Şimdi Ara

DR PLAKALAR HAKKINDA.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70
Cevap
0
Favori
19.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: geremy

bence resmi plaka haricindekiler trafikde bir önem arzetmiyor.
    doktorların dr avukatların av subayların sb alması çokda gerekli ve hayati önem taşımıyor.
    ben trafikde dr plaka gördüğüm zaman camlarındada amblem varmı diye bakıyorum.
    zaten pek çok sağlk kuruluşunun ya stikerı var yada araç önemliyse görevli kartı bulunuyor.
    ben daha önceki aracımı doktordan almıştım dr plaka idi hiç bir fayda ve zararını görmedim.
    yoruma açık ama ben doktorların illa dr plakası alması gereklidir tezine karşıyım.

benim plakam DR biraz zor oldu ama alabildim. camda tıp amblemi yok maalesef çünkü bulamadım :)
    bir kaza yerinde yada vatandaş bir yerde düşüp kaldıysa oradan geçen bir doktorun olaya müdahale etmemesi suçtur. zaten etik de değildir.
    bence dr lara bu plaka zorla verilmeli. o zaman kaza yerinden transit geçip gidemezler.giderse vede bu vatandaş dr ise verin plakayı tabip odasına soruşturma başlasın.(bu arada çoğu hekimin kaza durumunda elinden geleni yaptığını sanıyorum, ama yapmayanlarda eminim vardır.) ben ambulansla olay yerine gittiğim zamanlarda bir kaç kez olay yerinden geçen bir doktorun yaralılara müdahale ettiğine şahit oldum.
    bence zorunlu verilmeli

• quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

quote:

Orjinalden alıntı: geremy

şunuda eklemek isterim günümüzde halen vatandaşımız ambulansa yol vermeyi bilmiyor dr plakayı kimse takmaz.

bu konuda eskisinden daha iyi olduğumuzu düşünüyorum...
    artık nerede görsem ışık falan dinlemeyip ambulansa yol açılıyor....
    yeri geliyor karşı şerit bile duruyor...

ama tabi bazı gerizekalılar anlamıyormu vermiyormu anlamıyorumda...

eskiye nazaran sanki daha iimiş gibi şimdi...

vatandaş bizim ambulansa arkadan çarpmıştı:)) üstelik tepe lambalarıda açıktı

vatandaş genelde yol veriyor ama umursamayanlarda az değil hala. el kol hareketleri bile yapan var.

• quote:

Orjinalden alıntı: attractivegipsy

Nedir bu doktorların girdikleri her yerde sıfatlarını ortaya koyma cabası.

Basit bir kompleks diyip geçiştirebilirmiyiz ?

Açılın ben doktorum...

Yol verin öncelik tanıyın park yerı saglayın. Sebep ?

Doktor o :) Hey maşallah.

bir doktorun bankaya giderken ben doktorum dediğini sanmıyorum . eğer yapıyorsa ona yol verenden hesap soracaksın. bir dr yol verin ben dr um diyorsa tıbbi bir sebebi muhakkak vardır.
    bende dr lara karşı kompleksli davranıldığı kanısındayım.
    bak bu bir gerçektir; hakimin savcının giremediği eve dr girebilir. doktorun aslında bir önceliği vardır.
    ama herşeyde olduğu gibi suistimalde oluyordur. çürk elmalara her yerde rastlayabilirsiniz değilmi? onun için GENELLMEYELİM lütfen.

• Millet acil bir durumda ambulansın gecmesine dikkat etmiyor dr plakalı aracları takıcaklarını hiç sanmıyorum.İnsan hayatı ucuz maalesef.

Bazıları da bu plakayı ezik psikolojisi nedeniyle kullanıyor mesela adam pratisyen veya tıbbi laboratuvar da görevli alıyor dr plakayı cok yazık kime neyi isptalıyacaksın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

quote:

Açılın ben doktorum...

bir doktorun bankaya giderken ben doktorum dediğini sanmıyorum . eğer yapıyorsa ona yol verenden hesap soracaksın. bir dr yol verin ben dr um diyorsa tıbbi bir sebebi muhakkak vardır.
    bak bu bir gerçektir; hakimin savcının giremediği eve dr girebilir. doktorun aslında bir önceliği vardır.
    ama herşeyde olduğu gibi suistimalde oluyordur. çürk elmalara her yerde rastlayabilirsiniz değilmi? onun için GENELLMEYELİM lütfen.

iyi de niye zoruna gidiyor ?

