DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DOSYA KONUSU [San Andreas bilinmeyenler, Rockstar ve Epsilon Tarikatı Gizemi]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
89
Cevap
2
Favori
97.380
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> DOSYA KONUSU [San Andreas bilinmeyenler, Rockstar ve Epsilon Tarikatı Gizemi]
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   9041 Mesaj
   13 Eylül 2008 00:49:01
   Aslında PlayStation bölümünde bu oyun ve sırlarıyla ilgili bir bölüm var ama, hem şu sıralar oyunu açıp tekrar oynadığımdan hemde uzun süredir araştırdığım bazı bilgileri paylaşmak istediğim için yeni konu açmak istedim.
   Belki bu sayede henüz next-gen GTA 4 ile tanışmamış arkadaşlar o zamana kadar bu oyunla yeniden gizem avına çıkabilirler.
   Hepinizin bildiği gibi GTA: San Andreas sırlarla dolu, büyük bir oyun alanı sunuyor. Oyun çıktığı günden itibaren pek çok söylenti (koca ayak, ufolar, hayalet arabalar vs.) oyunun en önemli özelliklerinden. Hatta yabancı forumlarda, av timleri kurulup saatlerce San Andreas oynayıp, oyuncular gördüğü her garipliği birbirleriyle paylaşmıştı. Birçoğu Rockstar tarafından yalanlansa da bir çoğu özellikle easter egg' ler ispatlandı. Yine de Rockstar var olmadığını söylediği her açıklamanın ardından " O yok ama başka şeyler olabilir. Araştırmak lazım" diyerek, daha çok kişiyi San Andreas serüvenine itti.
   Kim bilir, keşfedilememiş belki çok daha fazla şey vardır, belki de sadece firmanın satış stratejisinden ve büyük bir yalandan başka birşey değildir. Yine de bunları araştırarak, alt tarafı bi GTA oyununu bile korkuya, heyecana dönüştürmek bile başlı başına bir keyif.
   Başlayalım...

   Big Foot(Koca ayak, namı diğer Yeti): Kuzey Amerika' da görüldüğü varsayılan, dev bir maymun vari yaratık. Yeti yani
   Söylenti: Oyunla birlikte verilen broşürde, ismi geçen sanatçının adı Bigfoot olduğu için söylentinin ortaya atıldığı düşünülüyor. Görüldüğü var sayılan yerler Mount Chiliad, Flint County ve Whetstone bölgeleri. Shady Cabin ve Back O Beyond sıkça görüldüğü var sayılan yerler. Nette koca ayakla ilgili pek çok video ve resim bulmanız olası, fakat bu söylentinin tamamen fake olduğu Rockstar tarafından açıklandı.
   Rockstar yetkilisi Terry Donovan; "There is no Bigfoot, just like in real life. But there is something in the woods" "Gerçek hayatta olmadığı gibi oyunda da koca ayak yok, Fakat ormanda başka bir şey var" Bu sözler koca ayak olmadığına kanıt getirse de, ormanın içinde başka birşey olduğunun merakını da uyandırmıyor değil.
   Bigfoot ile ilgili fake resimler:

   Yok artık
   Koca ayağın sözde ayak izleri:


   Loch Ness Gölü Canavarı: Oyunda ilk çıkışından itibaren Fischer's Lagoon bölgesinde görüldüğü iddia edilen canavar.(Nessie) Delillere dayandırılamamış ve Rockstar' ında açıklamış olduğu fake bir söylenti.

   Jaws: Oyunda görüldüğü iddia edilen köpek balıkları. Pek çok kişi gördüğü hayvanın oyundaki yunuslar olmadığını ve ısırılarak öldürüldüğünü iddia etsede bu konuda da kesin bilgi bulunmamaktadır. Ama bir diğer söylentiye göre, oyunun kodlarının arasında köpek balığı modellemesinin olduğu bu sırrı doğrular nitelikte. Ayrıca GTA: Vice City oyununda da(yüzülemiyordu) köpek balığı görüldüğü konuşulmakta. PC versiyonunda mod olarak gerçek kılınsa da onun haricinde elle tutulur bir kanıt yok. Büyük ihtimalle fake.
   Jaws Video (videoları görüntüleyebilmek için Vtunnel kullanın)

