Şimdi Ara

DOTA 2 [ANA KONU] (1079. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.855
Cevap
77
Favori
703.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10771078107910801081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekşiye yazdın ortalık karıştı bir de burayı karıştır.

Şaka maka hocam lolden geçtiysen en zorlanacağın şey bence itemlerdir. Itemler büyük oranda aktif. Diğeri de last hit tabi ama alışılır. Item hero mekaniği falan bunlar oynadıkça falan gelişir zaten. Türkçe kaynak yok ama purge, mericgaming gibi youtube kanallarını izleyebilirsin.

Hero mekaniklerini okuya okuya bitiremezsin zaten oynadıkça çakarsın anlamazsan liquipedia var oradan ingilizce bilgileri vs yazar. Mesela storm stunını atınca 3 sn slow yer. Ultisini kullanırken itemlerini ve skillerini kullanabilir havada. Bu gibi bilgiler daha çok oynarken edinilir daha ayrıntıyı da ingilizce liquipediadan bulursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YesilliksizTantuni -- 18 Nisan 2018; 1:21:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar sizlere baya bi sorum var.Yardımcı olursanız çok sevinirim. İşte sorularım;

Miss(eksik) denilince neler yapmamız gerekir?

Mesela mid de oynuyoruz.Atıyorum sniper karakterine sahibiz.Tamam dikkatli olunması gerekiyorda, dikkatten kastımız ne? kulenin yakınlarından ayrılmamak mı? Başka neler yapmamız gerekir?

Arkadaşlar en sık kullandığım 2 heroya kıyafet aldım ancak onlar farklı bir karaktere geldi ne yapmalıyım.

Arkaadaşlar merhaba.Bugün akşam 17.00 gibi en sık kullandığım 2 hero'ya kıyafet aldım.Ancak onlar farklı karakterlere gitti.Hiç bişi anlamadım.Neden olmuştur acaba? Steam'a ticket attım.Bide size sormak istedim.Bu sorunu nasıl çözebilirim.En sık kullandığım 2 karakter : Sniper ve Troll Warlord. Yanlış gelen karakterler : Arc Warden ve Gyrocopter

Şişelemek fiilini öğretir misiniz?

Sağlam herolarda görüyorum.Şişelemek nedir ne değildir.Niye yapılır nasıl yapılır katkıları nelerdir vs vs

Midas hakkında?

Arkadaşlar midas'ın maliyeti 2150 altın ve her 90 saniye de bir kullanabiliyorsun.Yani bu da, sadece itemin maliyetini çıkarmak için yaklaşık 24 dakika bu item için zaman harcamış oluyorsun.24*200=4800 gibi bir rakam çıkıyor.4800-2150=2650.. Sadece 2650 altın kara geçmiş olunuyor. Bide bu 2150 altın için minimum 6-12 dk harcamış olsan zaten oyunun sonlarına doğru normal hale dönüyorsun.Peki bu kadar fazla insan neden midası seçiyor.(Exp'te getiriyor diyeceksiniz, zaten exp'in önemi ilk dakikalar için geçerli ileriki dakikalar içinde zaten herkes hemen hemen aynı levelda oluyor) Konu içinde yazdığım şeyleri açıklarsanız sevinirim.

Şimdilik aklıma takılanlar bunlar.Yardımcı olanlara çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: DiazLou

Selam arkadaşlar sizlere baya bi sorum var.Yardımcı olursanız çok sevinirim. İşte sorularım;

Miss(eksik) denilince neler yapmamız gerekir?

Mesela mid de oynuyoruz.Atıyorum sniper karakterine sahibiz.Tamam dikkatli olunması gerekiyorda, dikkatten kastımız ne? kulenin yakınlarından ayrılmamak mı? Başka neler yapmamız gerekir?

Arkadaşlar en sık kullandığım 2 heroya kıyafet aldım ancak onlar farklı bir karaktere geldi ne yapmalıyım.

Arkaadaşlar merhaba.Bugün akşam 17.00 gibi en sık kullandığım 2 hero'ya kıyafet aldım.Ancak onlar farklı karakterlere gitti.Hiç bişi anlamadım.Neden olmuştur acaba? Steam'a ticket attım.Bide size sormak istedim.Bu sorunu nasıl çözebilirim.En sık kullandığım 2 karakter : Sniper ve Troll Warlord. Yanlış gelen karakterler : Arc Warden ve Gyrocopter

Şişelemek fiilini öğretir misiniz?

