Şimdi Ara

DOTA 2 [ANA KONU] (1081. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.855
Cevap
77
Favori
703.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10791080108110821083
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Satılmamıştır hocam başka bir sorun olsa sattırmaz zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YesilliksizTantuni kullanıcısına yanıt
    Tamamdir hocam sagolasin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin de aşırı oynamaktan bilek ve kas ağrılarınız oldu mu?

Arkadaşlar son 1 aydır sağ bileğim ve sol omuz kaslarım feci şekilde ağrıyor.Geçen hafta fizik tedavi ye gittim, doktor kas gevşetici krem verdi.Kısa süreli iyileşme oldu ancak tamamen düzelmedi.Bende son 1 haftadır dota 2 oynamaya ara verdim 2 3 günde 1 yada 2 maç max.Şimdi evde sinir düzeltici bileklik takıyorum o daha iyi geldi.Size de bunun gibi sorunlar çıkardı mı aşırı derece de oynamak ?
  • Arka arkaya oyun oynamayın. Maçlar arasında kalkın, dolanın biraz, su için.
  • Beyler az önce ilk rampage mi yaptım.850 saattir bu anı bekliyordum.Şu anda çok mesudum alırım bi dal h.o

Ve 2. olarak şöyle bir sorunum var. Viper mana sorunu hakkında;

Arkadaşlar oyunun başlangıcında 0.5 mana regen veren bir item alıyorum.Oyunun başlarında divinty alıyorum mana regen i fazla olduğu için.Bu arada da
    arcane boots ve upgradesi olan guardian greaves e aklım takıldı.Arcane boots 35 40 sn de bir 1 kere mana veriyor.Ne yapmalıyım yardım lütfen

Edit: Viper için item sıralaması ve axe için item önerisinde bulunur musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiazLou -- 31 Mayıs 2018; 13:57:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

quote:

Orijinalden alıntı: LastWave

Oyunu oynadığım dönemde sürekli oynayasım geliyordu,dışarı çıkınca, derste hep aklıma geliyordu sürekli içimde oynama isteği vardı . 800-900 saat oynamışlığım var oyunu (size göre az olabilir ama bana göre fazla) bu sene üniversite sınavına gireceğim için sildim oyunu. iyiki silmişim şimdi ne arıyorum nede canım oynamak istiyor. bu online oyunlar uyuşturucu gibiler battıkça batıyor insan

Aynı şeyi kitap okumak, tenis oynamak ya da gezmek için söylemezsiniz ama onlar da insanı mutlu eder, alışkanlıktır.

Yararlarını zararlarını sıralamadan sadece alışkanlık olarak bakarsak durum bu kadar basit özetlenebilir. Hobidir. Battıkça batıyor diyorsunuz ama sadece hobi olarak görüp 50 bin dolarlık item sahibi olup 2k olan ve çoğunlukla da botlara karşı oynayan yabancı arkadaşlarım var. Siz önceliklerinizi belirleyemiyorsanız bu Dota'nın kötü olduğu anlamına gelmiyor. Sorun Dota'da değil, sizde. Yarın oyun olmaz da kız arkadaş olur, araba sürmek olur, sürekli kebap yemek olur falan.

Dota benim bilgisayarımda her zaman yüklüdür ve internetten oynamadığımız zamanlarda da kafeye giderdik ama hep önceliklerimiz eğitim, aile, sevgilimiz ve kendimizi geliştirmek olmuştu. Ondan sonra kalan zamanı Dota'ya ayırmıştık. İrade meselesi.

Alıntıları Göster
    Haklıymışsın üstad bu yaz geri dönüyorum

• LastWave kullanıcısına yanıt
    Geçen senenin TI'sinden beri 3-4 maç yapmışımdır, onu da botlara karşı oynadım. Sana o kadar şey söyledim ama oyunu ben bıraktım. Envanterdeki 18 bin liralık item'ları da elden çıkartıp bir daha da yüzüne bakmamayı düşünüyorum. Yaş ilerledikçe zaman daha da değerleniyor, oyun başına alınan haz/oyunda geçirilen süre oranı değmiyor artık.

Rainbow Six: Siege, Escape from Tarkov oynuyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

Geçen senenin TI'sinden beri 3-4 maç yapmışımdır, onu da botlara karşı oynadım. Sana o kadar şey söyledim ama oyunu ben bıraktım. Envanterdeki 18 bin liralık item'ları da elden çıkartıp bir daha da yüzüne bakmamayı düşünüyorum. Yaş ilerledikçe zaman daha da değerleniyor, oyun başına alınan haz/oyunda geçirilen süre oranı değmiyor artık.

Rainbow Six: Siege, Escape from Tarkov oynuyoruz.
    Desene rolleri değiştik ama oyuna bağımlılık eskisi kadar bendede yok arada 1-2 maç kâfi.