   Paslı Tekerlekli Sandalye: Fischers Lagoon' da iskelenin sonunda.
   Söylenti: Ufak önemsiz bir easter egg gibi görünsede, bu paslı başı boş sandalye hakkında da yeterince söylenti var. Öncelikle sandalyenin gece 12.00 sularında hafif hafif kıpırdadığı söylenmekte. Ayrıca oyunda Leatherface adlı psikopat katilin varlığını kanıtlayan nesnelerden biri olarak gösterilmekte. Orda olduğu kesin olarak kanıtlanmış olsada, söylendiği gibi hareket ettiği veya leatherface ile bağlantısı olduğu kanıtlanmış değil. Sadece Rockstar' ın filme yaptığı ufak bir gönderme olarak düşünülüyor.
   Resim:

   Sandalye hakkında geçen san andreas' daki iki vatandaşın diyaloğu;
   - Have you seen this disabled chair moving? (Sakat tekerlekli sandalyesini hareket ederken gördün mü?
   - No. Have you? (Hayır. Ya sen?
   - No. Bye bye! (hayır görmedim. bye.)
   - Bye bye! (iyi, bye.)
   Ayrıca Rockstar Games' den iki yetkilinin sandalye adına başlattığı gizem avı ve bilmecesi;
   "The lake was filled up with rocks and stones, and body was middle of the lake" ( Göl kayalarla ve taşlarla doluydu ve ceset gölün tam ortasındaydı)
   Henüz gölün ve sandalyeninde sırrını çözen olmamış.

   Ufolar: Area 69 ve Las Venturas' daki Nevada çölü bu söylentiyi en fazla alevlendiren sebepler şüphesiz. Fake olup olmadığı tam olarak kanıtlanmamış ve yetkili ağızlardan tatmin edici cevaplar gelmemiş olsada pek çok kanıt bulmak mümkün.
   Ufolarla ilgili San Andreas' daki bir diğer diyalog.
   "The aliens are talking from my car radio" (Uzaylılar benimle arabamın radyosundan iletişime geçti)
   Kanıtlar: Ufo gizeminin ortaya atılmasını sağlayan çeşitli söylentiler var.
   Mesela Las Venturas' da Lil Probe Inn isimli yerdeki gizli bölümdeki harita. Üzerinde 11 yer işaretlenmiş ve her bir nokta Las Venturas ve 69. bölge civarı.
   Resimler:


   Devlet görevlisi olduğu düşünülen Toreno' nun evinde de buna benzer haritalar ve iletişim cihazları bulmak mümkün. Ayrıca büyük bir kargo uçağını kaçırıp içerisindeki takım elbiseli adamları öldürdüğümüz görevlerde, o kişilerin uzaylı(M.I.B) olduğu ve Toreno tarafından kasıtlı öldürttürüldüğü söylenilmekte.
   Fake olmasa da ne olduğu kanıtlanamamış bir resim:

   Ufo gören masum köylü CJ' in çektiği video (Vtunnel) (45. saniyeden itibaren hızlıca geçen cisme dikkat edin)

   Hayalet Arabalar: Tümsekte durduğu ve o an aşağı doğru yuvarlandığı için hayalet araba izlenimi yaratan Glendale model arabalar. Tamamen gerçek. Sadece şöförü olmadığı ve kendi kendine hareket ettiği için yayılan söylentiler bu şekilde. Yine de yurdum insanı dayanamamış ve bu arabalar hakkında da pek çok söylenti ortaya atmış. Gece Back 'O Beyond bölgesinde bu arabalardan herhangi birini gördüğünüzde, sizi takip ettiğini veya gece görüş gözlüğüyle baktığınız zaman boş şöför koltuğunda yeşil uzaylıların olduğu söylenmekte. Ayrıca bu bölgedeki bazı araçların yanında bulunan elektrikli testere Leatherface söylentisinin varlığını güçlendirmekteymiş.
   Resim:

   Video

   Beverly Johnson(C.J' in annesi) Hayaleti: Kanıtlanmış birşey yok, çok büyük ihtimalle fake.
   Bu söylentinin ortaya atılmasındaki sebep Los Santos' daki mezarlıkda buluna hayalet Graffiti. (Yalnızca geceleri görülebiliyor ve fake değil) (Families_4_Life)
   Resim:

   Ayrıca hayaletin CJ' in evinin mutfağında her gece saat 12.00 sularında, veya PS 2 yada PC' lerin saatlerinin Haloween(Cadılar bayramı gecesi denilen)saatlerine ayarlı olduğunda veya oyunda cuma geceleri(töbe töbe) görüldüğü söylenmekte. Ayrıca, görülmesede evin civarından uğultularının ve annesinin seslerinin geldiği söylenmekte.

