Şimdi Ara

Donanım Haber Türkçüler Otağı(600+ Türkçü Bu Otağıda) (181. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.686
Cevap
91
Favori
161.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Devian

quote:

Orijinalden alıntı: İlluminatideİmam

Alper Çağlar ile görüşüp ortak bir film çıkarmayı deneyebilirsiniz.

yönetmen senarist vs var zaten tek eksik para :) Bu tarz filmlerde dış kaynaklı sponsor lazım.Sony gibi veya warner b. gibi.Normal bir film olsa hertürlü çekilir ama bu kadar büyük proje , setler , kostumler yabancı sponsorsuz olmaz.Turkiyeden bu tarz konulara asla destek çıkmadı çıkmazlarda.Bu yıl diyanet işlerine 7 milyar tl ödenek vermişler.Bak 7 milyon demiyorum 7 MİLYAR TL.. Bu tarz filmlere 5-10 milyon ayırsalar kralı çekilir ama konuşsak en fazla 300-500 bin tl verir kültür bakanlığı onu bende veririm... Sonra neden film çekilemiyor..

Haklısınız. Alper Çağlar ile görüşmekte yine de fayda var. Dağ 2 den yaklaşık 20 milyon hasılat elde edildi. Alper Bey böylesi muhteşem bir proje için maddi olarak yardımda bulunabilir. Kim bilir belki anlaşırsanız ortak bir film bile yapabilirsiniz. Ön yargı ile yaklaşmamak lazım. Pek bilgim yok ama hislerime güvenerek söylüyorum bunu tabii ki:)
    Esenlikler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tastarakay

quote:

Orijinalden alıntı: Devian

quote:

Orijinalden alıntı: İlluminatideİmam

Alper Çağlar ile görüşüp ortak bir film çıkarmayı deneyebilirsiniz.

yönetmen senarist vs var zaten tek eksik para :) Bu tarz filmlerde dış kaynaklı sponsor lazım.Sony gibi veya warner b. gibi.Normal bir film olsa hertürlü çekilir ama bu kadar büyük proje , setler , kostumler yabancı sponsorsuz olmaz.Turkiyeden bu tarz konulara asla destek çıkmadı çıkmazlarda.Bu yıl diyanet işlerine 7 milyar tl ödenek vermişler.Bak 7 milyon demiyorum 7 MİLYAR TL.. Bu tarz filmlere 5-10 milyon ayırsalar kralı çekilir ama konuşsak en fazla 300-500 bin tl verir kültür bakanlığı onu bende veririm... Sonra neden film çekilemiyor..

Haklısınız. Alper Çağlar ile görüşmekte yine de fayda var. Dağ 2 den yaklaşık 20 milyon hasılat elde edildi. Alper Bey böylesi muhteşem bir proje için maddi olarak yardımda bulunabilir. Kim bilir belki anlaşırsanız ortak bir film bile yapabilirsiniz. Ön yargı ile yaklaşmamak lazım. Pek bilgim yok ama hislerime güvenerek söylüyorum bunu tabii ki:)
    Esenlikler dilerim.

yok hocam yanlış anladın kimseden (şahıslardan) yardım istemiyoruz pek bu işlerin içinde değilsin heralade :) Ben zaten alper çağların vereceği parayı ailemden de alırım ama sponsorluk parası başka birşeydir :) Hibe edilir sponsorluk parası... Film kazanmasada geri dönüşü olmaz o paranın.. Ortağımda var zaten ayrıca çok daha büyük turkiyeden produksyon şirket sahipleri var tanıdıgım ama kimse öylecene girmez bunun altına.Mesela isim vermicem birçok atatürk vs türk filmine imza atan bir produksyon şirketinin sahibi benim çocukluk arkadaşım.Kendisi kaç kez söyledi senaryonu gönder bana bakayım diye ama giremez bunun altına biliyorum..3-5 geğirmeli küfürlü komedi yapar daha çok kazanır... Tekrar ediyorum bu tarz bir filmi yabancı firmalarla anlaşmadan yapamassın turkiyede.Zaten baktım olmayacak ise kitaba dökmeyi düşünüyorum okumakla yetinirsiniz artık napalım

• Turancı Türkçü Türkiye. Tanrı Türkü korusun ve yüceltsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeterli olur sanırım
  • lawbreaker kullanıcısına yanıt
    Kırım Tatarlığı var mı hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: techkalem

Var, Tarak Tamga o yüzden
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawbreaker

quote:

m. Abdulcemil Kırımoğlu gibi çok değerli bi büyüğe sahipsiniz hocam kendisi ile Bursa'da tanışma fırsatım olmuştu. Gerek fikirleri gerekse kişiliği ile gerçekten Türk Milleti için büyük bir isim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lawbreaker

quote:

m. Abdulcemil Kırımoğlu gibi çok değerli bi büyüğe sahipsiniz hocam kendisi ile Bursa'da tanışma fırsatım olmuştu. Gerek fikirleri gerekse kişiliği ile gerçekten Türk Milleti için büyük bir isim.

aynen öyle

• Ekler misiniz bizi de

• Ekle başkan.

