Şimdi Ara

Doping Adsl kullanan var mı? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
624
Cevap
2
Favori
144.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevaplarınız için tşkler arkadaşlar sanırım sancılı bi süreç olacak

@hokur317 dostum sanada katılıyorum işi bilen elemanları çok az..ama zamanında ttnet'de öyle değilmiydi ? zamanla taşlar yerine oturur heralde

@teksalih dostum önerini dinleyecegim en iyisi kendim gidip tt mudurlugune iptal dilekcesi vermek...
  • ttnet mahsus zorlaştırıyor diger sağlayıcılardan geçiş yaparken hiçbir dilekçe vs gerekmiyor ttnet dayatmasından çoktta öte birşey değil,

gelişmleri bizimle paylaşırsanız diger arkadaşlarımızda faydakalanabilsinn
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksalih

ttnet mahsus zorlaştırıyor diger sağlayıcılardan geçiş yaparken hiçbir dilekçe vs gerekmiyor ttnet dayatmasından çoktta öte birşey değil,

gelişmleri bizimle paylaşırsanız diger arkadaşlarımızda faydakalanabilsinn

Dostum şuan için birşey yapmadım..dopingin foruma baktım şikayetlere vs..gerçekten kararsızım.

Bir kaç gun sonra hızı bozulan arkadasların şikayetlerini okudum can sıkıcı şeyler yazmışlar..
  • tabiki tercih sizin şikayetçi olan kişilerinde donanımdan zerre anlamadığını size garanti ederim ttnet de sorunludur onlar;) aklı selim kişilerin yazılarını dikkate almanızı tavsiye ederim,

hız birkaç gün sonra düşmez böyle saçmalık olurmu? 2mbit hız 1mbite nasıl düşer? hatlar yogundur vs düzelir dikkat edersen ben bazı şikayet yazılarına çözüm için tavisiyeler yazıyorum? okuyup cevap bile yazmıyorlar bu kişilerin yhazdığı herşeyi dikkate almayn

bende çok şikayet okudum ama aldım memnunum karar tamnamen size kalmış, hattınızı kontrol ettiriniz doping ile hızın hiçbir alakası yok mevcut hizmeti size ttnet yerine o satıyor/kiraliyor hepsi bu
  • Burdaki yorumların hepsini tek tek okudum. Zaten ilk yorumlar eski tarihler, Zaman geçtikçe yorumların çoğu düzelmiş belli oluyor yani sorunların ççoğu düzelmiş gibi gözüküyor.
    Artık ttnet' ten başka arayış içindeyim. 2,5 yıl oldu ttnet kullanıyorum. Bir kere faturalar düzenli geliyor diyene ben hiç bi zaman inanmam Hep fazla geliyor, nedendir kimse cevaplıyamıyor..

quote:

Orijinalden alıntı: sile

Şuan 8 mb abonesiyim sorguladığımda 8 mb alabilirsiniz diyor 1 ay 7 mbit civarı kullandım 2.ay 4 sabitlediler 2 kişi kullanıyoruz çok zor açılıyor siteler.müş.hiz leri ile görüştüm santral 8 mbit desteklemiyor diyor.aynı yerde diğer 8 mbit kullananlar nasıl kullanıyor diyorum onlar 99 liralık sınırsızmış 99 verince bana nasıl 8 mbit vericeksiniz diyorum agu mugu eveleyip geveliyorlar...

walla arkadaşım aynısı ttnet tede war :@@ bende aynı 1 ay 8 mb kullandım sonra 4 mb e sınırladılar her aradığımda desteklemiyor diyorlar, önceden kullanıyorudm diyorum tık yok. Yani bu konuda ttnet te aynı hatta daha beterde piyasada büyük paya sahip olduğu için öne çıkmıyor sadece

quote:

aradım ve 8mbit aldım çok sorun yaşadım zyxel modem sebebi bıktırdı beni internetten bezdirdi zyxel daha sonra bikraç farklı marka aldım ama sonunda üstte bahsettiğim modemi aldım ve sorunlarım kesildi 1 ay oldu yaklaşık alalı sadece 1 kez kesilme yaşadım ve hızımda 800-900 lerin altına nadiren düştü,

