Şimdi Ara

Dorgo Pace traş bıçağı süper alternatif ... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
9
Favori
19.691
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: righteous@

bıçak araları tıkanmıyor mu gerçekten? genelde bu tarz ürünlerin en büyük sorunu tıkanma çünkü?

Hocam tıkanmama konusunda şimdiye kadar en başarılı bulduğum ürün blue 3'dü. Denediniz mi?
    Konuda bahsi geçen ürünü denemedim bilemiyorum tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

Orijinalden alıntı: BilimveEdebiyat

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

Yanliz bende 2 aydir kullaniyorum ama Dargo diye okuyodum hep

nasıl memnunmusun,

forumda çok önerdikleri watsons dan aldım hiç memnun kalmadım. kıllara asılıyor resmen

Evet Watsons çok kötü. iki tane almıştım birini iade ettim. Gillette'nin üstüne yok bu konuda.

mac 3 de aynen asılıyor blue3 çok güzel canımı yakmadan kesiyor. bende mi bi acayiplik var anlamadım. dünyanın parasını harcıyorum şu traş malzemelerine.

eskiden eski usul bi makinam vardı şu resmini paylaştıklarımdan açısı çok güzel ayarlanmıştı makina kırıldı ondan sonra kaç tane makina aldım hep sıkıntı yaşadım.

Blue bazen bizim buradaki marketlerde indirimde oluyor, blue banyo için değil mi normalde ? Ve yedek başlıkları mach3 sapına uyar mı ?

Blue 3 başlıkları Mach 3 sapına uymuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: wehby

iyisinden bi elektrikli makina alın...bi daha bunlara bakmazsınız... 10 sene boyunca tüm markaları denedim... mach3 , fusion , blue3 , wilkinson , bimin ürünleri , migrosun ürünleri , yaprak jilet vs vs hepsini denedim...

sonra panasonic esrl21 traş makinası aldım(120 tl)... bu zamana kadar niye almamışım diye kendi kendime dövündüm... 2yıldır kullanıyorum...çok şükür , hiçbir jiletin yapamadığı kadar pürüzsüz , sinekkaydı traş yapıyor..

Hangi makine sinek kaydı tıraş yapabiliyor? ES-RL21 mi?

Eğer ciddi ciddi öyle bir şey varsa düşünebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 2 Nisan 2014; 9:14:20 >
  • Mach 3 un su 777 bicaklilari ciktigindan beri gina geldi zaten birakip 10 gunde 1 kuaforde ustura ara evde makineyle tras bicagi cidden cag disi bisey
    Ustura her nedense kat kat iyi ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mede in güney koreyse alınır valla. son yıllarda korelilerin herşeyinde gelişme var araba elektronikte artık üst düzeydeler jilettede güvenebiliriz gibime geliyor. gerçi bende bayağı bir mach3 stoğu var ama denenebilir gibi
  • quote:

iyisinden bi elektrikli makina alın...bi daha bunlara bakmazsınız... 10 sene boyunca tüm markaları denedim... mach3 , fusion , blue3 , wilkinson , bimin ürünleri , migrosun ürünleri , yaprak jilet vs vs hepsini denedim...

sonra panasonic esrl21 traş makinası aldım(120 tl)... bu zamana kadar niye almamışım diye kendi kendime dövündüm... 2yıldır kullanıyorum...çok şükür , hiçbir jiletin yapamadığı kadar pürüzsüz , sinekkaydı traş yapıyor..

peki hocam bunun başlığı değişiebilyiro mu yani bıçakları. değişebilyitosa ömrü ve fiyatları ne civarda acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Hangi makine sinek kaydı tıraş yapabiliyor? ES-RL21 mi?

Eğer ciddi ciddi öyle bir şey varsa düşünebilirim.

evet esrl21 sinekkaydı traş tapıyor...

• yedikeresekiz Y kullanıcısına yanıt
    2 yıldır , traş performansında , pil performansında henüz bi azalma olmadı...onun için parça fiyatlarını bilmiyorum... ortalama 3-4 sene gitse , sonra yeni makina alsak bile fazlasıyla karlı oluyor zaten...

mach3 kullanırken 1 kartuş 1 ay gidiyordu... 1kartuş ortalama 6 lira... 3 yılda 36x6= 216 lira yapıyor.. 120 liralık makina zaten en az 3 sene götürse yine kardayız..
  • 20 yıldır Gilette blue2 kullanıyorum. Arada başka markalar ya da gilette'in 3'lüsünü ve makinaları denesem de Blue 2'nin excel'inden iyisini görmedim. Bir tek wilkinson fena değildi. 3lü 4lü 5li jiletler daha iyi alıyor olsa da uzun vadede sakalın daha çabuk ve güçlü gelmesini sağlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: britony

quote:

bıçak araları tıkanmıyor mu gerçekten? genelde bu tarz ürünlerin en büyük sorunu tıkanma çünkü?

Hocam tıkanmama konusunda şimdiye kadar en başarılı bulduğum ürün blue 3'dü. Denediniz mi?

hocam sensör exel den tut mach3, fusiona ,blue 2, blue 3 üne hemen hepsini denedim denemediğim kalmadı diyebilirim..

