Şimdi Ara

###Dostoyevski Fan Club### (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
10
Favori
11.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: iztuzu

Beyaz Geceler'i bir gecede okumuştum fazla beğenmemiştim.
    Öteki eserini fazla beğenmedim.
    Yer Altından Notlar kitabını muazzam bulmuştum.
    Suç ve Ceza ile Kumarbaz en merak ettiğim romanları.

Diğerlerini de okuyup beğenirsen bekleriz hocam
  • Kentler ve Gölgeler programının Dostoyevski ile ilgili bir bölümü var İzlemeyenlere tavsiye ederim
  • Benide eklermisiniz.

Dostoyevski ile yabancı belgeseller varsa(altyazılı) alıntılayarak belirtir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Feynman

Benide eklermisiniz.

Dostoyevski ile yabancı belgeseller varsa(altyazılı) alıntılayarak belirtir misiniz?

Video konuya eklenmiştir.Ayrıca yeni videolar bulundukça haber verilecektir hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lugat47

quote:

Benide eklermisiniz.

Video konuya eklenmiştir.Ayrıca yeni videolar bulundukça haber verilecektir hocam

Tamam.Teşekkürler.Takipteyim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lugat47

quote:

Benide eklermisiniz.

Tamam.Teşekkürler.Takipteyim.

Filmlerde eklendi hocam.Saygılar
  • Karamazov Kardeşler'i bitireli 1 hafta oldu şahane kitaptı,ekle hocam.
  • Fatihs_54 kullanıcısına yanıt
    Bir konuya dikkat çekmek istiyorum;

Dostoyevsky dikkat ederseniz o kısımda "nerede okumuştum?" diye yazmış. Bu Victor Hugo'ya yaptığı bir atıftır diye zannediyorum, çünkü aynı cümleleri ya Sefiller ya da Bir İdam Mahkumunun Son Günü kitabında Hugo bunların aynısını yazmıştı ve paragrafın sonunda insanoğlunun hayata olan tutumuna övgüler diziyordu. Zaten iki kitabın da çıkış tarihi Suç ve Ceza'dan daha öncedir.

Eğer gerçekten Dostoyevsky'nin idam sırasında hissettiklerini okumak istiyorsanız, Budala sizin aradığınız kitaptır. Orada soylu aileye idama götürülüp idamından vazgeçilen bir arkadaşından bahsediyor. Hatta bir kısmında "Arkadaşım, eğer ki yaşamak için son bir şansı olsa, her gününü dolu dolu yaşayacağına söz vermişti kendine." der, tam o sırada soylu ailenin kızı "Peki arkadaşınız infazın iptalinden sonra her gününü dolu dolu yaşamış mı?" diye sorar ve karakterimiz "Hayır, yaşamamış." cevabını verir.

• Benide ekle hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suç ve Cezaya yakın zamanda başlamayı düşünüyorum ama senin şu cümleni görünce sinirlendim. Spoiler yedim galiba kitabın sonundan Filmleri geçtim kitalardanda spoiler yiyoruz artık
  • Bu yaz 3 büyük eserini de okumayı planlıyorum.

Daha önce Beyaz Geceleri çok çok beğenmiştim. İnsancıkları da bayağı sevmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pacino

Suç ve Cezaya yakın zamanda başlamayı düşünüyorum ama senin şu cümleni görünce sinirlendim. Spoiler yedim galiba kitabın sonundan Filmleri geçtim kitalardanda spoiler yiyoruz artık

Eğer yazının sonundaki alıntıyı kastediyorsanız içeriği hakkında bilgi vermiyor. Kitabın neredeyse başında sayılabilecek bir yerden güzel bir alıntı.

• ekleyin bu konuda yeterli ilgiye sahibim
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaFs

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pacino

Suç ve Cezaya yakın zamanda başlamayı düşünüyorum ama senin şu cümleni görünce sinirlendim. Spoiler yedim galiba kitabın sonundan Filmleri geçtim kitalardanda spoiler yiyoruz artık

Eğer yazının sonundaki alıntıyı kastediyorsanız içeriği hakkında bilgi vermiyor. Kitabın neredeyse başında sayılabilecek bir yerden güzel bir alıntı.

İyi o zaman. Kitabın sonundan spoiler sandım, okurken heyecanı kalmaz diye korktum.

• Suç ve Ceza gibi muhteşem bir eserin sahibi Dostoyevski.

Ekle kardeşim beni de.
  • Ekle hocam
  • Suç ve Cezayı okuyorum ekle dostum , anlatım diline hayran kalmamak elde değil
  • Eklersen sevinirim.

asyalı bir kızla evlenmek istiyorsan babasını starcraft 2'de yeneceksin. eğer rus bir kızla evlenmek istiyorsan dostoyevski okuyacaksın
  • EKle dostum sadece suç ve ceza yı okudum şimdi ne önerirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.