Şimdi Ara

## Dota Rehberi## Dota Tarihi--Dota Nedir?--Nasıl Oynanır?--Sorularınız (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
590
Cevap
13
Favori
73.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Çalışan Ağustos Böceği

hocam yine build istemeye geldim

omniknight
    skeleton king
    lesrach
    axe
    broodmother
    huskar

şimdiden teşekkürler

Yine kendi kastığım itemler

Omni Knight : Phase bot-Soul Ring bu 2 itemden sonra oynacağın role göre değişir tank oynayacaksan + shiva + Taras

Skeleton King: Pt + Hand Of midas + Armlet of Mordiggian + Taras + assault gerisi kafana göre

Lesrac: Arcane bot + blood stone(Olmadan olmaz) + Scythe of Vyse +Shiva+aganim

Axe: Arcane bot + Vanguard+ dagger + blade mail + taras diğerleri sana kalmış

Brood: Pt+ soulring+bkb+ Orchid + butterfly+mkb

Huskar : pt+domi+Armlet of Mordiggian + bkb + (Domiyi sataniğe çevir bunlardan sonra) + Crit yada Mkb kasabilirsin öldürmek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Never More

quote:

omniknight
    skeleton king
    lesrach
    axe
    broodmother
    huskar

şimdiden teşekkürler

Omni Knight : Phase bot-Soul Ring bu 2 itemden sonra oynacağın role göre değişir tank oynayacaksan + shiva + Taras

Skeleton King: Pt + Hand Of midas + Armlet of Mordiggian + Taras + assault gerisi kafana göre

Huskar : pt+domi+Armlet of Mordiggian + bkb + (Domiyi sataniğe çevir bunlardan sonra) + Crit yada Mkb kasabilirsin öldürmek için.

bu sekilde yardimci olamazsin. o esyalarin her birinin neden kullanildigini bilmek zorunda oyuncu. health mi veriyor, mana mi, yoksa regen mi? veya damage block mi, spell immunity mi vs.

• quote:

LivingDeads69

İyi diyosunda kardeşim o adam dotaya fazla yabancı değil ona bi kaç kez böyle yardımcı oldum itemleri tanıyor bildiğim kadarıyla ne kasacağını soruyor sadece bende kendi kastığım şekilde yardımcı olmaya çalışıyorum.Eğer sanada yardımcı olabileceğim bi konu varsa detaylı anlatırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Never More -- 10 Haziran 2012; 21:12:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LivingDeads69

quote:

quote:

omniknight
    skeleton king
    lesrach
    axe
    broodmother
    huskar

şimdiden teşekkürler

bu sekilde yardimci olamazsin. o esyalarin her birinin neden kullanildigini bilmek zorunda oyuncu. health mi veriyor, mana mi, yoksa regen mi? veya damage block mi, spell immunity mi vs.

nevermore gayet iyi yardımcı oluyor.ben sadece herolara ne kasılacağını bilmiyorum,item özelliklerini biliyorum.bilmediğim item varsa da botlarla oynarken öğrenmiş oluyorum

• quote:

quote:

omniknight
    skeleton king
    lesrach
    axe
    broodmother
    huskar

şimdiden teşekkürler

Hocam müsaden olursa birkaç item buildde benim önerim olur isteyen arkadaşlara.

• quote:

quote:

omniknight
    skeleton king
    lesrach
    axe
    broodmother
    huskar

şimdiden teşekkürler

Geçen gün Axe'a Tranquil Boots denedim felaket oldu

• quote:

vigNerd

Oda güzel bir seçim yalnız oyun başlarında dagger+ulti+ skiller fazla mana gerektiriyor o yüzden ben arcaneden şaşmıyorum.
  • yeni rehberlere ihtiyacım var

crystal maiden
    ancient app.
    shadow shaman
    natures prophet
    mortred
    gyro
    morpling
    weaver
    clinkz
  • quote:

yeni rehberlere ihtiyacım var

crystal maiden
    ancient app.
    shadow shaman
    natures prophet
    mortred
    gyro
    morpling
    weaver
    clinkz

Kendi oynadığım stillerden naçizane tavsiye verebilirim.

Crystal M. = Phase bot, Dagger, Aghanim, eğer karsıda fazla disabler, stuner hero var ise Bkb, carry hero fazla ise ghost veya lothar,
    Eğer ki oyun bası çok zorlayacak herolar var ise meka'da kasabilirsin.

Ancient = Arcane bot, Eul's scepter of divinity, Dagon, Ghost scepter(ileri de eternal yaparsan süper oluyor), Shiva seklinde kasarsan tam bir nuker oluyor hero.
    Ufak bir not = Ancient 1. skilini atıp Eul'u atarsan adam havadan düstükten sonra stunlanıyor. Böylece ultiyi rahat yedirirsin.

Shadow shaman = Arcane bot, Eul's scepter of divinity, Aghanim, Dagger
    Ufak bir not = Eul'u düsmana atıp hero düsmeden yılanları heronun düstügü yere dikersen düsman yılanların arasında kalıyor. Kacabilecek bir hero ise direk vodoo ve tutma skili ile rahat rahat kesebilirsin.

