Şimdi Ara

Dota'da Neden Surrender Yok?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
2.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son günlerde attığım aşağıdaki iki maç, bana neden Dota'da "Surrender" olmadığını bir kez daha hatırlattı. İki oyunda da Early ve Mid Game'de ağır bir şekilde eziliyor olmamıza rağmen ikisini de cevirdik.

http://www.dotabuff.com/matches/828316828

****************************************************************************************************

http://www.dotabuff.com/matches/830258751

Siz siz olun, asla pes etmeyin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasyonal Sosyalist -- 12 Ağustos 2014; 3:18:15 >

• honorable mention
    emoluklarıma karşı %60 winrate'e ulaştım

zamanı olan replayleri indirsin, ve mid game'de olanlara baksın, ve nasıl döndüğüne. hele team chatte yazdıklarımı görseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nintendo. -- 12 Ağustos 2014; 3:30:33 >
  • Kesinlikle katiliyorum. Dota 2'de fark yaratan bazen 50 dakikalik saglam takim calismasi, bazen de sadece bir click oluyor. Isin guzel yani oyun bu esnekligine ragmen stabilite konusunda da cok gelismis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nintendo.

honorable mention

zamanı olan replayleri indirsin, ve mid game'de olanlara baksın, ve nasıl döndüğüne. hele team chatte yazdıklarımı görseniz

Dakika 20 Blink D. ve BoT ancak bitti.
    Birisi de Dire Jungle'ında farm atıyordu zaten kaybedeceğiz diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasyonal Sosyalist -- 12 Ağustos 2014; 4:01:04 >
  • http://www.dotabuff.com/matches/824681476
    bu da naixle kaybettiğim maç dakika 40daki gold farkına bakın
  • Klasik snowball throwu gelmis clinkzden, 0 farm 45 dakika 100 creep

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kacmasikortil

Klasik snowball throwu gelmis clinkzden, 0 farm 45 dakika 100 creep

Biraz daha ilginç gelişti olaylar aslında. İki tane barrackımızı alınca rahata yattılar. Oyunu bitirmek için geldikleri kombatı da her nasılsa biz aldık. TB adamların alt barrack'ını daha önceden almıştı zaten. Çektik BoT'larımızı, girdik Radiant Highground'una ve aldık oyunu.

Ek: TB'nin TD ( Tower Damage )'ı da anlatıyor yaşananları az çok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rasyonal Sosyalist

quote:

Orijinalden alıntı: Kacmasikortil

Klasik snowball throwu gelmis clinkzden, 0 farm 45 dakika 100 creep

Biraz daha ilginç gelişti olaylar aslında. İki tane barrackımızı alınca rahata yattılar. Oyunu bitirmek için geldikleri kombatı da her nasılsa biz aldık. TB adamların alt barrack'ını daha önceden almıştı zaten. Çektik BoT'larımızı, girdik Radiant Highground'una ve aldık oyunu.

Ek: TB'nin TD ( Tower Damage )'ı da anlatıyor yaşananları az çok.

Garip olmus beklenmedik throwlar karsidan guzel oluyor, tb isini yapmisda benim merak ettigim timber nasil oyun boyu 0 tower damage :D yanlislikla vurur insan

• Dedim belki HH yada last hitte falan geçmişsinizdir o yüzdendir dedim yok hepsinde geçmişler ama kaybetmişler her şey stat demek değilmiş
  • quote:

honorable mention

hocam dh odasında da sormuştum ama siz yoktunuz galiba. nickiniz neydi:? eklersem iyi olur
  • Bizim de çok başımıza geldi böyle oyunlar, 25 dakika 30 dakika ts'de "bu ne ya böyle takım mı olur kaybederiz tabi şu herife bak" tarzı takımın dedikodusunu yapıp ağlarken 45. dakikada kazandığımız oyunlar var. "Biz bu maçı niye kazandık" diye replay izlediğim ve çözemediğim maçlar var.
  • quote:

honorable mention

Terör picker die in hellerino pls

• Eger takimda gayret olmazsa bazi maclar gercekten donmuyor. Ama son ana kadar defans yapip tf kazanmaya calisan adamlar olursa oyunu lehine cevirmeniz cok kolay. Mesela 9-0 timber oynadigim oyunda ben ve legion disinda herkes oyunun bizim icin bittigini kabullendi ve baseye cekildi tf lere gelmedikeri icin bizim de elimizden birsey gelmedi.

• Rasyonal Sosyalist kullanıcısına yanıt
    Valla adamların barakaları almasını gerçekten çok seviyorum,böyle bi rahata geçiyorlar falan filan,bir kaç item bitti mi bir doğramaya başlıyorsun bunları,bugün slarka linken kastıktan sonra 35-15 yenildiğimiz oyunu taşıdım :D
  • aynen iyiki yok salak ruslar daha adam fb verince gg veriyor heralde oyun 2. 3. dakikalarda biterdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rasyonal Sosyalist

Son günlerde attığım aşağıdaki iki maç, bana neden Dota'da "Surrender" olmadığını bir kez daha hatırlattı. İki oyunda da Early ve Mid Game'de ağır bir şekilde eziliyor olmamıza rağmen ikisini de cevirdik.

http://www.dotabuff.com/matches/828316828

****************************************************************************************************

http://www.dotabuff.com/matches/830258751

Siz siz olun, asla pes etmeyin!

Kesinlikle +1 ezerken ezilebilir ezilirken oyun sonunda ezebilirsiniz.

• İşi sadece comeback/kazanmak olarak düşünmeyin. Bazen takımındaki adamlar seni öyle bir duruma getiriyorlar ki oynayasın gelmiyor, uyarmana rağmen saçma sapan pickler, ranked apta random atıp sonra 'benim antimi aldılar ühühü' diye ağlayanlar vs...Ben adamdan adamda benden nefret ettiyse uzatmanın anlamı yok FF sistemi şart...Oyunu zoraki oynuyorsam varsın 25 rank eksilsin...

Yoksa tabi ki her oyun dönebilir...Oyun içi dönmeyecekse bile uç örnek olarak vereyim, adamlar 4-5 ark ve bağlantıları koptu vs...Comeback her zaman mümkün.
  • Takımdakilerin beyni olunca comeback yapma şansı, 5 vs 4 kazanma şansı falan oluyor. 15 dk item almayıp (bot bile almadı 2-3k parayla gezdi) 0 10 0 giden Clinkze ragmen kazandık dün, takımda bir CM vardı adam carry'im diye gank yediğimde zor durumda kaldığımda ortaya atlayıp force-meka-skill kullanarak beni hayatta tuttu sonra kendi öldü kaç kere, yanımda olsa öpecektim alnından kurban olurum öyle supporta.

• FF sistemi şart. Bunun oyunun dönüp dönmeyecek olmasıyla alakası yok ki. Takım senle sen takımla oyuna devam etmek istemiyorsanız atarsınız ff. Oyunu kazanacağız diye eziyet çekmenin alemi yok 40-50dk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

FF sistemi şart. Bunun oyunun dönüp dönmeyecek olmasıyla alakası yok ki. Takım senle sen takımla oyuna devam etmek istemiyorsanız atarsınız ff. Oyunu kazanacağız diye eziyet çekmenin alemi yok 40-50dk.

Statlarımıza 1 Win gelecek diye yapmıyoruz bunu. Bu tarz olaylar, comebackler, oyundan müthiş bir haz almanı sağlıyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.