Şimdi Ara

Dorgo Pace traş bıçağı süper alternatif ... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
9
Favori
19.685
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

Yanliz bende 2 aydir kullaniyorum ama Dargo diye okuyodum hep

nasıl memnunmusun,

forumda çok önerdikleri watsons dan aldım hiç memnun kalmadım. kıllara asılıyor resmen

gayet memnunun. ilk once bimin kendi markasini kullandim daha sonra buna gectm gayet rahat tiras ediyor.bicak aralarinda tikanma falanda olmuyor.tabsiye ederm.

4 traşda watsonsun aradı tıkanmış dun Bi kaç kere lavaboya vurdum kırıldı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mert969

Ben mach3 ü blue3 başlığına uydurabildim ama sorun ben de mi acaba :)

Hocam Bende her ikisinin de sapı var (Mach3 e olan sap aslında Pro Glide'ın sapıydı) Blue 3 'ünkü kenardan tutan, MAch3'ünkü ise ortadan girişli..
    Yanlış hatırlıyor olabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: pablomurty

ben kullanalı yaklaşık 2 ay oldu
    aynı bıçakla haftada 2 traştan 16 kez traş olmuşum.
    bu hafta tahriş etmeye başladı bıçağı.
    tıkanma biraz yapıyor.

mach3 e kıyasla pek iyi değil bence. arada 4-5 TL fiyat farkına bakaraktan
    mach3 ün bir bıçağını 4-5 ay kullanıyorum.

arkadaşlar ile görüştük fakat 4-5 ay 1 bıçak ile traş olamayacağınıza karar verdik

ama yok ben 4-5 ay kullanıyorum diyorsanızda tavsiye etmiyoruz

tavsiye etmesenizde ben kullanırım arkadaş 50 kere traş olurum tek kartuşlada diyorsanız yolunuz açık olsun diyoruz

•  Dorgo Pace traş bıçağı süper alternatif ...
    mach3.
     Dorgo Pace traş bıçağı süper alternatif ...

Dorgo Pace traş bıçağı süper alternatif ...
    blue3.

• Evde yiginla mach3 ve proglide kartusu olmasina ragmen denemek icin aldim. ilk tiras icin gayet iyiydi. Kac tiras yapabiliriz. Bu sekilde 7-8 tiras daha yaparsa bir daha gilette kartuslarina para vermem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün uğradım almak için yanında Gilette'in de bir ürünü vardı aynı paraya hangisini alsam bilemedim. Ne tavsiye ediyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Bugün uğradım almak için yanında Gilette'in de bir ürünü vardı aynı paraya hangisini alsam bilemedim. Ne tavsiye ediyorsunuz

Yanındaki blue 3 modeli bu ürün ile karşılaştıralamaz bile blue 3 kullan at permatik gibi bu ürün mach 3 ayarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa_eser -- 3 Nisan 2014; 15:46:04 >
  • Hocam size Panasonic ES -RF31'i kesin ve kati şekilde öneririm.Örneğin ben yıllardır makinaların traş bıçakları kadar (sinek kaydı) yapamıyacığına(o kadar da teknoloji meraklısı olsam dahi)inanmayan ben,şimdi makinayı alıp denememe teşvik olan abime minnetlerimi borç bilirim.4 adet kesme bıçağı,ıslak(köpüklü istersen),kuru,1saat şarz ile 60dk yakın kullanım ve favori düzeltmek için arkasında düz kesen şekillendirici.
    Şu an 2 kişi kullanıyoruz ve benim sakalım tabiri caiz ise kabasakal diye adlandırabilirim.4 aydır kullanıyorum,tahriş 0,traşdan sonra bakımını falan yaparsanız uzun süre kullanabilirsiniz.Çok memnunum.
    Eksisi diyebileceğim;
    boyun bölgesinde özellikle gırtlak bölgesinde biraz uğraşıtırıyor ama gerçekten bunun üstesinden de geliyor.Fiyatı da 230küsür bandında.
    Buda kullanan arkadaşların yorumları:Panasonic ES RF31 Quadro
    edit:
    Şu an ist bilişimde tek çekim 195,90kr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackal34 -- 4 Nisan 2014; 17:31:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jackal34

