Şimdi Ara

DOTA 2 [ANA KONU] (1075. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.855
Cevap
77
Favori
703.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10731074107510761077
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Madalya sistemi ya rütbe gibi. Normalde 1 kasımda 2 haftaya çıkacak demişlerdi o yüzden bu gün yarın gelir. 10 maç atıp kalibre edeceksin her 6 ayda bir tekrar kalibrasyon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YesilliksizTantuni kullanıcısına yanıt
    Yeni sistem 22 Kasım'da gelecekmiş.

https://twitter.com/DOTA2/status/931286061975613440
  • selcukgns kullanıcısına yanıt
    Valvenin bir haftası 11 gün herhalde.

• YesilliksizTantuni kullanıcısına yanıt
    Twitter'da elemanın teki çok güzel özetlemiş 2 hafta konusunu;

"The number 3 must not be pronounced" GabeN ahahaha
  • Ancient açtı bana. Oyun biraz daha karma olmuş. 4.2 rankım vardı ama 5klık adamlar da geliyor. Şahsen eski sistemin daha iyi olduğunu düşünüyorum.
  • Offlane solo için taktik verecek var mı? Aslında eskiden en çok oynadığım roldü fakat yeni patchde shrine uzakta olunca ve cdyle başlayınca epey zorlanıyorum. Yeni patchin getirdiği en b.ktan değişikliklerden birisi de yeni rune noktaları. Zaten offlanede solo oynamayı imkansıza yakın kılmışlar bir de üstüne runeları hep supportların çalacağı şekilde dizayn etmişler. Belki ben beceremiyorumdur ama karşıya 2 support geldiğinde hiç şansınız kalmıyor. Eskiden olsa lane e yaklaşmazdım öyle durumlarda ve aldığım bountylerle yetinirdim ama artık bounty bile alamıyorum. Eskiden başta birazcık agresif oynardım ve canım azalırsa shrine hakkımı kullanırdım ama öyle bir hak yok artık. Bana çok salakça düşünülmüş gibime geliyor bu patch. Yani offlane soloyu bu kadar s.çıp batırmanın amacı nedir...
  • Dota2'de Vulkan işe yarıyor mu?Sanki directx9 daha performanslı gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Greggs

Offlane solo için taktik verecek var mı? Aslında eskiden en çok oynadığım roldü fakat yeni patchde shrine uzakta olunca ve cdyle başlayınca epey zorlanıyorum. Yeni patchin getirdiği en b.ktan değişikliklerden birisi de yeni rune noktaları. Zaten offlanede solo oynamayı imkansıza yakın kılmışlar bir de üstüne runeları hep supportların çalacağı şekilde dizayn etmişler. Belki ben beceremiyorumdur ama karşıya 2 support geldiğinde hiç şansınız kalmıyor. Eskiden olsa lane e yaklaşmazdım öyle durumlarda ve aldığım bountylerle yetinirdim ama artık bounty bile alamıyorum. Eskiden başta birazcık agresif oynardım ve canım azalırsa shrine hakkımı kullanırdım ama öyle bir hak yok artık. Bana çok salakça düşünülmüş gibime geliyor bu patch. Yani offlane soloyu bu kadar s.çıp batırmanın amacı nedir...

Offlane in mantığının tam anlaşılmadığı kanaatindeyim. Bir kere solo sunuz. En büyük avantajı xp dir. Blok iyi yapın. Regen çok alın. Bottan sonra ilk core item i jungle da kasın. Derdiniz farm almak carry i engellemek vs değil. Kaçışı olan ya da dayanıklı hero off gider. Lvl1 de 3 vs 1 direk ölürsünüz. Biraz bekleyin. Uzak durun. Geri gidin blok yapın. 3 kişi dururlarsa yapacakları tek şey push tur. O da işinize gelir. Biraz sabredin göreceksiniz ki siz lvl5 ken karşı carry lvl3. Bir smoke a bakar. Bir yardımla kesersiniz hemen.

Off herolarına ve offlane e çalışın derim. Bence en zevkli lane...

• quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

quote:

Orijinalden alıntı: Greggs

Offlane solo için taktik verecek var mı? Aslında eskiden en çok oynadığım roldü fakat yeni patchde shrine uzakta olunca ve cdyle başlayınca epey zorlanıyorum. Yeni patchin getirdiği en b.ktan değişikliklerden birisi de yeni rune noktaları. Zaten offlanede solo oynamayı imkansıza yakın kılmışlar bir de üstüne runeları hep supportların çalacağı şekilde dizayn etmişler. Belki ben beceremiyorumdur ama karşıya 2 support geldiğinde hiç şansınız kalmıyor. Eskiden olsa lane e yaklaşmazdım öyle durumlarda ve aldığım bountylerle yetinirdim ama artık bounty bile alamıyorum. Eskiden başta birazcık agresif oynardım ve canım azalırsa shrine hakkımı kullanırdım ama öyle bir hak yok artık. Bana çok salakça düşünülmüş gibime geliyor bu patch. Yani offlane soloyu bu kadar s.çıp batırmanın amacı nedir...

Offlane in mantığının tam anlaşılmadığı kanaatindeyim. Bir kere solo sunuz. En büyük avantajı xp dir. Blok iyi yapın. Regen çok alın. Bottan sonra ilk core item i jungle da kasın. Derdiniz farm almak carry i engellemek vs değil. Kaçışı olan ya da dayanıklı hero off gider. Lvl1 de 3 vs 1 direk ölürsünüz. Biraz bekleyin. Uzak durun. Geri gidin blok yapın. 3 kişi dururlarsa yapacakları tek şey push tur. O da işinize gelir. Biraz sabredin göreceksiniz ki siz lvl5 ken karşı carry lvl3. Bir smoke a bakar. Bir yardımla kesersiniz hemen.

Off herolarına ve offlane e çalışın derim. Bence en zevkli lane...

Offlane en çok oynadığım lanelerden biri. Xp almak karşınızda iyi bir trilane varsa imkansız.Atıyorum pudge+lion+ck olan bir lane e karşı hiç bir şey yapamıyorsunuz. Bloklamak sandığınız kadar işe yaramıyor zira karşıdakiler lane in itilip itilmediği konusunda tam kontrole sahipler. Deny atar pull yapar ittirmez, push yapmak isterse de yapar. Sizin attığınız deny bu olayda pek etkili olmuyor. Böyle bir lane e karşı malesef kule altında bile tutunmak çok zor. Her zaman tp taşıyan takım arkadaşlarınız olmuyor. Mesela geçen oyun slardarla offlane gidip ezim ezim ezilmiştim. Aynı şekilde karşının offlane i de ezilmişti. İkimizin de skoru 0 4dü laneden çıktığımızda.Level olarak da yine aynı şekilde supportlardan geri veya aynı. Dediğim gibi eskiden olsa oyun başında shrinela ve bounty runelarla durumu kurtarıyordunuz bir şekilde ama şimdi böyle trilanelere karşı solo oynamak imkansız. Iron talonun da kalkması etkili oldu offlanede.

Öneri istedim ama oyuna yeni başlayan birine verilecek tarzda öneriler vermişsiniz.2011den beri dota, 2013den beri dota 2 oynuyorum. Ancient rankim var, belki çok ahım şahım bir rank değil ama bu rank e gelen birisi de solonun avantajının xp olduğunu, deny in ne kadar işe yaradığını kestirebilir diye düşünüyorum.Şimdilik böyle güçlü trilanelere karşı solo oynamamaya karar verdim. Ya exp olarak çok geri kalıyorsunuz ya da çok ölüyorsunuz. Duo olursa sıkıntı yok ama, ya da siz duo giderseniz yine aynı şekilde sıkıntı yok. Takımın farkındalığına kalıyor işiniz kısacası.

• Hocam trilanein tank olmasına bile gerek yok adamlar biraz mekanik biliyosa o lanei pushlatmaz pull ve deny ata ata sizi expsiz bırakır. Offlanede çok kere karşı tarafın level5ken benim de anca level 5 olduğum oldu. Çok ezilmemenin tek şansı şu sana yakın olan jungleları stackleyip adamlar pull yaptığında o jungleları kesmek, roamer varsa takımda roamerınızın iyi olması ve rune kaçırmamak ama runeleri de genelde pulldayken creepler uzaktayken almanız gerekiyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: iissoo35

Hocam trilanein tank olmasına bile gerek yok adamlar biraz mekanik biliyosa o lanei pushlatmaz pull ve deny ata ata sizi expsiz bırakır. Offlanede çok kere karşı tarafın level5ken benim de anca level 5 olduğum oldu. Çok ezilmemenin tek şansı şu sana yakın olan jungleları stackleyip adamlar pull yaptığında o jungleları kesmek, roamer varsa takımda roamerınızın iyi olması ve rune kaçırmamak ama runeleri de genelde pulldayken creepler uzaktayken almanız gerekiyo

Aynen öyle. Iron talon kalktığı için jungle dönmek zorlaştı. Shrine aynı şekilde uzakta kalıyor ve cdyle başlıyor. Bounty runelarınız zaten karşının supportlarına gidiyor. Çift dakikaların hiç birinde runedan uzak durmak gibi bir boşluğa düşmüyorlar. O esnada biraz açılıp az bir şey exp alabiliyorsanız alıyorsunuz.