• quote:

Orjinalden alıntı: liarda

Millet acil bir durumda ambulansın gecmesine dikkat etmiyor dr plakalı aracları takıcaklarını hiç sanmıyorum.İnsan hayatı ucuz maalesef.

Bazıları da bu plakayı ezik psikolojisi nedeniyle kullanıyor mesela adam pratisyen veya tıbbi laboratuvar da görevli alıyor dr plakayı cok yazık kime neyi isptalıyacaksın.

liarda sen pratisyen hekimin ne olduğunu bilmiyorsun.
    pratisyen hekimler sapına kadar doktordurlar. sadece uzman değildirler yani branşlaşmamışlardır.
    sağlık ocaklarında ve 112 acillerde ve devlet hastaneleri acilinde sizi muayene edenler pratisyen doktorlardır.
  • quote:

quote:

quote:

Açılın ben doktorum...

senden daha düzgün bir cevap beklerdim bu cevap senin kompleksini gösteriyor.
    zoruma giden bişey yok, nereden çıkardın? seni aydınlatmak istedim sadece.
    yazdıklarımdan zoruma gittiğini çıkardıysan bravo ne diyebilirimki.

• bir daha doğsam asla olmak istemediğim meslek doktorluk
    çokta tamah edilecek bir meslek değil

hani patrona ya müdüre
    ya gardaş bana ilham gelmiyor bu aralar reçete yazamıyorum
    ben şöyle bir bodruma çeşmeye akıp gelsem ilham gelse diyemiyorsun ki
    ilham gelmiyorsa aç oku braunwald ı diyor kestirip atıyor a.s

bir sürü duba gibi yemiş yemiş ıçmamış bir sürü adam ekşimsi peynir gibi kokan bedenler
    aksıranı ıksıranı tıksıranı

içim daraldı ıyyy ıyy
    ben defile öncesi mankenlerin elbisesini düzelten giyinmelerine yardım eden bellboy benzeri birşey olmak istiyorum abi
  • DR plakanın avantajını değil dezavantajını gördük, seneler önce Polatlıda rampaya yatan polise, sollama yasağından yakalandım, cezayı yazdıktan sonra nerde doktorsun dedi, ben doktor değilim amca plaka DR, bizim ilçede seriler DR gidiyor zaten arabada babamın dedim ama nafile...
    Şimdi kendi aracımda bir bakanlık amblemim var ama bişeye fayda etmiyor, ne varsa hemşeri muhabbetinde var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fuats-fuat

bir daha doğsam asla olmak istemediğim meslek doktorluk
    çokta tamah edilecek bir meslek değil

hani patrona ya müdüre
    ya gardaş bana ilham gelmiyor bu aralar reçete yazamıyorum
    ben şöyle bir bodruma çeşmeye akıp gelsem ilham gelse diyemiyorsun ki
    ilham gelmiyorsa aç oku braunwald ı diyor kestirip atıyor a.s

bir sürü duba gibi yemiş yemiş ıçmamış bir sürü adam ekşimsi peynir gibi kokan bedenler
    aksıranı ıksıranı tıksıranı

içim daraldı ıyyy ıyy
    ben defile öncesi mankenlerin elbisesini düzelten giyinmelerine yardım eden bellboy benzeri birşey olmak istiyorum abi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Açılın ben doktorum...

senden daha düzgün bir cevap beklerdim bu cevap senin kompleksini gösteriyor.
    zoruma giden bişey yok, nereden çıkardın? seni aydınlatmak istedim sadece.
    yazdıklarımdan zoruma gittiğini çıkardıysan bravo ne diyebilirimki.

Niye kompleks yapayım.. Mesajında bır serzeniş hissettim ona istinaden sordum..