   Halka Kızı: 2006 yılında YouTube' da yayınlanan bi video üzerine ortaya atılmış bi hurafe. Bulunan veya kanıtlanan herhangi birşey yok.
   C.J' in evindeki televizyonundan bir iki saniyeliğine aniden fırlayıp kaybolduğu söylenmekte. Pekçok video ve birde resim var. Büyük olasılıkla fake.
   Resim:

   Video 14. saniyeye dikkat!

   Las Barrancas, At sesleri: Kanıtlanmamış bir söylenti. Tierra Robada bölgesinde duyulduğu ileri sürülmekte. Söylentinin ortaya atılış nedeni, Rockstar' ın resmi sitesinde mouse u haritada o bölgeye çıkardığınızda çıkan yazı:
   Resim:


   Yazıda yazana göre; bu bölgede, çölde soyguncular tarafından saldırıya uğrayan ve harap edilen bir köyün, Henry Bolt adında bir generalin yüz atlısıyla kurtarmaya giderken büyük bir uçurumdan düşerek ölmesi.
   Yüz atın uğultusu ve bu bölgenin toplu mezar olduğu söylentisi bu yazıdan yola çıkılarak ortaya atılmış.

   Seri Katil ve Leatherface: İki farklı Amerikan efsanesinden(!) yola çıkılarak ortaya atılmış bir söylenti. Leatherface, yani kurbanlarını elektrikli testere ile öldürdükten sonra derisinden kendisine maske yapan bir seri katil.
   Diğeri ise Ed Gein adında(merak eden google' dan araştırsın, psikopatın önde gideni) Leatherface' e göre daha sapıkça öldürme yöntemleri olan bir katil. (mezar kazıcısı ve ölü sevici)
   Leatherface' in, Countryside Shady Cabin bölgesinde, kesik ağaçların yığılı olduğu bölgede görüldüğü söylenmekte. Oyunun ilk versiyonundaki bir hata ile o bölgede, özellikle sisli ve karanlık zamanlarda ürkütücü seslerin duyulduğu söylenmekte. İnternette çok fazla video ve resim dolaşmasına rağmen bir çoğu fake veya PC modu olduğu için hala gizemini korumakta.
   Görüldüğü bölgeler: Catalina' nın evi yakınları, Shady Creek, Back O Beyond.
   Resim:


   Diğer seri katilinde, çölde terkedilmiş mezarlıkta, hayalet kasabada ve ceset torbalarının olduğu yerde görüldüğü söylenmekte.
   Resim:


   Resimdeki, karakterin gerçek olduğu ispatlandığı gibi, görüldüğü bazı zamanlarda elinde Western Shotgun ile kovalayıp ateş ettiği söylenmekte. Bu resim haricinde kanıtlanmış başka bir kanıt bulunmamakta.
   Görüldüğü Bölgeler: Lil Probe Inn yakınları, Las Venturas belediyesi toplu mezarlığı, ceset torbalarının olduğu bölge ve Fort Carson bölgesi.
   Video:Ed Gein Referansları
   Sonuç itibariyle gerçekte yaşamış bu iki seri katile göndermeler olarak düşünülse de, pek çok oyuncu var olduklarından emin.

   Ve geldik son zamanlarda oyun hakkında en çok konuşulan konuya. Rockstar ve Epsilon isimli tarikat ilişkisi ve oyundaki bu tarikata ait göndermeler.

