Şimdi Ara

Donanimhaber WoW Classic WOTLK Başlıyor.. (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
630
Cevap
2
Favori
47.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çünkü insanlar vanilla istiyor, open world tbc ile bitiyor bana kalırsa summon stoneler bile yanlış karardı

• Vanilla istiyorlar ancak işte Classic - Vanilla olmuyor mslf.

Günümüzdeki toplum 15 yıl önceki gibi değil artık tüketim ve hız bizi bağımlısı yapmış durumda.

Blizzard bunun farkında daha çok vanilla nın o yavaşlığından ama aynı zamanda vanilla gibi tad verecek bir classic

sürümü devreye soktu bunu zaten fazlasıyla isteyen büyük bir grup oyuncu kitlesi vardi

Classic tadında olsun ama level kasmak en azından eskisi kadar eziyetli hale gelip oyundan soğutmasın istiyorlar.

Blizzard da buna göre adım attı ve hızlandırılmış classic fikrini öne sürdü.

Aslında hepimiz görücez bunun dezavantajlarını.

Gece gündüz kasan end game oynayan guildler challange yapmak için grip 1 haftada onyxia fln kesip

veya Molten core bitirip world first fln denicekler tabi bu da community e fazlasıyla zarar verecek ama bakalım

Genel player kitlesi için belki bi nebze yaşayamadıklarımızı yaşamak için toxic düşüncelerden uzak bir düzende tekrardan

Classic ruhunu yakalayabiliriz umarim.

• Vanilla istiyorda bu yeni gelen Classic'den bile daha beter korsan server gibi bir şey basitlik açısından.

yani zorluk seviyesi olarak:

Vanilla>Classic>Bu

gibi bir durum var yanlış görmediysem yanlışsam bilmiyorsam siz söyleyin yani ne bileyim.

• mczaga kullanıcısına yanıt

Bende zorluk konusunda katılıyorum ama bakalım raidlerde world buff olmayacakmış, raid bossları daha güçlü olacakmış.Şuan görünürde sadece levelingi kolaylaştırdılar oda bence iyi bir karar çünkü artık p2den sonra alt kasanların çoğu hiç uğraşmıyor mage boosterlara gold döküyordu.En azından görevlerle, dungeonlarla kassın levelini insanlar.Çünkü classicin levelingi harbiden yeni başlayan oyuncuyu soğutabiliyordu.Adamın cebinde çantası yok, görevlerden düzgün item gelmiyor.Moblar ölmeye yakın kaçıyor, sonra bir bakmışsın üç dört tane toplanıp geri dönmüşler.

• wow'a 2007 yılında tbc ile başlamıştım (sene 2021 ara vererek hala oynuyorum). 2019 yılındaki çıkan classic'i nedense oynamadım. ama şimdi vanilla wow'u tekrar herkesle birlikte sıfırdan oynama şansım var ve benim gibi çalışan casual oyuncular için çok iyi bir gelişme.

• edwardweo kullanıcısına yanıt

Bu yeni gelen vanilla wow mu?

• mczaga kullanıcısına yanıt

evet vannila wow ama birkaç değişiklik var.

• Betaya 60a karakter boostu getirdiler.Pre bisin biraz üstü, full consum ile molten core ve onyxia raidlerini tamamladım.Classice kıyasla gerçekten zordu.Yeni mekanik falan yok ama mobların canı ve statları cidden artmış belli özellikle molten coredaki trashler.Bosslara gelirsek kesmek pek zor olmadı ama fightlar daha uzundu ve biraz kaos hakimdi.Özellikle ragnaros fightı submerge moda girmeden öldürebilen görmedim.Onyxiada ise whelplerin sayısını arttırmışlar p3de sürekli ve çok fazla miktarda whelp geliyor.İyi guildler biraz zorlansada contenti rahat temizleyecektir ama orta karar guildler ve puglar raidlerde çok zorlanacaktır.Eskisi gibi 40 dakikada mc temizlemek, 20 man onyxia falan p5e kadar uzak görünüyor.World buffların olmaması çok büyük etken.Classicde fury warrior oynamış biri olarak full pre bis + full consum ile raid yapmak dps açısından beni tatmin etmedi.Offical da her wipetan sonra consum basacak durumunda olmakta biraz korkutuyor açıkcası.Kısaca artık raidler daha uzun ve daha pahalı hale gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4S0S -- 22 Ekim 2021; 13:33:59 >

• 4S0S 4 kullanıcısına yanıt

Bu görüşleriniz beta sonrası mi ?