Furion = 2 sekilde oynuyorum ben bu heroyu eğer sadece kule oynayacaksam 1. sekil, Kill odaklı oynayacaksam 2. sekil olarak yazayım.
    1. Sekil = PT, Aghanim, Orchid, Hex, Shiva
    2. Sekil = PT, Dagon, Aghanim, Mkb, Buriza

Mortred = Oyunun en iyi carry herosu bana göre.
    PT, Medallion of Courage, Domi(ileride satanic), Bkb, Bash(ileri de abyysal)

Gyro = Arcane bot, Force veya Dagger, Aghanim, Ghost scepter(ileri de eternal), Shiva

Morphling = PT, Domi(ileri de satanic), Eternal, Manta, Skadi

Weaver = PT, Vanguard, Mkb, Buriza, Skadi

Clinkz = PT, Orchid, Buriza, Mkb, Butterfly

İtem build oyunlara göre yapılır normalde ama benim genelde kullandığım buildler bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkness~

Hocam bence Maiden'a Pt daha mantıklı. Zaten dayanıksız bir hero pt hiç değilse biraz zorlaştırıyor ölmesini.

Mkb'nin True Strike özelliği orblarla çalışmıyor bu arada. O yüzden Weaver ve Clinkz'e tercih etmiyorlar genelde.

Pusher Furion'a Mjollnir denemenizi tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: vigNerd

quote:

Hocam bence Maiden'a Pt daha mantıklı. Zaten dayanıksız bir hero pt hiç değilse biraz zorlaştırıyor ölmesini.

Mkb'nin True Strike özelliği orblarla çalışmıyor bu arada. O yüzden Weaver ve Clinkz'e tercih etmiyorlar genelde.

CM'ye PT'de kasılır doğru söylüyorsun. Oyun basındaki hp açığını 2 bracer ile kapatıyorum ben genelde. O yüzden phase kasıyorum.

Weaver ve Clinkz'de mkb'nin true özelliği islemiyor biliyorum ama gerek verdiği dmg gerekse a.speed için gerekli bi item bana göre tabi . Clinkz'e çoğu zaman orchid yerine bash kasarım mesela.

Furion'a push kasarken mjo'yu yazmamışım haklısın o konuda. Hex veya orchid yerine kasılabilir o da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hater- -- 14 Haziran 2012; 13:11:42 >

• quote:

quote:

quote:

CM'ye PT'de kasılır doğru söylüyorsun. Oyun basındaki hp açığını 2 bracer ile kapatıyorum ben genelde. O yüzden phase kasıyorum.

Weaver ve Clinkz'de mkb'nin true özelliği islemiyor biliyorum ama gerek verdiği dmg gerekse a.speed için gerekli bi item bana göre tabi . Clinkz'e çoğu zaman orchid yerine bash kasarım mesela.

Furion'a push kasarken mjo'yu yazmamışım haklısın o konuda. Hex veya orchid yerine kasılabilir o da.

Mkb attack speed vermiyor hocam başka bir itemle karıştırdın herhalde .

Furion'a Necronomicon'da iyi oluyor onu unutmuşum

• quote:

vignerd

Veriyor dostum.

http://www.dota2wiki.com/wiki/Monkey_King_Bar
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Mkb attack speed vermiyor hocam başka bir itemle karıştırdın herhalde .

Furion'a Necronomicon'da iyi oluyor onu unutmuşum

Hocam bence sen karıştırdın.

Necro'ları Rexxar harici karsıda invis hero yoksa pek kasmam.

• quote:

quote:

vignerd

Veriyor dostum.

http://www.dota2wiki.com/wiki/Monkey_King_Bar

Dikkat etmemiştim, değişmiş demekki.

@Darkness

Hocam Necroların auraları sayesinde çok iyi push yapılıyor denemeni tavsiye ederim.
  • Eye of skadi weaver'de çalışıyor mu ? O item buff pleyzır değil mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler yine bi sorum var : mesela bir lina ve centaur düşünürsek, ikiside 16 lvl olsun, linada aghanim var ve ultisi 1250 vuruyor, centaurda da hood ve bm var. Şimdi normalde bu ulti yaklaşık 1100 can götürür ama hood da olduğu için 700 götürür diyelim.
    1) Centaur bm açıkken bu ultiyi yerse linadan ne kadar can gider 700 mü, 1100 mü? (linada hood yok)
    2) Peki linada hood olsa ne kadar can gider?

• quote:

Orijinalden alıntı: maybe4you

Eye of skadi weaver'de çalışıyor mu ? O item buff pleyzır değil mi ?

Çalışıyor. Ayrıca clinkz'in arrowu ile de çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hater- -- 16 Haziran 2012; 10:02:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rammer

Beyler yine bi sorum var : mesela bir lina ve centaur düşünürsek, ikiside 16 lvl olsun, linada aghanim var ve ultisi 1250 vuruyor, centaurda da hood ve bm var. Şimdi normalde bu ulti yaklaşık 1100 can götürür ama hood da olduğu için 700 götürür diyelim.
    1) Centaur bm açıkken bu ultiyi yerse linadan ne kadar can gider 700 mü, 1100 mü? (linada hood yok)
    2) Peki linada hood olsa ne kadar can gider?

Blade Mail:

+22 Damage
    +5 Armor
    +10 Intelligence
    -Active Damage Return

Tam emin olmamakla birlikte şöyle diyeyim.Senin adama attığın damage atıyorum 600 ise sana geri dönecek olanda o damagedir sende ne item olduğu önemli değil.Ona vurduğun zaman ona etki eden damage önemli.

Oyunda başıma geldi lion la bm açmış bloda 600 küsür vurdum 700 hp vardı bende geldi tek 1 vuruşta kesti beni.

• 5v5 bir oyunda solo kasacak bir sf yani nevermore'un karşısına hangi hero alınmalı ?
    Bi de bkb ve dagger kasmış nevermore durdurulabilir mi ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.