   Epsilonism Nedir?www.epsilonprogram.com.
   Rockstar (R*) tarafından yapılan bu site, Cris Formage tarafından kurulduğu iddia edilen tarikatın reklamının yapıldığı yer. Sitede epsilonism ve kuralları, ve ayrıca oyuna ait bazı göndermeler yer almakta.
   Para(bağış) ile mutluluğa ereceğinizin iddia edildiği bu tarikatın altın kurallarından biri, 1 haftada 9 bayan ile birlikte olmak. Woww
   Tarikatın değişmez 12 kuralı:

   1- Dünya 157 yaşındadır
   2- Dinozorlar yalandan ibarettir, insanlar inanır çünkü güçsüzlerdir.
   3- Mutlusunuz, ama bilmiyorsunuz.
   4- *Hepimiz aynı ağaçtan geldik
   5- *Herkes birbiriyle akrabadır, kırmızı saçlılar hariç.
   6- Sperm diye birşey yoktur, Biyolojiilerin uydurmasından başka birşey değildir.
   7- *Erkekler haftada 9 kadınla yatmalı, kadınlar 5, Haziran ayındaysa günde 5
   8- *Yaratıklar gerçektir ve yeryüzündedir.
   9- *Ağaçlar konuşur fakat bazıları duyar.
   10- Birşeylere inananlar ateistlerden daha çok yaşarlar ve daha iyi yaşam sürerler.
   11- Bunlara inanır ve tarikat için kesenin ağzını açarsanız uzun ömürlü olursunuz
   12- KIFFLOM! Mutluluk senin. KIFFLOM'

   Metnin orijinali:
   quote:

   The world is 157 years old
   Dinosaurs are a lie that people believe because they are weak
   You are happy, you just don’t know it
   We all come from the same tree
   Everyone is related to everyone else, except for people with red hair
   Sperm does not exist - it is a lie spread by biology teachers - along with everything else you have ever been told
   Men are supposed to lie with nine new partners a week. Women are supposed to lie with six, except for in July, when they must lie with five men a day
   Aliens exist and are present on earth. If you have a birth mark, you may be descended from Kraff, the famous Emperor of the 4th Paradigm
   Trees talk, but only some people hear them
   People who believe in something live much longer than atheists, and they have eternal life thrown in for good measure
   If you believe this and turn you hands and wallet over to EPSILONISM, you’ll live a happy life. Otherwise you are doomed
   KIFFLOM - HAPPINESS IS YOURS! KIFFLOM!   Bağlantılar:
   1- Epsilon E harfi: E ve T harflerinin birleşimi gibi görünen ve yunan alfabesinde 5. harfe tekabül eden bu harf ile ilgili oyunda herhangi bir gönderme bulunamamış.
   2- Doğum lekesi: Sitede yüz figürünün olduğu bölgedeki leke, haritada bir bölge olabilir diye düşünülüyor. Bu bölgede gizemli ağaç veya herhangi birşey olduğu düşünülse de, herhangi bir bulgu yok.
   3- Tarikatın Çiftliği: Body Harvest görevinde bulunduğunuz bölgedeki bu çiftlik evinin geceleri, pencerelerinden mavi ışık süzülmekte ve toplantı mekanları olarak bahsedilmekte. Blue Hell bug' ını kullanarak içine bakıldığında görünen anormal birşey yokmuş, boş bir ev. (Evin gizemi, diğer pek çok ev haricinde sadece geceleri mavi ışık vermesi)
   Resimler:


   4- Cris Formage: Tarikatın kurucusu, fakat oyunda görmeniz mümkün değil. WCTR radyosunda Lazlow ile röportajı var.
   5- Epsilon radyoda: Yine WCTR radyosunda, tüm GTA oyunlarından tanıdığımız Love Fist grubunun, tarikat üyeleri olduğundan bahsedilmekte.
   6- WCTR Röportajı, metnin orijinali:
   Alıntı fazlalığı nedeniyle koyamadım.
   7- Kanca: Yukarıdaki röportajda geçen bir konuşmada "Try something, touch my Cane" geçen cümle üzerine bağlantı kurulmuş.
   Mad Dog' un malikanesinin yakınlarında ve Winewood tabelasının arkasında bulmak mümkün.
   Ayrıca 69. bölgede bir odada yine kanca veya levyeye benzer bir alet görmek mümkün.
   Resimler:


   Neden kanca? Bahsi geçen silah, oyunda gereksiz olduğu halde en çok bulunan silahmış. Bununla birlikte oyunda 9 adet kürek, 9 adet elektrikli testere ve 19 adette kanca varken diğer silahların sayıları


   Alıntıları Göster   Bahsi geçen kamyon ve yapılması gerekenler.
   Resim:


   SONUÇ: Yabancı forumlardan birinde, Rockstar' da çalıştığını iddia eden "jblend" nickli birinin yukarıdaki bütün maddelerle ilgili olarak ortaya çıkacak bir gizeminin olduğunu söylemiş.
   Şöyleki:
   quote:


   • Açık mavi pantolon Didier Sach's
   • Tüm dövmeler Herhangi bi dövmeciden
   • Tüm haç dövmeleri -
   • Mezarlık dövmesi
   • Gizli dövmeler Blue Hell' deki gizli dövmeciden
   • Eyepatch (blindfold) Binco's dükkanından
   • Din ile ilgili eşyalar Farklı dükkanlardan
   • Desert Eagle Ammunation
   • 7 günde 9 fahişeyle yatma
   • 10 - 100.000 $ arası para harcama Casinolarda veya iddia dükkanlarında
   • Aynı bazı saatlerde aynı yerlerde olma -
   • Minimum kas istatistikleri -
   • Minimum şişmanlık istatistikleri -
   • Kırmızı saç Herhangi bir berber dükkanından
   • Kanca Winewood' un arkasında.

   Yukarıdaki durumlarda karakterinizi donattığınız zaman, söylenenlere göre gece karanlıkta ormanda bir ağacın içinden geçerek oyunda gizli bir görev, bölüm tarzı biryer açılacakmış.
   Son zamanlarda forumlarda en çok konuşulan ve Rockstar' ın epsilon sitesiyle bağlantı kurulan söylentisi.

   Güncel son bulunan gizler:

   Garip Telefon Numarası: Mad Dog' un malikanesine yakın yerdeki safe house' da telefonun üğzerinde yazan numara. "333 747 123"
   google' da numara hakkında bilgi yokmuş, ve USA numarasıda değilmiş. Rockstar' da yer alan tüm numaralar 9 rakamlı ve 555 ile başlıyormuş.
   Resim:

   Epsilon Şarabı: Epsilon tarikatının harfinin yer aldığı El Tiempo adındaki şarap. Gerçek olduğu kanıtlanmış.
   Resim:

   Yeni hayalet araba: Mount Chiliad bölgesinde yeni bi hayalet araba keşfedilmiş. Fakat bu kez kullanan biri varmış ve araç aniden beliriyormuş.
   Aniden belirip çakılan uçaklar gibi.
   Resim:

   Hayalet Hovercraft: Bayside' da bot okulunun yanında. Hayalet arabalar gibi yokuş aşağı indiği için o izlenimi veriyormuş.
   Resim:


   Rockstar' ın Oyuna Gösterdiği Özen:

   Nedir? - Adres - Çalışıyor mu?

   Cluckin' Bell website www.cluckinbellhappychicken.com Evet
   Darius Fontaines website www.fearitdoit.com Evet
   O. G. Loc's website www.westcoastraplegends.com Evet
   Epsilon Program website www.epsilonprogram.com Evet
   Retro video games website www.exsorbeo.com Evet
   Maccer website www.maccer.net Evet
   Crimson Executive Wife Removal 1-866-505CRIM ( 1-866-505-2746) Evet
   Inversion Therapy (Darius Fontaine) 1-866-FACEFEAR (1-866-322-3332) Evet
   Inversion Therapy Call the number above, and enter your fax# ?
   Epsilon Program phone number 1-866-FUN-CULT (1-866-386-2858) Evet
   Epsilon Program fax number Call the number above, and enter your fax# ?

   Liberty City ve Gizli Dövmeci Dükkanına Gitmek:(PS2 ve PC versiyonları)

   Liberty City:

   * los santos daki Ganton gym' a gidin.
   * makineli veya uzi ile içerdeki 4 kişiyi de öldürün.
   * koşu bandının yanından jetpack kodunu girin ve yukarı yükselin.