Sağlam herolarda görüyorum.Şişelemek nedir ne değildir.Niye yapılır nasıl yapılır katkıları nelerdir vs vs

Midas hakkında?

Arkadaşlar midas'ın maliyeti 2150 altın ve her 90 saniye de bir kullanabiliyorsun.Yani bu da, sadece itemin maliyetini çıkarmak için yaklaşık 24 dakika bu item için zaman harcamış oluyorsun.24*200=4800 gibi bir rakam çıkıyor.4800-2150=2650.. Sadece 2650 altın kara geçmiş olunuyor. Bide bu 2150 altın için minimum 6-12 dk harcamış olsan zaten oyunun sonlarına doğru normal hale dönüyorsun.Peki bu kadar fazla insan neden midası seçiyor.(Exp'te getiriyor diyeceksiniz, zaten exp'in önemi ilk dakikalar için geçerli ileriki dakikalar içinde zaten herkes hemen hemen aynı levelda oluyor) Konu içinde yazdığım şeyleri açıklarsanız sevinirim.

Şimdilik aklıma takılanlar bunlar.Yardımcı olanlara çok teşekkürler.
    ben cevaplamaya çalışayım bilgim dahilinde

- miss verilince haritada gösterme kendini hedef olarak. ne bileyim spirit breaker vardır tuskar vardır hedef alıp gelemesin sana.

- midas alma olayı bence metaya ve heroya göre değişiyor ya. eskiden oyunlar çok late game'e giderdi midas şart olurdu carrylerde. bi ara oyunlar 15-20 dakikada bitmeye başladı turnuvalarda midas alan takım direk kaybediyordu. heroda midas olayına gelince invoker gibi herolara şart mesela, hızlı bir şekilde yüksek level ihtiyacı var heronun.

• quote:

Orijinalden alıntı: first of the gang to die

ben cevaplamaya çalışayım bilgim dahilinde

- miss verilince haritada gösterme kendini hedef olarak. ne bileyim spirit breaker vardır tuskar vardır hedef alıp gelemesin sana.

- midas alma olayı bence metaya ve heroya göre değişiyor ya. eskiden oyunlar çok late game'e giderdi midas şart olurdu carrylerde. bi ara oyunlar 15-20 dakikada bitmeye başladı turnuvalarda midas alan takım direk kaybediyordu. heroda midas olayına gelince invoker gibi herolara şart mesela, hızlı bir şekilde yüksek level ihtiyacı var heronun.

Alıntıları Göster
    hocam bide magic ward ne işe yarıyor nasıl kullanılıyor.Hepsini açıklar mısın

• Ward değil wand. Etrafinda bir dusman ya da creep skill atinca bir sarj kazaniyor. Stick olan 10 wand olan 17 şarj. Kullanıldığında şarjx15 hp ve mana veriyor. Lanede skill spamlayan herolara karsi direkt alinir genelde lina sf bristle silencer vs karsi guzel bir item.

• quote:

Orijinalden alıntı: YesilliksizTantuni

Ward değil wand. Etrafinda bir dusman ya da creep skill atinca bir sarj kazaniyor. Stick olan 10 wand olan 17 şarj. Kullanıldığında şarjx15 hp ve mana veriyor. Lanede skill spamlayan herolara karsi direkt alinir genelde lina sf bristle silencer vs karsi guzel bir item.
    tşk.Diğer sorularıma cevabın yok mu.Birde bir soru daha.Sniper için 3. deadlus mu yoksa desolator mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiazLou -- 25 Nisan 2018; 2:2:9 >
  • 3. Daedalus derken 3. Item mi demek istiyorsun? Yoksa 2 daedalus aldın 3. Daedalusu mu yapayım diyorsun? Item sırası olarak 3. Item daedalus iyi bir tercih değil. Mjollnir daha teamfight odaklı bir item farmını da arttırıyor. İlk iki itemini phase boots/power treads ve pike/dragon lance olarak düşünürsek 3. Item sangeyasha, mjollnir (özellikle karşıda ilizyon herosu varsa) ya da shadow blade olabilir. Özellikle yeni başladıysan shadow blade güzel bir tercih.