Yeri gelince Hocam der cektımı ilikler saygı gosterırım. :)

Aman benım kompleks yaptıgmı dusnme de ne dersen de

Rica ediyorum.

• valla babam öğretmen ama plaka DR805 bizimde
  • nedense işin içinde dr olunca genellemelerle karşılaşıyoruz.
    genelleme yapmamak gerektiğini belirtmek istedim, sen ''zorunamı gitti'' diyorsun bir açıklama yapman gerekirken böyle bir cevaba şaşırdım belkide klavyen sürçmüştür. herneyse

aynı olayı yani genellemeyi desiya arkadaşımda yapmış. sanıldığı gibi 5000ytl falan aldığımız yok alan varsa bile sayılıdır. x5 piyasada çok ondan biliyorum ama q7 falan sizlerden öğrendim.
    avusturya ile ülkemizdeki farklılığın sorumlusu dr lar değildir. ülkeyi yönetenlerdir. bir kısım hekimi kalantor hale getiren bu zamana kadarki politikalardır.
    her iş kolunda herkes hep i..neliği yapar göze batmaz ama dr yaparsa bütün dr lar böyle zaten denir

bizleri fırsatçı olarak görmeyin aramızda fırsatçılarda var bakın onlar çokgüzel kazanırlar ama oranlarsan çok fazla değildir.
    insanlar dışarda x5 ile gezen dr u görüyorlar dr ların çoğu clioya megana, focusa biniyorlar.
    ama onlar görünmez.

arkadaşlar inşallah bize, özellikle bana işiniz düşmez ama düşerse de sizin için görevdeyiz. elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz.

• @lokosit,

öncelikle bazı söyleceklerim sizin için degil,size göre doktorlar içinde az,bana göre ise fazla olan grup içindir...

Diger fırsatçılarla dr ları bir tutamazsınız,sebebi ise saglıgın bir ticari meta olmamasıdır.o yüzden o çalmış bu çırpmış olayı bence anlamsız.

benim ve burdaki bazı arkadaşların tepkisi farkettiyseniz meslegi ticarete dönüştürmüş dr lara karşıdır.siz belki 5000 ytl kazanmıyor olabilirsiniz

ama benim çevremde ayda 3 defa avrupa uzakdogu ülklerini gezen prastiylenlerde var(bazısı kongre bazısı degil).acaba bunlara sizden fazla

para kazandıkları içinmi gidiyorlar.yoksa 1-2 ay bir ilacı yazdıkları içinmi?

başka bir örnek verelim,yakın arkadaşım doktor 5.000 ytl lik lcd tv aldı.saglık ocagında çalışan bir doktor.sizce parayı maaşındanmı verdi?günlük

200 hasta bakıp uçuk bir dönermi aldı?yoksa yine bişeylermi karaladı beyaz sayfalara?

bir başka örnek,2008 model mercedes kullanan doktorlarımız var burda,acaba kaç lira VERGİ ödedi bu sene?

yazalım bilgilenelim,önüne geleni anjiyo ya yollayanlar,hasta dışarda gezerken hastanede yatıyor gösterenler,arada haberlerde gördügümüz hastanın

dalagı yerine beynini alanlar

kusura bakmasın doktorlar ama dünya genelinde geçerli bir yeminleri var ve bu ülkede mutlaka bu yemine uyan çalışan çabalayan çok iyi doktorlarda

vardır.ama işin içine parayı sokan meslektaşlarınız malesef bu meslegin adını kötülüyorlar.bunu sizinde biliyor olmanız gerekir.ülkemizdeki saglık

sektörünün saglam bir tarafı yok zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CuCuK -- 9 Nisan 2008; 17:16:07 >

• bu saatten sonra dr plakanın sadece doktoru belirtmesi söz konusu olmaz
    zaten biliyorsunuz yargı mensupları ve askerlere ceza yazılamıyor tutanak düzenleniyor
    doktorları genellemeyelim lütfen (herkesin kötülüğü kendinedir başkasını katmayalım)
    seda sayan beni doktorlar yaktı demiş halbuki sadece bir plastik cerraha gitmiş ve adamın hakkında konuşuyor
    suçlarken tüm doktorları suçluyor

trafikte de doktora avantaj olmaz
    ambulansın eğer lambası yanıyorsa hemen yol verilmesi ve bazı uyanıklar gibi arkasından takip edilmemesi lazım
    çünkü o ambulansın içindeki biz de olabiliriz
  • quote:

Orjinalden alıntı: 307_Aslan

@lokosit,

öncelikle bazı söyleceklerim sizin için degil,size göre doktorlar içinde az,bana göre ise fazla olan grup içindir...

