Şimdi Ara

DOTA 2 [ANA KONU] (1073. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.856
Cevap
77
Favori
703.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10711072107310741075
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklasik birkac gundur cins bir sorunla karsi karsiyayim. bunun sebebi baglandigim avrupa sunucularimi telekom mu yoksa evimdeki hat mi bilmiyorum.

(Standart ethernet uzerinden baglaniyordum wireless degil.) Gecen gun ilk kez cok rahatsiz edici bir sekilde basima gelen lag yuzunden abandon aldim. Oyuna girdim. 14.dakikaya kadar bir sikinti yoktu. 14.dakika paket kaybi 15 ile basladi, tirmandi da tirmandi. Oyunu durdurdum. "Baglantimda sorun var, lutfen bekleyin dedim" ciktim. modemde baglantiyi yeniledim, isletim sistemini yeniden baslattim. Oyuna geri dondugumde alchemist alan lavuk
    coktan devam ettirmis.

Daha kotusu, bunca cabama ragmen paket kaybi hala o seviyedelerdeydi.Nasil olduysa birkac dakika icinde kayboldu. Ama...

5 dakika gecmeden 1 kez daha yasadim. Bu sefer paket kaybi doksana kadar yukseldi. Oyunu yine durdurdum. Ayni yavsak herif, daha disconnect olmadan yine devam ettirdi.

Sonra geri dondum. 1-2 dakika iyi gibi derken bir anda oyle bir lag dalgasi geldi ki paket kaybi 100e eristi. Haritada hareket dahi edemiyordum. Mac bitmek uzereydi o siralarda. mac bittiginde bir baktim ki Valve bana takmis abandoni.

O gune dek o buyuklukte ve oyunu imkansiz hale getiren lag ile karsilasmamistim.

.............

Dun gece ise bu sefer Wireless'ta iken benzer bir lag tutulmasi yasadim. Bu sefer oyunu durdurmadim. Direkt ciktim. 2-3 dakika gecmeden geri dondum. Oyunu durdurmamislar. cok gecmeden lag kayboldu. Bu kez de ayni sekilde surseydi 2 abandondan LP yiyecektim durduk yerde. Olmadi.

Isin ozu, evdeki cagdisi DSL baglantilarini yeniledim, isletim sistemini baslattim falan ancak lag'in kaynagini bilmiyorum.

Siz de boyle "random lag" yasiyor musunuz bu gunlerde?

aha bunlar da kaniti;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LivingDeads69 -- 5 Ekim 2017; 11:59:32 >

• Son günlerde lag sorunu var. Ayrıca 1-2 level oyuncu sayısında ilginç bir artış var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bayanlar karsinizda Terrorblade Arcana. Ne var bunda abartacak canim?

Vermillion Renewal gem var. Bugun itibariyle TB Arcana (Verm. Renewal) benim. Rubiline, Plushy Shag, Gold, Explosive Burst, Ember Flame, Blossom Red'in aksine pek ragbet gormeyen ama aslinda onlardan kat kat daha guzel bir renk!

Bugune dek nette hicbir yerde rastlayamadigim ama bugun edindigim gibi bizzat kaydettigim oyun ici goruntusuyle karsinizda! VERMILLION RENEWAL!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LivingDeads69 -- 10 Ekim 2017; 18:56:30 >

• sil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LivingDeads69 -- 24 Ekim 2017; 23:27:44 >
  • LivingDeads69 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun. youtube'da vardı videosu. ben de ucuz fiyata(140 lira) steam pazardan ships in the night aldım dün, 1 hafta sonra explosive burst ile takaslayacağım. veya takaslamaya çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-77293B3E8 -- 22 Ekim 2017; 16:35:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tonyukuk

hayırlı olsun. youtube'da vardı videosu. ben de ucuz fiyata(140 lira) steam pazardan ships in the night aldım dün, 1 hafta sonra explosive burst ile takaslayacağım. veya takaslamaya çalışacağım.

tesekkurler

Bu arada Youtube'da videosu yok. Onlar yalnizca loadout'u sunuyor. Oyun icinde nasil gorundugune dair bir video yoktu. Benim hazirladigim ilk oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LivingDeads69 -- 24 Ekim 2017; 23:29:19 >

• artık boosterlar 1 aydan 8 yıla kadar ban yiyorlar
  • aranizda Smoldering Sage / Wandering Flame veya Rekindled Ashes seti olup da takas etmek isteyen var mi?

WR custom set verecegim.

Saygilar.
  • Birlikte oynayabileceğim arkadaşlar var mıdır?
    Kazansak da kaybetsek de küfür olmayacak, birlikte iyi vakit geçirebileceğim, eğlenebileceğim bir arkadaş var mıdır?
    20 yaş üzeri olursa daha iyi olur. Hatta ne kadar yaşlı o kadar iyi.
    Sanırım forum grubu tarzı oluşumlar yok, olsa çok daha güzel olurdu.

Not: Noob'um.
  • Turbo mod yeni mmr sistemine etki etmeyecek değil mi? Update sayfasında ya yazılmamış ya da ben göremedim.