şuda var sözleşmede size diyorlarki hızı düşürmezsiniz sözleşmeniz var vs vs , ama ben hattım 8mbit kaldırmıyor diye düşünürken şunu söyledim ben size neden ayda 80 lira veriyorum hizmet almak için alamadığım hizmete 80 lira verilirmi verilmez dimi hızımı 4 mbite düşürdüler hiçbir ücret talep etmediler daha sonra bu modemi alınca tekrar 8mbit istedim ve sorunlarım çözüldü,

ben memnunum;) 8mbit 78 lira :D

sana tavsiye modemi cisco dan başka bir marka alma airties vs hikaye... cisco dan başkası yalan gerçekten,

tabiki 180 lira herkese hesaplı gelmez 160 serisi alırısn uygun onlar

Merhaba Salih;
    Bu yazından anladığım kadarıyla 8mb kullansan bile modemin dandikse bunu alamıyorsun anca pikatel airmax-101 modem kullanıyorum daha önceden 8 mb alıyordum yukardada yazığım gibi 4 mb sınırladılar. modemden kaynaklanan bir durum değildir dimi?
    Doping 8 mb geçsem 8 mb neti kaldırır heralde ?

Sitelerinden sorguladığım zaman 8mb kullanabiliceğim gözüküyor postane ismiyle veriyorlar bu bilgiyi. Bunda bi değişiklik olurmu acaba ?

http://www.metronet.com.tr/sayfa.php?syfid=678952 Bu linkle ilgili olarak bilgi verebilicek olan varmı, Fiyatları çok değişik çünkü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stemendest -- 26 Kasım 2010; 23:31:00 >

• sevgli üstteki üye eğer daha önce sağlıklı birşekilde 8mbit alabildiysen büyük ihtimalle doping dede alırsın zaten 78 tl 8mbit için çok hesaplı ben de kuzenim ile kullanıyorum,

modem konusuna gelince size deneyimlerimi paylaşayım,

aldığım birçok modem zamanla yığıldı artık şişti gibi düşünün reset isttedi bu sorundan 4 tane modem değiştirdim, pikatet 101 da çok kaliteli modemdir gayet kullanışlı ama arayüzü malesef ki malesef zayıf cisco modemler daha kaliteli ve sayfa açılma hızlarıda size hissettiriyor kendini stabilhissi veriyor cisco bana

size yıllar öncenin deneyimini anlatmak isterim,

sene 2000-2001 ler yaşım 25(şu anda ) o zamanlar orta okul çağındaydım malum counter strike yeni çıkmıştı ve internet dial up çok pahalı değildi kaliteli ürün ve sradan ürün farkını izah etmek isterim,

abimin arkadaşında apache 56k vardı bizde creative 56k vardı sırf modem farkından biz 90 ping o sadecec 40 ping ile oynardı bununda tek sebebi modem farkı gerçekten test edin kaliteli bir modem ile (tabiki hattınızda sorunsuz olucak) düşük ping ve ms almak daha kolay ve gözlenebilir,

metronet ile ilgili birkaç birşey çıtlatmak isterim,

dikkat ederseniz 10mbite kadar diyor yani ilk aylar 10 sonra hat desteklemiyor-2-4 verecekleri kesin birşey,

ayrıca metronet gibi fiber gibi üstün bağlantıların sadece ve sadece zengin muhitlerde olduğunu hatırlatmak isterim,

saygılar

• Cevabınız için teşekkur ederim. fiber konulu olan herşey bana uzak en azından şimdilk.
    Modemde işimi götürür. Sadece doping olayı kaldı artık.

Birde 78 tl 8mbit adil kullanımı warmı ? ve bu 8 mb hızında up hızaı 60/70 kbps mi olur ?
  • herşey web sitelerinde yazıyor;)
  • Beyler bu adamlar beni bir kaç kez cepten aradıktan sonra geçen hafta bir kurye gönderdiler. Bir kaç sözleşme falan imzalattılar, kimlik fotokopisi falan alıp gittiler. Ondan sonra ses çıkmadı, kapattıracaklar mı ne yapacaklar ben de takip etmedim. Nedir ne oluyor?
  • Merhabalar,
    Bu doping, birkaç kez aramasına rağmen 04.12.2010 tarihinde kampanyaya katıldım gibi.

Gibisine gelirsek;
    dün telefondan avantajlarını dinledik ve 10-15 dakika sonrasında bilgi-işlem'lerinden beni tekrar arayıp onay istediler.
    Bilgi-işlemden arayanlar onay alındıktan hemen sonra internet hizmetini kullanmanız için kullanıcı adı ve şifrenizi gönderecez ve 3 iş günü icinde de geri iadeli kargo ile sözleşmeyi göndercez dedi.

