Şimdi Ara

## Dota Rehberi## Dota Tarihi--Dota Nedir?--Nasıl Oynanır?--Sorularınız (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
590
Cevap
13
Favori
73.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maybe4you

5v5 bir oyunda solo kasacak bir sf yani nevermore'un karşısına hangi hero alınmalı ?
    Bi de bkb ve dagger kasmış nevermore durdurulabilir mi ?

Durdurulamayacak hero yoktur item buildin düzgün oldugu sürece.
    Nevermore'yi soloda kesecek çok hero var.
    Skywarth ile rahat kesebilirsin mesela.
    Onun harici Pudge ezebilir hooklar düzgün olursa.
    Blood rahat ezer.
    Sniper bile ezer eğer last hit'in sağlamsa. Önemli olan da zaten senin performansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness~

quote:

5v5 bir oyunda solo kasacak bir sf yani nevermore'un karşısına hangi hero alınmalı ?

Durdurulamayacak hero yoktur item buildin düzgün oldugu sürece.
    Nevermore'yi soloda kesecek çok hero var.
    Skywarth ile rahat kesebilirsin mesela.
    Onun harici Pudge ezebilir hooklar düzgün olursa.
    Blood rahat ezer.
    Sniper bile ezer eğer last hit'in sağlamsa. Önemli olan da zaten senin performansın.

Arkadaşa katılıyorum.İş kişide biyer support heroyla bile SF yi ezebilirsin düzgün oynarsan.Ama SF gerçekten Proysa Raze ustasıysa Early gamede oyunu alabiliyor.

• Peki beyler teke tek oyunda apom modunda hangi heroyu hiç düşünmeden alırsınız, yani karşı tarafı beklemeden?
    Ben mesela nessajı hiç düşünmeden alırım bazen ama diğer türlü karşıyı beklerim genelde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rammer

Peki beyler teke tek oyunda apom modunda hangi heroyu hiç düşünmeden alırsınız, yani karşı tarafı beklemeden?
    Ben mesela nessajı hiç düşünmeden alırım bazen ama diğer türlü karşıyı beklerim genelde.

Bu soru kişiden kişiye değişir.Genelde herkes en iyi oynadığı heroyu alır. Eğer hiç düşünmeyeceksek :) Genelde karşıyı beklerim.Ama senin sorunu cevaplamak adına cevap vereyim Atropos(Bane) 1vs1 de en etkili herolardandır.

Ölmez uyutur
    HP si azalır hp çeker
    Atağını alır vuramazsın
    Ultisiyle felç eder

Kısacası iyi oynarsan 15. DK da karşıya quit attırırsın 1 vs 1 de
  • quote:

Str heronu al ultisini atıcağı an dibine girip bm açıcaksın

Forumun DotA kısmına ilk kez geliyorum güzel konu tebrikler, bundan sonra buralarda takılmaya çalışıcam

Edit: Viper yada iyi oynayabiliyorsan Tinker Sf'ye rahat verdirmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZéRo -- 19 Haziran 2012; 10:00:47 >
  • quote:

Peki beyler teke tek oyunda apom modunda hangi heroyu hiç düşünmeden alırsınız, yani karşı tarafı beklemeden?

Saçma Nessaj'a karşı bir Naga alırsın işi biter.

Ama Lycan, Troll veya Slark 1v1'de durdurulamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackGhosen

quote:

Saçma Nessaj'a karşı bir Naga alırsın işi biter.

Ama Lycan, Troll veya Slark 1v1'de durdurulamaz.

Nessajın ultisi varken her türlü alır nagayı. Ama tabi naga akıllı oynar, nessajın ilüzyonlar varken girmezse oyunu naga alır haklısın. Ama yinede belli olmaz. Iyi oynayan alır bence.
    Ayrıca slardar slarkı ezer. Void trolle, slardar da lycana karşı seçilebilir.

• Axe vs barathum mod apom kim alır oyunu bi de barathum vs lord of avernus yine mod apom kim alır ?

• quote:

Axe vs barathum mod apom kim alır oyunu bi de barathum vs lord of avernus yine mod apom kim alır ?

