Şimdi Ara

Download için geceleri Downclock yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar gece pc'mi (aslında notebook) indirme yapmak için açık bırakmak istiyorum ama uykumu da yesin istemiyorum, zaten eski ve güçsüz bir pc (1.6 celeron, 1gb ram, ati x200 on-b.) ama notebook olduğundan ısınıyor ve fan sesi geliyor. bir downclock yapsam, 1 ghz'e düşürsem, ekran kartını biraz boşaltsam, daha doğrusu bunları bir programla yapıp profil olarak kaydedip, indirme yaparken aktif hale getirmek sonra işim bitince düzeltmek istiyorum. uzun lafın kısası böyle bir program var mı?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Masaüstü olsa kolay ama laptop ta bu tür işler zor.
    Setfsb den laptop anakartına uyumlu profil var mı bir kontrol et %10 setfsb den ayar bulur cpu hızını düşürebilirsin.
  • güç ayarlarına iyice bak. olması lazım.
  • güç seçeneklerinin neresinde var
  • quote:

Orijinalden alıntı: malibaturhan

güç seçeneklerinin neresinde var

Windows Vista ya da 7 kullanıyorsan eğeri, sistem saatinin hemen yanındaki batarya tuşuna tek tıkladıktan sonra çıkan pencerede güç tasarrufu seçeneğini aktif hale getirirsen, işlemci hızın düşük bir frekansa sabitlenecektir. İşlemci çok eski değilse speed step tekolojisini destekliyordur ve bu özellikten yararlanabilirsin
  • BIOS ayarlarından downclock yapabilirsin. Bunun yanısıra VCPU düşüyormu değeri. Düşüyorsa indir voltajı. Böylece daha da az elektrik çeker, daha az ısınır. Ekran kartı için MSI Afterburner öneririm. Saat hızlarını düşürüp profil 1 den kaydedersin.
  • sanırım pc'm biraz eski kaldı ama teşekkürler
  • kafsına sık notebokun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xLasper -- 12 Eylül 2011; 20:11:01 >
  • alternatif olsa o kadar bile uğraşmam
  • bios güncellemesi ile hiçbirşey yapmadan hızını düşürebilirsin anakartının ve işlemcinin desteklemesi gerekir ama biraz şans işi win 7 kullanırsan işin daha kolay olur dediğim gibi laptop internet sitesine biir bak güncel bios vardır mutlaka ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.