çoğunlukla eğlendirmek amacı ile kadın gibi giyinen ve genelde bir kadın karikatürü gibi davranan bir erkek. Filmlerde rol almış profesyonellerden, drag'i sadece bir kez deneyen kişilere kadar birçok drag sanatçı türü vardır. Çoğu drag queen gey erkek olmakla birlikte çeşitli sebeplerden dolayı drag yapan her cinsiyet ve her cinsel yönelimden sanatçılar vardır.

Genel olarak drag queenler kadın cinsiyet rolüne göre giyinir ve komik, dramatik veya hicivsel bir etki yaratmak için makyaj veya göz kirpikleri gibi geleneksel olarak kadınlarla özdeşleşmiş bazı özelliklerini abartırlar. Diğer drag sanatçıların arasında drag king'ler, yani erkek rolünde oynayan kadınlar; faux queen'ler, yani drag queenlere benzemek için abartılı şekilde giyinen kadınlar ve faux king'ler, yani drag king'leri taklit eden bir şekilde giyinen erkekler vardır
    Çoğu drag queen bu işi bir hobi, bir meslek ya da bir sanat olarak yapar. Tarihi ve kültürel olarak önemli sayıda heteroseksüel erkek, özellikle oyuncular drag queenlik yapar. Bunun yanında birçok transeksüel ve biyolojik kadın drag queen gösterileri yaparlar.

"Travesti" sözcüğünün drag queenlikten çok daha fazla çağrışımı olsa da drag queenler bazen travesti olarak adlandırılır. Drag queen genellikle eğlence ya da kadın olma amacı gütmeden kadın kıyafetleri giyerek gösteri yapmayı ifade eder. Transvestizm amacıyla cross-dress yapanları genellikle kapsamaz.

peki nerden çıktı bu drag ?

kelime anlamı shakespeare den çıkmaktadır o zamanlarda kadınların sahneye çıkması yasak olduğu icin kadın rollerinide erkekler oynardı abartılı (yerlere surunen elbiseler giydiği için drag ismini almıştır)

türk drag queenler

huysuz virgin ve matmazel coco en büyük üne kavuşanlardır

bende hobi olarak yapmaktayım benim yaptıgı makyaj kısmı https://youtu.be/qgnpmBOegu4?t=13m31shttps://youtu.be/HV64s0BUmpAhttps://www.youtube.com/watch?v=M7TWTu8MSiI

drag nedir ne değildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qwertyb -- 11 Haziran 2017; 20:7:44 >

• madam marika trans eğlence amançlı değil kendini kadın gibi hissediyor
  • Drag NFS de yarış çeşidi değil mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • youtubede kestirdiğini söylüyor
  • yarışçılara sallamaya gelmiştim de bu ne lan çık çık çık geri dönün beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Drag diyince 5 kattrilyon beygirli amerikan arabalari aklina gelenler +lasin

• Çoluk çocuğun kafasını bulandırma
  • Makyaj yapan erkek olur mu ? Gay misin travesti misin neysen açıkça söyle drag kisvesi altında kanalını paylaşmışsın. Resimdeki sensen şarkıcı azizin sol beyin lobu terk.

• This_is_Heavy kullanıcısına yanıt
    kanı bozuksa bulanır aklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qwertyb

kanı bozuksa bulanır aklı

Çoluk çocuk diyorum.Burası popüler bir forum sitesi.İyi ile kötüyü-doğru ile yanlışı ayırt edemeyecek yaşta insanların bile rahatca girebildiği bir ortam.
  • This_is_Heavy kullanıcısına yanıt
    Ama şöyle birşey var internette herturlu şey kolaylıkla erişilebilir şekilde iyi ve kötüyü ayırt edemeyen insanlar televizyonda izliyor veliler bu konuda çocuklarıni denetim altında tutmali

• https://youtu.be/TmRmQbo61Pw

• Cesaretini takdir ediyorum

• Sağlasın

• Arkadaş en azından farklı bir şeyler yapıyor.En kötü konu çeşitliliği oluyor.Bilgi bilgidir.

• drag nedir ne değildir
  • Drag race i biliyom da bunları duymadım. İyi ki de duymadım.

• new york tayken vardi bar da bitane. gozumu alamamistim cok guzeldi kiyafeti makyaji abartili saci falan. tam bir showgirl. hatta yanina gidip gorunusune ovgu yapmistim :f
  • okumadım ama şey mi bu kolpaçino bombada karakoldaki sahneyle alakalı mı

• pcdaly kullanıcısına yanıt
    İşin asıl eğlenceli kısmı bu zaten kadın karigaturu gibi olmak :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.