Hocam yanlış anlamada çok garip sorular soruyorsun ve tartışmalı sorular bunlar.Biri axe der biri barat der kan gövdeyi götürür burda.Dotada her heronun kendine has özellikleri vardır.Ve dota takım oyunudur.Oyun içinde hangisini etkili kullanabilirsen o takımı taşırsın.Bazı Axe oynayanlar vardır 2-3 baratı cebinden cıkarır.Bazı baratlar vardır oyunu tek alır.O yüzden bunları oynaya oynaya anlarsın zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Never More

quote:

Axe vs barathum mod apom kim alır oyunu bi de barathum vs lord of avernus yine mod apom kim alır ?

Hocam yanlış anlamada çok garip sorular soruyorsun ve tartışmalı sorular bunlar.Biri axe der biri barat der kan gövdeyi götürür burda.Dotada her heronun kendine has özellikleri vardır.Ve dota takım oyunudur.Oyun içinde hangisini etkili kullanabilirsen o takımı taşırsın.Bazı Axe oynayanlar vardır 2-3 baratı cebinden cıkarır.Bazı baratlar vardır oyunu tek alır.O yüzden bunları oynaya oynaya anlarsın zaten.

Niye yanlış anlayayım ki :D çok doğru söyledin ben bazen garip sorular sorarım ondan gülüyorum :D ben düşündüm barathum stun özelliği falan var axe oyun başı kastırmaz ona göre kim daha avantajlı. Hem zaten ben takım oyunu sormadım 1 vs 1 sordum. Hatırlarım bi kere karşıda tüm imba herolar vardı troll voide mortred slardar falan :) bizde 3 tane manacı vardı ama oyun başı kastırmadık adamlar sıkıldı çektiler heroları base'e :D
    hocam sen de kusura bakma ne yapıyım aklıma soracak bunlar geldi :)

• Şöyle diyeyim sana kullanan kişiyle alakalıdır.Support hero bile alsan sağlam bi carryi kesebilirsin.İş kişide bitiyor Dota 'yı dota yapanda budur zaten.
  • quote:

Şöyle diyeyim sana kullanan kişiyle alakalıdır.Support hero bile alsan sağlam bi carryi kesebilirsin.İş kişide bitiyor Dota 'yı dota yapanda budur zaten.

Hocam iş kişide bitiyor diyorsun da kişi çok kötü oynamadıktan sonra naix'le centaur'u yener mesela. Burada naix avantajlıdır deriz. Hatta naix centaur'un antisi değil mi :)

• quote:

quote:

Şöyle diyeyim sana kullanan kişiyle alakalıdır.Support hero bile alsan sağlam bi carryi kesebilirsin.İş kişide bitiyor Dota 'yı dota yapanda budur zaten.

Hocam iş kişide bitiyor diyorsun da kişi çok kötü oynamadıktan sonra naix'le centaur'u yener mesela. Burada naix avantajlıdır deriz. Hatta naix centaur'un antisi değil mi :)

Hocam yine de iş kişide bitiyor yani. Çok kötü oynamadıktan sonra diyorsun. Yani becerisi var ki yenebiliyor.
    Naix alıp saçma sapan item kasan adamlar var. 40 dk. nc kasıp zerre item kasamayan adam var. Deli gibi ezen adam da var. Kişiden kişiye değişiyor yine.
    Naix çoğu STR heroların antisi zaten.

• Bu konu ne güzel olmuş böyle elinize sağlık.Oyuna yeni başladım sayılır ben de 2 hafta anca oldu birkaç heronun item ve skill dizilimini sorsam

razor
    knight davion
    balanar
    rikimaru
    jah'rakal

bunları nasıl yapsam sağlam olurum.sürekli axeyle oynamaktan heronun prosu oldum resmen ama bir tek onla olmuyor yani.şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kanıksanmış Düşünce

Bu konu ne güzel olmuş böyle elinize sağlık.Oyuna yeni başladım sayılır ben de 2 hafta anca oldu birkaç heronun item ve skill dizilimini sorsam

razor
    knight davion
    balanar
    rikimaru
    jah'rakal

bunları nasıl yapsam sağlam olurum.sürekli axeyle oynamaktan heronun prosu oldum resmen ama bir tek onla olmuyor yani.şimdiden teşekkürler

