Şimdi Ara

Donanım güncellemesi / Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun süredir görüntüsünü yüklediğim sistemimi kullanmaktayım. Ara sıra kendimce güncelleştirmeler yaptım, ekran kartı,ssd, Güç kaynağını ve cpu fanını da güncelleştirdim.

Fakat son zamanlarda sistem yetmemeye başladı. Ben de anakart, işlemci ve ram güncellemesine gideyim diyorum. Bütçem bu iş için fazla yok 1300-1800 lira civarında ayırabilirim en fazla. Ekran kartı ve ssd benim için yeterli, genelde office işleri yapıyorum ara sıra da oyun oynuyorum ama hardcore değil, ets2 ya da gta gibi oyunları da belli bir düzeyde çalıştırıyor sistemim.

Ekran kartımla uyumlu anakart işlemci ve ram üçlemesini bulmama yardımcı olabilir misiniz?

Vakit ayıran herkese teşekkür ederim.
    Sistem:

CPU: AMD Athlon II X4 645
    Propus 45nm Technology

RAM: 4,00GB Dual-Channel DDR3 (9-9-9-24)

Anakart: ASUSTeK Computer INC. M4A78LT-M-LE (AM3)

GPU: 2047MB NVIDIA GeForce GTX 750 Ti (MSI)

Storage: 223GB Corsair Force LE SSD ATA Device (SATA (SSD))

Donanım güncellemesi / Yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi | OMG! | -- 21 Nisan 2020; 0:17:39 >

• R5 1600 12NM 700 tl civarı
    Gigabyt b450 sh2 450 TL civarı
    2x8gb 3200mhz bellek 600 TL civarı

Totalde bütçenizi aşmayacak şekilde bu ürünlere sahip olabilirsiniz.
  • ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    Güzel dostum, öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim. Sabahtan beri bakıyordum, işten anlamayınca en son buraya konu açmaya karar verdim.

Hemen baktım dediklerine. Ram için Kingston hyper x fury 8gb diye bir model var. Uyumlu olur değil mi bu sistem için?

Bir de ikinci el bir kasa almayı düşünüyorum. Dikkat etmem gereken bir şey var mıdır?

Vakit ayırdığın çok teşekkür ederim
  • | OMG! | kullanıcısına yanıt
    Marka model çok fark etmez corsair gskill crucial Kingston gibi belleklere yönelim sağlanabilir 2x8gb 3200mhz alın yeterli kasa güç kaynağı olarak yorulmamış ürünlere yönelmek lazım oda şansa kalır fakat kasanın hava akışlarına dikkat edin en azından önden ve üstten hava alsın güç kaynağı alt konumda olsun ve en az 500w kaliteli bir ürün olsun daha aşağısına bakmayın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

R5 1600 12NM 700 tl civarı
    Gigabyt b450 sh2 450 TL civarı
    2x8gb 3200mhz bellek 600 TL civarı

Totalde bütçenizi aşmayacak şekilde bu ürünlere sahip olabilirsiniz.
    Bütçenize uygun en mantıklı seçenekler bunlar olur. İlerleyen zamanlarda işlemcinizin yetmediği yerlerde ryzen 4000 serisi ile güncelleyebilirsiniz.
  • ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    Yardımlarınız için çook teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.