Şimdi Ara

Donanım Haber Veganlar Derneği (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
803
Cevap
2
Favori
19.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Darkwoods My Betrothed

quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

bitki katliamcılrı konu açmış şaşırmadım

Biz 1 bitki tüketir 1000 bitki dikeriz. Ya sen. Bana sen kendinden bahset kendinden! Sen 1 tavuk yiyip 1000 tavuk doğurabiliyor musun bana bundan bahset. Bu argümanlar çürütüldü hep artık.

ne alaka insan öldüren kadınlarda ben doğrurum diyip serbest kalsın

1) Ne alaka, insan öldüren kadınlar da ben doğururum diyip serbest kalsın o zaman.

2) Bitkiler istenildiği zaman istenilen oranda çoğaltılabildiğinden ötürü soylarının tükenmesi gibi bir problem söz konusu değildir. Ancak aynı hız ve verimlilik hayvanlarda elde edilemez. Kontrolsüz hayvan katliamları sonucunda büyük bir dengesizlik oluşuyor ve sizler bunda büyük rol oynuyorsunuz. Gururlan.

3) Kafan pırıl pırılmış güle güle kullan.

1-Vegan olma sebebin otların çabuk üremesi değil yani ekstra bahane üretme

2-ben her gün et yiyecem sen gelecek nesillere bir şey olmasın diye ot yiycen ve gelecek nesilleri göremiyeceksin boşa gidecek zaaaaaa

3-blok

• Bende vegan olmak istiyorum fakat cesaret edemiyorum bir türlü yardımcı olur musunuz nasıl başlamalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahatsiz06 -- 16 Mayıs 2017; 0:15:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Future

quote:

Orijinalden alıntı: Provino

Hayvanlara duyduğunuz bu şefkat sadece onların tatlı olduğunu düşündüğünüzden ve gördüklere herhangi bir şiddete yürekleri dağlayan bir çığlık ile cevap vermeleri yüzünden. Peki ya bitkiler, onlar da canlı değil mi, onların da koparıldıklarında canları yanmıyor mu, tarım makineleri misal havuçları yerden akıl almaz bir kuvvet ile çekip çıkardığında o canım havuçların ne kadar canları yanıyor, içlerinden nasıl çığlıklar atıyolar hiç düşündünüz mü. Kışın ortasında seralarda yetiştirilen domateslerin ne kadar üşüdüklerinden ve sıcak havaya olan hasretlerinden haberiniz var mı acaba.

Onların acı duygusu yoktur

Hocam nereden biliyoruz acı çekmediklerini, onlar da dış etkenlere tepki verme kapasitesine sahipler, ağaçların meyveleri koparılınca evlatları için yas tutmadıklarını nereden biliyoruz.

• Öyle yada böyle et fiyatlarından dolayı herkes bir gün vegan olucak Türkiye'de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loretteee

Bende vegan olmak istiyorum fakat cesaret edemiyorum bir türlü yardımcı olur musunuz nasıl başlamalıyım ?

İlk önce et yemeyi bırakmalısın ardından sırayla her şey gelecektir, konuda bir video paylaşmıştım o video beni vegan yaptı diyebilirim tabi çok değerli arkadaşım bana bunları göstermeseydi vegan olamazdım
  • quote:

quote:

Bende vegan olmak istiyorum fakat cesaret edemiyorum bir türlü yardımcı olur musunuz nasıl başlamalıyım ?

İlk önce et yemeyi bırakmalısın ardından sırayla her şey gelecektir, konuda bir video paylaşmıştım o video beni vegan yaptı diyebilirim tabi çok değerli arkadaşım bana bunları göstermeseydi vegan olamazdım

hocam mesele tamamen sizle alakalı. Bir şeyi bıraktığınızda zaten bünye alışıyor o duruma. Baya araştırma gerekiyor beslenmek için. Ufaktan zahmetli ama bir o kadar da huzur verici.
  • Kimin ne yediği umurum da değil ama veganlık bana göre saçma 1 etteki proteini 12 farklı bitki türünden anca alabiliyorsun. Vücuda yazık. Nasıl ipsiz uçurtma olmaz, et yemeyen insan da olmaz

• quote:

quote:

Videoyu izliyorum şimdi ama çok kararlıyım uzun zamandır düşünüyordum zaten. Yarın sabah kahvaltısından itibaren başlıyorum vegan hayatıma. Derneğe ismimi ekleyebilirsiniz

• Bitkileri de acıyı hisseder, deneyler ile kanıtlanmıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİpek

Kimin ne yediği umurum da değil ama veganlık bana göre saçma 1 etteki proteini 12 farklı bitki türünden anca alabiliyorsun. Vücuda yazık. Nasıl ipsiz uçurtma olmaz, et yemeyen insan da olmaz

Bu tamamen yanlış protein kısmını konuda yazmıştım kilonuz 70 ise 70 gr protein yeterlidir buda sebzelerle gayet karşılanabiliyor
  • quote:

quote:

quote:

Videoyu izliyorum şimdi ama çok kararlıyım uzun zamandır düşünüyordum zaten. Yarın sabah kahvaltısından itibaren başlıyorum vegan hayatıma. Derneğe ismimi ekleyebilirsiniz

Çok sevindim adınıza, buraya isim yazmıyoruz sadece birbirimizi bilgilendireceğimiz bir konu olsun istedik.