Edit: Şimdilik etmiyormuş. Ana client'a patch gelince gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kummbara -- 1 Kasım 2017; 16:25:10 >
  • daha yeni başladım ben de benım gibi olanlar varsa ekleyin oynayalım beyler tek başına sıkıcı oluyor :) ekleyebilirsiniz w0oo nickim
  • Arkadaşlar bende yeni başladım dileyenler ekleyebilirler steamden.

http://steamcommunity.com/profiles/76561198358508665/
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

Birlikte oynayabileceğim arkadaşlar var mıdır?
    Kazansak da kaybetsek de küfür olmayacak, birlikte iyi vakit geçirebileceğim, eğlenebileceğim bir arkadaş var mıdır?

Ben sizi yazın ekleyebilir miyim, tam aradığım oyuncu modeli fakat ben sadece yazları dota oynayabiliyorum yoğun olarak.

• Mega Therion kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de tam tersi Temmuz-Ağustos aylarında hiç oynamıyorum.
  • quote:

Birlikte oynayabileceğim arkadaşlar var mıdır?

Arkadaşlar ekleyen olursa akşamları oyun oynayabiliriz.

gentleman0x
  • quote:

Hocam ben de tam tersi Temmuz-Ağustos aylarında hiç oynamıyorum.

Anladım, sağlık olsun.

• Yeni herolar hakkında pek bir şey yazmayacağım.

Daha yama notlarını görür görmez CK gibi hem pub'ın her seviyesinde hem de prolar tarafından oynan bir heroyu neden buffladıklarını anlayamamıştım. Heronun galibiyet oranı zaten %55 civarındaydı. Şimdi 60a dayandı neredeyse. Son seviyede 6 saniye stun atma şansı oluyor adamın. 6. Yazıyla 'altı'.
    Şu tanıtılan perk ve str herolara verilen yeni özellik biraz fazla olmuş. CK, DK, Sven, Abaddon gibi zaten tır kere tır olan herolar artık daha kısa süre debuff yiyorlar. All-star olmuş bir Dragon Knight'a 3 saniye diye stun atıyorsunuz, 1 saniyesini yok sayıyor dümdüz.

Medusa'yı diriltmişler. Ona çok sevindim. Oyun 7'ye geçip de hızlandığından beri bir halta yaramıyordu. Şimdi taş gibi. Gyrocopter ve Juggernaut'ı da geri getirmişler.
    Terrorblade'im aslanım, level 25e varınca neredeyse bir Sniper oluyor. Pike da kastıysanız 990 menzille vuruyor Meta açıkken. Üzüyor.

Bane saçma bir şekilde MoM kasan bir mid oldu. O talent'ın düzeltilmesi gerek. OP olduğu için değil, çoğu insan beceremiyor ve maçı katlediyor.

Yalnız safelane carryleri bitirmişler resmen. Talon ve yeni jungle düzeni ile doğrudan jungle girmek zorlaşsın derken, PMS'i oyundan kaldırarak safelane carry'lerin belasına okumuşlar. Karşıdaki offlaner Tide, Underlord, LC gibi dayılanabilen biriyse lanede durulmuyor komple. Ve talon oyundan kalktığı için ağaçlara dönemiyorsunuz. 10 dakika sonunda 3 kere ölmüş, 20-30 last hiti anca atabilmiş halde kenardan maçı izliyorsunuz ne zamana toparlanır acaba diye.

Yalnız şu an broken durumda 2 hero var. 2sinin de bir şekilde düzeltilmesi gerek.
    Biri Anti-Mage. Fury'nin 400 gold ucuzlaması ile hero daha da hızlı kasmaya başladı. Herkesten önce level 25 oluyor. Orada da akıl almaz bir %30 spell shield var. %80 büyü direncine sahip oluyor hero. Kendinizi yırtsanız, bütün stunları mükemmel sırada atsanız bile yaşıyor. Level 25 görmüş Anti'nin kazanma oranı %71 şu anda. Şaka gibi. Diğer bütün herolar %65ten sıralanıyor.
    Diğeri de Io. O level 15 ve level 20 talent'larının düzeltilmesi gerek. Io şu anki haliyle prolar için 1st ban. Başka hiçbir şey değil. Kim oynuyor pubda doğru düzgün diyebilirsiniz de özellikle Aghs bonusu verebiliyor olması aşırı gereksiz.

Yeni itemların da bir kısmının nerf alması gerekli bence.
    Meteor Hammer AoE stun atıyor, damage vuruyor, push yapıyor. Az yavaş olsun.
    Nullifier çok güzel bir item olmuş. Çok beğendim. Aktifi güçlü bir item ama Relic ile yapılması gerektiğinden oyunu ezmiyor. Tadında olmuş o. Yine de bir tarif eklenerek 5k gold seviyesine çıkarılması daha iyi olabilir.
    Spirit Vessel efsane ötesi bir item. Her yamada illa ki öne çıkan bir item oluyor. 7.07'nin itemı bu bence. Şahane yapmışlar. Çok güzel çalışıyor. Yalnız tarifinin 600den 1000e çıkarılarak 3200 gold civarına getirilmesi gerek bence. Urn zaten ucuz ve supportlar için bile kasması zor olmayan bir item. Alması nispeten zor tek parçası Vitality Booster. 2825 gold az para değil, özellikle supportlar için az değil, ama kasması zor değil.

Carry oynayarak MMR yürümek isteyen varsa CK öneririm. Heronun her şeyi var.

• Şu patch notlarının türkçesi var mı anlamadığım yerler var da?
  • gentleman_ kullanıcısına yanıt
    Hocam kabul etmek isterseniz sizi ekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 10711072107310741075
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.