• Envanterimnde Treasure Upgrade Infuser bu araçtan bulunuyor fakat genel eşyalara girince bunu uygulamak istiyorum heroya fakat uygulayamıyorum nereden bulabilirim dotanın içinde arkadaşlar yardımcı olabilicek var mı?
  • ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    Üstünden 1 ay geçmiş cevabının. Şimdi gördüm.

Anti-Mage'i iyi nerflediler de hero mantıklı bir seviyeye indi bu sürede en azından. Blink cd arttırıldı, str gain düşürüldü, base int düşürüldü, mana break damage'ini kırdılar, anca bir şeye benzedi.

Önceden Terrorblade, Troll Warlord ve Lifestealer ile yürürdüm carry oynayacağımda. Troll ve Naix pek iyi bir konumda değiller. Terrorblade ise çok situational pick oldu. TB'nin winrate'i gerçekten yüksek bu aralar ve güçlü bir carry ama early game damage'inin tamamı 155 saniye cd sahibi skille bağlı olduğundan, oyun bu kadar hızlıyken pek olmuyor bence.
    Şu anda Spectre, Luna ve Gyrocopter alıyorum safelane carry oynayacağımda. Özellikle Gyro'yu bu aralar çok güçlü buluyorum. 16-18 dakika aralığında Phase+Aquila+Drum+SnY gibi basit bir build çekebilen Gyro çok güzel maç alıyor. Ve maçına göre çeşitli buildler mümkün, damage mekaniği oldukça esnek bir hero.

Farm ve late game damage potansiyeli olarak; Gyro = Terror > Spec sayarım sanırım. Bu aralar Medusa da güçlü aslında ama daha çok Divine klas oyuncuların sağlayabileceği bir koordinasyon lazım heronun akması için.

Bir de Morph var. Heronun attribute shift skillinin artık mana yemiyor oluşu özellikle mid Morph'u çok güçlü yapmış.

• Ñolofinwë kullanıcısına yanıt
    Olsun geç olsun güç olmasın :)

Evet AMnin içinden geçtiler. Bence de iyi ettiler. BF ye gelen buff la çk abartı olurdu. Hem başlatan hem kaçışı olan bir heronun carry olmasını çok makul bulmuyorum. %60 larda büyü direnci, itemların getirdiği doğal da bir fiziksel direnci var zaten. Bir de üzerine 20dk dan sonra gelen farm yeteneğiyle 3k lık bir AM 6-7k lık pudge dan daha tank oluyor, bir de deli gibi damage üretiyordu. Yerini buldu kanaatindeyim.

Medusa ise early de ve very late de çok güçlü. Mid de ise biraz damage eksiği yaşıyor. Güzel supportlarla al aşağı edilebiliyor. Ama very late de bf divine mjolnir skadi mom çektiğinde gg wp.

Pro arenada illu devri kapalı şu an. TB hiç görmüyorum nedense.

Gyro her yerde. Çok da zevkli hero. :)

Morph bence OP.

Saygılarla..
  • moba demek dota2 demek bence, ama ben bi oynayamıyorum şunu güzelce
  • dota 2 geliştirilmicek he
  • Bilgisayar tinkerı kaldırmamaya başladı 2 march atıyorum 25 fps oluyor tb ilüzyon falan çıkartınca. Rezalet be.
  • Şuan en Op karakter kesinlikle Morp, Eternali min 25de yapıtğın an oyunu net bitiriyorsun.
  • Bütün Kahramanlar Mücadelesi ilk ödülümü aldım. Sadece buna odaklanmadım tabi, arada farklı maçlar da attım.

Biraz sıkıcı bir iş, çünkü takım kötüyse ve hero da zorsa bazen 3-4 maç oluyor bir tanesi için.

Şimdi ikinciyi yapsam mı acaba diye düşünüyorum. İkinciyi yapan var mı?
  • fluox kullanıcısına yanıt
    zeus,doom,antimage olan rakibe karşı morph bir hiç dostum. iyi hero ama o kadar da Op değil.
  • 
Sayfa: önceki 10731074107510761077
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.