• quote:

quote:

quote:

Hayvanlara duyduğunuz bu şefkat sadece onların tatlı olduğunu düşündüğünüzden ve gördüklere herhangi bir şiddete yürekleri dağlayan bir çığlık ile cevap vermeleri yüzünden. Peki ya bitkiler, onlar da canlı değil mi, onların da koparıldıklarında canları yanmıyor mu, tarım makineleri misal havuçları yerden akıl almaz bir kuvvet ile çekip çıkardığında o canım havuçların ne kadar canları yanıyor, içlerinden nasıl çığlıklar atıyolar hiç düşündünüz mü. Kışın ortasında seralarda yetiştirilen domateslerin ne kadar üşüdüklerinden ve sıcak havaya olan hasretlerinden haberiniz var mı acaba.

Hocam nereden biliyoruz acı çekmediklerini, onlar da dış etkenlere tepki verme kapasitesine sahipler, ağaçların meyveleri koparılınca evlatları için yas tutmadıklarını nereden biliyoruz.

Bitkilerde hayvanlarda olduğu gibi bir sinir sistemi yoktur. Ancak etki-tepki sistemleri vardır. Sen ona zarar verirsen içgüdüseş olarak bitki senden uzaklaşır. Mesela bir bitkinin olduğu yerde kaya var ise ve kaya bitkinin büyümesini engelliyorsa bitki zıt tarafa doğru oksin hormonu salgılayarak kayadan uzak bir bölgede büyümesini devam ettirir. Ancak acı kesinlikle hissetmezler çünkü nöronları yoktur.

• Ben yapılan deneyler üzerinden konuşuyorum. Ayrıca benim bahsettiğim şey ile sizinki farklı, ben 12 farklı bitki türündeki proteinin 1 ettekileri anca karşıladığını söylüyorum. Bitkiler de protein yok diye bir şey demiyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çok sevindim adınıza, buraya isim yazmıyoruz sadece birbirimizi bilgilendireceğimiz bir konu olsun istedik.

Anladım, yarın akşam yeni hayatımda yaptığım ilk akşam yemeğimi konuya ekleyeceğim. İyi akşamlar

• quote:

Bitkileri de acıyı hisseder, deneyler ile kanıtlanmıştır.

Paylaş da biz de aydınlanalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

Hayvanlar bile birbirlerini yerken, hatta et yiyen bitki varken siz neyin kafasını yaşıyorsunuz?

Donanım Haber Veganlar Derneği

ne güzel bakmış lan üzüldüm
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bitkilerde hayvanlarda olduğu gibi bir sinir sistemi yoktur. Ancak etki-tepki sistemleri vardır. Sen ona zarar verirsen içgüdüseş olarak bitki senden uzaklaşır. Mesela bir bitkinin olduğu yerde kaya var ise ve kaya bitkinin büyümesini engelliyorsa bitki zıt tarafa doğru oksin hormonu salgılayarak kayadan uzak bir bölgede büyümesini devam ettirir. Ancak acı kesinlikle hissetmezler çünkü nöronları yoktur.

eğer bitki zıt tarafa oksin hormonu salgılarsa o yöne doğru ilerler, lütfen bilmeden konuşmayalım

• quote:

Ben yapılan deneyler üzerinden konuşuyorum. Ayrıca benim bahsettiğim şey ile sizinki farklı, ben 12 farklı bitki türündeki proteinin 1 ettekileri anca karşıladığını söylüyorum. Bitkiler de protein yok diye bir şey demiyorum

1 kap pişmiş ıspanak: 7 gr
    1 kap pişmiş taze fasülye: 13 gr
    1 kap soya veya badem sütü: 7-9 gr
    1 yemek kaşığı fıstık, badem veya kaju ezmesi: 8 gr
    100 gr tofu: 7 gr
    1 kap mercimek: 18 gr (!)
    1 kap kuru fasülye veya barbunya: 13 – 15 gr
    1 kap tempe: 30 gr
    1 adet tam tahıllı ekmek: 10 gr

protein içeriyor.
  • Kac defa dedik su konulari fotograf olmadan acmayin diye

• https://m.youtube.com/watch?v=uE3GnJTxbGA

http://www.hurhaber.com/bitkiler-aci-ceker-mi-inanilmaz-deney-ile-cikan-sonuclar/haber-713965

http://www.calismaprensibi.com/bitkiler-aciyi-hisseder-mi.html

Aydınlattım geldi mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3189175C2 -- 16 Mayıs 2017; 0:25:46 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.