Şimdi Ara

###Dostoyevski Fan Club### (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
10
Favori
11.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizi de ekleyin lütfen.

Blogumuzda da Dostoyevski'yi Dostoyevski yapan zamanlarını geçirdiği hapishane yasamini anlattığı Ölü bir evden hatıralar kitabı ile ilgili güzel bir yazı var.

http://www.eskimeyenkitaplar.com/sert-kabugun-icindeki-cekirdek/
  • ekleyebilir misin dostum
  • güncellenmiştir .
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak_5866

Beni de ekleyin.

Özellikle hangi Yayınevi tercih edersiniz iletişim ve is Bankası Yayınları arasında kaldım ben.

iş bankası tercihimdir ama iletişim de iyi.
  • ekle
  • şuan suç ve ceza yı okuyorum ama kitap çook ağır gidiyor yeni başlayanlar için pek uygun değil.olaydan çok psikolojik yönleri ele alıyor .

yinede yaz beni
  • ekle hocam
  • "Böyle bir kulüpte bulunmaktan onur duyarım" dedi Raskolnikov ve o güne dek, ancak tadabildiği 'ucuz şarap cenneti'nin kapılarını aralayarak, dünyaya sorularla yaklaşan insanların arasına daldı.

Muhteşem bir kulüp olmuş bu; beni de ekleyin lütfen.
    Dosto, hayatımı değiştiren adamdır.
    Gerisini kısım, kısım anlatırım ilerde.
    Sağlıcakla.
  • Beni de ekle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostoyevski adamdır adamın hasıdır, ama yaptığı hareketler yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rhaegar Targaryen

Dostoyevski adamdır adamın hasıdır, ama yaptığı hareketler yanlış.

Yaptigi yanlis hareketlerden kasit nedir ?

• Karamazov Kardeşler, Suç ve Ceza ile Yeraltından Notlar'ı okudum. Üçü de okunması gereken çok güzel romanlardı. Benim en çok sevdiğim Yeraltından Notlar oldu. Üçünü de öneririm.
  • Ya arkadaşlar, Karamazov Kardeşler, Suç ve Ceza, Yeraltından Notlar, Ölüler Evinden Anılar, Ezilenler, Öteki kitaplarını okudum üstadın ve bunları okurken hiç sıkılmamıştım. Yaklaşık 3 aydır Budala'yı okuyorum (yaklaşık 150 sayfa kadar kaldı, İş Bankası yayınları) fakat bir türlü gitmiyor. Okuması çok bunaltıcı ve bi ton lüzumsuz karakter var gibi geldi bana. Okuyan arkadaşlar size de böyle olduğu oldu mu yoksa bende mi bir sıkıntı var?
  • Üye Listesi Güncellenmiştir.
  • Eklerseniz mutlu olurum hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: notther

Ya arkadaşlar, Karamazov Kardeşler, Suç ve Ceza, Yeraltından Notlar, Ölüler Evinden Anılar, Ezilenler, Öteki kitaplarını okudum üstadın ve bunları okurken hiç sıkılmamıştım. Yaklaşık 3 aydır Budala'yı okuyorum (yaklaşık 150 sayfa kadar kaldı, İş Bankası yayınları) fakat bir türlü gitmiyor. Okuması çok bunaltıcı ve bi ton lüzumsuz karakter var gibi geldi bana. Okuyan arkadaşlar size de böyle olduğu oldu mu yoksa bende mi bir sıkıntı var?

Budala çok farklı tarzda yazdığı bir kitap dostoyevskinin. Konunun etrafında çok fazla dolaşıyor, asıl hikayeden kopuk çok fazla olay gelişiyor, diğer kitaplarında ana bir karakter ve psikolojisi üzerinden giderken değişik karakterler girmiş bunda; Dostoyevski de farklı, çok bilmediği hakim olmadığı bir alana girmiş bence olay anlatıcılığına girişerek. Açıkçası ben de okurken çok zorlandım ama sonu oldukça çarpıcı ve etkileyiciydi, her ne kadar öncesinde Stefan Zweig'ın Dostoyevski biyografisinde spoiler vermiş olmasına rağmen. :) O biyografiyi de okumanızı tavsiye ederim. Diğer eserleri gibi bütünlüklü bir eser olmasa da sonuyla insana manevi anlamda tokat indiriyor aslında.

Bu arada listeye eklerseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lycantrophic

quote:

Orijinalden alıntı: notther

Ya arkadaşlar, Karamazov Kardeşler, Suç ve Ceza, Yeraltından Notlar, Ölüler Evinden Anılar, Ezilenler, Öteki kitaplarını okudum üstadın ve bunları okurken hiç sıkılmamıştım. Yaklaşık 3 aydır Budala'yı okuyorum (yaklaşık 150 sayfa kadar kaldı, İş Bankası yayınları) fakat bir türlü gitmiyor. Okuması çok bunaltıcı ve bi ton lüzumsuz karakter var gibi geldi bana. Okuyan arkadaşlar size de böyle olduğu oldu mu yoksa bende mi bir sıkıntı var?

Budala çok farklı tarzda yazdığı bir kitap dostoyevskinin. Konunun etrafında çok fazla dolaşıyor, asıl hikayeden kopuk çok fazla olay gelişiyor, diğer kitaplarında ana bir karakter ve psikolojisi üzerinden giderken değişik karakterler girmiş bunda; Dostoyevski de farklı, çok bilmediği hakim olmadığı bir alana girmiş bence olay anlatıcılığına girişerek. Açıkçası ben de okurken çok zorlandım ama sonu oldukça çarpıcı ve etkileyiciydi, her ne kadar öncesinde Stefan Zweig'ın Dostoyevski biyografisinde spoiler vermiş olmasına rağmen. :) O biyografiyi de okumanızı tavsiye ederim. Diğer eserleri gibi bütünlüklü bir eser olmasa da sonuyla insana manevi anlamda tokat indiriyor aslında.

Bu arada listeye eklerseniz sevinirim.

Kitabı henüz bitirebilmiş değilim. Araya çok iş girdi vs. Neyseki bugün devam edeceğim kaldığım yerden, kısa sürede bitiririm umarım. Evet; Budala hakkında bir kaç yerde sonunun şaşırtıcı olduğu bilgisi verilmiş ortak olarak. Merak etmeye başladım ben de. Sıradaki kitabım da Zweig' den Satranç olacak :) Zweig'in Dostoyevski biyografisini bilmiyordum. Söylediğiniz iyi oldu, teşekkür ederim. Listeme ekledim onu. Satranç sonrası Asimov'un Vakıf serisine geçicem, o arada okurum Zweig'in Dostoyevski biyografisini.

• Bir Petersburg ziyareti iyi olur düşünüyorum

• Listemiz güncellenmiştir arkadaşlar
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.