öncelikle geleneksel traş zamanı olan adamın işi..keza sabah kalkıp hızlı hızlı traş olan insana geleneneksel traş uygun değil kesinlikle..

bu arada bir arkadaş yazmış koca ülke traş bıçağı üretemiyormu diye...şu an ülkemizde üretim yapan tek firma derby diye biliyorum..çünkü permatik'i gillette satın aldı..

blue 3 ün yapısı mach3 e göre daha ergonomik kesinlikle ve başarılı traş açısından daha iyi lakin tıkanma kesinlikle oluyor zamanla çünkü bıçak aralıkları çok sıkı..

birde benim görüşüme göre yumuşak sakala sahip olanların değerlendirmeleri yanıltabilir..zira yumuşak sakalın traşında çok problem yok..
    zira problem benim gibi sakalı sert adeta tırmık kullanmaya ramak kalmışa göre değerlendirme olmalı...

• quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

mede in güney koreyse alınır valla. son yıllarda korelilerin herşeyinde gelişme var araba elektronikte artık üst düzeydeler jilettede güvenebiliriz gibime geliyor. gerçi bende bayağı bir mach3 stoğu var ama denenebilir gibi

ürünü inceledim,kararsız kalmışlar Güney Kore ve Çin ortaklığı ile üretilmiştir yazmışlar kutu üzerine...birde fusionun taklidi gibi geldi ürün bana almadım neticede..daha çok fason ürün izlenimi uyandırdı bende..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: britony

quote:

hocam sensör exel den tut mach3, fusiona ,blue 2, blue 3 üne hemen hepsini denedim denemediğim kalmadı diyebilirim..

öncelikle geleneksel traş zamanı olan adamın işi..keza sabah kalkıp hızlı hızlı traş olan insana geleneneksel traş uygun değil kesinlikle..

bu arada bir arkadaş yazmış koca ülke traş bıçağı üretemiyormu diye...şu an ülkemizde üretim yapan tek firma derby diye biliyorum..çünkü permatik'i gillette satın aldı..

blue 3 ün yapısı mach3 e göre daha ergonomik kesinlikle ve başarılı traş açısından daha iyi lakin tıkanma kesinlikle oluyor zamanla çünkü bıçak aralıkları çok sıkı..

birde benim görüşüme göre yumuşak sakala sahip olanların değerlendirmeleri yanıltabilir..zira yumuşak sakalın traşında çok problem yok..
    zira problem benim gibi sakalı sert adeta tırmık kullanmaya ramak kalmışa göre değerlendirme olmalı...

Hocam sanırım benim sakallarım yumuşak tipli çünkü Her gün traş olmama rağmen 1 adet blue 3 başlığı ile 1 ay traş olabiliyorum.
    Allah size sabır verdin

• quote:

sakal yapınız nasıl,mesela 4-5 günlük sakalda sonuçları nasıl bu kullandığınız makinenin?
    bende Braun kuru makine de var lakin traş olamıyorum resmen sakalları yoluyor kızartıp tahriş ediyor...

ekleme: hb de es rl21 in yorumlarına baktım da tahriş ettiğini ve temiz tıraş yapmadığından bahsetmişler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 2 Nisan 2014; 11:32:24 >

• britony kullanıcısına yanıt
    oy oy ne sakal varmış hocam sizde bir bıçakla bir ay on ne rahat
  • ben kullanalı yaklaşık 2 ay oldu
    aynı bıçakla haftada 2 traştan 16 kez traş olmuşum.
    bu hafta tahriş etmeye başladı bıçağı.
    tıkanma biraz yapıyor.

mach3 e kıyasla pek iyi değil bence. arada 4-5 TL fiyat farkına bakaraktan
    mach3 ün bir bıçağını 4-5 ay kullanıyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

mede in güney koreyse alınır valla. son yıllarda korelilerin herşeyinde gelişme var araba elektronikte artık üst düzeydeler jilettede güvenebiliriz gibime geliyor. gerçi bende bayağı bir mach3 stoğu var ama denenebilir gibi

ürünü inceledim,kararsız kalmışlar Güney Kore ve Çin ortaklığı ile üretilmiştir yazmışlar kutu üzerine...birde fusionun taklidi gibi geldi ürün bana almadım neticede..daha çok fason ürün izlenimi uyandırdı bende..

ooo çin varsa işin içinde kalsın o zaman

• righteous@ kullanıcısına yanıt
    memur olduğum için en fazla 3 günlük sakalı traş ediyorum.... 5-6-7 günlük sakalda yolma ve tahriş yapıyor , yorumlar doğrudur...sakal yapım normal...çok çok sert değil...2-3 günlük traşlarda performasn mükemmel...

haftada 1 kere traş olan birisinin traş makinası kullanması uygun değil bence...
  • righteous@ kullanıcısına yanıt
    şanslı kullardanım sanırım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

Yanliz bende 2 aydir kullaniyorum ama Dargo diye okuyodum hep

nasıl memnunmusun,

forumda çok önerdikleri watsons dan aldım hiç memnun kalmadım. kıllara asılıyor resmen

gayet memnunun. ilk once bimin kendi markasini kullandim daha sonra buna gectm gayet rahat tiras ediyor.bicak aralarinda tikanma falanda olmuyor.tabsiye ederm.

• britony kullanıcısına yanıt
    Ben mach3 ü blue3 başlığına uydurabildim ama sorun ben de mi acaba :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.