Şişelemek şişe aldıktan sonra runeleri alınca şişeye runeün dolması demek. Runeü 2 dakika içinde kullanabilirsin kullanmazsan kendisi kullanır ve 3 şişe şarjın kalır. Bounty rune için 2 şarj. Şişeyi kullanınca belli bir miktar mana ve hp verir ne kadar tam emin değilim.

Midas için eğer hiç bekleteden kullanırsan 16.6 dakikada kendini amorti eder. Midastan aldığın gold reliable golddur ölünca gitmez. Ama midas zaten genelde gold için değil experience için kasılır. Kullandığın creebin 1.85 katı exp verir. Ne zaman alınmalı ne zaman alınmamalı bu oyundan oyuna değişir geri kalınca hızlı toplanmanı sağlıyor iyiysen de çabuk bitirip daha da hızlı 6 slot oluyorsun kullanım sebepleri geniş.

Miss verilince mumkun oldugunca geride, cabucak kule altina kacabilecegin yerlerde durmaya calis. Adamlarin tahmini gelis rotasina ward at, lane ilerdeyse geri duramiyorsan git jungle yap boş durma fark açılmasın.

Item sorunun hakkinda yorumum yok

• quote:

3. Daedalus derken 3. Item mi demek istiyorsun? Yoksa 2 daedalus aldın 3. Daedalusu mu yapayım diyorsun? Item sırası olarak 3. Item daedalus iyi bir tercih değil. Mjollnir daha teamfight odaklı bir item farmını da arttırıyor. İlk iki itemini phase boots/power treads ve pike/dragon lance olarak düşünürsek 3. Item sangeyasha, mjollnir (özellikle karşıda ilizyon herosu varsa) ya da shadow blade olabilir. Özellikle yeni başladıysan shadow blade güzel bir tercih.

Şişelemek şişe aldıktan sonra runeleri alınca şişeye runeün dolması demek. Runeü 2 dakika içinde kullanabilirsin kullanmazsan kendisi kullanır ve 3 şişe şarjın kalır. Bounty rune için 2 şarj. Şişeyi kullanınca belli bir miktar mana ve hp verir ne kadar tam emin değilim.

Midas için eğer hiç bekleteden kullanırsan 16.6 dakikada kendini amorti eder. Midastan aldığın gold reliable golddur ölünca gitmez. Ama midas zaten genelde gold için değil experience için kasılır. Kullandığın creebin 1.85 katı exp verir. Ne zaman alınmalı ne zaman alınmamalı bu oyundan oyuna değişir geri kalınca hızlı toplanmanı sağlıyor iyiysen de çabuk bitirip daha da hızlı 6 slot oluyorsun kullanım sebepleri geniş.

Miss verilince mumkun oldugunca geride, cabucak kule altina kacabilecegin yerlerde durmaya calis. Adamlarin tahmini gelis rotasina ward at, lane ilerdeyse geri duramiyorsan git jungle yap boş durma fark açılmasın.

Item sorunun hakkinda yorumum yok
    sağol hocam.Ben zaten kendime göre bir item kombini yaptım.Gayette işe yarıyor.Evet ilk söylediğin doğru.2. deadlus u aldım, 3. deadlus mu daha iyi yoksa desolator daha mı iyi iş yapar ?

• İkinci daedalus bile fazla onun yerine skadi falan çık daedalus hiç hp vermiyor biraz hayatta kalabilmen gerek. Ya da satanic.

• quote:

İkinci daedalus bile fazla onun yerine skadi falan çık daedalus hiç hp vermiyor biraz hayatta kalabilmen gerek. Ya da satanic.
    sniper için satanic?
  • Adam 2. Deadelus çıkmış. 5 slot gini bir durum. Satanic hem güzel damage hem de bkb varsa canı fulleyerek fight ı yeniden başlatmak demek. Çok da iyi gidiyor. Weaver a karşı mesela o ult basıyor sen de satanic basıyon tırıs tırıs kaçıyo..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

Adam 2. Deadelus çıkmış. 5 slot gini bir durum. Satanic hem güzel damage hem de bkb varsa canı fulleyerek fight ı yeniden başlatmak demek. Çok da iyi gidiyor. Weaver a karşı mesela o ult basıyor sen de satanic basıyon tırıs tırıs kaçıyo..
    dediklerinden çok az şey anladım
  • Çıkılmaması için bir sebep var mı sence?