rikiyi ben de sormuştum hocam hemen yardım edeyim

Riki İtem : Pt-Diffusal blade-Vlad-Basher-curias-Abyssal blade
    Riki Skil : 1 kez smoke verdikten sonra 2-3 fullerim
  • Ben olsam şöyle kasardım.
    razor pt, lothar, manta, b.fly, mkb, buriza duruma göre oyun başı vg kasılabilir.
    knight davion bu hero tam tank ve atak speed'i az. Pt duruma göre mom, vg (oyun sonu taraska) assault, mkb, buriza
    balanar bu hero bir gece ansızın gelebilir :) ama gece olmadığı zamanlarda atak speed'i az. Pt, vladmir, sy, cranıum, taraska, assault
    rikimaru pt, eğer kasabilirsen eye of skadi anasını ağlatır :) zor kasarım diyorsan sy, sis içinde mom + cranıum süper oluyor :) , b.fly, mkb
    jah'rakal pt, domi(oyun sonu satanik), b.fly, buriza, mkb, lothar, gerekirse avatar . Benden bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maybe4you -- 27 Haziran 2012; 8:35:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kanıksanmış Düşünce

Bu konu ne güzel olmuş böyle elinize sağlık.Oyuna yeni başladım sayılır ben de 2 hafta anca oldu birkaç heronun item ve skill dizilimini sorsam

razor
    knight davion
    balanar
    rikimaru
    jah'rakal

Item dizilimini söylemişler, bende skilleri söyleyeyim kendimce.
    Önce şunu söyleyeyim bazen ilk skilli bekletip karşıma gelen 2 heroyu gördükten sonra veriyorum. Ama genelde şu şekilde:
    Davion: Bunda önce stuna ver her zaman, sonra karşıdaki herolara göre eğer range ise(rahatsız ediyorlar ise) 3e ver, sonra 1i fulle. Yani 2311141... şeklinde, sonrası yine karşıya göre.
    Razor: 1312141... şeklinde veriyorum ben, bundan sonrası yine oyunun durumuna göre.
    Riki: 2132242333...
    Balanar: 1213113433... burda niye 6 levelde ultiye vermedin dersen; o sırada zaten gece oluyor ve ultiye gerek yok, gecenin bitmesine yakın ultiye vermen daha yararlı olur.
    Troll: 21232423...

• Sağ olun yardımlarınız için son bir şey daha soracağım.Bir hero var adını bilmiyorum böyle siyah büyük bi ruh,uçarak haraket ediyor çoğalıyor falan.Epey güçlü bir şey Axe ile çok zorlanıyorum ona karşı onun adı ne,skill dizilimi ve itemleri nasıl olmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: minimelist

Sağ olun yardımlarınız için son bir şey daha soracağım.Bir hero var adını bilmiyorum böyle siyah büyük bi ruh,uçarak haraket ediyor çoğalıyor falan.Epey güçlü bir şey Axe ile çok zorlanıyorum ona karşı onun adı ne,skill dizilimi ve itemleri nasıl olmalı?
    Death Prophet(Krobelus) http://www.dota2wiki.com/wiki/Death_Prophet

Tamamen şahsi yorumumdur yanlışım varsa düzeltiniz.

+ ları

+Ultisi oyunun en etkili ultilerindendir(Kule-pushlama Takım fightlarda ve tek yakaladığında affetmez)
    + 1. Skil ( Swarm) Dmg'si iyi Cd si düşük ( 3. skili fullediğin zaman özellikle)
    + Yine 3.Skile bağlı olarak Movement Speed yüksek
    +Silencesi var anlatmaya gerek yok zaten silence candır. :)
    +Kasarsa ölmesi zor ve skilleri sayesindede başrolü üstlenebilir.

- leri

-Kasamazsa çok etkisiz hp si düşük pasif kalır
    -Başlarda manaya çok ihtiyaç duyar
    -Stun-Silence-Mana Steal herolarına karşı dayanıksız.

Kastığım İtemler: Phase bot -Blood Stone(Kesinlikle) -Shiva Guard - Scythe of Vyse (hex)- Burdan sonrası isteğe bağlı genelde Oyun sonlarıda doğru Eye OF skadi veya Trasq kasarım.

Skiller: Silence ye 1 kez verdikten sonra 1. Skili fullerim(Swarm) Geri kalanı ulti ve 3. skile veririm.Ondan sonra silence fullerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Never More -- 26 Haziran 2012; 12:58:06 >

• Hayır hocam bu değil malesef.Simsiyah renkte böyle bi skilli var çoğalıp kesiyordu diye hatırlıyorum.Havada uçarak ilerliyor.Birçok heronun antisi diye demişlerdi bana hatta.Sağol genede yazdıkların için
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.