Diger fırsatçılarla dr ları bir tutamazsınız,sebebi ise saglıgın bir ticari meta olmamasıdır.o yüzden o çalmış bu çırpmış olayı bence anlamsız.

benim ve burdaki bazı arkadaşların tepkisi farkettiyseniz meslegi ticarete dönüştürmüş dr lara karşıdır.siz belki 5000 ytl kazanmıyor olabilirsiniz

ama benim çevremde ayda 3 defa avrupa uzakdogu ülklerini gezen prastiylenlerde var(bazısı kongre bazısı degil).acaba bunlara sizden fazla

para kazandıkları içinmi gidiyolar.yoksa 1-2 ay bir ilacı yazdıkları içinmi?

başka bir örnek verelim,yakın arkadaşım doktor 5.000 ytl lik lcd tv aldı.saglık ocagında çalışan bir doktor.sizce parayı maaşındanmı verdi?günlük

200 hasta bakıp uçuk bir dönermi aldı?yoksa yine bişeylermi karaladı beyaz sayfalara?

bir başka örnek,2008 model mercedes kullanan doktorlarımız var burda,acaba kaç lira VERGİ ödedi bu sene?

yazalım bilgilenelim,önüne geleni anjiyo ya yollayanlar,hasta dışarda gezerken hastanede yatıyor gösterenler,arada haberlerde gördügümüz hastanın

dalagı yerine beynini alanlar

kusura bakmasın doktorlar ama dünya genelinde geçerli bir yeminleri var ve bu ülkede mutlaka bu yemine uyan çalışan çabalayan çok iyi doktorlarda

var.ama işin içine parayı sokan meslektaşlarınız malesef bu meslegin adını kötülüyorlar.bunu sizinde biliyor olmanız gerekir.

inkar etmedimki zaten doğrudur söylediklerin.
    işin içine maalesef parayı sokan meslekdaşlarım vardır ve maalesef ben bile muayeneye gitsem bendende para alırlar, var böyle tipler iki kez kolum kırıldı ikisindede dr olarak muayenehaneye gitmediğim için ortopedist bu kol kırık dedi(gece)ve hizmetli alçıya aldı. ertesi gün başka bir ortopedist ile yeniden alçıya aldırdım. bu sadece sizlerin değil maalesef bizlerinde sorunu.
    sırf bu yüzden 18 yıldır diğer tüm meslek grupları 2-3 kere ek zam aldıkları halde biz alamadık.
    çünkü bütün doktorlar iyi kazanıyor

o ek zama ihtiyacı olan dr sayısıda az değildir.
    yaw plakamdan soğuttunuz beni

• zaten anlaşamadıgımz nokta bu durumdaki kişi sayısı

ben olsam dr plaka almazdım arabada en güzel plaka az dikkat çekeni
  • quote:

zaten anlaşamadıgımz nokta bu durumdaki kişi sayısı

18 yılda 1 dr plakam olmuş özendik şu başımıza gelene bak
  • quote:

quote:

yaş kaç bilmiyorum ama çapkınlık tarzı işler yoksa problem yok hocam dr ile yola devam

• quote:

quote:

quote:

yaş kaç bilmiyorum ama çapkınlık tarzı işler yoksa problem yok hocam dr ile yola devam

yok zaten bi çapkınlık yapsak bütün dr lar çapkın olacak. diğer meslekdaşlarımı töhmet altında bırakmamak için yapmıyorum yaşda çok maalesef şöölee 20 yıl geriye bi gitsek ne iyi olurdu

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.