• Beyler merhabalar dota'ya yeni başladım hayatımda ne lol ne dota vb oyun oynamıs bırı olarak çok karışık geldi şimdi oyunu anlatmaya sayfalar yetmez anladıgım kadarıyla turkce rehberler fılan bakıyorum da genelde rehberlerde oyunu tanıtmıs ıkı takımı oyunda amac ne vb. şeyler anlatılmıs.Eğitim kısmında oyun mekanıklerı ve bazı herolarla botlarla mac yaptım 1 2 tane oyunu kavramak acısından tamam oyunun amacı ve nasıl kazanacagın bellı de yenı baslayan ıcın en buyuk sorun hangı hero ve o hero ile hangi eşyaların kullanılacağı.Rehberlerde yeni başlayanlara sniper vs zeus önerilmiş onlarla gırdım bot macına rehberlerde anlatıldıgı gıbı creep(kuçuk yaratıklar yanlıs yazmıs olabılırım) son vurusla altın kazanmaya calıstım arada herolara saldırdım 2 macta toplam oldurgugum hero 2 3 fılan.

eşya satın alırken zaten tavsıyeler var oyun bası oyun ortası oyun sonu dıye bazılarını anladım sağlığı artıranlar vb. asıl anlamadıgım heronun özelliğine etkı eden bir eşya mı secıyoruz altın kazandıkca yanı level atlıyoruz fılan w ve q ile yaptıgımız (büyü galıba) şeyler yükseliyor etkılerı de artıyor sanırım da o eşya menusunde 1000 tane eşya var herkes bunların hepsını kullanıyor mu?

tavsıye kısmının altında populer olan esyaları da gosterıyor orada da bır suru esya var bana cok karısık geldı.

bır de karsı heroyla fight halindeyız ben vuruyorum normal büyü fılan tek basıma hıc olduremedım herıf benı bır yakalıyor ımkansız kacmak iki vuruyor ölüyorum.

cogu arkadasın dedıgı gıbı aylar surer belkı oyunu anlamak ama cıdden bu tarz oyunlarda gecmısı olmayan ıcın cok karısık takdır edıyorum oynayanları :D

(oyun geçmişi 2 bın saat cs go ve yüzlerce saat pes fifa dışında bir sürü tek kişil oyun oynamış biriyim bu arada)

dota noobu ve cahili olarak tavsiyelerinizi alırım bildiğiniz bir rehber video fılan varsa da sevınırım(nette en duzgun rehberı turunculevye yapmıs onu okuyunca az da olsa bıseyler anladım)

uzun oldu bıraz kusura bakmayınız

• Her heroya her item alınmaz skilleriyle iş yapan heroya gidip damage itemi almassın her heroya her duruma uygun itemler vardır oynadıkça öğrenirsin. Mesela karşında storm gibi hareketli bir hero var orchid malovelance alırsın silence atarsın uçup kaçmasını engellersin.

Oyun mekaniklerini oynadıkça kavrarsın kafana takılanı merak ettiğini googlea yazacaksın. Bir süre botlara karşı oyna sonra normal oyundan devam edersin.

• Bkb ne zaman kullanılmalı? TF başlamadan hemen önceden mi, tf sırasında mı, kaçış da mı?

• Bir şey yapacağın ve engellenmek istemediğin yerlerde bas. Birine vurmak istiyorsun ama stunner mı var? Bas. Tp atıp kaçacaksın ama stun var? Bas. Luna gibi koşarak uzaklaşabilecek bir herosun slow stun her şeyle geldiler mi? Bas.

• Bir maçta kaç mb yer bu meret? Mesela 40 dk maç diyelim. Mobil veriden bağlanıp oynamayı düşünüyorum, daha önce bi kere denemiştim ama hayvani şekilde yemişti, arkada güncelleme falan var mı diye şüphelenmiştim. Bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phoenix077

Bir maçta kaç mb yer bu meret? Mesela 40 dk maç diyelim. Mobil veriden bağlanıp oynamayı düşünüyorum, daha önce bi kere denemiştim ama hayvani şekilde yemişti, arkada güncelleme falan var mı diye şüphelenmiştim. Bilen var mı?
    Reditte dkda 1 mb yiyor demişler.

https://www.reddit.com/r/DotA2/comments/22kf4x/how_much_data_does_a_game_of_dota_use/
  • AlbertEinstein kullanıcısına yanıt
    Adam test yaptım demiş bakalım ben de denerim bi ara. Dakikada 1 mb gayet iyi
  • 
Sayfa: önceki 10771078107910801081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.