• Dota 2 Pro mu nedir, o update'ten sonra bıraktım oyunu ben.

Güzelim oyunu nasıl mahfettiler...

7.0 update'i ile başladı zaten süreç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiazLou

Beyler az önce ilk rampage mi yaptım.850 saattir bu anı bekliyordum.Şu anda çok mesudum alırım bi dal h.o

Ve 2. olarak şöyle bir sorunum var. Viper mana sorunu hakkında;

Arkadaşlar oyunun başlangıcında 0.5 mana regen veren bir item alıyorum.Oyunun başlarında divinty alıyorum mana regen i fazla olduğu için.Bu arada da
    arcane boots ve upgradesi olan guardian greaves e aklım takıldı.Arcane boots 35 40 sn de bir 1 kere mana veriyor.Ne yapmalıyım yardım lütfen

Edit: Viper için item sıralaması ve axe için item önerisinde bulunur musunuz?
    up lütfen

• arkadaşlar bir sorum var.Mesela boots of travel kullanıyoruz diyelim.Tam bastıktan hemen sonra creeplerin yanında beni çok rahat kesebilecek bir hero gördüm.Bu ve bunun gibi işlemleri nasıl anında iptal edebilirim
  • S tuşu.

• quote:

Orijinalden alıntı: YesilliksizTantuni

S tuşu.
    tamam oldu hocam çok teşekkür ederim.Birde üstte birkaç birşey yazdım onları da cevaplarsan sevinirim
  • Ayakkabı power treads bir de yanına aquila yeter bence arcane boots falan abartı. Pro oyuncuları izle dota 2 viper yaz youtube'a son 1 hafta ya da 1 ay de ordan bul izle bak mana sorunu hakkında ne yapıyorlar. Genelde clarity çekiyorlar oyun boyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YesilliksizTantuni

Ayakkabı power treads bir de yanına aquila yeter bence arcane boots falan abartı. Pro oyuncuları izle dota 2 viper yaz youtube'a son 1 hafta ya da 1 ay de ordan bul izle bak mana sorunu hakkında ne yapıyorlar. Genelde clarity çekiyorlar oyun boyu.
    anladım hocam ama.7.14 de olması lazım.Clarity kullanındığın zaman düşman sana vurursa anında clarity siliniyor diye bir güncelleme eklediler.O sıkıntı olur diye çekiniyorum clarity den
  • Envanteri %75-%80'den satıyorum. Ankara içinden telefonlarla alışverişi tamamlayabiliriz, ilk yerli içecek ile yemekler benden olur. Genelde %75, kimi popüler ve fiyatı yakın zamanda artacağı öngörülen item'lar için %80 istiyorum.

http://steamcommunity.com/id/tsigalko/inventory/#570
  • Yok regenini azalttılar eskiden creep bile vursa bitiyordu şimdi bitmiyor sadece hero.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frobe

Dota 2 Pro mu nedir, o update'ten sonra bıraktım oyunu ben.

Güzelim oyunu nasıl mahfettiler...

7.0 update'i ile başladı zaten süreç.
    Şuan daha da rezil bir halde.

Bu team token challenge midir ne haltsa oyunun zaten ağzına etti. Ancient veya divine olamayacak adamlar birden böyle ranklara ulaştılar. Onun üstüne bir de oyunda hile var. Skyın scripti yeterince baltalıyordu oyunu, bir de daha ileri seviye hileler çıkmış.

Ranklar sıfırlandıktan sonra da daha da b.k bir hal aldı. 5win 5 lose calibration maçlarını bitirip 600 mmr kaybeden tanıdığım var. Ben de aynı oranla 300 mmr kaybettim. Bir arkadaş 3 7 yaptı ve ancient 3den Archon 5e düştü. Bu düşüşün tam tersini calibration maçlarında yüksek kazanma oranı yakalarsanız elde ediyorsunuz. Adamlar boosterları engelleyeceğine daha da ekmeklerine yağ sürüyor. Şaka gibi resmen. Match making sisteminin ağzına etmişler, artık bir yerlerine çalarlar oyunlarını.