Hocam size Panasonic ES -RF31'i kesin ve kati şekilde öneririm.Örneğin ben yıllardır makinaların traş bıçakları kadar (sinek kaydı) yapamıyacığına(o kadar da teknoloji meraklısı olsam dahi)inanmayan ben,şimdi makinayı alıp denememe teşvik olan abime minnetlerimi borç bilirim.4 adet kesme bıçağı,ıslak(köpüklü istersen),kuru,1saat şarz ile 60dk yakın kullanım ve favori düzeltmek için arkasında düz kesen şekillendirici.
    Şu an 2 kişi kullanıyoruz ve benim sakalım tabiri caiz ise kabasakal diye adlandırabilirim.4 aydır kullanıyorum,tahriş 0,traşdan sonra bakımını falan yaparsanız uzun süre kullanabilirsiniz.Çok memnunum.
    Eksisi diyebileceğim;
    boyun bölgesinde özellikle gırtlak bölgesinde biraz uğraşıtırıyor ama gerçekten bunun üstesinden de geliyor.Fiyatı da 230küsür bandında.
    Buda kullanan arkadaşların yorumları:Panasonic ES RF31 Quadro
    edit:
    Şu an ist bilişimde tek çekim 195,90kr

Teşekkürler, notumu aldım. Bütçeyi denkleştirirsem, almaya çalışacağım fakat almadan önce yine sorularım olur. (:

• jay jay justified kullanıcısına yanıt
    Tabi ki de,sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz ve memnuniyetle yanıtlamaya çalışırım hocam.
  • tam olarak bunu soracaktım boyun bölgesi uğraştırıyor derken tahriş ediyor demekmi istiyorsun?
    yoksa bu bölgedeki sakalları atlayarak kesiyor bir kaç sefer üstünden geçmek durumunda kalıyorum mu diyorsun?
    veya evet her ikisidem diyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uranus -- 5 Nisan 2014; 21:28:17 >
  • aldım bir ustura 10 da jilet. süper ama başlarda 1-2 çizik attım
  • uranus kullanıcısına yanıt
    Evet...Boyun bölgesinde çok uğraşırsanız şayet,deride hafif tahriş oluyor ama (kesinlikle acıma,yanma hissetmiyorum).2.cisi bazı boyun bölgesinde ki sakallar,kesme açınıza ters orantıda çıkabiliyor.Bu tür 2,3ad. kılı almakta uğraştırabiliyorBu tip kıllarla uğraşmak istemezseniz,permatik ile sorunu halledebilirsiniz.Tahriş olma tehlikeside 0'a iner.
  • jackal34 kullanıcısına yanıt
    hocam bende senin gibi hiç bir makinenin jilet gibi 0 traş yapamayacağına inanıyorum :)

ama şu senin yazdıklarını ve daha önce benim gibi düşündüğünü okuyunca aklımda soru işareti oluştu, gerçekten jiletten farksız mı?

birde senden önce başka bir arkadaşta makine önermiş yine panasonic ESRL21 modeli sizin kullandığınız bir üst modeli galiba ESRF31 çok fark varmıdır arasında acaba ?
  • Bunu 2 hafta önce almıştım keşke almaz olaydım. Mach3 kullanıyordum hiç memnun değildim. Doğru düzgün kesmiyordu ve çok tahriş ediyordu. Öyle kesilmeyecek bir sakalım da yok. Bunu deneyeyim dedim bi ilk tıraşta 3 yerim kesildi. Nasıl olduğunu anlamadım bile. Mach3 ler boynumu tahriş ederdi bu yanaklarımı bile tahriş etti.
    Cildim hassas olduğu için hala düzgün bir tıraş bıçağı bulamadım. Bunu cildi benim gibi hassas kişilere önermiyorum.
  • -SaLiH kullanıcısına yanıt
    hocam bende dün aldım denedim ve sonuç mükemmel daha önce hep kızarıklık kabarma olurdu boynumda ayrıca kesiklerde cabası, bunun sayesinde sıkıntısız kaymak gibi traş oldum, ne tahriş ne kesik çok memnun kaldım hatta bugün gidip 4 yedek kartuşunu aldım..

sizin cildiniz çok hassas heralde gilette'in hassas ciltler için jelini alın onunla traş olun susuz sürün yüzünüde 1-2 dakka iyice yedirin öyle başlayın traşa.
  • ben proglide kullanıyorum ancak çok pahalı, proglide a göre tıraş sayısında fazla bir fark var mıdır arkadaşlar?
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    Hocam ne denediysem olmuyor Sırf bu tıraş yüzünden hep kirli sakal geziniyorum. Duştan sonra sıcak havluyu suratıma koyduktan sonra tıraş olunca tahriş en aza iniyor ama sürekli de böyle yapmak zor geliyor.

Gilletin beyazı ve mavi-yeşil olanını kullandım yine fayda etmedi. Büyük ihtimal cilt problemim var
  • -SaLiH kullanıcısına yanıt
    o zaman tek çare traş makinesi gibi o bile işe yaramayabilir
  • +on metre bir "d" düşün!
    -esasında o kadar büyük olduğu zaman "f" de güzel olur.
    +ya emin abi sen ne diyorsun?
    -.........
    +zaten en güzeli "f" dir.
    -"d" biraz kavisli olduğu için...zordir

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.