• http://i.hizliresim.com/r6bjOP.png
    http://i.hizliresim.com/77GYQa.png
    http://i.hizliresim.com/GPrE77.png

Şuna bakın soysuz sopsuz bir arap milliyetçisi türklüğe türk atalarına nasıl saydırmış bide arap olmakla gurur duyuyorum demiş başka bir yorumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Powerman1923 -- 27 Ocak 2017; 21:52:42 >

• Benide ekleyebilirsiniz

• Kırgızistan'da yaşamaktayım buraya gelmeden önce Türkçü bir insanım Turan hayalleri kurardım. Ama şuan benim için en önemlisi. Edirneden Karsa,Sinoptan Hataya Türkiye'nin gelişmesi ve Türkiye dışındaki hiç bir Türk halkları ile uğraşmak istemiyorum. Çünkü onlar kendilerinin daha Türk olduğunu bilmiyor. Rus uçağı düştüğünde siz neden bizim uçağımızı düşürdünüz diye Türklere saldırmaya kalkankar oldu geçen haftalar düşen kargo uçağu yüzünden Türkleri dövenler oldu burada ondan sonra Atambaev denen at hırsızı Türkiye'den tazminat almaya çalıştı. Burada ki Evlerden tutun AVMLER yollar hepsini Türkiye yaptırıyor ama bu soysuz köpekler yedikleri kaba pisliyorlar. Türkiye buraya yıllık 50 milyon dolar hibe yolluyor. Ama burada okuyan Türklere ne burs var ne fırsat var. Yani kısacası bırakalım onlar birer Kırgız,Kazak,Özbek,Uygur olarak kalsınlar herkes halinden memnun.
    https://cemakkilickimdir.wordpress.com/2015/06/03/kirgizistanda-turk-dusmanligi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SSJMurty -- 2 Şubat 2017; 9:35:57 >

• SSJMurty kullanıcısına yanıt
    sadece kırgızistan'da mı uzun süre yaşadın başka ülkeleri de gördün mü ? Ona göre konuşmayı devam ettirelim.
  • İnsanları kendi ırkından olanlarla bir arada olması ve tartışması hoş birşey fakat pek okuyan insanlar olmadığımız için çok fazla yanlış bilgi verilmiş.Özellikle Orta Asya dönemi ile ilgili birkaç yazar önereyim, belki okumak isteyen arkadaşlar çıkabilir

1-Jean Poul Roux

2-Peter Golden

3-Wilhelm Barthold

Keyifli okumalar

• SSJMurty kullanıcısına yanıt
    Nihayet aydınlanma başladı.

O ülkelere neden Türk ve Türkçe konuşuyor diyorsunuz anlamakta zorlanıyorum. TC kuruluş felsefesinde bir ulus yaratıldı, bunu unutmamak lazım. Türkler biraraya toplanıp Türkiye'yi kurmadı, Türkiye'yi kuranlara Türk dendi. Şu anda bile vatandaşlık bağı ile TC bağlı olanlara Türk denir.

Anadolu Türklüğü ile Orta asya ülkeleri tamamen farklıdır. Zaten sizin de söylediğiniz gibi onların öyle Turan anlayışı filan da yok (muş). Genetik farklardan zaten bahsetmiyorum.

O kadar benzer dil olmalarına rağmen Portekizler Portekizce, İspanyollar İspanyonca konuşur. Yine o kadar benzer dil olmalarına rağmen Almanlar Almanca konuşur ama etraflarındaki tüm Kuzey Avrupa ülkelerine bunlar da Almanca konuşuyor demez.

Osmanlının etnik köken temelli politikalar sonucu yıkıldığı parçalara bölündüğü unutulmamalı.

• Ben de biraz Kazakeli'nden (Atırav) bahsedeyim....

Öncelikle ülkenin en zengin eyaleti....burda insanların refah düzeyi iyi...Kazdığın yer petrol....

İnsanların Türkçülük Turancılık ile uzaktan yakından bir alakası yok....Kendilerine Kazak diyorlar ve Atalarımızın aynı olduğunu söylüyorlar....Fakat etimoloji veya tarih ile pek bir ilgisi olduklarını söylemek imkansız...

(Burda) Ekonomik sıkıntı olmadığından güvenli olduğunu söylemek mümkün....Bunun dışında insanlar sıcakkanlı ve misafirperver....Kadın nüfusu %55 60 bandında....%25 e yakın Rus var...