• Mmrlar sifirlandiktan sonra party mmr ini 2 kisi girerek mid ve offlane 8 win 2 lose acarak tamamladik ve beni 3k arkadasida 2.8k acti. Daha yuksek beklerdim 8de 2ye gore. Solodan cok cekiniyorum core rolleri sacma sapan adamlar aldigi surece 10 10da yapmak cok zor. Tanidigim butun legend rankli adamlar archon acti yukselten pek gormedim. Yenilik olmasi guzel ama islenisi sorunlu. 5 mac ardarda win aldiktan sonra karsina dendiden kirma adamlarin gelmesi falan bana cok yanlis geliyor. Bu olay 3 sene oncede ayniydi tinker spamlayarak 600 ile 1k arasi mmri losesuz tirmandim sonra bir mac attilar yenildim sonra win lose win lose. Ayni yerde saydim. Sistem seni yukseltmek yerine ya dusurmeyi yada oldugun yerde birakmayi hedefliyor bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • imakenya dragons kullanıcısına yanıt
    Yeniden kalibrasyon yalan bir mevzu. Şu şekilde, skill bracket'ı görmezden gelerek maç vermiyor eşleştirme. Gerçek bir kalibrasyon olsa bir maçta senin benim gibi 3-4k oyuncular da olur, 1k oyuncu da olur, 6-7k hatta belki pro oyuncu bile olur. Ama maçlarda değişen bir şey yok pek de eşleştirme maçlarında.
    Bir de eşleştirme değerlendirme mekanizmasında sorun varmış. Reddit'teki yetkililerden biri söylemişti. Güneydoğu Asya sunucusunun başa oynayanlarından inYourdreaM isimli oyuncu tam 8973'ten kalibre oldu. Sayılar öyle abuk durumda. Yakın zamanda kalibrasyon maçlarının yeniden, düzgün bir şekilde değerlendirilip yeni madalyalar/dereceler profillerde belirecek demişti.

---

7.17 ile beraber Huskar alan oyunu alır. Ben bu kadar abuk, OP bir talent daha görmedim. Anti-Mage'in kanser ettiği günler de dahil.

---

Dota Pro Circuit, DPC sona erdi bugün itibariyle bu arada.
    VP 12372 / Liquid 9459 / LGD 7332 / Secret 5136 / Mineski 3150 / Vici 2835 / Newbee 2445 / VGJ.Thunder 1935
    Bu sıralama ile TI8'e doğrudan davet alan 8 takım da belirlenmiş oldu. Yeni DPC formatı da şimdiden duyuruldu. Daha düzgün bir format. Hatalardan ders alınmış gibi görünüyor.
    Optic Gaming sezonu çok güçlü bitirdi ama daveti garantilemeye yetmedi. 1800 puanda kaldılar. NA elemerinden onlar gelecek sanırım. VGJ.Storm da fena değil. Reso gittiği takımda etkisini gösteren bir oyuncu zaten. EG ise rezilleri oynuyor, şaka gibiler. Arteezy ile Sumail, aynı takımda olmuyor işte.

Son turnuva olan Çin Supermajor'ında Secret 4, LGD 3, VP 2 ve Liquid 1. oldu. Şu anda Liquid-VP-LGD en iyi 3 takım bence. Çok net şekilde. Secret sezona iyi başlamıştı ama şu anda siklet olarak geride kalmış durumdalar. Mineski'nin Secret seviyesinde olduğunu düşünüyorum.

Upper-bracket'te LGD-VP eşleşmesi oldu, VP inatla Io banlamadı ve Io'ya karşı oynadı. LGD 2-0 yendi.
    Ardından upper-bracket finalinde LGD-Liquid eşleşmesi oldu. Bu sefer LGD inatla Tinker banlamadı ve counter hero seçmedi. LGD de Tinker'a yenilmiş oldu.
    LGD-VP lower-bracket finalinde tekrar oynadı. Bu sefer Io banlı maçlar oldu. LGD ilk maç ezdi. 2. maçı anlamsız şekilde T4 kulelerin oraya atlayarak 12k net değer farkından sattılar. Son maçı da tilt olmuş LGD kaybetti tabi.
    Bo5 finalde de Liquid-VP eşleşmesi gördük sonunda. Bütün maçlar TI4 finali gibi, bir tarafın diğerini ezdiği maçlar oldu. 3-2 Liquid kazandı.

Bu 3lünün en iyisi hangisi bilmiyorum ama bu grafiklerle TI'a gidersek LGD favori sanırım benim için. LGD ile VP Nisan'da DAC 2018'de karşı karşıya geldiler, 2-1 LGD kazandı. Epicenter XL'de oynadılar Mayıs'ta. LGD kazandı 2-1 yine. Çin Supermajor'da önce 2-0 yendiler. Sonra tekrar 2-0 yenecekken sattılar. Şu 2 ayda VP'ye karşı 8-2 üstün LGD benim nazarımda. Ha, 7-4 gerçekte olan ama VP'ye karşı 7-4 üstünlük de oldukça etkileyici. Chalice ve Ame'nin daha sakin oynamaları ve satmamaları lazım sadece. Maybe'yi TI5'ten beri severim, gerçekten becerikli velet. Dünyanın en iyi midi şu anda (yeniden).

• 
Sayfa: önceki 10791080108110821083
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.