Mastery beta da oynayıp farklı düşünceleri olan başka insanlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zodd kullanıcısına yanıt

evet som beta

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4S0S -- 23 Ekim 2021; 12:2:28 >
  • Leveling ile alakalı birşeyler paylasabilirmisin peki?

Yani ne kadar hızlı veya istenen xp daha mı az 1-60

Gerçi boostladilar dedin ama. Blue post da mage boosting işini nerfliceklerini söylemişlerdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Betada görevlerin verdiği xpyi arttırdılar ama offical için oran ne olacak belli değil.Mage boost için maraudon ve stratholmedeki moblara boostu engellemek için yeni şeyler eklediler ve zul farraktaki zombilerin lootlarını azaltıp zul farrak içindeki diğer moblara eklediler.Scarlet monastery ve zul gurub boostu için henüz birşey yapmadılar.

• Yukarıdaki arkadaşın söylediklerine ek olarak son gelen güncelleme ile birlikte Maraudondaki botları engellemek için prensesin hızını %50 arttırıp, BRD'deki rogue botlarına önlem olarak da yeni bir debuff aurası eklemişler "THIEF!" isminde.Sanırım roguelerin belli bir sayıda pickpocket yaptıktan sonra pickpoket yapmasını engelleyecek bir mekanik.

Ayrıca konuda konuşuldu mu bilmiyorum ama hardcore modu gibi bir şey ekliyorlar oyuna.Tam olarak mod gibi değil ama hardcore communityi de göz ardı etmemek için ufak bi mekanik eklemişler.

• Juvixted kullanıcısına yanıt

Dün gece gelen son blue post da okuduğum kadarıyla sizinkine bir kaç ek yapmak istiyorum.

Molten core ve onyxia daki vanilla zamanında olan bosslardaki bazı mekanikleri classic de çok zor olmasın diye kaldırmışlardi.

Bunları tekrar ekleme kararı almışlar + olarak bossların canlarının %100 arttırılması söz konusu.

Ek olarak bazi noktalarda belirli düzenlemeler yapıp perşembe günü olacak guncellemede bunları beta da update olarak vericekler.

bakalım nasıl olacak.

Bir de end game 5 man dungeonların daha da zorlaştırılması gibi bir talep söz konusu.

Yani Startholm BRD UBRS LBRS gibi dungeonların trash ve boss fightların mekaniklerinin değiştirilmesi isteniyor.

Hepimiz görücez.

Hocam açıkcası daha 2 sene önce classic versiyonunu açıp ekmeğini güzelce yediler, eğer tekrardan bi hype ve başarı elde etmek istiyorlarsa bu tarz değişiklikleri yapmaları gerekiyor.Bir çok oyuncu tekrardan aynı şeyleri oynamak istemiyor.Yeni mekanik ekleme konusunda çok sıcak görmedim Blizzard'ı, sadece can arttırıp fight süresini uzatmak da saçma yani biraz.O yüzden en azından bu sezondan önce ufak tefek mekanikler ekleyip daha sonra çıkartacakları sezonlarda daha farklı mekanikler hatta daha farklı dungeon/raid/boss eklemeleri gerekiyor diye düşünüyorum.

Yalnız diğer dungeonlar neyse de BRD'yi bi şekilde biraz kısaltsalar keşke.Raidlerden uzun sürüyordu namussuz.  

• Güzel haberler gördüğüm kadarı ile umarım bu şekilde devam edip çıkarırlar teşekkürler bilgiler için.

• Evet, hayırlı olsun çıkış tarihi 16 Kasim. Nick name rezervasyon ve server seçimi gene classicdeki gibi olacak oda 11 Kasım.

Bunun dışında bir kaç update geldi

pvp de honor sistemi farklılaştırıldı bracket şekilleri tamamen degisti ve %40 daha hızlı rank atlama geldi kontent kısa oldugundan

Raid bosslara farklı skiller geldi kesmek zorlaştırıldı.

Classicle beraber AV den silinen guard NPC ler tekrar yerleştirildi 1.1 versiyonunda oldugu gibi.

• Yeni raidler baya zor olmuş ya gece yayınlarda izledim magmadarda bir sürü wipe yendi.Baron artık bir kişiye değil üç kişiye bomba atıyor ve bunu eskisinden daha çok yapıyor valla betada herkes full consu full pre bisken officalde bu bosslar nasıl kesilecek her wipeta consum nasıl basılacak zor bir classic bekliyor bizi

• 4S0S 4 kullanıcısına yanıt

iyice gaza geldim

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.