Kazak kızlarımız oldukça rahatlar....baya rahatlar....tabi kimsenin namus bekçiliğini yapmam hayat tarzını sorgulamam haddime değil kültürel-yaşam tarzı anlamında söylüyorum.....Batı ve Avrupa özentiliği çok fazla....Rusları da çooook seviyolar....Bize de kötü gözle bakmıyorlar....

Kızlar(özellikle Ruslar) güzel....Kazak bir kızla biryerlerde oturmak takılmak gezmek vs sıkıntı olmuyor (Kırgızistan'da ciddi sıkıntı bu) ama insanların bakışları rahatsız edebilir...

Nazarbayev iyi bir adam....bildiğimiz Türkçü....Milletini Rus hayranlığı ve yandaşlığından kurtarmaya çalışıyor....fakat daha çok yol almalı ama yaşı da buna müsade etmeyecek....

Sıcakkanlılığı ve misafirperverliği sizi mutlu edebilir....fakat kazıklanmamaya (özellikle ev kiralarken) dikkat edin....Burda çok Türk yaşıyor....Muhakkak bu gibi durumlarda yanınızda orda yaşamış deneyimli bir Türk bulundurun....

Turan kuralım Kımız içelim Dombra çalalım kafasında olmak doğru değil....yine de Kazaklar iyi bir millet....

Ringo Türkçü bir müzik grubu dinlemenizi tavsiye ederim....Janar Dugolova (Zhanar Dugolova) cennetten çıkmış gibi.... ses yüz fizik inanılmaz çok da popüler....2015 Türkvizyonu da kazanmıştı....

• Turkiyeden cikin, Guney Kore ve Japonya haric hic bir ulkenin cogunlugu Turkiyeyi sevmez bu ayri konu fakat soyle bir gercek var. Adamlar 90 sene sovyetler adiyla rus milliyetciligi altinda yonetilmis. Kirgiz - Ozbek birbirine kirdirilmis. Ahiska kokenli bir aileden geliyorum. Babam tum orta asyayi karis karis gezmis. Avrupa eskeza oyle. BDT ulkelerinde hala bir rus sempatizanligi var zira zamaninda halka en iyi sistemin bu oldugu inandirilmis ve o insanlar icinde oyle. Calismadan para kazanmanin mumkun oldugu bir sistemden calismadan para kazanilmayan bir sisteme gecis yapmislar ve bu sure zarfinda ruslar yan koylerde soykirim yapsa dahi duymamislar. Boyle bir propaganda sekli var. He bugun rusya bunun acisini cekiyormu ? Islamci Teroristler orta dogu baska olmak uzere tum dunyaya tehdit. 90larda Cecenler nasil Ruslara zulm olduysa 2020lerde 2030larda Yakutlar, Kazanlilar ayni zulm seklini ruslara uygulayabilirler bu konu bambaska fakat ayni aciyi bugun Turki cumhuriyetlerde cekiyor. Azerbaycan ve Kazakistan sadece ayakta durabilen 2 Turki ulke. Oda iyi lider ve yeralti zenginlikleri sayesinde. Gunumuzde petrol veya gaz cikmayanin soz sahibi olmasinin imkani yok. Mesela 2010da Ozbek / Kirgiz sinirinda cikan ve koylerin bombalanmasina kadar ilerleyen sinir kapilarini kapattiran Ozbeklere sinirdaki Kirgiz koylerini bastiran Kirgizlara Ozbek koylerini bastiran rus propagandasi olmasina ragmen Kirgizistan Rusyadan aman dilenmisti. Bizim ulkemizde de Cinli diye Uygur Turkleri dovulmedi mi? Koreliler linc edilmedi mi? Ilk hedefimiz Edirneden baslayip 81 ili bilgilendirmek, daha sonrasinda ise tum Turki cumhuriyetlere oz kimliklerini kazandirmak olmali. Butun Turkler titrese dunyada dengeler tekrar degisir. Turk Azeri Kazak Ozbek Kirgiz Turkmen birlesse bize kim karsi koyabilir ? Kaldi ki bu gucu elimize alirsak Afgani Pakistani da yanimiza gelir ki Pakistan nukleer guc. Unutmayin ki bir zamanlar Tuna Nehrinden Nepal Sinirina kadar Turktu lakin birlik yoktu. Bir daha bolunup parcalanmamak icin kardeslerimizle birlik olmaliyiz.

• Orta Asya'da rus asimilasyonları sonucunda belirli bir Türk düşmanlığı olduğunu biliyordum lakin yukarıdakiler kadar değildi.
  • güzel bir blok listesi oluşturdum sayenizde, teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.