   * daha sonra haritada 2 numaralı yere uçun.
   * ne çok alçak ne çok yüksek uçmamaya dikkat edin ve sarı noktadan içeriye girin.
   * sonra haritanızı açarak 8 numaralı kırmızı noktaya işaret koyun ve oraya uçun.(Liberty city' e gitmek istiyorsanız mutlaka uğramalısınız)

   * bu verdiğim harita da da 40 numaralı yer Liberty city, işaret koyun ve oldukça yüksekten uçun.
   * L2 ve R2 tuşlarına birden basarak yüksekliğinizi dengeleyebilirsiniz.

   Gizli dövmeci dükkanı:

   * harita da 19 numara da işaretli.
   * gitmek için sadece 2 numaraya uğramanız yeterli...
   * içinde oyunda bulamayacağınız yeni pahalı ve farklı dövmeler var.
   * içeriden tek çıkışınız kendinizi öldürmek, bu yüzden girdiğinizde el bombası veya molotof taşıdığınıza emin olun...

   Easter Eggs:

   hayalet arabalar, gümüş vibratör, polisten dayak yiyen yaya, intihar fotoğrafçıları, cock rock, seri katilin ceset torbaları gibi pekçok giz bu harita da mevcut...

   Oyun başında tüm dükkanları açma: ilk introda, polis arabası tam tren yolundan geçerken "jetpack" kodunu girerseniz, oyunun daha en başında *tüm dükkanları açmış olucaksınız...

   *dükkanlar açık olsada haritada gözükmeyecektir...


   Oyunda tüm bu gizemlerin olduğunu düşünmek bile insanı tekrar tekrar oynamaya itiyor. Tamamı oyuncuların uydurmalarından, hayal güçlerinden yada firma yetkililerinin yalanlarından ibaret olsada gerçekten oyuna farklı bi tat kattığı aşikar. GTA 4' den eskinin tadını alamamış arkadaşlar için tekrar nostalji yapma fırsatı.
   Umarım keyifle okumuşsunuzdur, iyi oyunlar

   Not: Tüm yazı derlemedir, kesinlikle alıntı değildir.
   Yararlanılan kaynaklar: myepsilon.org, gta.wikia.com ve youtube.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evo_4 -- 13 Eylül 2008; 13:28:03 >
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   13 Eylül 2008 00:57:17
   oy oy oy ne ettin hacı dayı sen ya,bayılıyorum san andreas'a bunları okuyunca yeniden yükleyesim geldi.Bi tamamını okuyayım yazının


   _____________________________

  • Yarbay
   7299 Mesaj
   13 Eylül 2008 00:59:23
   Ortak bu ne ya doktora tezi gibi maaşallah


   _____________________________

   Hayat aldığınız nefeslerin toplamı değil, nefesinizi kesen anların toplamıdır.
  • DH Yönetici
   3798 Mesaj
   13 Eylül 2008 01:00:55
   Valla bravo Baştan sona okudum.


   _____________________________

   PSN:Seth_Valor
   Playstation 4 (CUH-1216 Pal) - Sharp 46LE824 - Pioneer HTP-071 - Gold Wireless Headset -Samsung BD-H6500
   Star Wars Galaxies Elder Jedi
   Vorsprung durch Technik
   || Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||
  • Yarbay
   9041 Mesaj
   13 Eylül 2008 01:01:13   _____________________________

  • Yüzbaşı
   732 Mesaj
   13 Eylül 2008 01:21:00
   okurkan bile gözlerim dışarıya cıktı korkudan tuylerim urperdibide amerikanın böyle hurafelerini bildikten sonra oyunda fark etseydim neler olurdu bilemiyom yanii


   _____________________________

   PSN:ist34turkiye

  • Binbaşı
   1523 Mesaj
   13 Eylül 2008 01:58:26
   San Andreas'ın efsaneleri bitmez araştırma olarakta gerçekten güzel bir araştırma olmuş resimlerle falan buarada oynadığım en iyi GTA oyunuydu hatta GTA4'ten bile San Andreas'tan aldığım tadı alamadım kesinlikle kusursuzdu herşeyiyle...