Bende onaylıyorum dedim, bana mesaj gelmedi ama modemimde internet'in geldiğini anladığımda doping'i arayıp kullanıcı adımı ve şifremi aldım ve şu an doping internet ile neT'e giriyorum.
    Sözleşme'de kargoya verilmiş bana gelmek için yol'a düştü bile.

Kısacası onay'dan 30 dakika sonra internet hizmetini veriyor. ( önce hizmet anlayışı )
    Aldığım hizmet ise, 1mb/sn limitsiz 8 ay boyunca 19.9 toplamda 24 ay tahattüt.

• dostum ttnet net limitsiz de 4 megabit kullanıyordum.

geçtim bu millenicoma nereden geçtiysem hzım şu an 0.2 megabit . her hafta arıyorum arıza kaydı alıyorlar hadi güle güle. tt net 1 sene kullandım çok memnundum. sakın derim millenicom dan uzak durun
  • Arkadaşlar bugün bi arkadaşım söyledi ttnet 8 limitsiz kullanıyordu 16mb limitsiz dopinge geçmiş (tabi ben o kadar geçemem) daha ucuz ve daha iyi dedi. Ben şu anda ttnet netlimitsiz kullanıyorum 8 mb 15gb kotalı ki hoşnut değilim Bu dopinge geçmeyi düşünüyorum ne diyorsunuz ? 8 mb limitsiz fiyatı nedir uygun mu acaba ?

Birde galba 24 aylık bi şey var ? Yani 24 ay boyunca kullanmak zorunda mıyız(kelimeyi hatırlamadım )
  • Arkadaşlar şu 8mbit adil kullanım kullanan ve hızı düşen mevcut mu? Açıkçası sözleşmeyi yenilemek istemiyorum ve yenilersem 2 mbit sınırsız alacağım. Ama hız düşmüyorsa 8mbit kullanmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smd

Arkadaşlar şu 8mbit adil kullanım kullanan ve hızı düşen mevcut mu? Açıkçası sözleşmeyi yenilemek istemiyorum ve yenilersem 2 mbit sınırsız alacağım. Ama hız düşmüyorsa 8mbit kullanmak istiyorum.

Bildiğim kadarıyla 15 gb kotayı aşınca hızı otomatik 512 kb/sn 'yeye düşürüyorlar dostum..Sınırsızı içinde 99 TL diyorlar..

Bende geçmeyi düşünüyorum açıkçası çok sıkıldım TTNET'den
  • TTNet gibi 15GB üstü hız düşümü yoksa geçilebilir bence. Kullananlardan yorumları beklemek lazım..
  • Arkadaşlar bende dopinge geçmeyi istiyorum ama şu 25 ay olayına sıcak bakamıyoruz ailecek aydan aya filan olmuyo mu bu yaa Olmadı ttnet 8limitsize 99tl ödemeye başlayabilirim her an
  • ayda 99 tl 25 ayda 25x20 tl baya bir mebla yapıyor;) haberin olsun;)
  • quote:

ayda 99 tl 25 ayda 25x20 tl baya bir mebla yapıyor;) haberin olsun;)

sende haklısın tabi o zaman kulis çalışmalarını başlatmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: qAddAr

quote:

Orijinalden alıntı: smd

Arkadaşlar şu 8mbit adil kullanım kullanan ve hızı düşen mevcut mu? Açıkçası sözleşmeyi yenilemek istemiyorum ve yenilersem 2 mbit sınırsız alacağım. Ama hız düşmüyorsa 8mbit kullanmak istiyorum.

Bildiğim kadarıyla 15 gb kotayı aşınca hızı otomatik 512 kb/sn 'yeye düşürüyorlar dostum..Sınırsızı içinde 99 TL diyorlar..

Bende geçmeyi düşünüyorum açıkçası çok sıkıldım TTNET'den

TTnet'te genelde hız düşümü olmuyor. Acaba bunların da sistemi aynı mı düşüyor mu diye merak ettim. Taahüt olsa sorun değil de hani indirim falan gelir de kullanamazsam içimde kalır o yüzden taahüt istemiyorum pek.

• Arkadaşlar bişi sorucam 8Mb/sn e kadar/limitsiz ile 8Mb/sn limitsiz arasındaki fark nedir acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.