   _____________________________


   ''Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim.''
   (El Gazali)
  • Binbaşı
   1558 Mesaj
   13 Eylül 2008 04:47:46
   Tüm yazıyı okudum muhteşem olmuş Yeniden SA oynamam lazım


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   13 Eylül 2008 05:03:07
   la altı üstü bi oyun için bukadar uğraşılırmı bee ben kaç saat oynadım hiçbiriyle karşılaşmadım


   _____________________________

   özgürlük kime teslim olacağını bilebilmektir.
  • Yarbay
   3152 Mesaj
   13 Eylül 2008 05:10:16
   çok iyi bir yazı olmuş,bu oyunun garip yönleri var hakikaten,teşekkürler


   _____________________________

  • Yarbay
   9533 Mesaj
   13 Eylül 2008 05:21:18
   Süper olmuş.San Andreas da var böyle gizemler.Gta4 de bir ufo var başka birşey yok.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   652 Mesaj
   13 Eylül 2008 05:30:10
   çok güzel yazı sürükleyici, iyi bir çalışma oynayasım geldi yine :D


   _____________________________

   Playstation3 - MotorstromPack80gb - PSN:Chakir
   Motorstrom - Assasin's Creed - Burnout Paradise - PES 2008 - BF:Bad Company - Uncharted - Fifa09 - Metal Gear Solid4 - Gran Turismo5P - GTA4 - Little Big Planet - Mirrors Edge - Heavenly Sword
   PSN oyunları : BF 1943 - Flower - Worms - Tekken 5 - Rag Doll Kung Fu - The Punisher --- Satış sayfam için tıklayınız.
   Referanslar: K-RaMo, kboyvat, Huke, Doftin, Muziooo, Bozkan38, bbuzol, kocake, orion83, nebuch, hunterboi, Mindhunters, Adoni

  • Yarbay
   9041 Mesaj
   13 Eylül 2008 13:32:57
   Arkadaşlar, yeni bilgilerle güncelledim yazıyı.
   Oynayan kimse kalmadı mı bu oyunu   _____________________________

  • Yüzbaşı
   341 Mesaj
   16 Eylül 2008 07:55:33

   quote:

   Orjinalden alıntı: evo_4

   Arkadaşlar, yeni bilgilerle güncelledim yazıyı.
   Oynayan kimse kalmadı mı bu oyunu


   kalmamı. hem de hiç bitirmedim hem de %25 deyim   _____________________________

  • Binbaşı
   1216 Mesaj
   16 Eylül 2008 09:20:42
   4 nasıl henüz bilmiyorum ama San andreas la adamlar resmen aşmış. Oyun değil mübarek, başka bişey.


   _____________________________

   Bu Aralar Oynadığım Oyunlar
   The Elder Scrolls V : Skyrim (PC), Titan Quest : Immortal Throne (PC)
  • Yarbay
   3152 Mesaj
   16 Eylül 2008 11:50:28
   4 de güzel oyun ama S.A bambaşka


   _____________________________

  • Binbaşı
   1288 Mesaj
   15 Haziran 2009 01:42:51
   varmı beyler aranızda bu eti falan gören benden bunlara koskoca bi


   F   _____________________________

  • Yüzbaşı
   365 Mesaj
   09 Mayıs 2010 12:56:19
   Şimdi konuyu hortlatmak gibi bir amacım yok. İlk önce bunu söyleyeyim.

   GTA San Andreas ve diğer GTA oyunları hayatımda oynadığım en gizemli oyunlardır. Şimdi ne alaka diyeceksiniz.

   Aslında bununla ilgili GTA sitelerinde birçok yazı, ortaya atılmış şeyler var şimdi herbirin yazmaya kalksam, inanın gücüm yetmez.

   Yani gizemli birşey olmasa bile Las Venturas'ta bulunan çölleri gezerken bile insanın içini bi merek kaplıyor..

   Gerçekten çok gizemli öğeler var.

   Müthiş bir oyun.
   _____________________________

  • Yarbay
   6372 Mesaj
   10 Mayıs 2010 09:22:50
   mükemmel bir çalışma olmuş ellerine sağlık


   _____________________________

   Olacak İş Değil
  • Teğmen
   131 Mesaj
   10 Mayıs 2010 10:11:22
   Mesajım bulunsun


   _____________________________

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.